Avatar użytkownika

Życie Powiatu na Mazowszu

0
patronów
0 
miesięcznie
84 
łącznie
0
patronów
0 zł 84 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Witaj w naszej redakcyjnej rodzinie.
7 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie i uwagę jaką zdecydowałeś się nam poświęcić. Jeśli uznasz to za interesujące to raz na 3 miesiące przygotujemy felieton na wybrany przez Ciebie temat.
15 zł miesięcznie
To dla nas ważne, że udzielasz wparcia dla naszej inicjatywy Jesteś dla nas wielki! Media lokalne mają dużą rolę do spełnienia a Twoje wsparcie wiele dla nas znaczy. Specjalnie dla Ciebie raz na 3 miesiące opublikujemy najciekawsze zdjęcie z dedykacją od autora albo bohatera fotografii
21 zł miesięcznie
Wielkie dzięki za trud włożony w budowanie podwalin pod niezależność lokalnych mediów. W obecnych czasach zbudowanie niezależności finansowej pozwala na budowanie profesjonalnego zespołu redakcyjnego. W zamian za pomoc jakiej nam udzielasz otrzymasz od nas raz na 3 miesiące niepublikowane fragmenty wywiadów z ciekawymi osobami.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Życie Powiatu na Mazowszu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Edukacja i rzetelna informacja to główne kierunki misji naszego portalu. Wywiady przeprowadzane z ludźmi kultury, sportu, samorządu czy polityki mają na celu, oprócz prezentacji bohaterów tych spotkań bez elementów agresywnej dziennikarskiej narracji, walory informacyjne i edukacyjne.

Życie Powiatu na Mazowszu to gazeta i portal która całą swoją uwagę poświęca życiu lokalnemu w powiecie wołomińskim. Relacjonujemy wydarzenia samorządowe, kulturalne i sportowe. 

 

Decyzja o powołaniu do życia nowego tytułu prasowego wydawanego na terenie powiatu wołomińskiego zapadła w drugim kwartale 2003 roku. Życie Powiatu Wołomińskiego zostało stworzone przez aktywnych mieszkańców powiatu wołomińskiego. Pomysłodawcy i założyciele prowadzą czasopismo, które początkowo było miesięcznikiem, by po kilku miesiącach przejść na cykl dwutygodniowych a następnie tygodniowy.

Pismo zostało stworzone w oparciu o doświadczenie i kompetencje  animacyjne, społeczne i redakcyjne Teresy i Edwarda Urbanowskich oraz o doświadczenie i zaplecze techniczne wydawnictwa P.H.U. LOGOS s.c. na czele ze Zbigniewem Grabińskim.

Cała trójka związana wcześniej przez wiele lat z mediami lokalnymi postanowiła powołać czasopismo, którego misją jest informacja połączona z edukacją i promocją dobrych praktyk.

Od początku Redakcja związała się z osobami aktywnymi w lokalnych społecznościach promując działania społeczne, kulturalne i sportowe w tym z dużą grupą młodych osób, które dziś z powodzeniem funkcjonują w kulturze, sztuce, sporcie i w samorządach. Ważnym dla redakcji „Życia” była i jest edukacja obywatelska, ekologiczna  i samorządowa.  Niemal od początku swojej działalności redakcja inicjowała i angażowała się w liczne przedsięwzięcia w wielu obszarach.

Za naszym udziałem odbywały się debaty i konferencje przedwyborcze, których głównym celem było jak najlepsze zapoznanie mieszkańców z działalnością, programami i poglądami osób ubiegających się o mandat w lokalnych samorządach czy parlamencie.

Niemal od początku swojego istnienia zespół redakcyjny dostrzegał rolę w komunikacji społecznej po stronie najnowszych technologii. Powstała strona internetowa, która szybko została przekształcona w lokalny serwis informacyjny a od 2007 roku rozpoczęliśmy również działalność Internetowej lokalnej TV, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego a od około 2 lat realizujemy również autorski program rozmów z ciekawymi ludźmi p.t. "Gość Życia - Teresa Urbanowska zaprasza".     

Do końca 2019 roku, pomimo braku bezpośredniej zależności Redakcji od wpływów ze strony określonych środowisk politycznych, udało się zachować nieprzerwaną ciągłość i cykliczność edycji tygodnika pt. „Życie Powiatu Wołomińskiego”, który z czasem został zmieniony na „Życie Powiatu na Mazowszu”.

Prowadzenie lokalnych wydawnictw nigdy łatwe nie było a w ostatnich latach stało się często pracą non profit. Jednak tak naprawdę to czas pandemii  może spowodować, że takie wydawnictwa jak nasze znikną z lokalnego rynku. Dziś gdy wiele samorządów zdecydowało się na własne tytuły prasowe a ogromną część przestrzeni zajęły media społecznościowe coraz trudniej jest o finansowanie mediów lokalnych brakuje już nie tylko reklamodawców komercyjnych ale również publicznych i samorządowych co oznacza, że przyszłość mediów lokalnych stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

 

Nasze relacje video

 

 

Cele Autora

Utrzymanie składu redakcji
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 5 000 zł brakuje
0%
Tygodnik „Życie Powiatu na Mazowszu” wychodzi nieprzerwanie od 18 grudnia 2003 roku. Od 2007 roku – jako pierwsi na powiatowym rynku lokalnym zaczęliśmy, na prowadzonym przez zespół redakcyjny portalu www.zyciepw.pl oprócz zamieszczania bieżących wydań tygodnika produkcję wersji elektronicznej bieżących materiałów video z wydarzeń społecznych, gospodarczych, sportowych i kulturalnych.
Pomimo trudnej sytuacji jaka w ostatnich latach spowodowała zamkniecie wielu pism nie tylko lokalnych udało się nam do końca lutego utrzymać stały cykl wydawniczy naszego medium.
Niestety – pandemia w dotkliwy sposób dotyka również media lokalne, które od dawna borykają się z trudnościami finansowymi. Pandemia i zastopowanie gospodarki nie omija również naszego wydawnictwa.
Tygodnik „Życie powiatu na Mazowszu” oraz portal internetowy www.zyciepw.pl redaguje niewielki bo zaledwie pięcioosobowy zespół redakcyjny który realizuje zarówno własne materiały publicystyczne, wywiady, felietony, wiceo i foto reportaże oraz rozmowy przed kamerą z ciekawymi ludźmi znanymi nie tylko na lokalnym podwórku.
Naszym głównym celem jest utrzymanie ciągłości wydawniczej i zapewnienie choćby minimalnych wynagrodzeń osobom tworzącym nasze wydawnictwo.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Życie Powiatu na Mazowszu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
7 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.