Avatar użytkownika

Gabriel Maciejewski

27
patronów
1 000 
miesięcznie
65 520 
łącznie
27
patronów
1 000 zł 65 520 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

20 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję za wsparcie, projekt, który realizujemy potrzebuje oddanych i wiernych ludzi
50 zł miesięcznie
Fantastycznie, że zdecydowałeś się wesprzeć nasz projekt. Bardzo dziękuję. W nagrodę możesz otrzymać w formacie pdf jeden z artykułów, które ukazały się w naszym kwartalniku "Szkoła nawigatorów"
100 zł miesięcznie
Dziękuję za wpłacenie tak poważnej sumy. Nasz projekt nabiera dzięki Tobie coraz bardziej realnych kształtów. Po trzech wpłatach możesz otrzymać w nagrodę wybraną przeze mnie publikację wydawnictwa Klinika Języka
200 zł miesięcznie
Ta kwota to naprawdę wielki dar. Bardzo dziękuję. Dzięki Tobie i Twojej ofiarności zrobimy coś naprawdę niezwykłego. Po trzech wpłatach w tej wysokości możesz wybrać dowolną książkę z oferty naszego wydawnictwa.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
50 dostępnych miejsc
Ta kwota bardzo przybliża nas do sukcesu, bez Ciebie byłby on niemożliwy. Po potrójnej wpłacie, proponujemy Ci udział w najbliższej konferencji organizowanej przez nasze wydawnictwo, a także wybraną przez Ciebie, dowolną książkę naszego wydawnictwa www.basnjakniedzwiedz.pl

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Gabriel Maciejewski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Napiszmy historię Polski na nowo. I na nowo ją zbeletryzujmy. Omińmy przy tym wielkie rafy, takie jak Henryk Sienkiewicz i wielkie mielizny, takie jak nowoczesna publicystyka historyczna. Wypłyńmy na głębię. Czy to się uda? Okaże się już wkrótce.

Nazywam się Gabriel Maciejewski i od 12 lat prowadzę bloga zatytułowanego Baśń jak niedźwiedź. Początkowo blog zainstalowany był na platformie salon24, następnie zaistniał jako samodzielny byt, a obecnie funkcjonuje na mojej platformie, która nosi nazwę Szkoła Nawigatorów. www.szkolanawigatorow.pl. Jestem autorem ponad 20 książek o tematyce historycznej i politycznej, a moją pasją jest historia gospodarcza. 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Gabriel Maciejewski w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Literacka dumka?
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 000 zł brakuje
10%
Czy możliwe jest napisanie powieści historycznej inaczej niż to zrobił Henryk Sienkiewicz? Wierzę, że tak. Autor pominął bowiem wiele ciekawych, dynamicznych i całkiem zapomnianych wątków, koncentrując się na rozterkach i przygodach grupy młodych bohaterów. Ten sposób pisania, choć ma dziś wielu naśladowców, jest bardzo archaiczny i nie odpowiada oczekiwaniom współczesnych czytelników. Należy go zmienić, rzucając wyzwanie Henrykowi Sienkiewiczowi, Taki jest mój trzeci cel
Zmieńmy sienkiewiczowską wizję historii
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 000 zł brakuje
10%
Publikacja dokumentów historycznych, które nie były nigdy publikowane po polsku, dotyczących wojny kozackiej roku 1648 na łamach kwartalnika "Szkoła Nawigatorów", a także nagranie serii podcastów, które omawiać będą zawartość tych dokumentów.
Prawda zawsze jest ciekawa, ale nie zawsze jest widoczna
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 000 zł brakuje
10%
Zgromadzenie dokumentacji historycznej, opisującej lata poprzedzające wojnę z Chmielnickim na Ukrainie, która wybuchła w roku 1648. Celem jest zapoznanie się z niepublikowaną do tej pory w języku polskim dokumentacją, która znajduje się w archiwach innych państw: Rosji, Turcji, Ukrainy, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Grecji. Trudno oszacować koszt wydobycia tych dokumentów, tak więc kwota przeznaczona na realizację celu ma charakter orientacyjny.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Gabriel Maciejewski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Janusz Wilczek
Janusz Wilczek
50 zł
Jan Sladkowski
Jan Sladkowski
20 zł
Rafał Pajor
Rafał Pajor
20 zł
Sebastian Man
Sebastian Man
50 zł
Leszek Jachnik
Leszek Jachnik
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.