Avatar użytkownika

Jan Chojnacki

161
patronów
3 030 
miesięcznie
155 490 
łącznie
161
patronów
3 030 zł 155 490 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
18 dostępnych miejsc
Dziękuję za wsparcie, które umożliwi tysiącom fanów prawdziwej, żywej muzyki na stały z nią kontakt. Wraz z podziękowaniem możliwe jest zaprezentowanie w programie Radia Baobab nagrania muzycznego wybranego przez słuchacza/patrona. Wybór nagrania pozostawiam słuchaczce/słuchaczowi-patronowi. Na życzenie mogę też dopasować nagrania wraz z komentarzem do osobowości patrona , na podstawie dostarczonej przez niego autocharakterystyki. Może to mieć miejsce w bloku "na życzenie" lub w porze przyjaznej patronowi. Korespondencja z patronem na baobab@radiobaobab.pl
20 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie, które umożliwi tysiącom fanów prawdziwej, żywej muzyki na stały z nią kontakt. Wraz z podziękowaniem możliwe jest zaprezentowanie w programie Radia Baobab dwóch nagrań z komentarzem Jana Chojnackiego. Wybór nagrań pozostawiam słuchaczce/słuchaczowi-patronowi. Na życzenie mogę też dopasować nagrania wraz z komentarzem do osobowości patrona, na podstawie dostarczonej przez niego autocharakterystyki. Może to mieć miejsce w bloku "na życzenie" lub w porze przyjaznej patronowi. Korespondencja z patronem na baobab@radiobaobab.pl
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
89 dostępnych miejsc
Dziękuję za wsparcie, które umożliwi tysiącom fanów prawdziwej, żywej muzyki na stały z nią kontakt. Wraz z podziękowaniem wysyłam na wskazany przez Patrona adres książkę mojego autorstwa "Blues z kapustą" (Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK) z odręczną dedykacją autora.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
16 dostępnych miejsc
Dziękuję za wsparcie, które umożliwi tysiącom fanów prawdziwej, żywej muzyki na stały z nią kontakt. Wraz z podziękowaniem możliwe jest zaprezentowanie w programie Radia Baobab dwudziestominutowej audycji słowno-muzycznej z komentarzem Jana Chojnackiego. Wybór nagrań pozostawiam słuchaczce/słuchaczowi-patronowi. Na życzenie mogę też dopasować nagrania wraz z komentarzem do osobowości patrona, na podstawie dostarczonej przez niego autocharakterystyki. Może to mieć miejsce w bloku "na życzenie" lub w porze przyjaznej patronowi. Korespondencja z patronem na baobab@radiobaobab.pl

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jan Chojnacki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Od 2005 r. finansuję i prowadzę programowo internetowe RADIO BAOBAB. Nadaję muzykę około-rockowo-bluesową. W archiwalnych nagraniach można usłyszeć m.in. Wojciecha Manna, Krzysztofa Maternę, Chrisa Rea, Gregga Allmana. Planuję zwiększenie zasięgu i aktywizację programową. Sam nie dam rady.

Nazywam się Jan Chojnacki. Jestem dziennikarzem i prezenterem muzycznym, producentem płytowym i wydawcą. Bywałem didżejem w prosektorium, kierowcą Wojciecha Waglewskiego, opiekunem polskich artystów w czasie wypraw „za żelazną kurtynę”, prowadziłem wiele koncertów, współorganizuję festiwale bluesowe. Nawet książkę napisałem!

Jednak najważniejsze dla mnie jest, że przez 45 lat najpierw współtworzyłem (z Wojciechem Mannem), a potem samodzielnie tworzyłem audycję "Bielszy odcień bluesa" w Programie III Polskiego Radia. Te wieczorne spotkania, podczas których mogę dzielić się ze słuchaczami nagraniami wybranymi z moich przepastnych zasobów, to ogromna przyjemność. I okazuje się, że nie tylko moja – na co mam liczne dowody.

logo by Andrzej Pągowski logo by Andrzej Pągowski

 

Żeby tej radości było jeszcze więcej, kilkanaście lat temu założyłem skromne internetowe RADIO BAOBAB – towarzyską przygodę dojrzałych miłośników nowoczesnych technologii i klasycznych brzmień bluesa i rocka.

logo by Katarzyna Gintowt

 

Rozgłośnia działa w ramach BAOBAB PRODUCTIONS – firmy założonej w 2001 r. dla urzeczywistnienia moich potrzeb duchowych i materialnych.

BAOBAB PRODUCTIONS wyprodukował kilka tysięcy audycji radiowych dla Programu III PR, w tym najbliższy mi “Bielszy odcień bluesa”. Ta jedyna ogólnopolska audycja radiowa poświęcona muzyce bluesowej istnieje od 1975 roku!

 

RADIO BAOBAB doznało nagłego przyspieszenia w marcu 2020 roku. W połowie miesiąca poinformowałem słuchaczy Trójki i cały świat, że po 45 latach kończę współpracę z tą anteną. Nie chcąc tracić kontaktu z wiernymi odbiorcami audycji "Bielszy odcień bluesa", przeniosłem ją właśnie do mojego radia internetowego.

Rezultat? Prawie trzydziestokrotny wzrost słuchalności stacji! Sukces został jednak okupiony przeciążeniem serwera i łamiącym się streamem oraz – co za tym idzie – niepokojem dotychczasowych i nowych słuchaczy. Żeby sprostać ich oczekiwaniom, trzeba zainwestować w NOWE: serwer, sprzęt emisyjny i licencje oprogramowania. To poważny wydatek, a czasy – jak każdy czuje – nielekkie.

 

RADIA BAOBAB można słuchać tu:

kanał stały – strumień w ogg

kanał stały – strumień w mp3

kanał „live” – strumień w ogg

kanał „live” – strumień w mp3

lub przez

Tuba.FM

Program kanału stałego jest ukryty w zakładce „Nasza ramówka”. Program kanału „live” jest regulowany moją nieposkromioną wyobraźnią.

 

Moi słuchacze tworzą całkiem pokaźną społeczność na Facebooku. Zapraszam do dołączenia:

oficjalna strona RADIA BAOBAB

oficjalna grupa fanów audycji „Bielszy odcień bluesa”

 

Przez 15 lat istnienia Radia Baobab nigdy nie korzystałem z zewnętrznego finansowania. Teraz, choć ZUS regularnie przysyła emeryturę, zbliżam się do ściany. Zachęcony przez słuchaczy szukam wsparcia poprzez Patronite. I może wreszcie moi antenowi przyjaciele mogliby liczyć na materialne honorowanie ich udziału w baobabowym szaleństwie. Uda się?

Jan Chojnacki

 

Cele Autora

Wyposażenie studia emisyjnego w nowy sprzęt i oprogramowanie
  • 4 500 zł miesięcznie
  • 1 470 zł brakuje
67%
Obecnie Radio Baobab ma jedno stanowisko emisyjne: komputer PC, zewnętrzną kartę dźwiękową, mikrofony z pełnym okablowaniem na statywach. Potrzebne jest stanowisko zapasowe o tych samych parametrach. Do realizacji z chwilą osiągnięcia celu. Kwota celu 4.500 zł
Stały miesięczny koszt działalności Radia Baobab
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 1 970 zł brakuje
60%
Drodzy Słuchacze i Słuchaczki, Szanowne Patronki i Patroni, Kochane BOBaki! Udało się osiągnąć zamierzony cel. Dzięki Waszym wpłatom został wzmocniony i usprawniony nasz serwer oraz powstało zapasowe studio. Przesył strumienia się ustabilizował, Radio Baobab działa (prawie) bez przeszkód. Jednak nasze radio, jak każde inne, ma swoje koszty stałe. Oprogramowanie, konserwacja sprzętu, administracja systemu, honoraria dla obecnych i planowanych nowych autorów, pozyskiwanie nowości muzycznych to minimum 5000 zł miesięcznie. A jeszcze przydałoby się opracowanie nowego layoutu strony Baobaba... Dlatego, jeśli zależy Wam na przyszłości Radia, proszę, nie ustawajcie w swojej hojności. Pielęgnujcie nasz Baobab, niech nam pięknie rośnie! Niech Blues będzie z Nami! Jan Chojnacki
Nowy serwer streamingowy wraz z oprogramowaniem
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 6 970 zł brakuje
30%
Zdobywanie nowych słuchaczy i poszerzanie zasięgu jest celem każdej stacji radiowej. Nawet najatrakcyjniejszy program przy słabym nadajniku, a w przypadku radia internetowego przy ograniczonym streamingu, nie przysporzy nowych odbiorców. Do tej chwili zasięg Radia Baobab ograniczony jest do około 200 słuchaczy, którzy mogą odbierać strumień w tym samym czasie. Aby dotrzeć do większej liczby odbiorców sygnału, potrzebny jest nowy serwer wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Cel powinien być osiągnięty do połowy 2020 roku. Przewidywany koszt to 10.000 zł.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jan Chojnacki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Kierus
Marcin Kierus
10 zł
Maciej Apolinarski
Maciej Apolinarski
10 zł
Jacek Makarewicz
Jacek Makarewicz
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Krzysztof Stanisławski
Krzysztof Stanisławski
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.