Avatar użytkownika

Aleksander Temkin

13
patronów
335 
miesięcznie
19 975 
łącznie
13
patronów
335 zł 19 975 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dzięki! Za 10 zł można kupić dwa smaczne soki. A za 5 zł kupiłem nawet książkę Monicque Cottret "Zabić tyrana" - o tyranobójstwie w XVI- XVIII w.
25 zł miesięcznie
25 złotych to obiad, lub wyjazd pociągiem pod miasto. Bardzo dziękuję!
Dzięki wsparciu będziesz mógł wejść do grupy dyskusyjnej, proponującej tematy materiałów facebookowych.
50 zł miesięcznie
50 złotych miesięcznie to poważna inwestycja i poważna relacja. Poważna relacja wymagająca publicznych podziękowań na facebooku.
100 zł miesięcznie
Wyrażam szczerą wdzięczność. O takim wsparciu będę pamiętał i będę opowiadał. Chętnie się spotkam i posłucham sugestii, krytyk i dobrych rad - oraz życzeń.
300 zł miesięcznie

Wyrażam szczerą wdzięczność. O takim wsparciu będę pamiętał i będę opowiadał. Chętnie się spotkam i posłucham sugestii, krytyk i dobrych rad - oraz życzeń.
500 zł miesięcznie
Wyrażam szczerą wdzięczność. O takim wsparciu będę pamiętał i będę opowiadał. Chętnie się spotkam i posłucham sugestii, krytyk i dobrych rad - oraz życzeń.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Aleksander Temkin w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Działam społecznie od 2013 roku. Buduję koalicje. Współzałożyłem Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej i stowarzyszenie Pacjent Europa. Organizowałem okupacje uczelni, wpływałem na prawo, w 2022 zorganizowałem pierwszą w historii delegację przywódców różnych religii do stolicy zaatakowanego kraju.

Robię ważne i ryzykowne rzeczy. Wielu z nich nikt nie zrobi za mnie. Potrzebuję na to pieniędzy.

Działam od 2013 roku. Współzakładałem dwa stowarzyszenia - Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej i Pacjenta Europa.

W ramach Komitetu zajmuje się obroną humanistyki, demokratyzacją uczelni, obroną uczelni regionalnych. Organizowałem kongresy programowe, konsultacje ustaw, protesty, okupacje uczelni. Nasze działania wpłynęły na wiele aktów prawnych, zatrzymały wiele głupich pomysłów. Wiemy jak naprawiać polskie uczelnie, jak wpłynąć na to by były sensowniejszym miejscem pracy i nauki.

 

 

W ramach Pacjenta Europa działam na rzecz wspólnej, europejskiej odpowiedzi na pandemię. Nie możemy miotać się między lockdownami a postawą róbta co chceta, poświęceniem życia i zdrowia milionów ludzi. Rozmawiamy o tym z politykami europejskimi, konfrontujemy ich z głosami epidemiologów, działamy ze związkami zawodowymi i organizacjami religijnymi.

 

Co łączy Komitet Kryzysowy i Pacjenta Europę? Są to organizacje ponadpolityczne. Udaje się nam współpracować i łączyć ludzi z prawicy, z lewicy, liberałów. Myśle, że to bardzo cenne.

Dzięki takim sojuszom w maju 2022 współorganizowałem miedzyreligijną delegację przywódców duchowych do Kijowa. Po raz pierwszy w historii świata reprezentanci judaizmu, islamu, anglikanie i katolicy pojechali razem w strefę działań wojennych modlić się o koniec bombardowań.

Jestem dobrym dyplomatą, potrafię się też bić.

Zajmuję się filozofią religii, piszę doktorat o Dostojewskim, z powodu problemów politycznych musiałem zacząć doktorat od początku.

Cele Autora

Bezpieczna edukacja dzieci w szkołach
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 165 zł brakuje
13%
Jedną ze spraw którą chciałbym pociągnąć jest przekonanie polityków do wprowadzenia odpowiedniej wentylacji w szkołach i uczelniach. To kluczowa sprawa, jeżeli chcemy uchronić dzieci przed long covid, przed problemami zdrowotnymi - być może na całe życie. Żeby się tym dalej zajmować potrzebuję mieć czas na to.
Żałoba po ofiarach Covid.
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 665 zł brakuje
11%
Trzeba będzie odbyć żałobę pod ofiarach Covid - prędzej czy później. Trochę zrobiłem już ze znajomymi w tym kierunku - ale nadeszła wojna. Do tematu trzeba będzie kiedyś powrócić. To złe dla nas jako społeczeństwa, że zapominamy o 200 tys zmarłych.
Konferencja o kryzysie Europy
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 3 165 zł brakuje
9%
Europa musi lepiej koordynować walkę z pandemią, bo problem jest transgraniczny. Ale politycy europejscy mają mało ambicji. Będziemy organizować serię konferencji w tej sprawie. Nie chodzi o tworzenie superpaństwa. Chodzi o to, by nie normalizować śmierci.
Kongres programowy o uczelniach - po ewaluacji
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 665 zł brakuje
8%
Co rok to prorok, co minister nauki to kolejna nieudana reforma. Mamy pomysł na kongres programowy, który wyprowadzi nas poza bałagan ostatnich lat. Mamy pomysł na program który da naukowcom, doktorantkom, studentkom przestrzeń do zaangażowania, myślenia i tworzenia. Żeby to zrobić wszystko muszę mieć czas i bezpieczeństwo.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Aleksander Temkin już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Małgorzata Suwała
Małgorzata Suwała
25 zł
Anna Engelking
Anna Engelking
25 zł
Maciej Grodzicki
Maciej Grodzicki
25 zł
Anonimowy patron
25 zł
Anonimowy patron
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.