Strefa Patrona:

6

patronów

85 zł

miesięcznie

8865 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
368
miesięczne wsparcie
295
liczba patronów

  Od roku 2013 prowadzę kanał w serwisie YouTube o nazwie ElektroPrzewodnik, czyli przewodnik po świecie elektroniki. Co tydzień publikuję odcinki, w których udowadniam, że elektronika jest tania, ciekawa i dla każdego.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
17 %
100%
osiągnięto 17%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 415 zł
Czynsz
Jest to kwota jaką co miesiąc muszę zapłacić za mieszkanie, które wynajmuję wraz ze znajomymi. Tutaj mieszkam i kręcę dla was odcinki. Fajnie byłoby się nie martwić co miesiąc, skąd wziąć na nie pieniądze i skupić się na nagrywaniu filmów ;) W zamian za waszą pomoc doposażę warsztat w nowy sprzęt.
0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 1415 zł
Własne mieszkanie
Taką kwotę potrzebowałbym aby wynająć mieszkanie tylko dla siebie, w którym miałbym miejsce na zrobienie studia a nie musiał je za każdym razem rozkładać i składać. Własne mieszkanie uniezależniłoby od moich współlokatorów. Nie zawsze mam warunki aby nagrać odcinek. Nowe miejsce wpłynęłoby na rozwój kanału, dałoby możliwości rozbudowy zaplecza technicznego, jakie już posiadam.

0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2915 zł
Nowa kamera
Kwotę 3000 zł potrzebuję na zakup nowej kamery. Lustrzanka, którą obecnie nagrywam stale się przegrzewa, przez co obraz faluje a w konsekwencji sprzęt się wyłącza. Utrudnia to bardzo nagrywanie, lustrzanka wyłącza się bez ostrzeżenia i tracę materiał, często muszę robić przerwy na wystygnięcie aparatu aby nagrywać dalej. Dodatkowo chciałbym mieć wychylny wizjer tak, aby widzieć na bieżąco, co nagrywam oraz lepszy automatyczny focus aby nagrywać więcej w terenie.

O Autorze

Cześć,

Nazywam się Tomasz Grabowski, aktualnie studiuję elektronikę na studiach dziennych, magisterskich na wydziale AEiI Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

 

Od roku 2013 prowadzę kanał w serwisie YouTube o nazwie ElektroPrzewodnik, czyli przewodnik po świecie elektroniki. Co tydzień publikuję odcinki, w których udowadniam, że elektronika jest tania, ciekawa i dla każdego.

 

 

Kanał staram się prowadzić nie przedstawiając gotowych rozwiązań na wszystkie problemy a jedynie inspirując widzów do myślenia, zupełnie inaczej niż w tradycyjnej szkole, gdzie dostajemy wszystko na tacy i musimy umieć to tylko powtórzyć. Szkoła także ma tendencję do zasypywania uczniów niepotrzebnymi wzorami czy równaniami opisującymi zjawiska, których nie rozumieją i nigdy nie doświadczyli lub znają tylko z symulacji. Stąd często fascynujące tematy są przez uczniów lekceważone, ponieważ nauczyciel nie potrafi ich „sprzedać” młodzieży ciekawej świata. Chcę to zmienić…

 

 

 

Nie działam tylko w internecie…

Co roku organizuję Arduino Day, jest to wydarzenie poświęcone płytce uruchomieniowej Arduino, pozwalającej na prostą i szybką realizację nawet zaawansowanych projektów. Impreza ta ma charakter międzynarodowy a mój lokalny Gliwicki event co roku jest największym tego typu w Polsce.

 

Odpowiadam na zaproszenia szkół wygłaszając prelekcje czy też prowadząc interaktywne wykłady a także warsztaty.

 

Często dostaję prośby o możliwość odtworzenia moich filmów w czasie lekcji co strasznie mnie motywuje do dalszego działania oraz uświadamia, że moja wiedza jest jednak coś warta ;)

 

Dlaczego warto zostać patronem?

Szczerze, martwię się o przyszłość. Obecnie na dziennych studiach mam bardzo mało czasu na prowadzenie kanału. Każdą wolną chwilę poświęcam na swoją pasję bycia elektronicznym youtuberem. Mało kto zdaje sobie sprawę ile tak naprawdę wymaga to czasu. Każdy odcinek wymaga opracowania tematu, jaki prezentuję, rozstawienia sprzętu do nagrywania, rejestracji dźwięku, oświetlenia. Nagrywanie materiału trwa kilka razy dłużej niż finalna długość filmu. Odcinek trzeba poskładać, zrenderować i wrzucić do sieci wraz ze wszystkimi potrzebnymi opisami i materiałami dydaktycznymi. Jeden odcinek to 1 – 2 dni pracy. Tydzień ma tylko 7 dni. W między czasie odpowiadam jak tylko mogę na liczne pytania widzów kierowane drogą mailową a także w mediach społecznościowych.

 

Studia się w końcu skończą a ja zostanę z wyborem dalszej drogi życiowej. W polskich realiach nie jestem w stanie utrzymać się tylko i wyłącznie z reklam wyświetlanych na moim kanale a wybierając pracę nie będę miał czasu przygotowywać dla was odcinków. Tutaj z pomocą przychodzi patronite i finansowanie mojej działalności przez moich widzów.

 

Smuci mnie fakt, że w Internecie tak świetną oglądalnością cieszy się głupota. Kiedy przeglądam top 100 danego miesiąca na YouTube, przeraża mnie to, co ogląda obecnie młodzież. Czemu nauka i wiedza ma pozostawać w cieniu? Jeśli się ze mną zgadzasz i chcesz pomóc promować naukę, rozwój i młode talenty, takie jak mój, zostań moim partnerem. Wierzę, że możemy razem, chociaż trochę zmienić świat. Ludzkość potrzebuje nowych „mózgów”, aby brnąć dalej ;)

 

Sprawdź moje filmy

Jeśli jeszcze nie znasz mojego kanału, znajdz chwilę i sprawdź jakie treści tam prezentuję. Poniżej znajdziesz kilka wybranych przeze mnie odcinków.

 

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
PATRON
To cena kawy lub piwa, jakie będę mógł wypić za twoje zdrowie raz w miesiącu.
W ramach wdzięczności, twoje imię i nazwisko (lub nick) opublikuje na specjalnej liście patronów kanału na facebooku.

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 2
CYNOWY PATRON
Tyle wynosiło moje pierwsze kieszonkowe. Przywróć mi wspomnienia a w nagrodę uzyskasz dostęp do tajemniczej, zamkniętej grupy facebookej "Przyjaciele ElektroPrzewodnika" a także raz w miesiącu zobaczysz specjalny film nagrany tylko dla patronów!
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 3
BRĄZOWY PATRON
Za tą kwotę można już zjeść przyzwoity obiad. Jeżeli zdecydujesz się na ten próg to może razem wyskoczymy kiedyś na jakiś obiad, jak będziesz w pobliżu.
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
SREBRNY PATRON
Specjalnie podziękowania dla srebrnych patronów na końcu każdego nowo wypuszczonego odcinka oraz możliwość decydowania o temacie kolejnych odcinków.
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
ZŁOTY PATRON
Dla każdego złotego patrona legendarny kubek ElektroPrzewodnika!
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
PLATYNOWY PATRON
To poważna kwota. Wybierz ten próg, jeśli jesteś bardzo zżyty z moim kanałem. Jednocześnie, będziesz mógł zasugerować temat odcinka.
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
DIAMENTOWY PATRON
Tyle płacę za czynsz, wynajmując mieszkanie ze znajomymi. Jeżeli jesteś w stanie wesprzeć mnie tak dużą kwotą, przyjadę do Ciebie podziękować Ci osobiście!
+ wszystkie nagrody z poprzednich progów!

Dziękuję za wsparcie!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK