Avatar użytkownika

ElektroPrzewodnik

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Od roku 2013 prowadzę kanał w serwisie YouTube o nazwie ElektroPrzewodnik, czyli przewodnik po świecie elektroniki. Co tydzień publikuję odcinki, w których udowadniam, że elektronika jest tania, ciekawa i dla każdego.

Cześć,

Nazywam się Tomasz Grabowski, aktualnie studiuję elektronikę na studiach dziennych, magisterskich na wydziale AEiI Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

 

Od roku 2013 prowadzę kanał w serwisie YouTube o nazwie ElektroPrzewodnik, czyli przewodnik po świecie elektroniki. Co tydzień publikuję odcinki, w których udowadniam, że elektronika jest tania, ciekawa i dla każdego.

 

 

Kanał staram się prowadzić nie przedstawiając gotowych rozwiązań na wszystkie problemy a jedynie inspirując widzów do myślenia, zupełnie inaczej niż w tradycyjnej szkole, gdzie dostajemy wszystko na tacy i musimy umieć to tylko powtórzyć. Szkoła także ma tendencję do zasypywania uczniów niepotrzebnymi wzorami czy równaniami opisującymi zjawiska, których nie rozumieją i nigdy nie doświadczyli lub znają tylko z symulacji. Stąd często fascynujące tematy są przez uczniów lekceważone, ponieważ nauczyciel nie potrafi ich „sprzedać” młodzieży ciekawej świata. Chcę to zmienić…

 

 

 

Nie działam tylko w internecie…

Co roku organizuję Arduino Day, jest to wydarzenie poświęcone płytce uruchomieniowej Arduino, pozwalającej na prostą i szybką realizację nawet zaawansowanych projektów. Impreza ta ma charakter międzynarodowy a mój lokalny Gliwicki event co roku jest największym tego typu w Polsce.

 

Odpowiadam na zaproszenia szkół wygłaszając prelekcje czy też prowadząc interaktywne wykłady a także warsztaty.

 

Często dostaję prośby o możliwość odtworzenia moich filmów w czasie lekcji co strasznie mnie motywuje do dalszego działania oraz uświadamia, że moja wiedza jest jednak coś warta ;)

 

Dlaczego warto zostać patronem?

Szczerze, martwię się o przyszłość. Obecnie na dziennych studiach mam bardzo mało czasu na prowadzenie kanału. Każdą wolną chwilę poświęcam na swoją pasję bycia elektronicznym youtuberem. Mało kto zdaje sobie sprawę ile tak naprawdę wymaga to czasu. Każdy odcinek wymaga opracowania tematu, jaki prezentuję, rozstawienia sprzętu do nagrywania, rejestracji dźwięku, oświetlenia. Nagrywanie materiału trwa kilka razy dłużej niż finalna długość filmu. Odcinek trzeba poskładać, zrenderować i wrzucić do sieci wraz ze wszystkimi potrzebnymi opisami i materiałami dydaktycznymi. Jeden odcinek to 1 – 2 dni pracy. Tydzień ma tylko 7 dni. W między czasie odpowiadam jak tylko mogę na liczne pytania widzów kierowane drogą mailową a także w mediach społecznościowych.

 

Studia się w końcu skończą a ja zostanę z wyborem dalszej drogi życiowej. W polskich realiach nie jestem w stanie utrzymać się tylko i wyłącznie z reklam wyświetlanych na moim kanale a wybierając pracę nie będę miał czasu przygotowywać dla was odcinków. Tutaj z pomocą przychodzi patronite i finansowanie mojej działalności przez moich widzów.

 

Smuci mnie fakt, że w Internecie tak świetną oglądalnością cieszy się głupota. Kiedy przeglądam top 100 danego miesiąca na YouTube, przeraża mnie to, co ogląda obecnie młodzież. Czemu nauka i wiedza ma pozostawać w cieniu? Jeśli się ze mną zgadzasz i chcesz pomóc promować naukę, rozwój i młode talenty, takie jak mój, zostań moim partnerem. Wierzę, że możemy razem, chociaż trochę zmienić świat. Ludzkość potrzebuje nowych „mózgów”, aby brnąć dalej ;)

 

Sprawdź moje filmy

Jeśli jeszcze nie znasz mojego kanału, znajdz chwilę i sprawdź jakie treści tam prezentuję. Poniżej znajdziesz kilka wybranych przeze mnie odcinków.