Zwykły Zeszyt

W Patronite od 25.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 695

Liczba Patronów: 468

Zostań Patronem
29 patronów
441 miesięcznie
7 478 łącznie
Jestem Panią Od Islamów. Wiedza jest lekiem na całe zło świata, a ja leczę z nienawiści. U mnie będzie ci niewygodnie ze względu na poruszane tematy (ludobójstwa, wojny, kolonializm i jego skutki), natomiast kawał rzetelnej wiedzy i mój zniewalający uśmiech uzależnią Cię od Zwykłego Zeszytu.

O Autorze

Jestem Sylwana i jestem panią od islamów. Postawiłam sobie za cel leczenie z nienawiści, a moje wysiłki notuję uważnie w Zwykłym Zeszycie, a nawet zeszytach - blogowym, youtube’owym i instagramowym. Na tym ostatnim jestem najaktywniejsza i z nim lubię się najbardziej. Jeśli nie boisz się słuchać o wojnach, ludobójstwach, rewolucjach, przewrotach politycznych - Zwykły Zeszyt jest miejscem dla Ciebie. B gdzie Ci tu niewygodnie, ale gwarantuję szacunek - nie ma głupich pytań i nie każdy musi wiedzieć wszystko. Działem po to, by edukować, nie wyśmiewać.

Moje obserwatorki i obserwatorzy mówią, że zarażam uśmiechem, chociaż tematy, które poruszam, zazwyczaj są mało zabawne. Uważam, że uprzedzenia rasowe/klasowe/religijne biorą się najczęściej z niewiedzy i zwykłej ignorancji, a nie dlatego, że ludzie są z gruntu źli. Lekarstwem, jakie stosuję, jest wiedza. Stawiam fakty ponad opinie, badania socjologiczne ponad dowody anegdotyczne. Uświadamiam, że Europa, ani nawet Zachód nie są pępkiem świata, a zachodnie rozwiązania nie są remedium na zło reszty świata. Ba! Na Zachodzie tego zła dzieje się dużo, często pod płaszczykiem "optymalnych rozwiązań".

Na Instagramie (@zwykly_zeszyt) publikuję z zaskakującą regularnością, według poniższego harmonogramu:

1. Poniedziałek - #ZeszytZaczynaTydzień - krótko na temat zeszytowych poczynań + pogadanka na luźniejszy temat

2. #AerialowyWtorek - dzielę się swoją pasją do akrobatyki powietrznej

3. #Q&A na każdy temat - odbywa się w ostatnią środę każdego miesiąca

4. #MerytorycznyCzwartek - to opracowany wcześniej temat związany z islamami, Bliskim Wschodem, polityką lub społeczeństwami obszaru MENA. Nie wiesz, co to znaczy "orientalny"? Zastanawiasz się, dlaczego używam liczby mnogiej w nazwie religii, którą się zajmuję? Jesteś ciekawa/y, jak się żyje kobietom w społeczeństwach muzułmańskich? Dlaczego burkini/sportowy hidżab powinien być w ofercie każdej marki sportowej? Tego wszystkiego uczę w #MerytoryczneCzwartki!


Poza główną tematyką rewolucji, społecznych przemian, wojen i ludobójstw, znajdziesz u mnie trochę innych treści:
#DupaWolowaEkologii to mój hasztag obrazujący zmagania z less-waste

#SylwanaZkiblana to relacje z dziwnych bliskowschodnich toalet, a pod hasztagiem #IAmGreta kilkaset dziewczyn podzieliło się ze mną swoimi historiami o byciu marginalizowaną ze względu na płeć i/lub wygląd

Moje miejsca w sieci:

IG: https://www.instagram.com/zwykly_zeszyt/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCOqQF5OSUhwg6UIzghAsk4A…

blog: www.zwyklyzeszyt.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
49 zł miesięcznie
Galanta Lala
Galanta Lala
28 zł miesięcznie
Adriana Maria
Adriana Maria
14 zł miesięcznie
Dominika Wasilewska
Dominika Wasilewska
14 zł miesięcznie
Aneta Natalia
Aneta Natalia
28 zł miesięcznie
Kamila
Kamila
28 zł miesięcznie