Avatar użytkownika

Echa z Festung Breslau

7
patronów
65 
miesięcznie
6 135 
łącznie
7
patronów
65 zł 6 135 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Piątka! Dzięki, że jesteś! Wiele to dla mnie znaczy i pokazuje, że moja praca nie idzie na marne. W ramach podziękowania zaproszę Ci do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie będziesz miał dostęp do niepublikowanych wcześniej materiałów oraz możliwość pytania o c o tylko chcesz!
10 zł miesięcznie
W ramach podziękowania zaproszę Cię do zamkniętej grupy na facebooku, gdzie będziesz mógł zadawać pytania i być na bieżąco z tym co się dzieje w terenie podczas moich poszukiwawczych wypraw. Wspomnę również o Tobie na końcu publikowania dłuższych materiałów na fanpageu
15 zł miesięcznie
5-10-15! Dzięki wielkie! W ramach podziękowania zaproszę Cię do zamkniętej grupy na facebooku, gdzie będziesz mógł zadawać pytania i być na bieżąco z tym co się dzieje w terenie podczas moich poszukiwawczych wypraw. Wspomnę również o Tobie na końcu publikowania dłuższych materiałów na fanpageu, jak i wyślę Ci pocztówkę związaną z Festung Breslau!
50 zł miesięcznie
Droga do Zwycięstwa! Przywracasz pamięć o przeszłości! Każdy z patronów otrzyma kubek związany z Festung Breslau. Oczywiście wszystkie poprzednie bonusy także są wliczone!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Echa z Festung Breslau w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Projekt "Echa z Festung Breslau" to projekt poświęcony badaniom losów cywilnych mieszkańców oraz żołnierzy podczas walk o Festung Breslau w 1945 roku.

Ja, Jacek Cielecki jestem historykiem amatorem, który od kilku lat zajmuje się walkami na szeroko pojętym Śląsku, jak i tematyką Festung Breslau

O Autorze

Nazywam się Jacek Cielecki i badam od kilku lat losy żołnierzy na szeroko pojętym Śląsku w 1945 roku z naciskiem na Śląsk Opolski, ale od kilku lat również jestem mocno związany z tematyką Festung Breslau.

6 maja 1945 roku miasto skapitulowało. 75 lat temu poddała się Festung  Breslau (ARCHIWALNE ZDJĘCIA) | Gazeta Wrocławska

Jestem historykiem amatorem, rekonstruktorem, popularyzatorem wiedzy oraz eksploratorem. Jestem autorem dwóch książek "Nadzieja wdeptana w błoto", która opisuje losy estońskiej 20. Dywizji Grenadierów SS podczas walk w 1945 roku, a także oddaje na jej łamach głos świadkom tamtych dni. Opublikowałem również szereg artykułów związanych z epizodami II wojny światowej na Śląsku Opolskim i Dolnym Śląsku.

O projekcie „Echa z Festung Breslau”

Projekt ten jest poświęcony badaniom losów cywilnych mieszkańców oraz żołnierzy podczas walk o Festung Breslau w 1945 roku. Jest to temat jeszcze dość mocno niezbadany na polskim podwórku historycznym, a oficjalnej bibliografii dotyczącej tego tematu można znaleźć wiele przekłamań, niejasności i białych plam, powielanych przez lata.

W ramach grupy rekonstrukcyjnej GRH „Festung Breslau” w zeszłym roku narodził się pomysł stworzenia zespołu badawczego, który zbierze wszystkie dostępne dzienniki bojowe, materiały archiwalne, relacje i wspomnienia. Do tej pory zebraliśmy ponad 14 tysięcy stron materiałów pochodzenia niemieckiego, rosyjskiego i polskiego. Większość z obcojęzycznym materiałów nie została opublikowana do tej pory po polsku. Jesteśmy w trakcie opracowywania dzienników bojowych, jak innych materiałów do monografii walk o miasto, którą tworzymy wraz z profesorem Głowińskim z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Naszym dodatkowym celem jest zebranie środków i wsparcia na publikację wspomnień uczestników walk (zarówno strony niemieckiej i rosyjskiej) oraz cywilów. Dodatkowo w ramach projektu „Echa z Festung Breslau” zaczynam kręcić serię filmów paradokumentalnych o miejscach walk we Wrocławiu lub wymienionymi w historiach ze wspomnień. Aktualnie organizujemy panel dyskusyjny „Echa Festung Breslau”, który po raz pierwszy od długiego czasu zbiera wokół siebie historyków i pasjonatów związanych z tematyką Breslau, Festung Breslau i krótko powojennych losów polskiego Wrocławia.

Staramy publikować się ciekawostki i krótkie opracowania dotyczące konkretnych wydarzeń z okresu walk o miasto. Dodatkowo wychodzimy naprzeciw odbiorcom i staramy się badać wskazane przez nich wątki z opracowywanego przez nas tematu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do śledzenia i wspierania nas!

Cele Autora

Wieści z frontu
  • 300 zł miesięcznie
  • 235 zł brakuje
21%
Taka kwota pozwoli skupić mi się na opracowywaniu relacji żołnierzy lub opisów walk na fanpage w cyklu "co dwa dni post" oraz dotrzeć do jeszcze większej liczby zainteresowanych na Facebooku.

Wynika to z tego, że poszukiwanie i opracowywanie materiałów jest niezwykle czasochłonne, a czas nie jest z gumy. Dążę również do tego, żeby wszystkie materiały były okraszone profesjonalnymi grafikami.
Blog i wszystko z nim związane
  • 500 zł miesięcznie
  • 435 zł brakuje
13%
500 zł - dużo i nie dużo - kwota ta będzie przeznaczona na powstanie i rozwój bloga dotyczącego Festung Breslau, gdzie czytelnik będzie mógł znaleźć wiele ciekawych treści przygotowanych w profesjonalny sposób, takich jak:
- wspomnienia,
- opisy walk ,
- kalendarium wydarzeń,
- zdjęcia,
- wywiady z ciekawymi osobami
Kanał "Echa z Festung Breslau" na YouTube
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 935 zł brakuje
6%
Kwota może robi wrażenie, ale jeśli weźmie się pod uwagę koszty związane ze statywem, kamerą, mikrofonem, paliwem i wieloma innymi rzeczami, które są niezbędne do tworzenia filmów, jest to kwota tak naprawdę niewielka.

Na kanale będę prezentował filmy opowiadające historię miejsc poruszanych we wspomnieniach, raportach bojowych itd., jak i publikował podcasty na wybrane przez fanów tematy.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Echa z Festung Breslau już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Klara Sakiewicz
Klara Sakiewicz
10 zł
Michał Sobczak
Michał Sobczak
10 zł
Kaja Makuch
Kaja Makuch
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Maciek Morawski
Maciek Morawski
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.