Avatar użytkownika

Paweł Szczabel

0
patronów
0 
miesięcznie
1 230 
łącznie
0
patronów
0 zł 1 230 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 zł to dobry baton energetyczny. Dla mnie to dowód Twojego zaufania i wiary w moją misję. Wpłacając 5 zł stajesz się Patronem Podcastu. Dziękuję Ci bardzo.
10 zł miesięcznie
10 zł to kawa w kawiarni. Dla sportowców szansa na realizację sportowych marzeń. Jeśli 200 osób wpłaci po 10 zł będziemy mogli sfinansować 1 miesięczne stypendium dla jednego sportowca. Oczywiście zostajesz również Patronem Podcastu. Dziękuję.
20 zł miesięcznie
100 osób wpłaca po 20 zł i mamy środki na stypendium na kolejny miesiąc. Jesteś Patronem Podcastu. Masz dostęp do grupy dla Patronów na FB. Dziękuję.
50 zł miesięcznie
40 osób wpłaca po 50 zł i finansujemy kolejny miesiąc stypendium. Serce rośnie. Jesteś Patronem Podcastu. Masz dostęp do grupy dla Patronów na FB. Dziękuję.
100 zł miesięcznie
20 osób wpłaca po 100 zł i dodajemy skrzydeł konkretnemu sportowcowi. Finansujemy kolejny miesiąc stypendium. Jesteś Patronem Podcastu. Masz dostęp do grupy dla Patronów na FB. Każdy kto wesprze podcast przez minimum 4 miesiące otrzyma ode mnie w prezencie spersonalizowaną koszulkę z bawełny organicznej marki No Logo Just Sport. Dziękuję.
400 zł miesięcznie
5 osób wpłaca po 400 zł i mamy kolejne miesięczne stypendium. Kolejny medal dla Polski coraz bliżej. Jesteś Patronem Podcastu. Masz dostęp do grupy dla Patronów na Fb. Otrzymujesz spersonalizowaną koszulkę z bawełny organicznej marki No Logo Just Sport. Dziękuję.
500 zł miesięcznie
4 osoby wpłacają po 500 zł i kolejne stypendium płynie do sportowca. Do Ciebie płynie fala wdzięczności. I lecą ode mnie dwie spersonalizowane koszulki z bawełny organicznej marki No Logo Just Sport. Jesteś Patronem Podcastu. Masz dostęp do grupy dla Patronów na FB. Dziękuję.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Paweł Szczabel w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wszystko co robimy robimy po to, by kawałek świata na który mamy wpływ uczynić bardziej sprawiedliwym. Ten podcast również temu służy.
Usłyszysz reportaże o mistrzach sportu, ludziach z niepełnosprawnościami. To historie o wielkiej sile charakteru. Zainspiruj się w niezwykłym świecie dźwięków.

"Jeśli zainspirujesz jedną, dwie osoby możesz zainspirować cały świat."

- Nirmal Purja, człowiek który w zaledwie sześć miesięcy i sześć dni stanął na szczycie wszystkich czternastu ośmiotysięczników. 

 

 

Rok 2012. Gdy do zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Londynie pozostało zaledwie kilka dni, na ulicach miasta zaczęły pojawiać się bilbordy z napisem: DZIĘKUJEMY ZA ROZGRZEWKĘ. Była to niezwykle wymowna kampania reklamowa rozpoczynających się niebawem Igrzysk Paraolimpijskich.

W paraolimpijczykach jest coś, czego nie potrafię dobrze nazwać. Coś co mnie uskrzydla. Coś co budzi mój ogromny podziw. Ten magiczny składnik dostrzegam we wszystkich sportowcach z niepełnosprawnościami. Mam wrażenie, że mówienie o ich ogromnej sile charakteru, determinacji, wierze w nieistnienie niemożliwego to za mało. 

Udało im się. Zainspirowali mnie. Dlatego teraz ja chcę pomóc tym bohaterom, by stali się inspiracją dla Ciebie. Chcę pomóc Tobie, bo doskonale wiem jak ważne w drodze do zdobywania naszych szczytów (czymkolwiek ten szczyt jest) jest wsparcie innych ludzi.

Nazywam się Paweł Szczabel. Jestem fizjoterapeutą. Jesteś tutaj ponieważ wszystko co robię robię po to, by kawałek świata na który mam wpływ uczynić bardziej sprawiedliwym.

 

 

Realizuje ten cel przez m.in. podcast Bitwy Mistrzów SportuChciałbym zmienić sposób myślenia wielu ludzi o ludziach - sportowcach - z niepełnosprawnościami. Chciałbym żebyśmy wszyscy patrzyli na tych sportowców z takim samym uznaniem i szacunkiem, jak na Roberta Lewandowskiego, Kamila Stocha czy wielu innych w pełni sprawnych sportowców. By nie musieli martwić się o swój byt i mogli skupić na treningach. To wymaga wielkiej pracy. Dlatego podjąłem się współpracy z profesjonalistkami, które przygotują reportaże o naszych mistrzach, paraolimpijczykach (i nie tylko).

To nie będą historie wzbudzające litość. Usłyszysz historie o niezwykłej sile charakteru, determinacji, pasji i wierze w to, że niemożliwe nie istnieje. Ci sportowcy są tego przykładem.

Reportaże o sportowcach z niepełnosprawnościami przygotowują trzy kobiety, dziennikarki z Sounds and Stories współpracujące między innymi z radiem 357 - Agnieszka Szwajger (zdobywczyni prestiżowej nagrody Grand Press w kategorii reportaż audio za cykl „Gdzie jest Joanna Segelstrom” - link niżej), Ewa Dunal i Justyna Godz. Oznacza to, że ten podcast zostanie zrobiony w najwyższej jakości merytorycznej i technicznej.

Wejdź na stronę https://soundsandstories.pl i przekonaj się, że się nie mylę. 

Kliknij w --> PRESS.PL i przeczytaj o zdobywczyni nagrody Grand Press, Agnieszce Szwajger.

Posłuchaj na YT reportażu nominowanego do nagrody Grand Press 2020. 

Wszystkie środki zebrane na Patronie będę przekazywał m.in. Fundacji UNAWEZA, Funduszowi Natalii Partyki i innym instytucjom, które wspierają sportowców z niepełnosprawnościami w formie np. stypendiów. Co miesiąc będę wrzucał na Patronite posty z potwierdzeniem przelewu (przelewów), po to by zachować pełną transparentność.

 

1 REPORTAŻ

Bohaterką pierwszego odcinka reporterskiego podcastu “Bitwy Mistrzów Sportu” jest Paulina Woźniak - brązowa i srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich, która urodziła się niedorysowana. To, co przed porodem lekarz określił “małym kłopotem”, okazało się brakiem lewego przedramienia. Od urodzin Paulina mierzy się z trudnościami wykonując wszystko jedną ręką, a wodny świat jest dla niej ochroną. Dzięki pasji do pływania zdobywa kolejne medale olimpijskie. Pewnego dnia zostaje napadnięta. W ucieczce przed mężczyzną zrywa więzadła w kolanie. Od tej chwili jej największym marzeniem jest przepłynięcie basenu żabką.

autorki: Sounds&Stories - Ewa Dunal i Agnieszka Szwajgier
realizacja: Artur Giordano
Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/wozniakswim

Wszystkie odcinki dostępne są na stronie https://nologojustsport.eu/, w najlepszych aplikacjach podcastowych (np. Spotify, Apple Podcast), a także na YouTube.

Cele Autora

1 miesiąc Stypendium dla 1 sportowca.
  • 2 000 zł
  • 770 zł brakuje
61%
Obecnie w Fundacji Unaweza wartość miesięcznego stypendium dla sportowca wynosi 2000 zł.
Roczne Stypendium dla 1 sportowca
  • 24 000 zł
  • 22 770 zł brakuje
5%
To będzie wspaniała chwila, gdy będziemy mogli pomóc finansowo przez 1 rok 1 sportowcowi w realizacji jego sportowych marzeń.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Paweł Szczabel już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Matysek
Katarzyna Matysek
10 zł
Marek Jankowski
Marek Jankowski
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.