Avatar użytkownika

Jakub Zapała

9
patronów
800 
miesięcznie
35 310 
łącznie
9
patronów
800 zł 35 310 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Patron
Wsparcie bez zobowiązań - lubisz nas, a my Ciebie :) Dziękujemy!

Dostaniesz odpowiednią rangę na Discordzie, zaproszenie na specjalne spotkania online Patronów oraz te materiały, które otrzymują wszyscy Patroni.
50 zł miesięcznie
Patrycjusz
Chcesz nas wspierać i mieć wpływ na rozwój projektu. Super, jesteśmy bardzo wdzięczni!

Dostaniesz odpowiednią rangę na Discordzie, będziemy Cię zapraszać na wszystkie spotkania dla Patronów. Będziesz otrzymywać linki do głosowań nad przyszłością systemu. Przy ukazaniu się każdego dodatku do Dworów, otrzymasz też 10% zniżki w sklepie Copernicus Corporation na jego zakup.
Oczywiście dostajesz też te materiały, które otrzymują wszyscy Patroni.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
8 dostępnych miejsc
Imperiales
Oprócz wyrażenia wsparcia i wpływania na projekt, chcesz też pograć w Dwory? Doskonale, zapraszamy na sesje :)

Dostaniesz odpowiednią rangę na Discordzie i wszystko to, co Patrycjusz, ale też będziemy zapraszać Cię na sesje dla Imperiales. Najpewniej będą się one odbywały online, ale możliwe jest tez organizowanie ich na miejscu dla warszawskich Patronów. W zależności od liczby wspierających liczba tych rozgrywek będzie różna, ale postaramy się znaleźć takie terminy, w których będzie mogło zagrać 3-5 osób.

Przy ukazaniu się każdego dodatku do Dworów, otrzymasz 20% zniżki (a nie 10%, jak Patrycjusz) w sklepie Copernicus Corporation na jego zakup.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
4 dostępne miejsca
Wchodzisz w skład Rady Imperatorskiej!

Między wspierających ten próg rozdzielimy unikatowe rangi Lorda Admirała, Lorda Ambasadora, Lorda Kanclerza, Lorda Marszałka oraz Lorda Intendenta Imperium.

Zyskujesz unikatową rangę i będziesz brać udział w specjalnych czatach i głosowaniach. dla członków Rady.

Portret Twój lub Twojej postaci zasiądzie na tronie w Komnacie Rady.

Raz w miesiącu poprowadzę Tobie oraz Twojej drużynie (do 4 osób w sumie) sesję w Dwory Końca Świata - online lub stacjonarnie.

Masz wszystkie uprawnienia Patrycjusza, ale każdy dodatek do Dworów otrzymasz za darmo.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jakub Zapała w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Hej, tu Jakub Zapała. Od lat zajmuję się RPG: gram, prowadzę (MG Do Wynajęcia!), piszę, publikuję własne systemy, współorganizuję eventy, współpracuję z wydawnictwami, prowadzę wykłady w domach kultury. Wracam na Patronite z Dworami Końca Świata: fanzinem, kanałem YT i gadżetami dla fanów gry!

Cześć, jestem Jakub Zapała. Niemała jest szansa, że już się znamy: spotkaliśmy się na sesji, konwencie a może po prostu rozmawialiśmy o RPG w internecie. W temacie gier fabularnych siedzę większość życia, już około trzydzieści lat. Od półtorej dekady działam szerzej: piszę i wydaję gry, współpracuję z wydawnictwami - no i jeżdżę z RPG-ami po Polsce.

Ten Patronite ma za zadanie wesprzeć moje projekty RPG-owe. O części z nich już pewnie słyszeliście. Teraz na tapecie mamy nowe Dwory Końca Świata (trzecią wydawanego od 2010 roku Dziedzictwa Imperium), dużą renesansową grę fabularną, opowieści o dziedzictwie, władzy i zaufaniu. Podstawka wyszła w 2021 roku, projekt pięknie się rozwija, wypuszczamy do niego kolejne dodatki. Kto mnie zna, ten słyszał o tym nie raz :) Kto nie zna, ten może więcej się dowiedzieć z naszego bloga, kanału YT, czy materiałów innych twórców RPG-owych na przykład To Ja Go Tnę.

Oprócz tego, że zaproszę Patronów do aktywnego testowania nowych materiałów do gry, decydowania o kolejności przygotowywania dodatków i ogólnie uchylę rabka tajemnicy co do tego, jak wyglądają pracę nad RPG, chcę też rozpocząć nową kampanię konwentową. W latach 2018-2019 rozegraliśmy w ramach dwóch sezonów blisko 200 sesji na rozmaitych eventach i w ramach lokalnych kampanii. Ułożyły się one w historię okresu Wojen Zjednoczenia, które stanowią fundament świata w nowej edycji systemu. Chcielibyśmy rozpocząć nowy sezon, ale z niedostatku większych konwentów, będziemy musieli w tym celu organizować własne wydarzenia RPG-owe. Na to też potrzebne są fundusze.

Discord Dworów Końca Świata

Kanał YT Dziedzictwa Imperium

Blog Dziedzictwa Imperium

Wywiad ze mną na kanale To Ja Go Tnę:

 

To główny projekt, na który będą szły pieniądze z Patronite, ale będą też inne cele. Oprócz dodatków do Dworów mam też w planach kilka mniejszych i większych gier i pomysły na wiele innych RPGowych atrakcji. Zapraszam!

Cele Autora

Etap II: Plan miesięczny oraz eventowy
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 700 zł brakuje
53%
Prace nad Dworami przyspieszają, więc:
* Skryba Końca Świata staje się miesięcznikiem;
* raz w miesiącu Patroni otrzymują nieduży dodatek do gry (do 20 stron), którego temat wybierają w ramach głosowania;
* przynajmniej dwa razy do roku organizujemy dodatkowe wydarzenia z sesjami w Dwory Końca Świata w ramach kampanii konwentowej, na żywo lub online - o trybie i lokalizacji będziemy decydować razem z Patronami, w ramach dostępnych opcji.
Etap III: Kampania Konwentowa rusza z kopyta
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 200 zł brakuje
26%
Te jest nasz cel związany z kampanią konwentową:
* obok konwentów oraz sesji online będziemy organizować dodatkowe staconarne wydarzenia RPG-owe dla rozgrywania kampanii konwentowej tak, żeby w roku mieściło się dziesięć odcinków jej sezonu. Patroni będą mogli zgłaszać miasta, w których będziemy je organizować;
* wszystkie sesje patronackie stają się częścią kampanii konwentowej, a co za tym idzie - będą wpływały na kanon;
* przygotowujemy co sezon dodatkowy dodatek poświęcony kampanii konwentowej, w którym pojawią się podsumowania, nowe mapy, opisy zmian w świecie gry wraz ze specjalnie zamówionymi portretami postaci, które do nich doprowadziły.
Etap IV: Rozwijamy się
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 200 zł brakuje
16%
Dwory stają się naszym główny źródłem utrzymania, więc:
* raz w miesiącu będziemy zapraszać Patronów do zagrania w sesję transmitowaną na naszym kanale YT (o miejscu na sesji będzie decydowała kolejność zgłoszeń);
* gwarantujemy przynajmniej trzy drukowane dodatki do Dworów rocznie;
* wydajemy przynajmniej jedną dodatkowego niedużego RPG-a w roku. Patroni wybierają, na którym z projektów mamy się skupić.
Podstawa
  • 1 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Póki nie uzyskamy wyższych celów, działamy tak, jak wcześniej: przygotowujemy powoli kolejne dodatki, organizujemy sesje online na naszym Discordzie i co jakiś czas pojawiamy się na konwentach. Oczywiście Patroni otrzymują to, co znajduje się w opisie Progów.
Etap I: Testujemy
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Możemy poświęcić więcej czasu Dworom, więc dodatkowo:
* co dwa miesiące pojawia się nowy Skryba Końca Świata - magazyn w którym znajdą się materiały testowe, opowiadania i fanowskie materiały do systemu;
* przynajmniej raz w miesiącu publikujemy film na kanale YT oraz drugi z podsumowanie stanu prac dostępny tylko dla Patronów tutaj;
* raz w miesiącu Patroni otrzymują drobną pomoc do gry, wybraną w ramach głosowania.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jakub Zapała już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
50 zł
Smok Moonee
Smok Moonee
50 zł
Maciek Ostrowski
Maciek Ostrowski
50 zł
Xinth Atrahasis
Xinth Atrahasis
50 zł
Jan Pawiński
Jan Pawiński
300 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.