Strefa Patrona:

86

patronów

2885 zł

miesięcznie

40594 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
18
miesięczne wsparcie
28
liczba patronów

  Jedyny polski kanał podróżniczy po Korei Północnej. Ale także o Japonii. Mieszka w Tokio z japońską żoną Aiko, z którą opowiada o prawdziwym codziennym życiu w Japonii.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 100 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Początek rewolucji
Więcej newsów z Korei Północnej na blogu Pozdro z KRLD dzięki powiększeniu zespołu redakcyjnego. Wspomożesz rozwój obecnie najwięszego portalu o Korei Północnej w Polsce. Dzięki temu już nikt mi nie zarzuci, że biorę kasę z Pjongjangu. Dzięki wam czuję, że to co robię ma sens.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 300 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Samowystarczalność
Pokryte zostaną koszty licencji na programy Adobe. Z tej okazji powstanie kolejna mangowa postać zdobiąca kanał Pozdro z KRLD. Tym razem będzie to koreańska przewodniczka. Moja żona będzie mile zaskoczona, że ktoś się interesuje Koreą Północną.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wielki skok naprzód
Więcej vlogów z Japonii oraz kontynuowana będzie seria filmów na temat pracy w Japonii nagranych razem z moim kolegą Łukaszem. Przygotuję też ebooka na temat poszukiwania pracy w Japonii z poradami i podstawowymi informacjami. Pojawi się seria o gotowaniu w Japonii z dużą ilością przepisów na potrawy z Kraju Kwitnącej Wiśni.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wywiad wojskowy
Na specjalnej tajnej grupie na Facebooku pojawią się moje analizy na temat sytuacji w Korei Północnej. Dodatkowo live streamy tylko dla Patronów w grupie na FB oraz na YouTubie.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Ministerstwo Edukacji
Comiesięcznie losowanie paczki z Japonii dla Patronów.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Wyjazd na legendarną Górę Paektu - Manse!
PRÓG UKOŃCZONY W 2017
Wyjazd roku - ekspedycja na legendarną Górę Paektu, gdzie narodziła się północnokoreańska rewolucja i Generał Kim Jon Il. Dzięki funduszom z Patronite nasza ekipa poleci z Pjongjangu samolotem na dwa dni w okolice góry Paektu. Będzie to jeden z niewielu vlogów zrobionych przez Polaka w tym miejscu. Patroni wybiorą też temat tej serii travel vlogów i na czym mam się skupić. Czy mam robić więcej o jedzeniu? Więcej o modzie Koreańczyków? Wymyślmy wspólnie temat tej serii travel vlogów!
Do KRLD jedziemy pod koniec lipca w dniach 24-31.07. Jeśli chcesz do nas dołączyć, to proszę o kontakt: emil@pozdrozkrld.com
0%
82 %
100%
osiągnięto 82%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 615 zł
Festiwal lotniczy w Wonsan
PRÓG UKOŃCZONY W 2017
Wesprzyj mój wyjazd do Korei Północnej na festiwal lotniczy w Wonsan we wrześniu! Jest to niezwykła impreza w trakcie której zaprezentowane zostaną samoloty koreańskich linii lotniczych Air Koryo. Nie tylko obejrzymy koreańskie samoloty w akcji, ale będzie możliwość przelecenia się nimi. I nawet będzie można skoczyć ze spadochronem. Czy chcielibyście żebym skoczył ze spadochronem w Korei Północnej? Ja nie chcę, ale chyba to zrobię! Manse!
EDIT: Festiwal w Wonsan został odwołany. Jedziemy do KRLD, ale będzie inny program.
0%
28 %
100%
osiągnięto 28%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 7115 zł
Przewodnik po Korei Północnej w wersji papierowej
Czuję, że osiągnąłem większość ze swoich celów. Jedyne co mi pozostaje to wydanie papierowej wersji mojego przewodnika po KRLD! Pomysł ten pojawia się od czasu do czasu i spróbuję go zrealizować w 2018 roku. Wyzwania? Nie byłem wszędzie w KRLD i dlatego zwlekam z wydaniem papierowej wersji, bo książka byłaby niekompletna. Zobaczymy jakie wyjazdy uda mi się zorganizować w 2018 roku. Jeśli fundusze pozwolą to pojadę nawet sam z inną grupą w regiony, gdzie rzadko turyści jeżdżą. Nawet jeśli nie odwiedzę wszystkich regionów, to wciąż będzie to przewodnik pokazujący najpopularniejsze miejsca, gdzie trafiają turyści z Zachodu. W książce chciałbym zamieścić też zdjęcia z KRLD. Książka dostępna by była w sprzedaży wysyłkowej. Przyjechałbym do Polski na imprezę premierową. A w międzyczasie rozwijam dalej portal Pozdro z KRLD!

O Autorze

Pozdro z KRLD! 

Tymi słowami witam się z moimi widzami w większości moich filmów na Youtubie. Nazywam się Emil Truszkowski i wcale nie jestem agentem północnokoreańskiej bezpieki. Prowadzę jedyny w Polsce blog podróżniczy i kanał tematyczny po najbardziej tajemniczym kraju na świecie - Korei Północnej. Zaskoczeni? Nie jesteście jedynymi. Nie mieszkam jednak, jeszcze, w Pjongjangu, tylko w Tokio. To właśnie w Japonii mieszkam wraz z żoną Aiko. Mój kanał na YT to nie tylko Korea Północna, ale także świeże spojrzenie na codzienne życie w Japonii oraz porady dotyczące szukania pracy w Japonii. Pokazuję Japonię z perspektywy zwykłego gaijina, który próbuje sobie ułożyć jakoś życie w Kraju Kwitnącej Wiśni.  Wspierając mnie pomagacie rozwijać się tym unikalnym na Youtubie projektom. 

 

Przewodnik po Korei Północnej - JEDYNY W POLSCE!

Pierwszy w Polsce przewodnik po Korei Północnej już jest! E-book o podróżowaniu po Korei Północnej to efekt dwóch lat pracy oraz kilku wycieczek do Korei Północnej. Z książki tej dowiecie się, jak pojechać do Korei Północnej, co można tam zobczyć i czy w ogóle warto pojechać do Korei Północnej. E-book jest w formacie PDF i liczy sobie ponad 160 stron tekstu i zdjęć. 

UWAGA: Patroni wspierający za ponad 100 zł i 200 zł - Wysyłka prezentów z KRLD na ten rok jest już zamknięta. Patroni, którzy dołączą po 23 października 2017 roku na chwilę obecną nie otrzymają giftów z Korei Północnej. Dopiero po kolejnych wyjazdach w 2018 roku będę miał prezenty dla was. Proszę o cierpliwość. 

 

Moje Projekty 

Pozdro z KRLD 

Od 2014 roku staram się przedstawiać mniej znane oblicze KRLD, o którym często zapominają media. Na łamach bloga Pozdro z KRLD i na kanale Youtube opowiadam o podróżach po Korei Północnej i pokazuję Koreę, jakiej nie znacie. Pozdro z KRLD to także obecnie największy i najbardziej popularny portal na temat Korei Północnej w Polsce. Zajmuję się głównie turystyką i biznesem w Korei Północnej. Mój portal nie dotyczy polityki (na ile to możliwe) i nie zajmuje się prawami człowieka (więc proszę nie spamować mnie filmikami o uchodźcach z KRLD).

 

Koreę Północną odwiedziłem już cztery razy. Po raz pierwszy w 2011 roku pojechałem do Pjongjangu na Igrzyska Masowe Arirang. Wyjazd ten był zupełnie inny od tego, co spodziewałem się tam zobaczyć. Przekonałem się, że w KRLD mieszkają normalni ludzie, którzy wcale się nie różnią tak bardzo od nas. Żyją po prostu w innym systemie i innej kulturze, którą od nas oddzieliła żelazna kurtyna. Pozdro z KRLD to projekt propagujący tworzenie przyjaznych relacji między Polską, a KRLD. Wspieram także kontakty między Koreą Północną, a Japonią poprzez swoją działalność w Japonii. Od 2016 roku oprowadzam także wycieczki po KRLD i odwiedziłem ten kraj jako przewodnik trzy razy. Organizuję unikalne wyjazdy do Korei Północnej dla moich widzów. Jeśli chciałbyś pojechać na przygodę do KRLD razem ze mną to napisz: emil@pozdrozkrld.com

 

Na kanale rozpoczęła się już trzecia seria vlogów z Korei Północnej, która została nagrana w trakcie pobytu w lipcu 2017.

Z wycieczki we wrześniu 2016 stworzyłem serię odcinków na Youtube, która pokazuje, co mogą zobaczyć turyści w Korei Północnej. Seria ta spotkała się z dużym zainteresowaniem, a niektóre odcinki mają ponad 100.000 wyświetleń na YouTubie!

Jest to jedyny na polskim Youtubie vlog nagrany w Korei Północnej. W odcinkach pokazuję i opowiadam o tym, co można zobaczyć w Korei Północnej jako turysta. 

 

Aiko & Emil Truszkowski - Nowy kanał o Japonii

Jestem szczęśliwie żonaty ze wspaniałą Japonką, która jest niezwykle cierpliwa dla mojego dość nietypowego koreańskiego hobby. W videoblogach z Japonii pokazuje wam ciekawe miejsca w Japonii oraz opowiadam o codziennym życiu. Prowadzę z żoną także cykl "Waifu wie lepiej", w którym wraz z Aiko opowiadamy o tym, jak wygląda japońsko-polskie małżeństwo oraz o ostatnich trendach społeczych w Japonii. Moja żona Aiko odpowiada na wasze pytania dotyczące Japonii i pozwala wam poznać ten kraj z perspektywy native'a. Filmiki te mogą wam także służyć do nauki japońskiego, gdyż macie okazję posłuchać jak mówi Japonka oraz poznać nowe słownictwo. Chcemy także stworzyć serię do nauki japońskiego, która będzie prowadzona przez moją żonę Aiko. Powstanie także seria o gotowaniu japońskich domowych potraw, a nie tylko o sushi. 

 

Na moim kanale możecie zobaczyć Japonię z perspektywy Japończyków i mojej japońskiej żony. 

O tym, jak Japonka uczy się polskiego...

 

A także odwiedzić dziwne i podejrzane miejsca...

 

 

 

 

Czemu Patronite? Bo chcę zostać najlepszym przewodnikiem w Polsce po Korei Północnej! 

W związku z tematyką mojego kanału nie mogę liczyć raczej na sponsorów, bo kto by wsparł gościa jeżdżącego do KRLD. Przecież aż się prosi o kryzys PR-owy w mediach ze strony oburzonych fanów marki. Pozostają mi więc moi wierni fani, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat KRLD oraz Japonii. Liczę na was, że pomożecie mi rozwijać moją stronę i kanał. Dzięki wsparciu będę mógł się zająć Koreą Północną na pełen etat i będę mógł was zabierac do Korei Północnej jak najtaniej jest to możliwe. Organizuję wyjazdy do Korei dla każdego chętnego. Napisz do mnie jeśli chcesz jechać: emil@pozdrozkrld.com

 

Co zrobię z waszymi pieniędzmi?

Wydam na piwo w ... Pjongjangu. No może nie tylko. Wasze fundusze przyczynią się do rozwoju portalu Pozdro z KRLD, do powiększenia załogi redaktorskiej i większej ilości kontentu. Pomożecie mi stworzeniu jedynego w swoim rodzaju północnokoreańsko-japońskiego vloga oraz przyczynicie się do lepszego poznania Korei Północnej w Polsce. Dzięki dodatkowym funduszom będę mógł częściej jeździć do Korei Północnej i nagrywac kolejne materiały. Będę także częściej podróżował po Japonii i pokazywał wam miejsca, gdzie zazwyczaj turyści nie jeżdżą. Obiecuję także wszystkim patronom najlepsze ceny na wyjazd do Korei Północnej :) Dajcie mi znać i już się zatroszczę o to, żeby było jak najtaniej jest to możliwe. 

 

Działalność charytatywna

Pozdro z KRLD wspiera charytatywnie organizacje pozarządowe, które pomagają dzieciom w Korei Północnej. Część z zysków z Patronite będę  przekazywał na działalność piekarni w Korei Północnej, która pieką chleb dla dzieciaków w szkołach! Suma ta będzie się zwiększać wraz z zwięszaniem kwoty wsparcia dla mojej działalności.  Jeśli chcesz wesprzeć dzieci w Korei Północnej to zajrzyj na stronę tej organzacji:

http://www.lovenkchildren.org/

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

10 zł / miesiąc
patroni: 28
Żołnierz Armii Ludowej

Kamsamnida! Twoje wsparcie przyczynia się do zwycięstwa!

Otrzymasz:

-dostęp do najnowszej wersji przewodnika po Korei Północnej w formacie PDF oraz E-BOOK (epub,mobi)

- PREZENT z Japonii – Jeden losowy patron z tego progu i wyższego otrzyma paczuszkę z drobiazgami z Japonii. W każdym miesiącu inna osoba otrzyma prezent ode mnie i od Aiko.

-dostęp do ściśle tajnej grupy na FB, gdzie będę się dzielił z wami informacjami na bieżąco na temat Korei Północnej

-dostęp do prywatnych LIVE streamów dostępnych tylko dla Patronów

-twoja ksywka lub imię na tablicy Patronów w trakcie LIVE streamów na YT

-wpis na tablicę Patronów na FB

-tapetę z mangową policjantką
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 13
Agent Wywiadu

Właśnie postawiłeś mi parę piw w Pjongjangu!

Otrzymasz:

-dostęp do najnowszej wersji przewodnika po KRLD w formacie PDF oraz E-BOOK (epub,mobi) oraz przewodnik w formacie na tablety z ładnym designem wykonanym w Adobe Indesign

-możesz do mnie napisać na czacie na FB lub Skypie w sprawie Korei Północnej i Japonii

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 24
Członek Partii

Jesteśmy coraz bliżej stworzenia raju!

Otrzymasz:

-pocztówkę z Japonii

-zaproponuj jaką kolejną potrawę mamy przygotować z moją japońską żoną Aiko w serii o gotowaniu

-możesz do mnie pisać na czacie na FB lub Skypie w sprawie Korei Północnej i Japonii; poradzę w sprawie wyjazdów do Japonii itd.

-dostęp do najnowszej wersji przewodnika po KRLD w formacie PDF oraz E-BOOK (epub,mobi) oraz przewodnik w formacie na tablety z ładnym designem wykonanym w Adobe Indesign

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 12
Limit: 50
Przodownik Pracy

Dzięki takiemu wsparciu będę dalej jeździł do KRLD i nagrywał!

Otrzymasz:

-dostaniesz pocztówkę z PJONGJANGU z Korei za KAŻDYM razem jak odwiedzę ten kraj (w trakcie trwania patronatu)

- pocztówka z Japonii napisana przez Aiko

-spotkanie na Skypie na temat Korei Północnej lub Japonii. Opowiem Ci o rzeczach, o których nie mogę mówić publicznie

-zaproponuj temat vloga o Korei lub Japonii (masz do tego prawo co dwa miesiące)

-zaproponuj jaką kolejną potrawę mamy przygotować z moją japońską żoną Aiko w serii o gotowaniu

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 50
Minister Propagandy

Twoje czyny są już legendarne!

Otrzymasz:

-wyślę Ci jakiś rewolucyjny prezent północnokoreański po kolejnej wyprawie do Korei Północnej (zależy od długości trwania patronatu)

-dostaniesz pocztówkę z PJONGJANGU z Korei za KAŻDYM razem jak odwiedzę ten kraj (w trakcie trwania patronatu)

- pocztówka z Japonii dla Ciebie napisana przez Aiko

-spotkanie na Skypie na temat Korei Północnej lub Japonii. Opowiem Ci o rzeczach, o których nie mogę mówić publicznie

-zaproponuj temat vloga o Korei lub Japonii (masz do tego prawo co miesiąc)

-zaproponuj jaką kolejną potrawę mamy przygotować z moją japońską żoną Aiko w serii o gotowaniu

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 4
Minister Pracy i Rozwoju

Otrzymasz

-Mentoring cotygodniowy 30 minut na Skypie na temat nauki japońskiego, pracy w Azji lub na jaki chcesz temat

-Pomoc w przygotowaniu się do wyjazdu/emigracji do Japonii

-Jak przyjadę do Polski to możemy się spotkać na piwo/kawkę w Warszawie 1 na 1 i porozmawiać o czym chcesz

-Jak wpadniesz do Tokio, to możemy pójść razem pozwiedzać i pokażę Ci jakieś fajne miejsca!

Zawiera poprzednie nagrody! Weźmiesz udział w losowaniu paczki z Japonii.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni