Społeczne stypendium dla Pani Beatki i Pana Maćka

W Patronite od 21.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 814

Liczba Patronów: 1038

Zostań Patronem
10 patronów
410 miesięcznie
26 390 łącznie
Jesteśmy twórcami INSPIRO - pierwszego w Polsce domu kultury zarządzanego przez organizację pozarządową. Chcemy napisać książkę o historii tego niezwykłego miejsca i najwspanialszej społeczności, która go tworzyła. Chcemy dzielić się swoim doświadczeniem i zmieniać Świat.

O Autorze

Dom kultury to dzieło sztuki!

Najbardziej emocjonujące momenty w dziejach świata, to te, które trwały zaledwie kilka sekund. Oznaczały one tę chwilę, nazywaną “tuż przed”, chwilę w której przytrzymujemy jeszcze przymknięte powieki, aby rozciągnąć czas.

Pani Beatka i Pan Maciek, tak nazywają nas wszyscy, którzy w ciągu ostatnich 10 lat odwiedzali niewielki dom kultury INSPIRO w Podłężu. Było to niezwykłe, unikalne miejsce, w którym nie raz udowodniliśmy, że niemożliwe nie istnieje.

To był piękny dom kultury, zbudowany na silnym przeświadczeniu, że wszyscy jesteśmy obywatelami świata. Był otwarty dla każdego, radosny, odważny, pełen dziecięcego śmiechu.. 

W INSPIRO działy się rzeczy magiczne, które budziły wyobraźnię dzieci i zachęcały je do nieskrępowanej ekspresji. Miejsce,  które uczyło je odwagi, pokonywania przeszkód, dostrzegania wartości we wszystkim, nawet w niepowodzeniach, oraz tego, że mogą zmieniać świat.

To miejsce nachylało się nad każdym dzieckiem i w skupieniu wsłuchiwało się w jego marzenia, rozumiało czym jest radość i zabawa. Doceniało każdego bez względu na pozorny potencjał, talenty czy zdolności. W INSPIRO każde dziecko stawało się mistrzem / mistrzynią świata, wspaniałą artystką / artystą, wielką uczoną / uczonym, odważnym badaczem / badaczką. 

Tego miejsca na Ziemi już nie ma.

Ale INSPIRO trwa i jest w każdym z nas, ponieważ INSPIRO to magiczne miejsce ukryte tuż poniżej serca, w którym bezpieczne, czekają na odpowiedni moment nasze marzenia. 

Postanowiliśmy pójść dalej, otworzyć kolejny etap, dzielić się doświadczeniem, wiedza i emocjami. Chcemy napisać książkę pełną niezwykłych historii, które opowiedzą jak powstał pierwszy w Polsce dom kultury zarządzany przez NGO, którą wypełnią piękne fotografie, dokumentujące tysiące chwil radości i autentycznego szczęścia. 

Książka opowie historię, w którą wsłuchiwało się tysiące osób, szukających inspiracji, natchnienia, a także pocieszenia.

Będzie to opowieść o niezwykłych ludziach, małych i dużych, tworzących najwspanialszą społeczność na świecie (pamiętajcie, że każda społeczność jest najwspanialsza), bez których INSPIRO nie mogłoby istnieć. 

Jako Pani Beatka i Pan Maciek staraliśmy się pielęgnować miejsce tysięcy spotkań i dbać o to by, było one bezpieczne, bezstronne i niezależne. By nie stało się komercyjne, elitarne, wykluczające. By było otwarte i współczujące.

Zapraszamy do wsparcia nas samych w nadchodzącym roku, w czasie kiedy będziemy tworzyć książkę o INSPIRO, a także opowiadać o tym jak budujemy nowy, wspaniały i wolny dom kultury. Zapraszamy Was do udziału w tej niezwykłej przygodzie, która ma pokazać światu jak wielka może być siła społeczności, w której buduje się na fundamentach szacunku do drugiego człowieka. Jeżeli nasza misja się powiedzie i spełni się nasze marzenie, powstanie pierwszy prawdziwie społeczny i niezależny dom kultury - który spełniać będzie marzenia Wasze i Waszych dzieci.

W ciągu najbliższego roku, tworzyć będziemy także videobloga, który opowiadać będzie o naszej pracy oraz o tym dlaczego takie miejsca jak INSPIRO są potrzebne światu.

 

Stając się fundatorem stypendium dla Pani Beatki i Pana Maćka, staniesz się mecenasem zmiany i próby stworzenia pierwszego prawdziwie niezależnego i społecznego domu kultury, miejsca, które zmieni świat.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Agnieszka Puła
Agnieszka Puła
Próg: 10 zł
Dominika Marek
Dominika Marek
Próg: 20 zł
Mikołaj Gnap
Mikołaj Gnap
Próg: 100 zł
Ola Gnap
Ola Gnap
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Paweł Andrzej Hadam
Paweł Andrzej Hadam
Próg: 10 zł