Avatar użytkownika

Pyrkon - Fantastyczne Miejsce Spotkań

51
patronów
1 700 
miesięcznie
256 255 
łącznie
51
patronów
1 700 zł 256 255 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Bard Pork

Ten Pork to znany bywalec gospód o różnej reputacji. Dla niego nie ma znaczenia, gdzie zagra, ale jaka publika będzie go obserwować. Niezależnie od sceny, na jakiej przyszło mu występować, zawsze ma przygotowaną jakąś pieśń. Od hymnów o samurajskim honorze aż do orkowych pieśni zagrzewających do walki, która niechybnie się rozpęta, jeśli ośmielisz się skrytykować miejscowe trunki. On wie, co ludziom i innymi istotom w duszy, o ile ta oczywiście nie została przehandlowana, gra. I co najlepsze, wcale nie żąda za to wiele. Wystarczy, że poratujesz go piątakiem, dzięki któremu będzie mógł kupić mikstury potrzebne do przepłukania gardła po wyczerpującym recitalu.

Dziękujemy, że wspierasz projekt i naszą pracę! Dołożymy wszelkich starań, by to 5 złotych nie zostało uznane przez Ciebie za stracone!

Otrzymujesz wcześniejszy dostęp do “Biura Badań Paranormalych Miskatonic”, serialu audio, który tworzymy we współpracy z Black Monk Games na licencji od Chaosium Inc.
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Sailor Pork

O ciałach niebieskich wie wszystko. Wiedzę tę zdobył dzięki licznym podróżom, w których przemierzył cały świat i nie tylko. Jego największym talentem jest jednak wspaniała umiejętność opowiadania niesamowitych historii. Regularnie zbiera starannie wyselekcjonowaną grupę Porków, z którymi toczy długie debaty na każdy temat.

Twoje 10 złotych to wspaniały gest solidarności z Pyrkonem i Pyrkonowiczami!

Zapłacona przez Ciebie dyszka uprawnia Cię do:

🌗 specjalnej odznaki na naszym pyrkonowym Discordzie. Dzięki niej pokażesz wszystkim, że masz naprawdę wielkie serce i zyskasz boost do szacunu u Pyrkonowiczów;

🌗 otrzymania dostępu do wyjątkowego kanału na Discordzie, dostępnym wyłącznie dla Patronów. To bardzo ekskluzywne grono najznamienitszych superbohaterów. Patroni assemble!
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Space Pork

Porkowa Agencja Kosmiczna to instytucja, której celem jest dotrzeć tam, gdzie nie dotarł żaden Pork. Na razie jednak efekty są nieco mniej widowiskowe – póki co udało się dotrzeć na orbitę ich rodzimej planety i udowodnić, że nie jest ona płaska lub podpierana przez żółwia. Na szczęście Agencję hojnie wspierają różni prywatni dobroczyńcy. Ich nazwiska przejdą do historii i będzie je znać każde dziecko, a oprócz tego staną się inspiracją dla artystów!

Jesteś bardzo hojnym Pyrkonowiczem i o Twoim wsparciu powinien wiedzieć cały świat. A jeśli nie świat, to chociaż Pyrkon. Oto, co możesz otrzymać w ramach podziękowań:

🚀 jeśli trzy razy wpłacisz 20 złotych, Twoje imię i nazwisko lub ksywka znajdą się obok pozostałych Patronów na specjalnym banerze. Będzie on widoczny przez cały Pyrkon, więc przyprowadź pod niego wszystkich znajomych i pokaż, jak wielkie masz serce!

🚀 baner co prawda jest tylko chwilowy, ale mamy też coś, co przypominać będzie o Twoim chwalebnym czynie znacznie dłużej. Niedostępne w otwartej sprzedaży grafiki, które możesz użyć jak Ci się tylko podoba! Ustaw jako tapetę na telefonie lub komputerze, a nawet na ścianie pokoju. Możesz też zwyczajnie je oprawić i chwalić się wszystkim gościom. Jesteś Pyrkonowiczem i wyobraźnia na pewno nie będzie Cię ograniczać!

Otrzymasz oczywiście także nagrody z wcześniejszych progów.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Fhtagn Pork!

Przez ostatnie dwa lata śpi bardzo głębokim snem. Istnieją jednak przepowiednie, według których ma się przebudzić już niebawem. Z jego aktywności najbardziej cieszą się lokalni sprzedawcy, a zwłaszcza właściciele ananasowych sadów. To prawdopodobnie najstarszy mieszkaniec całej wioski, który uważa, że życie zaczyna się dopiero po pięćdziesiątce.

Zew Pyrkonu dotarł również do Ciebie. Bardzo dziękujemy, że wspierasz nas kwotą aż 50 złotych. To już naprawdę znaczne wsparcie i nie może ono przejść niezauważone.
🧭 W zamian otrzymasz od nas coś, o czym nawet przedwieczni mogą pomarzyć – możliwość wpłynięcia na program Pyrkonu. To właśnie Ty, wraz z innymi Patronami z tego progu, zadecydujesz o tym, jaką atrakcję zobaczą inni uczestnicy! To jest ten moment, w którym siadasz przed komputerem i niczym Palpatine krzyczysz „unlimited power!”

Chcemy też mieć pewność, że będziesz mieć możliwość, aby uczestniczyć w tej wybranej z innymi Patronami prelekcji, więc otrzymasz dostęp do specjalnej rejestracji.
Oprócz władzy otrzymasz rzecz jasna nagrody przewidziane w niższych progach.

Oprócz władzy otrzymasz rzecz jasna nagrody przewidziane w niższych progach.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
48 dostępnych miejsc
AntyPork

Największy bad boy w całej wiosce, bo czasem nie mówi „dzień dobry” staruszkom i chodzi zimą bez czapki. Już od maleńkości chce patrzeć jak świat płonie, bo wtedy wychodzą najlepsze zdjęcia. Tak, ten Pork ma też duszę artysty i w chwilach wolnych od siania chaosu jest jednym z najpopularniejszych Porkstagramerów. Dzięki temu jego występki uchodzą mu przeważnie płazem, bo większość mieszkańców właśnie z jego usług korzysta, gdy trzeba udokumentować ważne życiowe zdarzenia.

💘 Podarowana przez Ciebie stówka spowodowała, że aż musimy zrobić zdjęcie komuś obdarzonemu tak wielkim sercem. W związku z tym podczas Pyrkonu otrzymasz możliwość udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej 📷 Dopieść więc swój cosplay i stań przed naszym obiektywem! A jeśli sztuka robienia stroju nie jest Twoją mocną stroną, to nic straconego – możesz przyjść w cywilu, a my przygotujemy dla Ciebie gadżety, w których zapozujesz!

Wszystkie nagrody z powyższych progów są, rzecz jasna, Twoje!
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
9 dostępnych miejsc
Pork The Barbarian

Największy koks w całej wiosce. Rodzice proszą go o potrzymanie dziecka, a starsi próbują wyswatać z nim swoje latorośle. On jednak nie szuka sławy, ni poklasku. Pakuje tobołki z białkiem i kreatyną i znika na długie miesiące, by expić w spokoju. Po każdej takiej wyprawie wraca jeszcze większy i jeszcze silniejszy.

Pamiętasz scenę z „Blade’a”, gdzie policjanci strzelają w stronę głównego bohatera? Tak samo zareagowaliśmy po zobaczeniu, że wspierasz nas kwotą aż 500 złotych. Nie dowierzamy, że ktoś może mieć takie wielkie serce i postanowić, że to właśnie Pyrkon zajmuje w nim specjalne miejsce. Zwykłe „dziękujemy” nie jest w stanie oddać naszej wdzięczności. W związku z tym za dwukrotne wsparcie nas otrzymasz:

⚔️ możliwość zagrania w jednym z odcinków naszego serialu audio! Pakujesz manatki, przyjeżdżasz do Warszawy w podanym wcześniej terminie nagrań i wcielasz się w jedną z postaci z Miskatonic!

⚔️ specjalne przywitanie przy wejściu na Pyrkon! Owacje na stojąco, ukłony w pas i okrzyki na stojąco to tylko część tego, co cię czeka podczas wchodzenia na teren MTP!

⚔️ imienne miejsce na Maskaradzie! Wiemy, że liczba miejsc na Sali Ziemi jest ograniczona, a czatuje na nie wiele osób. Na Ciebie jednak będzie czekać specjalnie wyznaczone miejsce, na którym obejrzysz pokaz i którego nikt Ci nie zajmie!

⚔️ miejsce na królewskiej uczcie, w której udział weźmie Prezes Klubu Fantastyki „Druga Era". Jeśli chcesz poznać absolutnie całą historię Pyrkonu, to spotkasz prawdziwą skarbnicę wiedzy na temat największego festiwalu fantastyki w Polsce. I jeszcze sobie podjesz!

⚔️ wyjątkową imienną wejściówkę na wszystkie trzy dni Pyrkonu!

A oprócz tego oczywiście wszystkie nagrody z niższych progów, a więc całą masę pyrkonowych memorabiliów!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Pyrkon - Fantastyczne Miejsce Spotkań w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pyrkon to odbywający się w Poznaniu festiwal fantastyki. Pyrkon to ludzie – fani, twórcy, wystawcy i… Ty! To Fantastyczne Miejsce Spotkań, w którym każdy miłośnik fantastyki, bez względu na wiek i zainteresowania, poczuje się jak w domu. Pyrkon to opowieść, którą możesz snuć razem z nami.

Czym jest Pyrkon?

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami… no dobrze, w całkiem dużym mieście - w Poznaniu - dwie dekady temu znalazła się banda miłośników fantastyki, którzy uznali, że fajnie byłoby podzielić się swoją pasją z innymi. I tak właśnie powstał Pyrkon, największy festiwal fantastyki w Polsce! 

Pyrkon przeszedł długą drogę, od spotkań w szkolnych salach do terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od ponad 20 lat Pyrkon buduje zaangażowaną społeczność, a w czasie ostatniej edycji pojawiła się rekordowa liczba uczestników! Nic dziwnego, skoro na Pyrkonie każdy może znaleźć coś dla siebie - posłuchać prelekcji, przebrać się za postać  z dowolnego uniwersum czy spotkać ulubionego autora. Dzięki Pyrkonowi fani mieli możliwość posłuchania na żywo Petera Wattsa, Dimitrija Głuchowskiego, Felicji Day, Grahama Mastertona, Stana Sakai i wielu, wielu innych. 

Pyrkon to jednak przede wszystkim uczestnicy, którzy co roku kreują jedyną w swoim rodzaju atmosferę i są odpowiedzialni za powstanie licznych tradycji. Prawdziwy Pyrkonowicz nie dziwi się, kiedy nagle ktoś postanawia zatańczyć belgijkę na środku placu, a gdzie indziej przemyka grupa wyznawców Kultu Ananasa. To właśnie ludzie sprawiają, że Pyrkon jest tak wyjątkowy. 

 

Kim jesteśmy?

Na nasz zespół składa się mnóstwo fantastycznych osób:

Przez 365 dni w roku 6 koordynatorów pracuje razem, aby Pyrkon z roku na rok stawał się coraz lepszą imprezą. To oni odpowiedzialni są za podejmowanie głównych decyzji organizacyjnych i biznesowych.

Koordynatorzy kierują grupą około setki organizatorów - wolontariuszy, którzy przez cały rok poświęcają swój czas, aby jak najlepiej przygotować się do nadchodzącej edycji - zaprosić gości, ułożyć program, przygotować hale targowe i przestrzenie między nimi, odpowiednio zabezpieczyć i oznakować teren targów oraz oczywiście poinformować o tym wszystkim uczestników, a także wiele, wiele więcej.

Największą  grupę stanowią nasi sławni pomarańczowi wolontariusze, tak zwani Gżdacze, pracujący przy Pyrkonie w czasie samej imprezy, a także na kilka dni przed nią i po niej. Co roku jest to około 600 osób odpowiedzialnych  za sprawną organizację samego festiwalu. 

Za organizacją Pyrkonu stoi ogromna grupa wspaniałych, pełnych pasji i poświęcenia osób. Bez ich pracy wspólna zabawa na Festiwalu nie byłaby możliwa.

 

Dlaczego tu jesteśmy?

Jesteśmy tu, ponieważ potrzebujemy wsparcia społeczności Pyrkonu. Z powodu pandemii i przełożenia zeszłorocznej edycji znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej. Wsparcie rządowe i samorządowe nie pozwala na pokrycie wszystkich kosztów bieżących, a tym samym na organizacje Pyrkonu. Walczymy już długo własnymi siłami, ale powoli przestajemy dawać sobie radę. Nieustannie wisi nad nami ponure widmo, zwiastujące, że jeśli nie uda nam się zorganizować go w tym roku, to pozbawieni wsparcia, nie damy rady przenieść imprezy na kolejny. Wtedy Pyrkon zniknie z fantastycznej mapy Polski na całe lata, a może nawet na zawsze. Więcej o naszej sytuacji i o naszych celach przeczytasz w zakładce Cele.

Pyrkon to nie jest jedynie miejsce. Pyrkon to fantastyczni ludzie!

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Pyrkon - Fantastyczne Miejsce Spotkań w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Stwórz z nami serial audio w świecie “Zewu Cthulhu”!
  • 10 000 zł
  • 6 720 zł brakuje
32%
Biuro Badań Paranormalnych Miskatonic różni się od zwyczajnego miejsca pracy. Pracujący w nim badacze każdego dnia mierzą się z koszmarnymi bytami, służącymi prastarym bogom. W poszukiwaniu starożytnych artefaktów z innych wymiarów przemierzają świat Lovecrafta. Ich przygody już wkrótce będziecie mogli usłyszeć na własne uszy!

Festiwal Fantastyki Pyrkon wspólnie z Black Monk Games i Chaosium Inc. ogłasza projekt superprodukcji audio osadzonej w świecie “Zewu Cthulhu”. W ramach projektu ma pojawić się 10 historii, bazujących na scenariuszach pochodzących m.in. z Zestawu Startowego oraz dodatków takich jak “Posiadłość Szaleństwa” czy “Wrota Ciemności”.

Planowana antologia nie ograniczy się jedynie do przeczytania tekstu z kartki. Nasz serial produkowany będzie z prawdziwym rozmachem, przy udziale aktorów głosowych, z efektami dźwiękowymi i klimatycznym tłem. Koszt powstania jednego odcinka to 10 tys. złotych. W tej kwocie zawarte są m.in. koszty realizacji, honorarium dla aktorów a także koszty powstania scenariusza. Jeśli uda zebrać się większą kwotę, w całości przeznaczymy ją na podniesienie poziomu danego odcinka!

Jako Patroni macie szansę, aby stać się mecenasami projektu. W zamian za wsparcie finansowe będziecie mogli zagłębić się w historie ze świata Lovecrafta miesiąc przed pozostałymi Pyrkonowiczami. Tylko od was zależy, czy badacze Biura Miskatonic będą mogli zgłębiać tajemnicę Wielkiego Przedwiecznego!

🎧 Inne nasze realizacje tego typu znajdziecie w naszej Cyfrowej Bibliotece Fantastycznej https://biblioteka.pyrkon.pl/audiobooki/ Już teraz możecie zupełnie za darmo dać się porwać fantastycznie strasznym opowiadaniom Stefana Grabińskiego!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Pyrkon - Fantastyczne Miejsce Spotkań już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojciech Oleksów
Wojciech Oleksów
10 zł
Dominika Stachura
Dominika Stachura
10 zł
Istera
Istera
20 zł
Patryk Dragon (ProcedooR)
Patryk Dragon (ProcedooR)
20 zł
Paweł „MrPawcio31” Wróbel
Paweł „MrPawcio31” Wróbel
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.