W Patronite od 25.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 4

liczba Patronów: 3

3752 patronów
58 750 zł miesięcznie
398 840 zł łącznie
Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka to autorski wybór komentarzy i relacji na temat wydarzeń na świecie. W formie podcastu albo programów na żywo z różnych miejsc na ziemi.

O Autorze

Nazywam się Dariusz Rosiak...

fot. Arvind Juneja

... a mój program nosi tytuł Raport o stanie świata.

Projekt logo: Piotr Pańkowski

Przez 13 lat prowadziłem Raport w radiowej Trójce. Od stycznia 2020 roku mój program nie ma stałego domu, a dobrze byłoby gdyby go znalazł. Ważne jest przede wszystkim, by wrócić do cotygodniowego rytmu audycji w formie dostępnej dla Ciebie za darmo. Myślę również o cyklicznym programie w udziałem publiczności transmitowanym online na żywo, a następnie dostępnym na YouTube i w formie podcastu. 

Przyglądam się światu i opowiadam o nim przy pomocy słów i innych dźwięków: rozmów z ludźmi, którzy znają się na rzeczy, relacji reporterskich w różnych miejsc na świecie i muzyki, która zawsze jest na temat - nawiązuje do tematów i miejsc, o których mówimy. Treść programów dotyczy wszystkich sfer życia: polityki, kultury, nauki, sportu, sztuki, technologii, medycyny, obyczajów, itd.

Raport wchodzi w życie poTrójkowe. Obejrzyjcie i posłuchajcie programu na żywo z Muzeum Powstania Warszawskiego zarejestrowanego 6 lutego 2020 roku:

Tu możecie wysłuchać podcastu z tego wydarzenia:

 

Raport ma też swoją społeczność na Facebooku, do której Cię zapraszam:

Raport o Stanie Świata na Facebooku

Warto też zajrzeć na mój profil publiczny, gdzie informuję o wszystkim co robię (no, prawie o wszystkim)

Dariusz Rosiak - Oficjalna strona na Facebooku

Pracuję w mediach od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaczynałem w RFI w Paryżu, potem całe lata dziewięćdziesiąte spędziłem w BBC w Londynie. Pisałem do wielu polskich mediów i to najróżniejszych od świętej pamięci "Życia Warszawy" i "Życia" do "Machiny" i "Architektury". Po powrocie do Polski pracowałem Polskiej Agencji Prasowej, "Newsweeku", "Przekroju", "Forum" i "Polityce". Byłem współtwórcą i redaktorem naczelnym pierwszej odmiany tygodnika "Ozon". Trwało to krótko, za to przez wiele lat pisałem do "Rzeczpospolitej", zwłaszcza jej dodatku "Plus Minus". Pismem, z którym  współpracuję najdłużej i najbliżej jest "Tygodnik Powszechny" 

Napisałem kilka książek na tematy zagraniczne i kilka na tematy polskie. O dwóch z nich możecie poczytać na ich profilach FB:

https://www.facebook.com/ziarnoikrew/

https://www.facebook.com/Bia%C5%82o-czerwony-Tajemnica-Sat-Okha-1729392674021033/  

Tutaj znajdziecie resztę:

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/zar

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/oblicza-wielkiej-brytanii

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/wielka-odmowa

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/czlowiek-o-twardym-karku

https://wydawnictwowam.pl/prod.bauman.19174.htm?sku=80399

Byłem nominowany do wielu nagród, w tym do Nagrody Literackiej Nike za "Ziarno i Krew". Za tę książkę otrzymałem też Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za Raport o stanie świata z Kurdystanu otrzymałem reporterską Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.  

 O spotkaniach z ludźmi towarzyszących pisaniu "Ziarna i krwi" opowiadałem podczas konferencji TED w Warszawie w 2016 roku:

DLACZEGO PATRONITE?

Świat jest pasjonujący, a ludzie mają mnóstwo historii do opowiedzenia. Od lat zajmuję się przekazywaniem właśnie takich historii. Uważam, że moją rolą jest wyjaśnianie świata i przybliżanie go w najbardziej atrakcyjnej formie wszystkim, których interesuje. 

Głęboko też wierzę, że w Polsce ciągle możliwe jest prowadzenie rozmowy na tematy międzynarodowe - na najwyższym poziomie merytorycznym i o najwyższym standardzie profesjonalnym. Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka powinien być miejscem docelowym dla wszystkich, którzy także w to wierzą.

Ale Raport kosztuje. Po to, aby audycja mogła pojawiać się w otwartej, czyli bezpłatnej przestrzeni medialnej potrzebne są pieniądze na jej produkcję. W tym celu proszę Was o wsparcie finansowe, które pozwoli mi wrócić do nadawania Raportu jako cotygodniowego programu w formie podcastu. Planuję też cykliczne programy na żywo nadawane z różnych miejsc w Polsce, a - kto wie - może i z zagranicy. Za każdą wpłatę będę wdzięczny, każdego Patrona traktuję jak współproducenta audycji i sponsora całej mojej działalności.   

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem