Adrian Kostera

W Patronite od 05.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1310

Liczba Patronów: 1609

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
290 miesięcznie
12 065 łącznie
Jestem ultra triatlonistą, dla którego nie ma granic dystansów i możliwości ludzkiego ciała.
Pragnę zabrać Was w motywującą podróż po najtrudniejszych i najdłuższych biegach i triatlonach na świecie.
Kolarstwo na dystansie 1800km czy bieg na 422km.
Walczę po rekordy świata w sportach ultra.

O Autorze

O mnie...

Ustanowiłem Rekord Świata w najdłuższym duatlonie jaki kiedykolwiek ktoś pokonał. 

  • 120 kilometrów biegu 
  • 1800 kilometrów rowerem szosowym
  • 422 kilometry ( 10 maratonów ) biegu 

Innym razem ukończyłem Sto maratonów w Sto dni. Biegając królewski dystans 42,2 kilometra wieczorami po pracy na szklarni?

deca duathlon world record

Wszystko zaczęło się niedawno. w 2016 roku jako prezent na trzydzieste urodziny postanowiłem rzucić palenie. Dało mi to tak potężnego kopa, że poczułem, iż nie ma już nic więcej, czego nie mógłbym osiągnąć. 
Inspiracji szukałem w Księdze Rekordów Guinnessa. Tam natrafiłem na człowieka, który pewnego razu przez 50 dni z rzędu pokonywał 3,8 kilometra pływania, 180 kilometrów na rowerze, a na koniec biegł 42,2 kilometra, co łącznie sprowadza się do dystansu zwanego IRONMAN triatlon. 
Wtedy zrodziło się marzenie, ukończę pewnego dnia 100 z rzędu....

No i się zaczęło. Wyszedłem pierwszy raz w życiu pobiegać, nauczyłem się pływać od zera i kupiłem rower kolarski. Po roku ukończyłem pierwszy maraton, a po dwóch latach bieg na 100 kilometrów oraz triatlon Ironman. Prawdziwy przełom nastał trzeciego roku. Wygrałem zawody biegowe na 100 kilometrów, wygrałem Mistrzostwa Holandii w biegu 24-godzinnym, oraz zdobyłem czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Double Ironman, Tam właśnie pokazałem, że jako totalny amator sportu, który czas na treningi łączy z pracą na szklarni i rodziną potrafię również włączyć jak równy z równym z profesjonalnymi sportowcami. 

Oprócz brania udziału w zawodach organizuję wiele prywatnych sportowych wyzwań. Ukończyłem sto maratonów w sto dni, ustanowiłem rekord świata w najdłuższym duatlonie. 

 

Cele...

W czerwcu podejmę próbę ustanowienia rekordu świata w Quintuple Ultra Triathlon. Zawody odbywają się we francuskim Colmar. Dystans jaki będę musiał pokonać to 19 kilometrów pływania, 900 kilometrów na rowerze, a na końcu 211 kilometrów biegu. Czas jaki musze osiągnąć to mniej niż trzy doby, dlatego będę musiał zrezygnować ze snu. 

ultra

W sierpniu pojawia się możliwość ustanowić rekord świata w Deca Ultra Triathlon, czyli 38km pływania, 1800km na rowerze i 422km biegu. Zawody odbywają się we Szwajcarskim Buchs. 

Moim głównym celem jest jednak podjąć się ostatecznie wyzwania 100 Ironmans in 100 days. Fizycznie i mentalnie już jestem gotowy, i rozpocznę gdy tylko zbiorę potrzebne fundusze. 

To z takich dużych najbliższych planów. 

Poza tym w tym roku startuję w biegu 48-godzinnym gdzie powalczę o Rekord Polski.  W planie długoterminowym jest również ukończyć wszystkie najtrudniejsze i najbardziej wymagające zawody biegowe i triatlonowe świata. Wliczając w to na przykład słynne Spartathlon, czy Ironman na Hawajach. 

Motywacja...

Od początku samo zdobywanie sportowych celi było dla mnie jedynie narzędziem do czegoś więcej. 

INSPIROWANIA

I im dłużej to trwa, im więcej dostaje wiadomości jak zmieniło się kogoś życie obserwując to co robię tym bardziej początkowe pragnienie, mała zachcianka przeradza się. 
Swoimi projektami, treningami, przemyśleniami na bieżąco dzielę się na Facebook oraz Instagram. Moje treningi są relacjonowane live na FB i do wglądu na platformie Strava. Wszystkie wielkie wydarzenia w jakich biorę udział wspólnie ze wspaniałym suport teamem relacjonujemy live, tak aby każdy mógł na żywo poczuć emocje i ramię w ramię ze mną stoczyć pojedynek z ograniczeniami ludzkiego ciała i umysłu przeciwko wielotysięcznym dystansom, potwornemu zmęczeniu, bólom i zmęczeniu. 

bike night

Od 2021 roku rozpocząłem kanał na You Tube "Tri Ultra Fun" gdzie dzielę się wiedzą jaką zdobyłem w sporcie, która pomaga mi teraz trenować innych. Tam również znajdziecie filmiki na temat wszystkiego co można zaliczyć do kategorii "ultra sport". Celem jest emitowac minimum dwa odcinki w miesiącu. 

Patroni...

Marzenia to szlachetna rzecz. Inspirowanie tak samo. Do tej pory większość kosztów ponosiłem kosztem nadgodzin w pracy. Koszty Quintuple Ultra Triathlon pokryłem dzięki projektowi "Sto maratonów w Sto dni" i zbiórkom na facebook. Dzięki potężnemu, pozytywnemu feedbackowi, dowiedziałem się dla ilu ludzi jest to ważne. Dlatego z nowym rokiem postanowiłem rozpocząć kanał na YT, emitować wszystkie moje treningi live na FB, i w taki sposób ciężką praca na treningach, nocnymi montażami, dzieleniem się całą swoją wiedzą, inspirowaniem, gwarancją tego, że nie zawiodę poprosić Was o pomoc w zrealizowaniu najbardziej zuchwałych marzeń. 

Kolejne zawody, które chciałbym ukończyć to Deca Ultra Triathlon. Mam bardzo dużą szansę ustanowić tam rekord świata. Niestety wpisowe wynoszące 3000€, 14 dni pobytu w Szwajcarii dla mnie i trzech członków mojego suportu to kwota, która bardzo bardzo przerasta moje możliwości. 
Ale mam coś czego mi nigdy nie brakuje: nadzieja, wiara w ludzi, pozytywne myślenie. 

Moja misja się nie kończy w tym roku. Za każdym razem gdy zebrane środki okazują się niewystarczające aby zrobić plan główny, przekładam go na kolejny rok. Jeżeli nie uda się zebrać w rok, to może w dwa albo i dłużej. To czego nauczyłem się w ultra bieganiu to cierpliwość. Część zebranych środków pozwala mi natomiast zamiast oficjalnych zawodów zorganizować prywatne wyzwanie na takich samych dystansach i warunkach jak oficjalne zawody, tak więc każdego roku jest kilka wielkich projektów czy to oficjalnie, czy to na własną rękę. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Sprawka
Marta Sprawka
Próg: 10 zł
Black Hat Ultra
Black Hat Ultra
Próg: 20 zł
Julia Szczepaniszyn
Julia Szczepaniszyn
Próg: 200 zł
Marcin Okaj
Marcin Okaj
Próg: 20 zł
Liwia Słupecka
Liwia Słupecka
Próg: 20 zł