Avatar użytkownika

Amici Sportivi

48
patronów
48
patronów

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Bardzo się cieszymy, że nam kibicujesz. Rzucasz piątaka, a my odpowiadamy Ci: DAMMI IL CINQUE! Piona, dzięki!
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
"Dycha" to w świecie calcio nie lada gratka. Teraz w naszej ekipie Ty też ją nosisz. Zapraszamy za zamknięte drzwi. GRAZIE za wsparcie!

OTRZYMUJESZ:

1) dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie dowiesz się o naszych planach wcześniej niż wszyscy, a także zajrzysz za kulisy naszej działalności;
2) możliwość udziału w grze Fantasy Serie A z atrakcyjnymi nagrodami.
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Dwadzieścia to próg, będący celem strzeleckim niejednego snajpera we Włoszech, tymczasem Ty załatwiasz temat jednym zagraniem. Zapraszamy do urny. TANTE GRAZIE!

OTRZYMUJESZ:

1) wszystko z progu 10;
2) udział w comiesięcznym losowaniu nagrody-niespodzianki;
3) raz w miesiącu imienne podziękowania i pozdrowienia w trakcie LIVE.
Obrazek progu
35 zł miesięcznie
Za trzy i pół dyszki można kupić dużą pizzę lub małą wodę na Piazza San Marco w Wenecji, tymczasem Ty decydujesz się przeznaczyć je na wsparcie dla nas. W takim razie dajemy Ci priorytet! GRAZIE MILLE!

OTRZYMUJESZ:

1) wszystko z progów 10 i 20;
2) priorytet wyboru tematu do omówienia na żywo podczas LIVE: TRIBUNA - decydujesz, jak zaczniemy dyskusję.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Wchodzisz do strefy VIP, a tu już nie ma żartów. To co, wolisz ubrać się w nasze ciuchy, czy coś poczytać? GRAZIE DI CUORE!

OTRZYMUJESZ:

1) wszystko z poprzednich progów;
2) raz do roku limitowaną koszulkę z logo Amici Sportivi lub wybraną książkę sportową w prezencie.

Minimalny okres wsparcia na tym progu to 6 miesięcy.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
9 dostępnych miejsc
Stówa miesięcznie? Nie mamy pytań. Tyle punktów w sezonie zgarniają najlepsi z najlepszych. Dołączasz do rady współtwórców Amici Sportivi. GRAZIE INIFINITE!

OTRZYMUJESZ:

1) wszystko z poprzednich progów;
2) możliwość udziału w kwartalnych dyskusjach w gronie redakcji Amici Sportivi.

Minimalny okres wsparcia na tym progu to 4 miesiące.
Obrazek progu
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
5 dostępnych miejsc
Najwyższy stopień zakręcenia na punkcie calcio i tego, co robimy. Trzeba powiedzieć o tym innym tifosim! IL GRAZIE PIÙ GRANDE!

OTRZYMUJESZ:

1) wszystko z poprzednich progów;
2) raz na miesiąc tytuł sponsora odcinka (wyróżnienie na planszy z podziękowaniem w materiale);
3) raz do roku wybrany sportowy gadżet.

Minimalny okres wsparcia na tym progu to 4 miesiące. Benefity dedykowane osobom prywatnym (nie dotyczą firm).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Amici Sportivi w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy Amici Sportivi. Tak jak Wy. Tworzymy autorskie treści o naszej pasji, włoskiej piłce nożnej. Szukamy emocji, dodających kibicowskiemu życiu kolorytu. Niczym we Włoszech, chcemy czuć wyjątkowy klimat calcio. Tak jak Wy. Dlatego zabieramy Was bliżej. Bo jesteśmy tacy jak Wy. Amici Sportivi.

 

Budujemy społeczność pasjonatów włoskiej piłki nożnej. Tworzymy jakościowe autorskie treści skupione na calcio oraz kreujemy przyjazne i pełne energii miejsce do dyskusji na temat włoskiego futbolu i dzielenia wspólnej pasji. Jesteśmy kibicami i szanujemy emocje innych kibiców, bez względu na to, które barwy kochamy.

Chcemy być profesjonalni, rzetelni i w pełni zaangażowani w to, co robimy. Chcemy być synonimem jakości w środowisku calcio. Chcemy dawać pozytywną kibicowską energię wszystkim entuzjastom piłkarskich Włoch. Chcemy zaskakiwać i dostarczać prawdziwie "włoskich" emocji. Wszystko po to, by być ciekawszą stroną Twojej pasji do calcio.

 

 

Amici Sportivi to autorski projekt, który rozpoczęliśmy w styczniu 2020 roku. Wcześniej, przez kilkanaście lat aktywnie współpracowaliśmy z redakcją JuvePoland. Do dzisiaj osobiście zrealizowaliśmy następujące projekty:

 • Przetłumaczyliśmy i wydaliśmy 10 zagranicznych książek sportowych, m.in. „Myślę, więc gram” (Andrea Pirlo), „Gramy Dalej” (Alessandro Del Piero), „Calcio” (John Foot) czy „Juventus. Ilustrowana historia Starej Damy” (M.M. La Villa), "Grand Hotel Calciomercato" (Gianluca Di Marzio).
 • Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy wywiad z Pavlem Nedvědem, nowo mianowanym wówczas wiceprezydentem Juventusu, promujący jego autobiografię „Moje zwyczajne życie” (rozmowa Mateusza Polka do obejrzenia tutaj).
Premiera filmu ŻEBY NIE ZAPOMNIEĆ, reż. Marcin Nowomiejski
 • Wsparliśmy redakcję Sky Sport Italia w realizacji reportażu na temat tragicznej śmierci Gaetano Scirei w Polsce; w podziękowaniu, wymieniono nas w napisach końcowych.
 • Przeprowadziliśmy wywiad z Alessandro Del Piero, promujący jego książkę „Między nami mówiąc” (rozmowa Marcina Nowomiejskiego do obejrzenia tutaj).
Wywiad z Alessandro Del Piero w siedzibie Sky Sport w Mediolanie
 • Stworzyliśmy film dokumentalny „Żeby nie zapomnieć” na temat życia i śmierci Gaetano Scirei, zawierający wywiad z Andrzejem Zdebskim - jedynym ocalałym z tragicznego wypadku samochodowego pod Babskiem - oraz Giorgio Chiellinim i Salvatore Giglio, historycznym fotografem Juventusu; premiera filmu, w której wzięło udział niemal 200 osób, odbyła się w warszawskiej Kinotece (film Marcina Nowomiejskiego do obejrzenia tutaj).
 • Zorganizowaliśmy wyprawę Andrzeja Zdebskiego do włoskiego Morsasco, gdzie znajduje się grób Gaetano Scirei oraz wizytę na Juventus Stadium.
Premiera filmu ŻEBY NIE ZAPOMNIEĆ, reż. Marcin Nowomiejski
 • Zorganizowaliśmy spotkanie z jednym z najsłynniejszych i najbardziej szanowanych włoskich dziennikarzy sportowych, Gianlucą Di Marzio; była to pierwsza wizyta Włocha w Polsce, którą zainteresowaliśmy szerokie grono kibiców calcio.

Gianluca Di Marzio w Warszawie

Inicjatorami i realizatorami wszystkich wymienionych projektów byli: Marcin Nowomiejski, Łukasz Hysa, Piotr Fila oraz Filip Kotowicz. Wspierał nas także nasz kolega Mateusz Polek.

W styczniu 2022 roku wydaliśmy swoją pierwszą książkę: "9. Zwycięska passa Juventusu". Ten bogato ilustrowany album to zbiór naszych kibicowskich wspomnień z czasów, gdy turyński klub seryjnie sięgał po mistrzostwo Włoch. Postanowiliśmy uwiecznić ten jedyny w swoim rodzaju cykl na kartach pięknie wydanej książki, po raz pierwszy napisanej przez kibiców dla kibiców. Nie jest to suchy reportaż, a nasycone emocjami rozdziały, w których wspólnie z czytelnikiem wracamy do każdego z tamtych wyjątkowych sezonów. Więcej szczegółów na jej temat tutaj.

Nasza autorska książka

Oprócz niej, wspólnie z krakowskim Wydawnictwem SQN wydaliśmy kibicowski Przewodnik po Turynie autorstwa Filipa Kotowicza, naszego redakcyjnego kolegi. To starannie przygotowana i jakościowo wydrukowana książka, pokazująca stolicę Piemontu oczami pasjonata Włoch. Więcej informacji o przewodniku tutaj.

 

 

Jako Amici Sportivi, kontynuujemy to, co umiemy robić najlepiej i podejmujemy nowe inicjatywy.

Oferujemy Wam:

 • Poranny przegląd włoskiej prasy sportowej: gorące piłkarskie wieści prosto z włoskich dzienników: Tuttosport, Corriere dello Sport, Gazzetta dello Sport oraz Il Romanista – w poniedziałki i piątki od 8:30 na naszym kanale YouTube, w sam raz do porannej kawy (zajrzyj na nasz kanał YouTube: kliknij tutaj).
 • LIVE na YouTube i Facebooku – dyskusje na żywo przy okazji wybranych meczów Serie A, a także z udziałem znakomitych gości (do tej pory m.in. Tomasz Lipiński, Michał Pol, Aleksandra Sikora, duet Dumanowski-Guziak i inni) oraz dedykowanych dyskusji na temat calciomercato (zajrzyj na nasz kanał YouTube: kliknij tutaj).
 • CalcioQUIZ – internetowy program na żywo dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę na temat włoskiej piłki i zdobyć atrakcyjne nagrody (obejrzyj na naszym YouTube: kliknij tutaj).
 • Tłumaczenie na język polski wybranych treści z włoskiej prasy, mediów, a także wywiadów, konferencji prasowych, felietonów oraz materiałów video.
 • Wywiady ze znanymi osobistościami, związanymi ze światem calcio (do tej pory m.in. Aleksandra Sikora, Romeo Agresti, Piotr Dumanowski, Paolo Cozza i inni - kliknij tutaj).

 • Tłumaczenia kolejnych książek, np. JUVENTUS. Ilustrowana historia Starej Damy (Wydawnictwo SQN), Grand Hotel Calciomercato (Gianluca Di Marzio), Adrenalina (Zlatan Ibrahimović).
 • Autorskie teksty oraz programy publicystyczne na YouTube, np. Calcio Memorie.
 • Kalendarze i gadżety dla fanów włoskiej piłki.

 

 

Pomysłów i planów mamy nawet więcej niż czasu na ich realizację! Wierzymy jednak, że razem z Wami, krok po kroku, uda się je dopiąć. Nie chcemy zdradzać Wam już teraz wszystkich szczegółów, ale możecie spodziewać się między innymi:

 • nowych formatów na YouTube, skupionych na calcio i kibicach;
 • wywiadów z różnymi osobami ze świata sportu i włoskiej piłki;
 • kolejnych przetłumaczonych i wydanych książek;
 • autorskich treści publicystycznych na temat calcio;
 • tłumaczeń wybranych włoskich materiałów video;
 • spotkania w gronie fanów włoskiej piłki;
 • regularnych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami;
 • wielu innych niespodzianek.

Zamierzamy niezmiennie dążyć do profesjonalizmu w tym, co robimy, słuchać Was i Waszych propozycji, uczyć się na sukcesach i porażkach i być otwarci na to, co przed nami: kto wie, gdzie jeszcze zaprowadzi nas nasza wspólna pasja!

Jeśli chcesz zostać naszym oficjalnym Patronem i regularnie wspierać naszą działalność, już teraz mówimy Ci: grazie mille! Koniecznie zajrzyj do sekcji „Zostań Patronem” po prawej stronie i przeczytaj, co proponujemy Ci w zamian! Ci vediamo, Amici Sportivi!

Cele Autora

Pokrycie miesięcznych kosztów stałych
 • 1 200 zł miesięcznie
 • 90 zł brakuje
92%
Rozpoczynając projekt Amici Sportivi, wiedzieliśmy, że jeśli chcemy dostarczać Wam jakościowe treści i aspirować do tego, by stać się profesjonalną platformą dla fanów calcio, musimy ponosić koszty. Wspierając nas, przede wszystkim pomagasz nam je pokryć.

Obecnie ponosimy comiesięczne wydatki na:

1. Subskrypcję włoskich dzienników sportowych: Corriere dello Sport, Gazzetty dello Sport oraz Il Romanista.

Dzięki temu, możemy oferować Wam poranny przegląd włoskiej prasy sportowej - w poniedziałki i piątki już od 8:30 na naszym kanale YouTube.

2. Abonament miesięczny za platformę do realizacji transmisji LIVE na Facebooku i YouTube.

Dzięki temu, jesteśmy z Wami przy okazji meczów Serie A z LIVE #FUORIGIOCO (dyskusje po końcowym gwizdku), a także innych licznych LIVE-ów, w tym ze znakomitymi gośćmi: Michałem Polem, Tomaszem Lipińskim, Aleksandrą Sikorą, Piotrem Dumanowski, Dominikiem Guziakiem i wieloma innymi. Wszystko to w jakości Full HD.

3. Abonamenty: utrzymanie serwera, domen, telefonu do studia w trakcie transmisji LIVE, oprogramowanie Adobe, wykorzystywane do tworzenia naszych treści (Photoshop, Premiere itp.).

To wydatki "w tle", które ponosimy, żeby zadbać o całokształt naszej działalności.
Zapas na koszty zmienne
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 890 zł brakuje
55%
Oprócz kosztów stałych, ponosimy regularne koszty, które jednak uzależnione są od realizowanych projektów. Wszystko, co dzięki Twojej pomocy otrzymamy powyżej kwoty 1200 zł / miesiąc, odłożymy na osobne konto na poczet pokrycia tych wydatków oraz innych, długoterminowych inwestycji w nasz projekt.

Chodzi nam między innymi o poniższe wydatki:

• wysyłka nagród w konkursach;
• wynajem pomieszczeń do realizacji zdjęć;
• paliwo, bilety;
• koszt druku (np. kalendarze);
• zakup materiałów multimedialnych i licencji;
• sprzęt nagrywający.

Dopiero powyżej kwoty 2000 zł / miesiąc zaczniemy zastanawiać się, jak podzielić nadwyżkę i ulżyć członkom naszego zespołu w codziennych wydatkach, a w przyszłości, kto wie, zająć się dzięki Wam projektem Amici Sportivi na pełny etat z nadgodzinami! ;-)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Amici Sportivi już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Justyna Terlecka
Justyna Terlecka
20 zł
Adam Gajdzik
Adam Gajdzik
20 zł
Maciej Kończal
Maciej Kończal
20 zł
Paweł Szwajnoch
Paweł Szwajnoch
10 zł
Arturo Bruno
Arturo Bruno
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.