Brygida Sordyl

W Patronite od 17.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2883

Liczba Patronów: 2825

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
20 miesięcznie
4 470 łącznie

Koncerty Domowe

2 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

1 980 zł

brakuje

Koncerty Domowe to każdorazowo podsumowanie bloku warsztatowego o danej tematyce. Koncerty realizowane są w przestrzeni domowej, jednej z naturalnych środowisk pieśni. Podczas koncertów prezentowany jest repertuar warsztatowy z opisem pochodzenia pieśni/melodii, kontekstu wykonawczego oraz tematyki w niej poruszanej. To nietypowe wydarzenie kulturalne, doskonale wpisuje się w dzisiejsze czasy, kiedy nie możemy uczestniczyć w takich koncertach na żywo. Jego wyjątkowość polega na tym, że zapraszamy Was do naszych domów i dzięki temu możemy razem z Wami wspólnie pośpiewać.

Na to przedsięwzięcie składa się wiele czynników niezbędnych do realizacji. Są nimi: przygotowanie przestrzeni koncertowej odpowiedniej akustycznie i wymiarowo do pomieszczenia sprzętu oraz wykonawców, indywidualne próby z grupą śpiewaczą, a przede wszystkim realizacja nagrania obrazu, dźwięku i ich montaż.

I tutaj możesz się stać mecenasem jednego z takich wydarzeń. Twoje wsparcie pozwoli nie tylko realizować nasze (grupy śpiewaczej) pasje, ale przede wszystkim otworzy drzwi kulturze ludowej szerzej niż dotychczas. Tym razem bowiem sceną koncertu będzie scena Internetu, a publicznością stanie się każdy chętny do posłuchania i pośpiewania.

Doposażenie sprzętu nagraniowego

2 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 480 zł

brakuje

Doposażenie sprzętu nagraniowego pozwoli na realizacji nagrań warsztatów oraz koncertów domowych w lepszej jakości zarówno obrazu jak i dźwięku. Potrzebne są mikrofony, światła oraz system modułowy. Obecnie używamy prostych w obsłudze aparatów oraz kamerki mocno już zużytej, do doświetlenia przestrzeni studyjnej (miejsca warsztatów czy koncertów domowych) używamy proste ledy, które pozostawiają wiele do życzenia.

Prowadzenie nauki śpiewu online wymaga profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego, który umożliwi produkcji osiągnąć najlepszy efekt dźwiękowy. Natomiast realizacja obrazu na profesjonalnym sprzęcie nagraniowym, z użyciem dostosowanego do przestrzeni światła, jest kluczowa do prezentacji warsztatów online, a zwłaszcza Koncertów Domowych.

Dzięki wsparciu tego celu jakość nagrań będzie dużo wyższa, a ponadto, praca przy tworzeniu Kalendarium Pieśni Żywieckiej, stanie się dużo łatwiejsza. Pomóż osiągnąć cel polepszenia jakości Kalendarium Pieśni Żywieckiej czyli warsztatów online oraz Koncertów Domowych.

Warsztaty śpiewacze online

3 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 980 zł

brakuje

Głównym i najważniejszym elementem całego projektu są warsztaty śpiewacze online. To właśnie one stanowią filar do poznania melodii i tekstów pieśni żywieckiej, a tym samym poszerzenia repertuaru pieśniarskiego tego terenu. Na dobrze przygotowane Posiady Śpiewacze online składa się:
- Przygotowanie materiału dydaktycznego (dobór repertuaru, tematyki i kontekstu pieśni), to każdorazowo praca niezbędna do jak najlepszego przygotowania posiadu.
- Realizacja nagrania obrazu oraz jego montaż - to wielogodzinna praca nad jakością zarówno wizualną jak i dźwiękową,
a przede wszystkim klucz całego przedsięwzięcia. Przygotowanie materiału przystępnego dla odbiorców jest zawsze wielkim wyzwaniem.
- Dystrybucja materiału w mediach społecznościowych i reklama, to zadania, dzięki którym działanie to dotrze do jak największej liczby odbiorców.

Wszystkie działania to póki co praca pro bono, z miłości do tradycji. Jednak każda praca powinna mieć swoją zapłatę. Zapraszam Cię do Patronowania Kalendarium Pieśni Żywieckiej, nie tylko wynagrodzisz trud włożony w ten projekt, ale również docenisz moją wiedzę i doświadczenie. Przyczynisz się także do powstania wirtualnej edukacji śpiewu, która pozostanie w sieci na lata, i każdy będzie mógł z niej skorzystać.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Antek Wandzel
Antek Wandzel
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Kacper Sordyl
Kacper Sordyl
Próg: 5 zł
Dominik Imielski
Dominik Imielski
Próg: 30 zł