Jakub Zapała

W Patronite od 07.09.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 423

Liczba Patronów: 1515

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
1 100 miesięcznie
19 460 łącznie
Hej, tu Jakub Zapała. Od lat zajmuję się RPG: gram, prowadzę (MG Do Wynajęcia!), piszę, publikuję własne systemy, współorganizuję eventy, współpracuję z wydawnictwami, prowadzę wykłady w domach kultury. Wracam na Patronite z Dworami Końca Świata: fanzinem, kanałem YT i gadżetami dla fanów gry!

O Autorze

Cześć, jestem Jakub Zapała. Niemała jest szansa, że już się znamy: spotkaliśmy się na sesji, konwencie a może po prostu rozmawialiśmy o RPG w internecie. W temacie gier fabularnych siedzę większość życia, już około trzydzieści lat. Od półtorej dekady działam szerzej: piszę i wydaję gry, współpracuję z wydawnictwami - no i jeżdżę z RPG-ami po Polsce.

Ten Patronite ma za zadanie wesprzeć moje projekty RPG-owe. O części z nich już pewnie słyszeliście. Teraz na tapecie mamy nowe Dwory Końca Świata (trzecią wydawanego od 2010 roku Dziedzictwa Imperium), dużą renesansową grę fabularną, opowieści o dziedzictwie, władzy i zaufaniu. Podstawka wyszła w 2021 roku, projekt pięknie się rozwija, wypuszczamy do niego kolejne dodatki. Kto mnie zna, ten słyszał o tym nie raz :) Kto nie zna, ten może więcej się dowiedzieć z naszego bloga, kanału YT, czy materiałów innych twórców RPG-owych na przykład To Ja Go Tnę.

Oprócz tego, że zaproszę Patronów do aktywnego testowania nowych materiałów do gry, decydowania o kolejności przygotowywania dodatków i ogólnie uchylę rabka tajemnicy co do tego, jak wyglądają pracę nad RPG, chcę też rozpocząć nową kampanię konwentową. W latach 2018-2019 rozegraliśmy w ramach dwóch sezonów blisko 200 sesji na rozmaitych eventach i w ramach lokalnych kampanii. Ułożyły się one w historię okresu Wojen Zjednoczenia, które stanowią fundament świata w nowej edycji systemu. Chcielibyśmy rozpocząć nowy sezon, ale z niedostatku większych konwentów, będziemy musieli w tym celu organizować własne wydarzenia RPG-owe. Na to też potrzebne są fundusze.

Discord Dworów Końca Świata

Kanał YT Dziedzictwa Imperium

Blog Dziedzictwa Imperium

Wywiad ze mną na kanale To Ja Go Tnę:

 

To główny projekt, na który będą szły pieniądze z Patronite, ale będą też inne cele. Oprócz dodatków do Dworów mam też w planach kilka mniejszych i większych gier i pomysły na wiele innych RPGowych atrakcji. Zapraszam!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kacper Łój
Kacper Łój
Próg: 100 zł
Jan Pawiński
Jan Pawiński
Próg: 300 zł
Krzysztof Brzeziński
Krzysztof Brzeziński
Próg: 300 zł
Michał Targoński
Michał Targoński
Próg: 300 zł
Bartosz Zalewski
Bartosz Zalewski
Próg: 100 zł
Jan Pawiński
Jan Pawiński
Próg: 100 zł