Strefa Patrona:

Gliwice
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
12

patronów

155 zł

miesięcznie

8445 zł

łącznie

 

  Od roku 2013 prowadzę kanał w serwisie YouTube o nazwie ElektroPrzewodnik, czyli przewodnik po świecie elektroniki. Co tydzień publikuję odcinki, w których udowadniam, że elektronika jest tania, ciekawa i dla każdego.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
31 %
100%
osiągnięto 31%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 345 zł
Czynsz
Jest to kwota jaką co miesiąc muszę zapłacić za mieszkanie, które wynajmuję wraz ze znajomymi. Tutaj mieszkam i kręcę dla was odcinki. Fajnie byłoby się nie martwić co miesiąc, skąd wziąć na nie pieniądze i skupić się na nagrywaniu filmów ;) W zamian za waszą pomoc doposażę warsztat w nowy sprzęt.
0%
100%
osiągnięto 10%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 1345 zł
Własne mieszkanie
Taką kwotę potrzebowałbym aby wynająć mieszkanie tylko dla siebie, w którym miałbym miejsce na zrobienie studia a nie musiał je za każdym razem rozkładać i składać. Własne mieszkanie uniezależniłoby od moich współlokatorów. Nie zawsze mam warunki aby nagrać odcinek. Nowe miejsce wpłynęłoby na rozwój kanału, dałoby możliwości rozbudowy zaplecza technicznego, jakie już posiadam.

0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2845 zł
Nowa kamera
Kwotę 3000 zł potrzebuję na zakup nowej kamery. Lustrzanka, którą obecnie nagrywam stale się przegrzewa, przez co obraz faluje a w konsekwencji sprzęt się wyłącza. Utrudnia to bardzo nagrywanie, lustrzanka wyłącza się bez ostrzeżenia i tracę materiał, często muszę robić przerwy na wystygnięcie aparatu aby nagrywać dalej. Dodatkowo chciałbym mieć wychylny wizjer tak, aby widzieć na bieżąco, co nagrywam oraz lepszy automatyczny focus aby nagrywać więcej w terenie.

O Autorze

Cześć,

Nazywam się Tomasz Grabowski, aktualnie studiuję elektronikę na studiach dziennych, magisterskich na wydziale AEiI Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

 

Od roku 2013 prowadzę kanał w serwisie YouTube o nazwie ElektroPrzewodnik, czyli przewodnik po świecie elektroniki. Co tydzień publikuję odcinki, w których udowadniam, że elektronika jest tania, ciekawa i dla każdego.

 

 

Kanał staram się prowadzić nie przedstawiając gotowych rozwiązań na wszystkie problemy a jedynie inspirując widzów do myślenia, zupełnie inaczej niż w tradycyjnej szkole, gdzie dostajemy wszystko na tacy i musimy umieć to tylko powtórzyć. Szkoła także ma tendencję do zasypywania uczniów niepotrzebnymi wzorami czy równaniami opisującymi zjawiska, których nie rozumieją i nigdy nie doświadczyli lub znają tylko z symulacji. Stąd często fascynujące tematy są przez uczniów lekceważone, ponieważ nauczyciel nie potrafi ich „sprzedać” młodzieży ciekawej świata. Chcę to zmienić…

 

 

 

Nie działam tylko w internecie…

Co roku organizuję Arduino Day, jest to wydarzenie poświęcone płytce uruchomieniowej Arduino, pozwalającej na prostą i szybką realizację nawet zaawansowanych projektów. Impreza ta ma charakter międzynarodowy a mój lokalny Gliwicki event co roku jest największym tego typu w Polsce.

 

Odpowiadam na zaproszenia szkół wygłaszając prelekcje czy też prowadząc interaktywne wykłady a także warsztaty.

 

Często dostaję prośby o możliwość odtworzenia moich filmów w czasie lekcji co strasznie mnie motywuje do dalszego działania oraz uświadamia, że moja wiedza jest jednak coś warta ;)

 

Dlaczego warto zostać patronem?

Szczerze, martwię się o przyszłość. Obecnie na dziennych studiach mam bardzo mało czasu na prowadzenie kanału. Każdą wolną chwilę poświęcam na swoją pasję bycia elektronicznym youtuberem. Mało kto zdaje sobie sprawę ile tak naprawdę wymaga to czasu. Każdy odcinek wymaga opracowania tematu, jaki prezentuję, rozstawienia sprzętu do nagrywania, rejestracji dźwięku, oświetlenia. Nagrywanie materiału trwa kilka razy dłużej niż finalna długość filmu. Odcinek trzeba poskładać, zrenderować i wrzucić do sieci wraz ze wszystkimi potrzebnymi opisami i materiałami dydaktycznymi. Jeden odcinek to 1 – 2 dni pracy. Tydzień ma tylko 7 dni. W między czasie odpowiadam jak tylko mogę na liczne pytania widzów kierowane drogą mailową a także w mediach społecznościowych.

 

Studia się w końcu skończą a ja zostanę z wyborem dalszej drogi życiowej. W polskich realiach nie jestem w stanie utrzymać się tylko i wyłącznie z reklam wyświetlanych na moim kanale a wybierając pracę nie będę miał czasu przygotowywać dla was odcinków. Tutaj z pomocą przychodzi patronite i finansowanie mojej działalności przez moich widzów.

 

Smuci mnie fakt, że w Internecie tak świetną oglądalnością cieszy się głupota. Kiedy przeglądam top 100 danego miesiąca na YouTube, przeraża mnie to, co ogląda obecnie młodzież. Czemu nauka i wiedza ma pozostawać w cieniu? Jeśli się ze mną zgadzasz i chcesz pomóc promować naukę, rozwój i młode talenty, takie jak mój, zostań moim partnerem. Wierzę, że możemy razem, chociaż trochę zmienić świat. Ludzkość potrzebuje nowych „mózgów”, aby brnąć dalej ;)

 

Sprawdź moje filmy

Jeśli jeszcze nie znasz mojego kanału, znajdz chwilę i sprawdź jakie treści tam prezentuję. Poniżej znajdziesz kilka wybranych przeze mnie odcinków.

 

 

 

 

 

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 3
PATRON
To cena kawy lub piwa, jakie będę mógł wypić za twoje zdrowie raz w miesiącu.
W ramach wdzięczności, twoje imię i nazwisko (lub nick) opublikuje na specjalnej liście patronów kanału na facebooku.

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 4
CYNOWY PATRON
Tyle wynosiło moje pierwsze kieszonkowe. Przywróć mi wspomnienia a w nagrodę uzyskasz dostęp do tajemniczej, zamkniętej grupy facebookej "Przyjaciele ElektroPrzewodnika" a także raz w miesiącu zobaczysz specjalny film nagrany tylko dla patronów!
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 5
BRĄZOWY PATRON
Za tą kwotę można już zjeść przyzwoity obiad. Jeżeli zdecydujesz się na ten próg to może razem wyskoczymy kiedyś na jakiś obiad, jak będziesz w pobliżu.
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
SREBRNY PATRON
Specjalnie podziękowania dla srebrnych patronów na końcu każdego nowo wypuszczonego odcinka oraz możliwość decydowania o temacie kolejnych odcinków.
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
ZŁOTY PATRON
Dla każdego złotego patrona legendarny kubek ElektroPrzewodnika!
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
PLATYNOWY PATRON
To poważna kwota. Wybierz ten próg, jeśli jesteś bardzo zżyty z moim kanałem. Jednocześnie, będziesz mógł zasugerować temat odcinka.
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
DIAMENTOWY PATRON
Tyle płacę za czynsz, wynajmując mieszkanie ze znajomymi. Jeżeli jesteś w stanie wesprzeć mnie tak dużą kwotą, przyjadę do Ciebie podziękować Ci osobiście!
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni