Życie Powiatu na Mazowszu

W Patronite od 28.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3040

Liczba Patronów: 3118

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
7 miesięcznie
42 łącznie
Edukacja i rzetelna informacja to główne kierunki misji naszego portalu. Wywiady przeprowadzane z ludźmi kultury, sportu, samorządu czy polityki mają na celu, oprócz prezentacji bohaterów tych spotkań bez elementów agresywnej dziennikarskiej narracji, walory informacyjne i edukacyjne.

O Autorze

Życie Powiatu na Mazowszu to gazeta i portal która całą swoją uwagę poświęca życiu lokalnemu w powiecie wołomińskim. Relacjonujemy wydarzenia samorządowe, kulturalne i sportowe. 

 

Decyzja o powołaniu do życia nowego tytułu prasowego wydawanego na terenie powiatu wołomińskiego zapadła w drugim kwartale 2003 roku. Życie Powiatu Wołomińskiego zostało stworzone przez aktywnych mieszkańców powiatu wołomińskiego. Pomysłodawcy i założyciele prowadzą czasopismo, które początkowo było miesięcznikiem, by po kilku miesiącach przejść na cykl dwutygodniowych a następnie tygodniowy.

Pismo zostało stworzone w oparciu o doświadczenie i kompetencje  animacyjne, społeczne i redakcyjne Teresy i Edwarda Urbanowskich oraz o doświadczenie i zaplecze techniczne wydawnictwa P.H.U. LOGOS s.c. na czele ze Zbigniewem Grabińskim.

Cała trójka związana wcześniej przez wiele lat z mediami lokalnymi postanowiła powołać czasopismo, którego misją jest informacja połączona z edukacją i promocją dobrych praktyk.

Od początku Redakcja związała się z osobami aktywnymi w lokalnych społecznościach promując działania społeczne, kulturalne i sportowe w tym z dużą grupą młodych osób, które dziś z powodzeniem funkcjonują w kulturze, sztuce, sporcie i w samorządach. Ważnym dla redakcji „Życia” była i jest edukacja obywatelska, ekologiczna  i samorządowa.  Niemal od początku swojej działalności redakcja inicjowała i angażowała się w liczne przedsięwzięcia w wielu obszarach.

Za naszym udziałem odbywały się debaty i konferencje przedwyborcze, których głównym celem było jak najlepsze zapoznanie mieszkańców z działalnością, programami i poglądami osób ubiegających się o mandat w lokalnych samorządach czy parlamencie.

Niemal od początku swojego istnienia zespół redakcyjny dostrzegał rolę w komunikacji społecznej po stronie najnowszych technologii. Powstała strona internetowa, która szybko została przekształcona w lokalny serwis informacyjny a od 2007 roku rozpoczęliśmy również działalność Internetowej lokalnej TV, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego a od około 2 lat realizujemy również autorski program rozmów z ciekawymi ludźmi p.t. "Gość Życia - Teresa Urbanowska zaprasza".     

Do końca 2019 roku, pomimo braku bezpośredniej zależności Redakcji od wpływów ze strony określonych środowisk politycznych, udało się zachować nieprzerwaną ciągłość i cykliczność edycji tygodnika pt. „Życie Powiatu Wołomińskiego”, który z czasem został zmieniony na „Życie Powiatu na Mazowszu”.

Prowadzenie lokalnych wydawnictw nigdy łatwe nie było a w ostatnich latach stało się często pracą non profit. Jednak tak naprawdę to czas pandemii  może spowodować, że takie wydawnictwa jak nasze znikną z lokalnego rynku. Dziś gdy wiele samorządów zdecydowało się na własne tytuły prasowe a ogromną część przestrzeni zajęły media społecznościowe coraz trudniej jest o finansowanie mediów lokalnych brakuje już nie tylko reklamodawców komercyjnych ale również publicznych i samorządowych co oznacza, że przyszłość mediów lokalnych stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

 

Nasze relacje video

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika