Avatar użytkownika

TPBA - Koło Wrocławskie

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Nieubłaganie zbliża się zima. My ją już czujemy i działamy, aby w tym roku we Wrocławiu żaden z Bezdomnych nie zamarzł, a znalazł u nas, w Towarzystwie Pomocy Brata Alberta schronienie. Szykujemy się do przeprowadzenia kampanii społecznej. "Bądź dobry jak chleb".

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta jest jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce, która kompleksowo wspiera osoby bezdomne.  

Towarzystwo działa od ponad 37 lat i zebrało przez ten czas ogromne doświadczenie. To własnie we Wrocławiu w latach 80-tych powstało pierwsze schronisko założone przez św. pamięci ks. Jerzego Marszałkowicza. Przez lata nasza organizacja rozrastała się i obecnie w całej Polsce jest kilkadziesiąt kół, które  swoją pracą wspierają osoby pozbawione domu.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie w samym Wrocławiu i dodatkowo w Szczodrym łącznie prowadzi 5 placówek ze zróżnicowaną ofertą pomocy dla osób wykluczonych. Oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak pożywienie, miejsce do spania, odzież, środki higieniczne,  zapewniamy opiekę pielęgniarską, lekarską oraz pomoc terapeutyczną i psychologiczną. Skutecznie realizujemy program aktywizacji społeczno - zawodowej. Działamy szybko, sprawnie, skutecznie i po najmniejszych kosztach. Nieustannie rozwijamy się. Testujemy kolejne pomysły i koncepcje systemowych rozwiązań problemu bezdomności, np. w tym czasie rozpoznajemy metodę Housing first. 

W ciągu roku z pobytu w naszych placówkach korzysta średnio 3000 osób. Ta liczba ciągle rośnie. W okresie jesienno-zimowym dodatkowo uruchamiamy ogrzewalnię, w której w zeszłym roku schronienie znalazło ponad 400 osób. 

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie w swoich zasobach posiada studio filmowe CinemaAlbert, które tworzy filmy z udziałem osób bezdomnych. Ta realizacja ma ogromny wpływ terapeutyczny na naszych Podopiecznych i jednocześnie pokazuje kim jest osoba bezdomna. "MiserArt - strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia" prowadzi szczególny rodzaj środowiskowego wsparcia. Jest to metodologia oddziaływań oparta na metodzie streetworkingu i asystowania osobie wykluczonej w długofalowym procesie wychodzenia z bezdomności. Dodatkowo prowadzimy Wrocławską Spółdzielnię Socjalną, która łączy cele ekonomiczne ze społecznymi.

"Każdemu głodnemu dać jeść,bezdomnemu miejsce, a  nagiemu odzież. Jak nie można dużo, to mało".  św. Brat Albert