Zwykły Zeszyt

W Patronite od 25.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1152

Liczba Patronów: 789

Zostań Patronem
Kup na prezent
20 patronów
353 miesięcznie
22 368 łącznie
Jestem Panią Od Islamów. Wiedza jest lekiem na całe zło świata, a ja leczę z nienawiści. U mnie będzie ci niewygodnie ze względu na poruszane tematy (ludobójstwa, wojny, kolonializm i jego skutki), natomiast kawał rzetelnej wiedzy i mój zniewalający uśmiech uzależnią Cię od Zwykłego Zeszytu.

O Autorze

Jestem Sylwana i jestem panią od islamów. Postawiłam sobie za cel leczenie z nienawiści, a moje wysiłki notuję uważnie w Zwykłym Zeszycie, a nawet zeszytach - blogowym, youtube’owym i instagramowym. Na tym ostatnim jestem najaktywniejsza i z nim lubię się najbardziej. Jeśli nie boisz się słuchać o wojnach, ludobójstwach, rewolucjach, przewrotach politycznych - Zwykły Zeszyt jest miejscem dla Ciebie. B gdzie Ci tu niewygodnie, ale gwarantuję szacunek - nie ma głupich pytań i nie każdy musi wiedzieć wszystko. Działem po to, by edukować, nie wyśmiewać.

Moje obserwatorki i obserwatorzy mówią, że zarażam uśmiechem, chociaż tematy, które poruszam, zazwyczaj są mało zabawne. Uważam, że uprzedzenia rasowe/klasowe/religijne biorą się najczęściej z niewiedzy i zwykłej ignorancji, a nie dlatego, że ludzie są z gruntu źli. Lekarstwem, jakie stosuję, jest wiedza. Stawiam fakty ponad opinie, badania socjologiczne ponad dowody anegdotyczne. Uświadamiam, że Europa, ani nawet Zachód nie są pępkiem świata, a zachodnie rozwiązania nie są remedium na zło reszty świata. Ba! Na Zachodzie tego zła dzieje się dużo, często pod płaszczykiem "optymalnych rozwiązań".

Na Instagramie (@zwykly_zeszyt) publikuję z zaskakującą regularnością, według poniższego harmonogramu:

1. Poniedziałek - #ZeszytZaczynaTydzień - krótko na temat zeszytowych poczynań + pogadanka na luźniejszy temat

2. #AerialowyWtorek - dzielę się swoją pasją do akrobatyki powietrznej

3. #Q&A na każdy temat - odbywa się w ostatnią środę każdego miesiąca

4. #MerytorycznyCzwartek - to opracowany wcześniej temat związany z islamami, Bliskim Wschodem, polityką lub społeczeństwami obszaru MENA. Nie wiesz, co to znaczy "orientalny"? Zastanawiasz się, dlaczego używam liczby mnogiej w nazwie religii, którą się zajmuję? Jesteś ciekawa/y, jak się żyje kobietom w społeczeństwach muzułmańskich? Dlaczego burkini/sportowy hidżab powinien być w ofercie każdej marki sportowej? Tego wszystkiego uczę w #MerytoryczneCzwartki!


Poza główną tematyką rewolucji, społecznych przemian, wojen i ludobójstw, znajdziesz u mnie trochę innych treści:
#DupaWolowaEkologii to mój hasztag obrazujący zmagania z less-waste

#SylwanaZkiblana to relacje z dziwnych bliskowschodnich toalet, a pod hasztagiem #IAmGreta kilkaset dziewczyn podzieliło się ze mną swoimi historiami o byciu marginalizowaną ze względu na płeć i/lub wygląd

Moje miejsca w sieci:

IG: https://www.instagram.com/zwykly_zeszyt/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCOqQF5OSUhwg6UIzghAsk4A…

blog: www.zwyklyzeszyt.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Magdalena Kakakis
Magdalena Kakakis
Próg: 14 zł
Kasia Garbacz
Kasia Garbacz
Próg: 14 zł
Ewelina Nawara-Wierzba
Ewelina Nawara-Wierzba
Próg: 28 zł
Aleksandra Przeździecka-Kujałowicz
Aleksandra Przeździecka-Kujałowicz
Próg: 7 zł
Katarzyna Javaheri-Szpak
Katarzyna Javaheri-Szpak
Próg: 7 zł