Duszpasterstwo TALENT w Archidiecezji Poznańskiej

W Patronite od 07.10.2019

Duszpasterstwo Talent w Archidiecezji Poznańskiej stawia sobie ambitne cele rozpropagowania przedsiębiorczości opartej na nauczaniu Kościoła Katolickiego, ze szczególnym uwzględnieniem św. Jana Pawła II. Nauczał on, ze najważniejszą wartością w firmie jest pracujący człowiek.

O Autorze

 “Biznes służbą Bogu”

 

Idea 

 

Organizujemy konferencje, rekolekcje oraz spotkania mające na celu szerzenie idei Bożego przedsiębiorstwa. Robimy to z czterech powodów:

 1. Edukujemy, aby katoliccy przedsiębiorcy oraz osoby zarządzające ludźmi wiedziały jak  postępować zgodnie ze Słowem Bożym w biznesie. 
 2. Na podstawie licznych świadectw wierzymy, że Bóg jest najlepszym doradcą w budowaniu z sukcesem organizacji  i efektywnemu zarządzaniu ludźmi.      
 3. Umożliwiamy przedsiębiorcom budowanie i poszerzanie relacji biznesowych oraz partnerskich. 
 4. Promujemy ideę osiągania zawodowego sukcesu przez działanie wg. Bożych zasad. 

 

Koncepcja Bożego przedsiębiorstwa

 

 1. Uznanie Chrystusa przez przedsiębiorcę/ów jako Pana i Zbawiciela, 
 2. Uznanie siebie przez przedsiębiorcę/ów za zarządcę/ów dóbr powierzonych przez Boga,
 3. Traktowanie przedsiębiorstwa jako wspólnoty osób,
 4. Szacunek dla ludzkiej godności każdego pracownika, klienta, partnera biznesowego i innego interesariusza,
 5. Integralny rozwój pracowników,
 6. Służba dobru wspólnemu,
 7. Tworzenie dobrych produktów i/lub usług.

 

Koncepcja opiera się na zaufaniu Bogu i wierze w przeznaczone dla organizacji błogosławieństwo. 

 

Gwarantuje to wzrost zysków firmy / organizacji, gdyż Bóg doskonale nas uposaża we wszystko co jest nam potrzebne.

 

Przestrzeganie zasad ONZ (Global Compact) i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) to za mało. Ważny jest aspekt wartości moralnych, który pozytywnie wpływa na system gospodarczy. Utrzymuje go bardziej ludzkim i zrównoważonym. Ma to bezpośrednie przełożenie na podwyższenie produktywności pracowników i jakości samej pracy.

 

Co dotychczas zrobiliśmy?

Z powodzeniem zorganizowaliśmy:

 • cztery ogólnopolskie edycje konferencji dla przedsiębiorców “Bóg, rodzina, firma, hojność” z polskimi i zagranicznymi prelegentami,
 • kilkadziesiąt spotkań w ramach ogólnopolskiego programu Duszpasterstwa Talent dla przedsiębiorców i pracodawców w Poznaniu,
 • szereg rekolekcji dla przedsiębiorców i liderów.

 

Co mówią o nas katoliccy przedsiębiorcy? Jakie zmiany wprowadzili do własnych firm / organizacji po udziale w wydarzeniach duszpasterstwa?

 

Zapraszamy do współpracy, która pozwoli na dalszą organizację konferencji i rekolekcji i uczynienie z nich zjawiska społecznego, w którym swój zysk będą mieć wszyscy jego uczestnicy.  

 

Zgromadzony kapitał będzie każdego miesiąca inwestowany w działania marketingowe. Zależy nam na zwiększeniu zasięgu komunikatu, jakim jest odpowiedź na pytanie “w jaki sposób zarządzać/prowadzić przedsiębiorstwo jako katolik” - “Jak pomnażać Boże Królestwo na Ziemi”.  Za pomocą nowych materiałów reklamowych będziemy zachęcać do wzięcia udziału w wydarzeniach, które wyposażają przedsiębiorców w niezbędną wiedzę o metodach katolickiego zarządzania ludźmi i sposobie działania.


Dołącz do grona partnerów!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)