Arktyczny Lód blog

W Patronite od 14.06.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1614

Liczba Patronów: 1054

Zostań Patronem
9 patronów
100 miesięcznie
2 150 łącznie
Od kilku lat zajmuję się prowadzeniem bloga na temat zmian zachodzących w Arktyce. Mój blog, to jedyna polskojęzyczna strona, która zawiera szczegółowe raporty na temat zmian w czapie polarnej Oceanu Arktycznego. Zmiany klimatu to coraz bardziej medialny temat w Polsce i na świecie.

O Autorze

Kiedy w 2012 roku doszło do rekordowego topnienia czapy polarnej Oceanu Arktycznego, wzbudziło to moje większe zainteresowanie problemem globalnego ocieplenia. W 2013 roku rozpocząłem prowadzenie bloga o zmianach zachodzących w Arktyce. Od tamtej pory publikuję raporty dotyczące tego, co dzieje się w Arktyce. Na co dzień współpracuję z portalem Ziemia na rozdrożu i Nauka o klimacie.

Początki nie były łatwe, miałem wtedy słabą wiedzę na temat całokształtu procesów,  jakie zachodzą na Dalekiej Północy. Kolejne lata zaowocowały doświadczeniem  i wiedzą. Dziś jest to profesjonalny blog, który zawiera szczegółowe raporty na temat tego, co dzieje się w Arktyce. To jedyne polskojęzyczne źródło informacji na temat zmian, jakie zachodzą na Dalekiej Północy.

Topniejący lód na Morzu Łaptiewów w czerwcu 2019 roku. Zdjęcie satelitarne NASA

Moim celem jest przedstawianie wiedzy na temat tego, co dzieje się w Arktyce, gdyż zmiany, które tam zachodzą, mają wpływ na nasz klimat i pogodę. Ocieplająca się Arktyka wzmacnia postępujące zmiany w klimacie. Od lat naukowcy alarmują o problemie topniejącej czapy polarnej na biegunie północnym.

Raportowanie tych zmian to pasja, ale też nierzadko ciężka praca, która wymaga czasu i zaangażowania. A więc inaczej niż w przypadku gwiazd showbiznesu, które na swoich blogach i portalach społecznościowych nie sprzedają nam wartościowych rzeczy. Dlatego właśnie oczekuję wsparcia ze strony osób zainteresowanych problemem globalnego ocieplenia i ciekawych zmian, jakie mają miejsce na Dalekiej Północy.

Hubert Bułgajewski, autor bloga Arktyczny Lód


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Marcin E.
Marcin E.
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Bartosz Szubzda
Bartosz Szubzda
Próg: 5 zł
Ela Wieliczko
Ela Wieliczko
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł