Strefa Patrona:

Tokio - Pjongjang
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
98

patronów

3097 zł

miesięcznie

28452 zł

łącznie

Jedyny polski kanał podróżniczy po Korei Północnej. Ale także o Japonii. Mieszka w Tokio z japońską żoną Aiko, z którą opowiada o prawdziwym codziennym życiu w Japonii.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 100 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Początek rewolucji
Więcej newsów z Korei Północnej na blogu Pozdro z KRLD dzięki powiększeniu zespołu redakcyjnego. Wspomożesz rozwój obecnie najwięszego portalu o Korei Północnej w Polsce. Dzięki temu już nikt mi nie zarzuci, że biorę kasę z Pjongjangu. Dzięki wam czuję, że to co robię ma sens.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 300 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Samowystarczalność
Pokryte zostaną koszty licencji na programy Adobe. Z tej okazji powstanie kolejna mangowa postać zdobiąca kanał Pozdro z KRLD. Tym razem będzie to koreańska przewodniczka. Moja żona będzie mile zaskoczona, że ktoś się interesuje Koreą Północną.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wielki skok naprzód
Więcej vlogów z Japonii oraz kontynuowana będzie seria filmów na temat pracy w Japonii nagranych razem z moim kolegą Łukaszem. Przygotuję też ebooka na temat poszukiwania pracy w Japonii z poradami i podstawowymi informacjami. Pojawi się seria o gotowaniu w Japonii z dużą ilością przepisów na potrawy z Kraju Kwitnącej Wiśni.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wywiad wojskowy
Na specjalnej tajnej grupie na Facebooku pojawią się moje analizy na temat sytuacji w Korei Północnej. Dodatkowo live streamy tylko dla Patronów w grupie na FB oraz na YouTubie.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Ministerstwo Edukacji
Moja żona Aiko zacznie kurs japońskiego na YouTubie. Zrobimy także specjalne odcinki dla Patronów.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wyjazd na legendarną Górę Paektu - Manse!
Wyjazd roku - ekspedycja na legendarną Górę Paektu, gdzie narodziła się północnokoreańska rewolucja i Generał Kim Jon Il. Dzięki funduszom z Patronite nasza ekipa poleci z Pjongjangu samolotem na dwa dni w okolice góry Paektu. Będzie to jeden z niewielu vlogów zrobionych przez Polaka w tym miejscu. Patroni wybiorą też temat tej serii travel vlogów i na czym mam się skupić. Czy mam robić więcej o jedzeniu? Więcej o modzie Koreańczyków? Wymyślmy wspólnie temat tej serii travel vlogów!
Do KRLD jedziemy pod koniec lipca w dniach 24-31.07. Jeśli chcesz do nas dołączyć, to proszę o kontakt: emil@pozdrozkrld.com
0%
100%
osiągnięto 88%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 403 zł
Festiwal lotniczy w Wonsan
Wesprzyj mój wyjazd do Korei Północnej na festiwal lotniczy w Wonsan we wrześniu! Jest to niezwykła impreza w trakcie której zaprezentowane zostaną samoloty koreańskich linii lotniczych Air Koryo. Nie tylko obejrzymy koreańskie samoloty w akcji, ale będzie możliwość przelecenia się nimi. I nawet będzie można skoczyć ze spadochronem. Czy chcielibyście żebym skoczył ze spadochronem w Korei Północnej? Ja nie chcę, ale chyba to zrobię! Manse!
EDIT: Festiwal w Wonsan został odwołany. Jedziemy do KRLD, ale będzie inny program.
0%
30 %
100%
osiągnięto 30%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 6903 zł
Przewodnik po Korei Północnej w wersji papierowej
Czuję, że osiągnąłem większość ze swoich celów. Jedyne co mi pozostaje to wydanie papierowej wersji mojego przewodnika po KRLD! Pomysł ten pojawia się od czasu do czasu i spróbuję go zrealizować w 2018 roku. Wyzwania? Nie byłem wszędzie w KRLD i dlatego zwlekam z wydaniem papierowej wersji, bo książka byłaby niekompletna. Zobaczymy jakie wyjazdy uda mi się zorganizować w 2018 roku. Jeśli fundusze pozwolą to pojadę nawet sam z inną grupą w regiony, gdzie rzadko turyści jeżdżą. Nawet jeśli nie odwiedzę wszystkich regionów, to wciąż będzie to przewodnik pokazujący najpopularniejsze miejsca, gdzie trafiają turyści z Zachodu. W książce chciałbym zamieścić też zdjęcia z KRLD. Książka dostępna by była w sprzedaży wysyłkowej. Przyjechałbym do Polski na imprezę premierową. A w międzyczasie rozwijam dalej portal Pozdro z KRLD!

O Autorze

Pozdro z KRLD! 

Tymi słowami witam się z moimi widzami w większości moich filmów na Youtubie. Nazywam się Emil Truszkowski i wcale nie jestem agentem północnokoreańskiej bezpieki. Prowadzę jedyny w Polsce blog podróżniczy i kanał tematyczny po najbardziej tajemniczym kraju na świecie - Korei Północnej. Zaskoczeni? Nie jesteście jedynymi. Nie mieszkam jednak, jeszcze, w Pjongjangu, tylko w Tokio. To właśnie w Japonii mieszkam wraz z żoną Aiko. Mój kanał na YT to nie tylko Korea Północna, ale także świeże spojrzenie na codzienne życie w Japonii oraz porady dotyczące szukania pracy w Japonii. Pokazuję Japonię z perspektywy zwykłego gaijina, który próbuje sobie ułożyć jakoś życie w Kraju Kwitnącej Wiśni.  Wspierając mnie pomagacie rozwijać się tym unikalnym na Youtubie projektom. 

 

Przewodnik po Korei Północnej - JEDYNY W POLSCE!

Pierwszy w Polsce przewodnik po Korei Północnej już jest! E-book o podróżowaniu po Korei Północnej to efekt dwóch lat pracy oraz kilku wycieczek do Korei Północnej. Z książki tej dowiecie się, jak pojechać do Korei Północnej, co można tam zobczyć i czy w ogóle warto pojechać do Korei Północnej. E-book jest w formacie PDF i liczy sobie ponad 160 stron tekstu i zdjęć. 

UWAGA: Patroni wspierający za ponad 100 zł i 200 zł - Wysyłka prezentów z KRLD na ten rok jest już zamknięta. Patroni, którzy dołączą po 23 października 2017 roku na chwilę obecną nie otrzymają giftów z Korei Północnej. Dopiero po kolejnych wyjazdach w 2018 roku będę miał prezenty dla was. Proszę o cierpliwość. 

 

Moje Projekty 

Pozdro z KRLD 

Od 2014 roku staram się przedstawiać mniej znane oblicze KRLD, o którym często zapominają media. Na łamach bloga Pozdro z KRLD i na kanale Youtube opowiadam o podróżach po Korei Północnej i pokazuję Koreę, jakiej nie znacie. Pozdro z KRLD to także obecnie największy i najbardziej popularny portal na temat Korei Północnej w Polsce. Zajmuję się głównie turystyką i biznesem w Korei Północnej. Mój portal nie dotyczy polityki (na ile to możliwe) i nie zajmuje się prawami człowieka (więc proszę nie spamować mnie filmikami o uchodźcach z KRLD).

 

Koreę Północną odwiedziłem już cztery razy. Po raz pierwszy w 2011 roku pojechałem do Pjongjangu na Igrzyska Masowe Arirang. Wyjazd ten był zupełnie inny od tego, co spodziewałem się tam zobaczyć. Przekonałem się, że w KRLD mieszkają normalni ludzie, którzy wcale się nie różnią tak bardzo od nas. Żyją po prostu w innym systemie i innej kulturze, którą od nas oddzieliła żelazna kurtyna. Pozdro z KRLD to projekt propagujący tworzenie przyjaznych relacji między Polską, a KRLD. Wspieram także kontakty między Koreą Północną, a Japonią poprzez swoją działalność w Japonii. Od 2016 roku oprowadzam także wycieczki po KRLD i odwiedziłem ten kraj jako przewodnik trzy razy. Organizuję unikalne wyjazdy do Korei Północnej dla moich widzów. Jeśli chciałbyś pojechać na przygodę do KRLD razem ze mną to napisz: emil@pozdrozkrld.com

 

Na kanale rozpoczęła się już trzecia seria vlogów z Korei Północnej, która została nagrana w trakcie pobytu w lipcu 2017.

Z wycieczki we wrześniu 2016 stworzyłem serię odcinków na Youtube, która pokazuje, co mogą zobaczyć turyści w Korei Północnej. Seria ta spotkała się z dużym zainteresowaniem, a niektóre odcinki mają ponad 100.000 wyświetleń na YouTubie!

Jest to jedyny na polskim Youtubie vlog nagrany w Korei Północnej. W odcinkach pokazuję i opowiadam o tym, co można zobaczyć w Korei Północnej jako turysta. 

 

Aiko & Emil Truszkowski - Nowy kanał o Japonii

Jestem szczęśliwie żonaty ze wspaniałą Japonką, która jest niezwykle cierpliwa dla mojego dość nietypowego koreańskiego hobby. W videoblogach z Japonii pokazuje wam ciekawe miejsca w Japonii oraz opowiadam o codziennym życiu. Prowadzę z żoną także cykl "Waifu wie lepiej", w którym wraz z Aiko opowiadamy o tym, jak wygląda japońsko-polskie małżeństwo oraz o ostatnich trendach społeczych w Japonii. Moja żona Aiko odpowiada na wasze pytania dotyczące Japonii i pozwala wam poznać ten kraj z perspektywy native'a. Filmiki te mogą wam także służyć do nauki japońskiego, gdyż macie okazję posłuchać jak mówi Japonka oraz poznać nowe słownictwo. Chcemy także stworzyć serię do nauki japońskiego, która będzie prowadzona przez moją żonę Aiko. Powstanie także seria o gotowaniu japońskich domowych potraw, a nie tylko o sushi. 

 

Na moim kanale możecie zobaczyć Japonię z perspektywy Japończyków i mojej japońskiej żony. 

O tym, jak Japonka uczy się polskiego...

 

A także odwiedzić dziwne i podejrzane miejsca...

 

 

 

 

Czemu Patronite? Bo chcę zostać najlepszym przewodnikiem w Polsce po Korei Północnej! 

W związku z tematyką mojego kanału nie mogę liczyć raczej na sponsorów, bo kto by wsparł gościa jeżdżącego do KRLD. Przecież aż się prosi o kryzys PR-owy w mediach ze strony oburzonych fanów marki. Pozostają mi więc moi wierni fani, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat KRLD oraz Japonii. Liczę na was, że pomożecie mi rozwijać moją stronę i kanał. Dzięki wsparciu będę mógł się zająć Koreą Północną na pełen etat i będę mógł was zabierac do Korei Północnej jak najtaniej jest to możliwe. Organizuję wyjazdy do Korei dla każdego chętnego. Napisz do mnie jeśli chcesz jechać: emil@pozdrozkrld.com

 

Co zrobię z waszymi pieniędzmi?

Wydam na piwo w ... Pjongjangu. No może nie tylko. Wasze fundusze przyczynią się do rozwoju portalu Pozdro z KRLD, do powiększenia załogi redaktorskiej i większej ilości kontentu. Pomożecie mi stworzeniu jedynego w swoim rodzaju północnokoreańsko-japońskiego vloga oraz przyczynicie się do lepszego poznania Korei Północnej w Polsce. Dzięki dodatkowym funduszom będę mógł częściej jeździć do Korei Północnej i nagrywac kolejne materiały. Będę także częściej podróżował po Japonii i pokazywał wam miejsca, gdzie zazwyczaj turyści nie jeżdżą. Obiecuję także wszystkim patronom najlepsze ceny na wyjazd do Korei Północnej :) Dajcie mi znać i już się zatroszczę o to, żeby było jak najtaniej jest to możliwe. 

 

Działalność charytatywna

Pozdro z KRLD wspiera charytatywnie organizacje pozarządowe, które pomagają dzieciom w Korei Północnej. Część z zysków z Patronite będę  przekazywał na działalność piekarni w Korei Północnej, która pieką chleb dla dzieciaków w szkołach! Suma ta będzie się zwiększać wraz z zwięszaniem kwoty wsparcia dla mojej działalności.  Jeśli chcesz wesprzeć dzieci w Korei Północnej to zajrzyj na stronę tej organzacji:

http://www.lovenkchildren.org/

 

 

Zostań Patronem

10 zł / miesiąc
patroni: 31
Żołnierz Armii Ludowej

Kamsamnida! Twoje wsparcie przyczynia się do zwycięstwa!

Otrzymasz:

-dostęp do najnowszej wersji przewodnika po Korei Północnej w formacie PDF oraz E-BOOK (epub,mobi)

- PREZENT z Japonii – Jeden losowy patron z tego progu i wyższego otrzyma paczuszkę z drobiazgami z Japonii. W każdym miesiącu inna osoba otrzyma prezent ode mnie i od Aiko.

-dostęp do ściśle tajnej grupy na FB, gdzie będę się dzielił z wami informacjami na bieżąco na temat Korei Północnej

-dostęp do prywatnych LIVE streamów dostępnych tylko dla Patronów

-twoja ksywka lub imię na tablicy Patronów w trakcie LIVE streamów na YT

-wpis na tablicę Patronów na FB

-tapetę z mangową policjantką
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 20
Agent Wywiadu

Właśnie postawiłeś mi parę piw w Pjongjangu!

Otrzymasz:

-dostęp do najnowszej wersji przewodnika po KRLD w formacie PDF oraz E-BOOK (epub,mobi) oraz przewodnik w formacie na tablety z ładnym designem wykonanym w Adobe Indesign

-możesz do mnie napisać na czacie na FB lub Skypie w sprawie Korei Północnej i Japonii

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 22
Członek Partii

Jesteśmy coraz bliżej stworzenia raju!

Otrzymasz:

-pocztówkę z Japonii

-zaproponuj jaką kolejną potrawę mamy przygotować z moją japońską żoną Aiko w serii o gotowaniu

-możesz do mnie pisać na czacie na FB lub Skypie w sprawie Korei Północnej i Japonii; poradzę w sprawie wyjazdów do Japonii itd.

-dostęp do najnowszej wersji przewodnika po KRLD w formacie PDF oraz E-BOOK (epub,mobi) oraz przewodnik w formacie na tablety z ładnym designem wykonanym w Adobe Indesign

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 15
Limit: 50
Przodownik Pracy

Dzięki takiemu wsparciu będę dalej jeździł do KRLD i nagrywał!

Otrzymasz:

-dostaniesz pocztówkę z PJONGJANGU z Korei za KAŻDYM razem jak odwiedzę ten kraj (w trakcie trwania patronatu)

- pocztówka z Japonii napisana przez Aiko

-spotkanie na Skypie na temat Korei Północnej lub Japonii. Opowiem Ci o rzeczach, o których nie mogę mówić publicznie

-zaproponuj temat vloga o Korei lub Japonii (masz do tego prawo co dwa miesiące)

-zaproponuj jaką kolejną potrawę mamy przygotować z moją japońską żoną Aiko w serii o gotowaniu

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 8
Limit: 50
Minister Propagandy

Twoje czyny są już legendarne!

Otrzymasz:

-wyślę Ci jakiś rewolucyjny prezent północnokoreański po kolejnej wyprawie do Korei Północnej (zależy od długości trwania patronatu)

-dostaniesz pocztówkę z PJONGJANGU z Korei za KAŻDYM razem jak odwiedzę ten kraj (w trakcie trwania patronatu)

- pocztówka z Japonii dla Ciebie napisana przez Aiko

-spotkanie na Skypie na temat Korei Północnej lub Japonii. Opowiem Ci o rzeczach, o których nie mogę mówić publicznie

-zaproponuj temat vloga o Korei lub Japonii (masz do tego prawo co miesiąc)

-zaproponuj jaką kolejną potrawę mamy przygotować z moją japońską żoną Aiko w serii o gotowaniu

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 2
Minister Pracy i Rozwoju

Otrzymasz

-Mentoring cotygodniowy 30 minut na Skypie na temat nauki japońskiego, pracy w Azji lub na jaki chcesz temat

-Pomoc w przygotowaniu się do wyjazdu/emigracji do Japonii

-Jak przyjadę do Polski to możemy się spotkać na piwo/kawkę w Warszawie 1 na 1 i porozmawiać o czym chcesz

-Jak wpadniesz do Tokio, to możemy pójść razem pozwiedzać i pokażę Ci jakieś fajne miejsca!

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem
2 zł / miesiąc
Próg wycofany
Amerykański szpieg

Dziękuję za wsparcie! Otrzymasz:

- podstawową wersję przewodnika po Korei Północnej bez kolejnych aktualizacji.

-wpis na tablicę Patronów na FB
Próg wycofany
5 zł / miesiąc
Próg wycofany
Młody Pionier

Manse! Dziękuję za wsparcie Towarzysze! Otrzymasz:

-dostęp do najnowszej wersji przewodnika po KRLD w formacie PDF

-wpis na tablicę Patronów na FB

-tapetę z mangową policjantką
Próg wycofany

Najnowsi Patroni

Posty

Widzimy się w Warszawie 19 grudnia!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 dzień temu
Już ponad 15 osób na liście na spotkanie dla Patronów w Warszawie 19 grudnia! Kto wpada? Ja już się pakuję i jutro w drogę do Polski! Do zobaczenia wkrótce!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 3
Spotkanie Patronów 19 grudnia w Warszawie
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 tydzień temu
W grudniu będę w Polsce na święta od 16 grudnia. Na szczęście zanim rozjedziemy się do naszych najbliższych będę miał nieco czasu i w Warszawie zorganizujemy spotkania.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Kalendarz z Korei Północnej
autor: Aiko & Emil Truszkowski
2 tygodnie temu
Przedsprzedaż planowanego już od dawna kalendarza ze zdjęciami z Korei Północnej już ruszyła na mojej stronie.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Live z Aiko - paczka z Japonii 19/11
autor: Aiko & Emil Truszkowski
4 tygodnie temu
Zapraszamy na live z moją żoną Aiko jutro o 12:00 czasu polskiego. Będzie też losowanie paczki z Japonii z różnymi nagrodami :)
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Próba z daily vlogiem - start
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 miesiąc temu
Na kanale Aiko i Emil pojawił się kolejny vlog z Japonii. Chciałbym nim zapoczątkować serię daily vlogów na kanale.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Samolotem nad Koreą Północną
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 miesiąc temu
Chciałem was zaprosić na lot nad Pjongjangiem! Nasz wrześniowy wyjazd miał mieć w programie więcej samolotów, ale po odwołaniu festiwalu lotniczego musieliśmy się nacieszyć małym samolocikiem produkcji koreańskiej.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Live dla Patronów - paczka z Japonii z sierpnia
autor: Aiko & Emil Truszkowski
3 miesiące temu
Zapraszamy na specjalny live dla Patronów z Aiko. Odpowiadamy na wasze pytania oraz losujemy paczkę z Japonii.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Wszystkie progi na Patronite osiągnięte!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
3 miesiące temu
Chciałem wam wszystkim podziękować za nieustanne wspieranie portalu. Udało się wczoraj pokonać kolejny próg wpłat wynoszący 3500 zł! W chwili obecnej wszystkie progi zostały pokonane!
Darmowy!
Komentarze: 4
10k subów na kanale Aiko i Emil - specjalny live
autor: Aiko & Emil Truszkowski
3 miesiące temu
Chcielibyśmy was zaprosić zaraz na specjalny live z okazji 10.000 subów na kanale Aiko i Emil!
Darmowy!
Brak komentarzy
Wsparcie zbiórki na dzieci w Korei Północnej
autor: Aiko & Emil Truszkowski
4 miesiące temu
Właśnie przekazałem 1000 zł dodatkowo na tą zbiórkę na dzieci w Korei Północnej.
Darmowy!
Komentarze: 1
Live dla Patronów z Aiko - losowanie paczki
autor: Aiko & Emil Truszkowski
4 miesiące temu
Wróciliśmy z Aiko z urlopu na Okinawie. Zwiedziliśmy dwie tropikalne wyspy: Hateruma i Iriomote.   Już wkrótce vlog oraz dużo zdjęć na naszej stronie. Zdecydowanie polecam wycieczkę na Okinawę w rejony, gdzie rzadko trafiają turyści z Polski. Warto zobaczyć te wspaniałe miejsca na własne oczy.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Wróciłem z Korei Północnej
autor: Aiko & Emil Truszkowski
4 miesiące temu
Wróciłem z KRLD! I jestem cały i zdrów :)
Darmowy!
Komentarze: 1
Live dla Patronów - paczka z Japonii
autor: Aiko & Emil Truszkowski
5 miesięcy temu
Zapraszamy dzisiaj na live'a z Aiko w trakcie, którego będziemy losować paczkę z Japonii :)
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Pozdrów Polonistykę z Korei Północnej!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
5 miesięcy temu
Pozdrówmy towarzyszy z polonistyki w Pjongjangu! 
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Czerwcowa paczka z Japonii
autor: Aiko & Emil Truszkowski
5 miesięcy temu
Aiko nie może wziąć jutro udziału w live dla Patronów. Zrobimy losowanie za tydzień 16 lipca w niedzielę.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Pocztówki z Korei Północnej i paczka z Japonii
autor: Aiko & Emil Truszkowski
5 miesięcy temu
Zgodnie z obietnicą będę wysyłał Patronom pocztówki z Korei Północnej. Każdy Patron powyżej 10 zł otrzyma ode mnie kartkę z Pjongjangu.
Darmowy!
Komentarze: 2
Nowa praca - nowe wyzwania
autor: Aiko & Emil Truszkowski
5 miesięcy temu
Chciałem was poinformować na temat moich obecnych planów zawodowych. Jak pewnie wiecie od marca zajmowałem się YouTubem oraz organizacją wycieczek na pełen etat. Przez ponad trzy miesiące włożyliśmy z żoną wiele pracy i serca w rozwój kanału i dzięki waszemu wsparciu udało nam się znacząco zwiększyć ich zasięg. Teraz czas na nowe wyzwania. Od lipca rozpoczynam współpracę z ...
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Nowa grupa językowa - vlogi japońskie i koreańskie
autor: Aiko & Emil Truszkowski
5 miesięcy temu
NOWA GRUPA na Facebooku - Dla osób uczących się japońskiego i innych języków!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Pracuj w Japonii - nowe odcinki
autor: Aiko & Emil Truszkowski
6 miesięcy temu
Polecam wywiad z moim kolegą Kamilem, w którym opowie wam na temat zakładania i prowadzenia start upu w Japonii. O tym jak mu idzie i jakie stoją przed nim wyzwania usłyszycie w wywiadzie, który z nim przeprowadziłem.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Live dla Patronów - paczka z Japonii za maj
autor: Aiko & Emil Truszkowski
6 miesięcy temu
Zapraszamy na specjalny live w niedzielę o 13:00 czasu polskiego. Będziemy losować paczkę z Japonii! Każdy z was ma szansę otrzymać prezent z Japonii z naszych ostatnich podróży :) 
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Start kursu języka japońskiego!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
6 miesięcy temu
Zgodnie z obietnicą ruszamy z kursem japońskiego na kanale. Udało się zebrać już ponad 2000 zł na Patronite i postanowiłem przygotować coś dla was abyście mogli pouczyć się nieco japońskiego z naszych vlogów.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Wróciłem z Chin
autor: Aiko & Emil Truszkowski
7 miesięcy temu
Wróciłem wreszcie po dwóch tygodniach z Chin. Mimo że uwielbiam Chiny, to jednak zatęskniłem już za japońskim jedzeniem i potrawami mojej żony. Wyjazd do Chin obfitował w wiele przygód, ale także dał mi mocno w kość.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 2
Pozdro z CHRLD!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
7 miesięcy temu
Obecnie jesteśmy w Chinach w regionie Yangshuo na wycieczce! Aiko już jutro wraca do Japonii, ale ja zostaje jeszcze przez tydzień w Chinach. W związku z wyjazdem zmienił się regularny program na kanale. Przez jakiś czas głównie będą odcinki z Chin. 
Tylko dla patronów!
Komentarze: 4
Wywiad z Aram Panem z DPRK360 - Poprawiona wersja
autor: Aiko & Emil Truszkowski
8 miesięcy temu
Aram Pan jest znanym fotografem z Singapuru, który często jeździ do KRLD w celu dokumentowania tego kraju. Ma on specjalne pozwolenie na dotarcie do miejsc, gdzie normalnie turyści nie jeżdżą. Zaprosiłem go w zeszłym roku do Japonii na seminarium, które zorganizowałem w Tokio. Aram Pan opowiedział nam wtedy o swojej pracy i tym co zobaczył w KRLD. Nagrałem z nim krótki wywiad, z którego dowiecie się więcej na temat jego strony, jego projektów, podróży po KRLD, jacy są Koreańczycy i jaka będzie przyszłość tego kraju.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Przewodnik po Korei Północnej - poprawki, dodana galeria
autor: Aiko & Emil Truszkowski
8 miesięcy temu
Nowa wersja przewodnika z dodaną galerią zdjęć z KRLD!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Live dzisiaj! Losowanie paczki z Japonii!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
8 miesięcy temu
Zapraszam dzisiaj na specjalny prywatny live z Aiko! Startujemy o 12:00 czasu polskiego, czyli za godzinkę. Będziemy losować paczkę z Japonii :)  W losowaniu biorą wszyscy Patroni wspierający za kwotę od 10 zł wzwyż.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Live i losowanie nagród przełożone na niedzielę!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
8 miesięcy temu
Otrzymałem od wielu z was prośby o przeniesienie live z losowaniem paczki z Japonii na niedzielę. Wygląda na to, że dużo z was pracuje w sobotę. W takim razie zapraszam w niedzielę o 12:00 czasu polskiego. Razem z Aiko wylosujemy nagrodę. Będzie także standardowe Q&A.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Co będę teraz robił? - Video dla Patronów i zapowiedź losowania
autor: Aiko & Emil Truszkowski
8 miesięcy temu
Jak już wiecie odszedłem z pracy. Wziąłem się już do roboty i zacząłem wrzucać nowe vlogi z Japonii. A to dopiero początek. Postanowiłem przygotować krótkie wideo, w którym tłumaczę moją decyzję oraz opowiadam o tym, co będę teraz robił. 
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Odszedłem z pracy...
autor: Aiko & Emil Truszkowski
9 miesięcy temu
Chciałem was powiadomić o kilku ważnych sprawach. Możliwe, że już słyszeliście o moim odejściu z pracy w japońskim korpo. Postanowiłem, że nie jestem w stanie dłużej żyć podwójnym życiem i udawać przed wszystkimi dookoła. Mam zamiar poświęcić się organizacji wycieczek do Korei Północnej, pisaniu o Korei Północnej oraz prowadzeniu kanału na YT. Będę też rozwijał z żoną nasz kanał o Japonii i już wkrótce pojawią się nowe materiały edukacyjno-rozrywkowe o Japonii!
Darmowy!
Komentarze: 2
Aiko uczy się polskiego - lekcja 1
autor: Aiko & Emil Truszkowski
9 miesięcy temu
Drodzy Towarzysze Patroni, dzisiaj chciałbym was zaprosić na nową serię na naszym kanale o Japonii. Moja żona Aiko zaczęła się uczyć (znowu) polskiego. Pierwszy odcinek z tej nauki na kanale przedpremierowo specjalnie dla Patronów!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Gotowanie live - sobota 3.11 g.11:00
autor: Aiko & Emil Truszkowski
9 miesięcy temu
Drodzy Towarzysze, zapraszam w sobotę 11 marca o 11:00 na LIVE stream z gotowaniem na żywo ostatnio mega popularnej wieprzowinki smażonej z imbirem! Ostatnioe wideo Aiko zrobiło furorę na Wykopie. Live tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=qB1_7oK7C-s
Darmowy!
Brak komentarzy
Nowości na kanale - gotowanie, live'y, nowe nagrody!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
9 miesięcy temu
Ostatnio moja żona Aiko coraz bardziej angażuje się w prowadzenie naszego kanału o Japonii. Możecie się spodziewać dużej ilości nowych vlogów w wykonaniu japońskiej żony.
Darmowy!
Brak komentarzy
Gotowanie na żywo na YouTubie - dzisiaj od 10:30
autor: Aiko & Emil Truszkowski
9 miesięcy temu
Witam wszystkich serdecznie! Chciałbym zaprosić na pierwszą próbę w nowej serii gotowania na żywo na streamie na YouTubie. Chcielibyśmy aby ta forma była uzupełnieniem filmików na temat gotowania japońskiej kuchni. Dzisiaj będę gotował japońskiego kurczaka w sosie sojowym, a Aiko będzie mi nieco pomagać. Spróbuję udowodnić, że nawet  taka niezdara jak ja jest w stanie przygotować te potrawy!
Darmowy!
Brak komentarzy
Tajna grupa na FB i obecna wersja przewodnika
autor: Aiko & Emil Truszkowski
9 miesięcy temu
Drodzy Towarzysze, Nowa specjalna grupa na FB już ruszyła i jest dostępna dla Patronów. Obecnie jest ustawiona jako "tajna", więc nie jest widoczna w wyszukiwarce na FB. Zaproszenia do grupy będę wysyłał do Patronów. Proszę podać mi swój mail, do którego macie podpięte konto na FB i będę mógł was wtedy dodać. Dostęp do grupy jest od patronatu za 10 zł. Obecni Patroni, którzy wspierali za kwotę 5 zł dostali też dostęp do grupy w podziękowaniu za długie wsparcie. 
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Specjalna grupa na Facebooku
autor: Aiko & Emil Truszkowski
9 miesięcy temu
Witam wszystkich, nowe progi na Patronite zostały wprowadzone. Dziękuję za wsparcie! Zmiany miały na celu uporządkowanie nagród i wprowadzenie nowych benfitów. Chciałem żeby były jak najbardziej przystępne dla każdego, ale nie zapominam o tych, którzy wspierają większymi kwotami. Dlatego powstały nowe progi.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 6
Zmiany w progach na Patronite
autor: Aiko & Emil Truszkowski
10 miesięcy temu
Witam wszystkich serdecznie, chciałbym was poinformować o planach w aktualizacji progów wpłat na moim profilu Patronite. Zmiany dotyczą głównie przyszłych patronów, ale też wynikają z chęci uporządkowania progów i ich ujednolicenie.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Koniec travel vloga z ostatniej wycieczki do KRLD :(
autor: Aiko & Emil Truszkowski
10 miesięcy temu
Towarzysze, niestety nadszedł ten moment, kiedy muszę pożegnać się z travel vlogiem z wrześniowej wycieczki. Ostatni odcinek już zaraz będzie na kanale Pozdro z KRLD. Odwiedzimy w nim ZOO w Pjongjangu! I wreszcie nikt mi nie zarzuci, że jest pusto! Bo nie jest! Odcinek zaraz będzie tutaj: https://youtu.be/ogH9WUb9W8A
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Przewodnik po Korei Północnej - PREMIERA!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
10 miesięcy temu
Drodzy Towarzysze, Dziękuję wam za cierpliwość. Wreszcie skończyłem mój przewodnik po Korei Północnej! zobaczenia w Pjongjangu" to kulminacja prawie trzech lat istnienia bloga Pozdro z KRLD. Pracę nad przewodnikiem trwały prawie dwa lata z przerwami i ... prawdopodobnie będą dalej trwać! A to dlatego, że Korea się zmienia z roku na roku i przewodnik musi być bieżąco aktualizowany.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 3
Kanał o Japonii ... skasowany...
autor: Aiko & Emil Truszkowski
10 miesięcy temu
YouTube kolejny raz uderza i skasował mi kanał o... Japonii. Niestety przepis mojej żonie na kurczaka w sosie sojowym i occie bardzo komuś nie smakował i mój kanał został skasowany. Próbuję go odzyskać, więc proszę o cierpliwość... Zobaczymy, co się stanie dalej.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Gotuj z Aiko! Pierwszy przepis!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
10 miesięcy temu
Zapraszam na nową serię na nowym kanale, w której moja żona pokaże wam przepisy na prawdziwie domowe japońskie potrawy! W pierwszym odcinku pokaże wam, jak przygotować kurczaka w sosie sojowym i occie ryżowym. Prosty i smaczny przepis dla każdego.
Darmowy!
Brak komentarzy
Nowy odcinek przedpremierowo - Wesele (prawie) na statku w Pjongjangu
autor: Aiko & Emil Truszkowski
10 miesięcy temu
Zapraszam na przedpremierowy odcinek prosto z Pjongjangu, w którym zabieram was na imprezę niespodziankę na statku na rzece Taedonggang. To już jeden z ostatnich odcinków mojego travel vloga z Korei Północnej. Nie zostało już wiele... Postaram się dodać kolejne odcinki wkrótce. 
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Kanał powrócił w dwóch odsłonach
autor: Aiko & Emil Truszkowski
10 miesięcy temu
Moi drodzy, pewnie słyszeliście o mojej dramie ze skasowanym kanałem na YouTubie. Na szczęście już on powrócił i przywrócone zostały wszystkie materiały. Cała historia skończyła się szczęśliwie, ale drama była. Dzięki waszemu wsparciu udało się dotrzeć do osób pracujących w Google Polska i Google Japan, co doprowadziło do szybkiego przywrócenia kanału. Dziękuję wszystkim.
Darmowy!
Brak komentarzy
Nowy kanał Pozdro z KRLD
autor: Aiko & Emil Truszkowski
10 miesięcy temu
Kanał powraca pod tą samą nazwą! Wygląda na to, że reakcyjne siły próbują zniszczyć mnie i uciszyć mój kanał. Na to zgody nie będzie. Kanał powraca pod tą samą nazwą, żeby było go łatwiej odszukać wiernym Towarzyszom.
Darmowy!
Komentarze: 1
Mój YouTube został skasowany!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
10 miesięcy temu
Moi drodzy, jestem w szoku. YouTube zawiesił mój kanał na YT bez podania żadnych powodów. Nie wiem, co się stało i nie potrafie przewidzieć, czy kanał powróci. Jestem zrozpaczony i nie wiem już co robić. Wysłałem maila do YouTube z żądaniem przywrócenia kanału.
Darmowy!
Komentarze: 1
Nowy odcinek z KRLD - Pizza w Pjongjangu!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
11 miesięcy temu
Drodzy Towarzysze, zapraszam na przedpremierowy odcinek z wycieczki po KRLD. Tym razem idziemy na Wieżę Juchę, odwiedzamy elegancki bar i przespacerujemy się koreańskim "Nowym Światem". A wieczorem idziemy na najlepszą pizzę w PY!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Live stream z japońską żoną sobota 15 stycznia 12:00
autor: Aiko & Emil Truszkowski
11 miesięcy temu
Zapraszam na live stream z udziałem mojej żony jutro w sobotę o 12:00 czasu polskiego.
Darmowy!
Brak komentarzy
Tapeta "Do zobaczenia w Pjongjangu"
autor: Aiko & Emil Truszkowski
11 miesięcy temu
Wreszcie długo zapowiadany dział z tapetami pojawia się ponownie na mojej stronie. Przepraszam, że to tyle trwało.
Darmowy!
Brak komentarzy
Kolejny próg przekroczony!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
11 miesięcy temu
Drodzy Towarzysze, serdecznie dziękuję za wsparcie! Przekroczyliśmy kolejny próg miesięczny, który wynosił 500zł! Wow! Nie sądziłem, że tak wielu z was mnie wesprze. Wysłałem już pierwsze pocztówki koreańskie do Patronów. Zbieram jeszcze od niektórych adresy e-mail i niedługo wyślę kolejną porcję.
Darmowy!
Brak komentarzy
Przewodnik po Pjongjagu - wersja demo dostępna!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 rok temu
Dziękuję za cierpliwość. Przewodnik po KRLD jest już w fazie produkcji. Przygotowałem najpierw wersję demo, która jest dostępna do ściągnięcia z mojej strony w formacie PDF. Znajduje się w nim opis większości lokacji w Pjongjangu oraz poradnik o tym, jak wyjechać do KRLD. 
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Nowy przedpremierowy odcinek - Park Wody w Pjongjangu
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 rok temu
Drodzy towarzysze Patroni, chciałbym wam podziękować za wsparcie. Udało się pokonać kolejny próg! Już 18 patronów wspiera mnie na kwotę ponad 300 zł. Zapraszam na przedpremierowy odcinek z parku wodnego w Pjongjangu.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Pocztówka z KRLD dla każdego patrona!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 rok temu
Dla pierwszych 50 patronów, niezależnie od kwoty, pocztówka z Korei Północnej!
Darmowy!
Brak komentarzy
Przedpremierowy odcinek - Ostrygi w Fujino
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 rok temu
Towarzysze Patroni, jednym ze sposobów na podziękowanie wam za wsparcie mojego kanału jest przedpremierowy dostęp do niektórych odcinków.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Live o Japonii oraz ściana chwały
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 rok temu
Drodzy Towarzysze, Na kanale pojawiły się już pierwsze materiały z waszymi imiona wyrytymi na ścianie chwały. Jeszcze raz wam serdecznie dziękuję.
Darmowy!
Brak komentarzy
Pierwsi Patroni na czele rewolucji!
autor: Aiko & Emil Truszkowski
1 rok temu
Moi drodzy Towarzysze, z przyjemnością ogłaszam, że pierwsi Patroni wsparli już projekt Pozdro z KRLD. Serdecznie wam dziękuję za waszą pomoc w stworzeniu najlepszego portalu o Korei Północnej w Polsce oraz rozwoju vloga z Japonii. Dzięki wam czuję, że to co robię ma sens i aż chce się dalej pracować na 120% normy! I tego możecie się spodziewać!
Darmowy!
Brak komentarzy