Avatar użytkownika

Arktyczny Lód blog

1
patron
5 
miesięcznie
3 480 
łącznie
1
patron
5 zł 3 480 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Mała wpłata na rzecz raportowania o sytuacji w Arktyce też cieszy.
10 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie finansowe dla mojej pracy nad raportami na temat zmian zachodzących w Arktyce. Jak mogę się odwdzięczyć? Przede wszystkim jeszcze bardziej poświęcając się temu co robię. Wkładając w to więcej pracy, by informacje na temat stanu czapy polarnej na półkuli północnej były szczegółowe i wyczerpujące. Poza tym, jestem też gotów udzielać informacji na temat wszystkich problemów związanych ze zmianami klimatu.
25 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie finansowe dla mojej pracy nad raportami na temat zmian zachodzących w Arktyce. Jak mogę się odwdzięczyć? Twoja wpłata daje mi dużą motywację do tego, by przedstawiać jeszcze lepsze i dokładniejsze informacje na temat zmian zachodzących na Dalekiej Północy.
50 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie finansowe dla mojej pracy nad raportami na temat zmian zachodzących w Arktyce. Wpłacając tak dużą sumę pieniężną masz świadomość, że wspierasz osobę, która prowadzi w Polsce jedyną stronę internetową na temat zmian zachodzących w Arktyce. Chcąc dowiedzieć się na temat tego co się dzieje w Arktyce, nie musisz szperać w necie po wielu różnych źródłach.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Arktyczny Lód blog w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Od kilku lat zajmuję się prowadzeniem bloga na temat zmian zachodzących w Arktyce. Mój blog, to jedyna polskojęzyczna strona, która zawiera szczegółowe raporty na temat zmian w czapie polarnej Oceanu Arktycznego. Zmiany klimatu to coraz bardziej medialny temat w Polsce i na świecie.

Kiedy w 2012 roku doszło do rekordowego topnienia czapy polarnej Oceanu Arktycznego, wzbudziło to moje większe zainteresowanie problemem globalnego ocieplenia. W 2013 roku rozpocząłem prowadzenie bloga o zmianach zachodzących w Arktyce. Od tamtej pory publikuję raporty dotyczące tego, co dzieje się w Arktyce. Na co dzień współpracuję z portalem Ziemia na rozdrożu i Nauka o klimacie.

Początki nie były łatwe, miałem wtedy słabą wiedzę na temat całokształtu procesów,  jakie zachodzą na Dalekiej Północy. Kolejne lata zaowocowały doświadczeniem  i wiedzą. Dziś jest to profesjonalny blog, który zawiera szczegółowe raporty na temat tego, co dzieje się w Arktyce. To jedyne polskojęzyczne źródło informacji na temat zmian, jakie zachodzą na Dalekiej Północy.

Topniejący lód na Morzu Łaptiewów w czerwcu 2019 roku. Zdjęcie satelitarne NASA

Moim celem jest przedstawianie wiedzy na temat tego, co dzieje się w Arktyce, gdyż zmiany, które tam zachodzą, mają wpływ na nasz klimat i pogodę. Ocieplająca się Arktyka wzmacnia postępujące zmiany w klimacie. Od lat naukowcy alarmują o problemie topniejącej czapy polarnej na biegunie północnym.

Raportowanie tych zmian to pasja, ale też nierzadko ciężka praca, która wymaga czasu i zaangażowania. A więc inaczej niż w przypadku gwiazd showbiznesu, które na swoich blogach i portalach społecznościowych nie sprzedają nam wartościowych rzeczy. Dlatego właśnie oczekuję wsparcia ze strony osób zainteresowanych problemem globalnego ocieplenia i ciekawych zmian, jakie mają miejsce na Dalekiej Północy.

Hubert Bułgajewski, autor bloga Arktyczny Lód

Cele Autora

Misją jest propagowanie wiedzy o tym, czego na co dzień nie dostrzegamy
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 995 zł brakuje
0%
Moim celem jest publikowanie wiedzy na temat zachodzących w obliczu ocieplającego się klimatu zmian w Arktyce. Prowadzę bloga, na którym przedstawiane są szczegółowe raporty dotyczące stanu czapy polarnej Oceanu Arktycznego, a także różnych zjawisk wpływających na arktyczną kriosferę. Na moim blogu znajdują się także polskojęzyczne wersje raportów z instytucji naukowych zajmujących się badaniem tamtejszego regionu.

Temat zmian klimatycznych, który do niedawna był jeszcze niszowy, niewzbudzający żadnego zainteresowania, wychodzi z cienia.


Pozdrawiam wszystkich wspierających moją działalność.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Arktyczny Lód blog już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Bartosz Szubzda
Bartosz Szubzda
5 zł
Anonimowy patron
5 zł
Ela Wieliczko
Ela Wieliczko
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.