Amici Sportivi

W Patronite od 26.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 354

Liczba Patronów: 322

Zostań Patronem
Kup na prezent
63 patronów
1 780 miesięcznie
50 675 łącznie
Jesteśmy Amici Sportivi. Tak jak Wy. Tworzymy autorskie treści o naszej pasji, włoskiej piłce nożnej. Szukamy emocji, dodających kibicowskiemu życiu kolorytu. Niczym we Włoszech, chcemy czuć wyjątkowy klimat calcio. Tak jak Wy. Dlatego zabieramy Was bliżej. Bo jesteśmy tacy jak Wy. Amici Sportivi.

O Autorze

 

Budujemy społeczność pasjonatów włoskiej piłki nożnej. Tworzymy jakościowe autorskie treści skupione na calcio oraz kreujemy przyjazne i pełne energii miejsce do dyskusji na temat włoskiego futbolu i dzielenia wspólnej pasji. Jesteśmy kibicami i szanujemy emocje innych kibiców, bez względu na to, które barwy kochamy.

Chcemy być profesjonalni, rzetelni i w pełni zaangażowani w to, co robimy. Chcemy być synonimem jakości w środowisku calcio. Chcemy dawać pozytywną kibicowską energię wszystkim entuzjastom piłkarskich Włoch. Chcemy zaskakiwać i dostarczać prawdziwie "włoskich" emocji. Wszystko po to, by być ciekawszą stroną Twojej pasji do calcio.

 

 

Amici Sportivi to autorski projekt, który rozpoczęliśmy w styczniu 2020 roku. Wcześniej, przez kilkanaście lat aktywnie współpracowaliśmy z redakcją JuvePoland. Do dzisiaj osobiście zrealizowaliśmy następujące projekty:

 • Przetłumaczyliśmy i wydaliśmy 10 zagranicznych książek sportowych, m.in. „Myślę, więc gram” (Andrea Pirlo), „Gramy Dalej” (Alessandro Del Piero), „Calcio” (John Foot) czy „Juventus. Ilustrowana historia Starej Damy” (M.M. La Villa), "Grand Hotel Calciomercato" (Gianluca Di Marzio).
 • Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy wywiad z Pavlem Nedvědem, nowo mianowanym wówczas wiceprezydentem Juventusu, promujący jego autobiografię „Moje zwyczajne życie” (rozmowa Mateusza Polka do obejrzenia tutaj).
Premiera filmu ŻEBY NIE ZAPOMNIEĆ, reż. Marcin Nowomiejski
 • Wsparliśmy redakcję Sky Sport Italia w realizacji reportażu na temat tragicznej śmierci Gaetano Scirei w Polsce; w podziękowaniu, wymieniono nas w napisach końcowych.
 • Przeprowadziliśmy wywiad z Alessandro Del Piero, promujący jego książkę „Między nami mówiąc” (rozmowa Marcina Nowomiejskiego do obejrzenia tutaj).
Wywiad z Alessandro Del Piero w siedzibie Sky Sport w Mediolanie
 • Stworzyliśmy film dokumentalny „Żeby nie zapomnieć” na temat życia i śmierci Gaetano Scirei, zawierający wywiad z Andrzejem Zdebskim - jedynym ocalałym z tragicznego wypadku samochodowego pod Babskiem - oraz Giorgio Chiellinim i Salvatore Giglio, historycznym fotografem Juventusu; premiera filmu, w której wzięło udział niemal 200 osób, odbyła się w warszawskiej Kinotece (film Marcina Nowomiejskiego do obejrzenia tutaj).
 • Zorganizowaliśmy wyprawę Andrzeja Zdebskiego do włoskiego Morsasco, gdzie znajduje się grób Gaetano Scirei oraz wizytę na Juventus Stadium.
Premiera filmu ŻEBY NIE ZAPOMNIEĆ, reż. Marcin Nowomiejski
 • Zorganizowaliśmy spotkanie z jednym z najsłynniejszych i najbardziej szanowanych włoskich dziennikarzy sportowych, Gianlucą Di Marzio; była to pierwsza wizyta Włocha w Polsce, którą zainteresowaliśmy szerokie grono kibiców calcio.

Gianluca Di Marzio w Warszawie

Inicjatorami i realizatorami wszystkich wymienionych projektów byli: Marcin Nowomiejski, Łukasz Hysa, Piotr Fila oraz Filip Kotowicz. Wspierał nas także nasz kolega Mateusz Polek.

W styczniu 2022 roku wydaliśmy swoją pierwszą książkę: "9. Zwycięska passa Juventusu". Ten bogato ilustrowany album to zbiór naszych kibicowskich wspomnień z czasów, gdy turyński klub seryjnie sięgał po mistrzostwo Włoch. Postanowiliśmy uwiecznić ten jedyny w swoim rodzaju cykl na kartach pięknie wydanej książki, po raz pierwszy napisanej przez kibiców dla kibiców. Nie jest to suchy reportaż, a nasycone emocjami rozdziały, w których wspólnie z czytelnikiem wracamy do każdego z tamtych wyjątkowych sezonów. Więcej szczegółów na jej temat tutaj.

Nasza autorska książka

Oprócz niej, wspólnie z krakowskim Wydawnictwem SQN wydaliśmy kibicowski Przewodnik po Turynie autorstwa Filipa Kotowicza, naszego redakcyjnego kolegi. To starannie przygotowana i jakościowo wydrukowana książka, pokazująca stolicę Piemontu oczami pasjonata Włoch. Więcej informacji o przewodniku tutaj.

 

 

Jako Amici Sportivi, kontynuujemy to, co umiemy robić najlepiej i podejmujemy nowe inicjatywy.

Oferujemy Wam:

 • Poranny przegląd włoskiej prasy sportowej: gorące piłkarskie wieści prosto z włoskich dzienników: Tuttosport, Corriere dello Sport, Gazzetta dello Sport oraz Il Romanista – w poniedziałki i piątki od 8:30 na naszym kanale YouTube, w sam raz do porannej kawy (zajrzyj na nasz kanał YouTube: kliknij tutaj).
 • LIVE na YouTube i Facebooku – dyskusje na żywo przy okazji wybranych meczów Serie A, a także z udziałem znakomitych gości (do tej pory m.in. Tomasz Lipiński, Michał Pol, Aleksandra Sikora, duet Dumanowski-Guziak i inni) oraz dedykowanych dyskusji na temat calciomercato (zajrzyj na nasz kanał YouTube: kliknij tutaj).
 • CalcioQUIZ – internetowy program na żywo dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę na temat włoskiej piłki i zdobyć atrakcyjne nagrody (obejrzyj na naszym YouTube: kliknij tutaj).
 • Tłumaczenie na język polski wybranych treści z włoskiej prasy, mediów, a także wywiadów, konferencji prasowych, felietonów oraz materiałów video.
 • Wywiady ze znanymi osobistościami, związanymi ze światem calcio (do tej pory m.in. Aleksandra Sikora, Romeo Agresti, Piotr Dumanowski, Paolo Cozza i inni - kliknij tutaj).

 • Tłumaczenia kolejnych książek, np. JUVENTUS. Ilustrowana historia Starej Damy (Wydawnictwo SQN), Grand Hotel Calciomercato (Gianluca Di Marzio), Adrenalina (Zlatan Ibrahimović).
 • Autorskie teksty oraz programy publicystyczne na YouTube, np. Calcio Memorie.
 • Kalendarze i gadżety dla fanów włoskiej piłki.

 

 

Pomysłów i planów mamy nawet więcej niż czasu na ich realizację! Wierzymy jednak, że razem z Wami, krok po kroku, uda się je dopiąć. Nie chcemy zdradzać Wam już teraz wszystkich szczegółów, ale możecie spodziewać się między innymi:

 • nowych formatów na YouTube, skupionych na calcio i kibicach;
 • wywiadów z różnymi osobami ze świata sportu i włoskiej piłki;
 • kolejnych przetłumaczonych i wydanych książek;
 • autorskich treści publicystycznych na temat calcio;
 • tłumaczeń wybranych włoskich materiałów video;
 • spotkania w gronie fanów włoskiej piłki;
 • regularnych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami;
 • wielu innych niespodzianek.

Zamierzamy niezmiennie dążyć do profesjonalizmu w tym, co robimy, słuchać Was i Waszych propozycji, uczyć się na sukcesach i porażkach i być otwarci na to, co przed nami: kto wie, gdzie jeszcze zaprowadzi nas nasza wspólna pasja!

Jeśli chcesz zostać naszym oficjalnym Patronem i regularnie wspierać naszą działalność, już teraz mówimy Ci: grazie mille! Koniecznie zajrzyj do sekcji „Zostań Patronem” po prawej stronie i przeczytaj, co proponujemy Ci w zamian! Ci vediamo, Amici Sportivi!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Juve Isles
Juve Isles
Próg: 100 zł
Paweł Rydziński
Paweł Rydziński
Próg: 10 zł
Arturo Bruno
Arturo Bruno
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Krzysztof Szuba
Krzysztof Szuba
Próg: 20 zł