Aleksander Temkin

W Patronite od 21.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 426

Liczba Patronów: 782

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
1 205 miesięcznie
4 355 łącznie
Działam społecznie od 2013 roku. Buduję koalicje. Współzałożyłem Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej i stowarzyszenie Pacjent Europa. Organizowałem okupacje uczelni, wpływałem na prawo, w 2022 zorganizowałem pierwszą w historii delegację przywódców różnych religii do stolicy zaatakowanego kraju.

O Autorze

Robię ważne i ryzykowne rzeczy. Wielu z nich nikt nie zrobi za mnie. Potrzebuję na to pieniędzy.

Działam od 2013 roku. Współzakładałem dwa stowarzyszenia - Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej i Pacjenta Europa.

W ramach Komitetu zajmuje się obroną humanistyki, demokratyzacją uczelni, obroną uczelni regionalnych. Organizowałem kongresy programowe, konsultacje ustaw, protesty, okupacje uczelni. Nasze działania wpłynęły na wiele aktów prawnych, zatrzymały wiele głupich pomysłów. Wiemy jak naprawiać polskie uczelnie, jak wpłynąć na to by były sensowniejszym miejscem pracy i nauki.

 

 

W ramach Pacjenta Europa działam na rzecz wspólnej, europejskiej odpowiedzi na pandemię. Nie możemy miotać się między lockdownami a postawą róbta co chceta, poświęceniem życia i zdrowia milionów ludzi. Rozmawiamy o tym z politykami europejskimi, konfrontujemy ich z głosami epidemiologów, działamy ze związkami zawodowymi i organizacjami religijnymi.

 

Co łączy Komitet Kryzysowy i Pacjenta Europę? Są to organizacje ponadpolityczne. Udaje się nam współpracować i łączyć ludzi z prawicy, z lewicy, liberałów. Myśle, że to bardzo cenne.

Dzięki takim sojuszom w maju 2022 współorganizowałem miedzyreligijną delegację przywódców duchowych do Kijowa. Po raz pierwszy w historii świata reprezentanci judaizmu, islamu, anglikanie i katolicy pojechali razem w strefę działań wojennych modlić się o koniec bombardowań.

Jestem dobrym dyplomatą, potrafię się też bić.

Zajmuję się filozofią religii, piszę doktorat o Dostojewskim, z powodu problemów politycznych musiałem zacząć doktorat od początku.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Szymon Kraszewski
Szymon Kraszewski
Próg: 25 zł
Antoni Bielewicz
Antoni Bielewicz
Próg: 10 zł
Vicky
Vicky
Próg: 300 zł
Michał Matlak
Michał Matlak
Próg: 25 zł
Anna Engelking
Anna Engelking
Próg: 25 zł
Maciej Grodzicki
Maciej Grodzicki
Próg: 25 zł