Przemysław Jarocki

W Patronite od 18.02.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie

Relacja z ciekawego wydarzenia

500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

500 zł

brakuje

Dzięki takiemu budżetowi będę w stanie wygospodarować dość czasu, żeby wybrać się gdzieś dalej na jakiś większy turniej squasha (A, mistrzostwa itp. imprezy, w których zwykle nie uczestniczę), nagrać jakieś ciekawe mecze, zrobić relację, przeprowadzić ciekawe wywiady.

Oświetlenie

800 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

800 zł

brakuje

Z tym jest najłatwiej i jakoś sukcesywnie udaje mi się własnym sumptem coś kupić. Jednak daleko temu co zbieram do znamion profesjonalizmu, niemniej do czasu aż nie nabędę lepszej kamery, inwestycje w oświetlanie nie będą jakoś znacząco zauważalne, niemniej jeszcze jedna dobra lampa jest niezbędna.

Sprzęt do nagrywania audio (mikser i własny mikrofon)

3 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 000 zł

brakuje

Obecnie korzystam z wypożyczonego mikrofonu i nagrywam bez miksera, co powoduje, że każde nagranie zaczynam od ustawiania sprzętu, konfiguracji itp. Zajmuje to około pół godziny (samo audio) i nie ma gwarancji powtarzalności. Dlatego muszę zainwestować w nowy, własny sprzęt, który pozwoli mi poprawić jakość nagrywanego dźwięku, skróci czas przygotowań i tym samym produkcji filmów.

Zakup apartu do ngrywania

10 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

10 000 zł

brakuje

Obecnie nagrywam kamerami sportowymi (materiały z kortów) lub wypożyczoną kamerą do wideokonferencji. Jakość oświetlania na naszych kortach jest jaka jest i niestety materiały z kamer sportowych czy telefonu, którego też czasem używam, są stosunkowo słabej jakości. Bez dobrego aparatu lub kamery nie uda się tego poprawić.

Trochę lepiej jest w nagraniach studyjnych (jeśli mogę je tak nazwać). Wtedy korzystam z kamery. Co prawda jest to kamera 4K niestety, wypożyczona i dedykowana do innych zadań, więc znów borykam się 3 podstawowymi problemami: dostępność tego sprzętu, czas potrzebny na ustawienia do nagrań, przeciętna jakość nagrań. Żeby było lepiej muszę kupić własny, lepszy sprzęt, a to jest spory wydatek w dzisiejszych realiach.

Na body mam już trochę uzbierane, ale zanim odłożę na całość i do tego jeszcze na obiektyw, to ceny znów pójdą w górę i na razie ten króliczek ucieka szybciej, niż ja jestem w stanie go gonić.
Zostań Patronem
Kup na prezent