Aiko & Emil Truszkowski

162 patronów
5 445 miesięcznie
Największy polski kanał o życiu i podróżach po Japonii. Mieszka w Tokio z japońską żoną Aiko, z którą opowiada o prawdziwym codziennym życiu w Japonii.

O Autorze

Cześć Wszystkim!

Tymi słowami witam się z moimi widzami w większości moich filmów na Youtubie. Nazywam się Emil Truszkowski i wcale nie jestem agentem północnokoreańskiej bezpieki. Prowadzę jedyny w Polsce blog podróżniczy i kanał tematyczny po najbardziej tajemniczym kraju na świecie - Korei Północnej. Zaskoczeni? Nie jesteście jedynymi. Nie mieszkam jednak, jeszcze, w Pjongjangu, tylko w Tokio. To właśnie w Japonii mieszkam wraz z żoną Aiko. Mój kanał na YT to nie tylko Korea Północna, ale także świeże spojrzenie na codzienne życie w Japonii oraz porady dotyczące szukania pracy w Japonii. Pokazuję Japonię z perspektywy zwykłego gaijina, który próbuje sobie ułożyć jakoś życie w Kraju Kwitnącej Wiśni.  Wspierając mnie pomagacie rozwijać się tym unikalnym na Youtubie projektom. 

Dla nowych Patronów, którzy wspierają za 25 złotych wzwyż pocztówki z Japonii naszego autorstwa!

W jaki sposób pomaga wasze wsparcie?

Dzięki waszemu wsparciu jestem w stanie skupić się na rozwoju kanału i finansować kolejne podróże oraz zakup sprzętu. Obecnie zajmuję się w życiu dwiema rzeczami, które są moją pracą. Jedną z nich jest prowadzenie kanałów na YouTube i podróżowanie, a drugą jest oprowadzanie wycieczek po Japonii. Zyski z waszych donejtów na Patronite idą w całości na rozwój kanału i finansowanie kolejnych podróży.

W 2021 roku chcemy kupić kamper, żeby podróżować nim po całej Japonii i kręcić dla was vlogi podróżnicze z tego kraju. Wasze wsparcie pozwoli Aiko przejść na pełen etat na YouTube oraz zrealizować nowe serie kamperem w różnych częściach Japonii. 

 • Bilety i koszty podróży - chcę podróżować po Japonii razem z Aiko jak najwięcej, żeby wam pokazywać różne ciekawe zakątki tego kraju.
 • Noclegi - pomożecie pokryć koszty noclegów w ciekawych miejscach w Japonii
 • Zakup nowego sprzętu do nagrywania  - obecnie pracuję na dwóch aparatach Sony a6500 i Sony a6400. Ich zakup możliwy był dzięki Patronom.
 • Drony - zakupiłem dwa drony DJI MAVIC PRO oraz DJI SPARK do kręcenia lepszych materiałów z podróży
 • Nowy komputer stacjonarny - w kwietniu 2018 roku kupiłem mocarny komputer do obróbki wideo. W 2019 dokupiłem dużo RAMu i sprzętu obecnie nadaje się do pracy z materiałami 4K.
 • Karty pamięci i dyski twarde 
 • Baterie - kamery Sony zżerają baterie jedna za drugą :(
 • Mikfrofony - zakupiłem najlepszy mikrofon na rynku Video Mic Pro+. Używam też zewnętrznego rejestratora ZOOM H1N do nagrywania wywiadów
 • Oświetlenie
 • Naprawa sprzętu  - czasem coś sie psuje i trzeba to naprawić. 

 

Zrealizowane projekty dzięki Patronom

Pozdro z KRLD

Aiko i Emil - Po Japonii i inne podróże

 

 

 

 

Aiko & Emil Truszkowski - Kanał o Japonii

Kanał Aiko i Emil to jeden z największych vlogów o Japonii na polskim YouTube. Kręcimy vlogi o życiu codziennym w Japonii, o podróżach i o ciekawostkach związanych z tym krajem.

Dzięki wsparciu Patronów stworzyłem serię vlogów-dokumentów z okolic elektrowni atomowej w Fukushimie.

Nagrałem też jeden z pierwszych vlogów na polskim YouTube o święcie driftu w Japonii na legendarnym torze Ebisu w Fukushimie. 

Jestem szczęśliwie żonaty ze wspaniałą Japonką, która jest niezwykle cierpliwa dla mojego dość nietypowego koreańskiego hobby. W videoblogach z Japonii pokazuje wam ciekawe miejsca w Japonii oraz opowiadam o codziennym życiu. Prowadzę z żoną także cykl "Waifu wie lepiej", w którym wraz z Aiko opowiadamy o tym, jak wygląda japońsko-polskie małżeństwo oraz o ostatnich trendach społeczych w Japonii.

Na moim kanale możecie zobaczyć Japonię z perspektywy Japończyków i mojej japońskiej żony. 

 

Podcast Po Japonii

Podcast Po Japonii to seria rozmów z Polakami, którzy mieszkają w Japonii. Z rozmów dowiecie się, jak żyje się w Japonii, jakie są różnice kulturowe, co jest trudnego w życiu w Japonii, jakie są tu szanse na pracę. Podcasty są w formie nie tylko wywiadów, ale także moich autorskich audycji, w których opowiadam na różne tematy związane z Japonią. Dzięki wsparciom Patronów seria może być kontynuowana na nowym kanale Podcast Po Japonii

Gościnnie pojawiają się też Japończycy, którzy związani są prywatnie i zawodowo z Polską.

 Przewodnik po Korei Północnej - JEDYNY W POLSCE!

Pierwszy w Polsce przewodnik po Korei Północnej już jest! E-book o podróżowaniu po Korei Północnej to efekt dwóch lat pracy oraz kilku wycieczek do Korei Północnej. Z książki tej dowiecie się, jak pojechać do Korei Północnej, co można tam zobczyć i czy w ogóle warto pojechać do Korei Północnej. E-book jest w formacie PDF i liczy sobie ponad 200 stron tekstu i zdjęć. 

WAŻNE - PRZECZYTAJ TO

 

Wysyłka pocztówek z Korei Północnej ZAKOŃCZONA

Wszyscy Patroni, którzy zakwalifikowali się do pocztówek dostali kartki z KRLD w 2019 roku. AKCJA ZAKOŃCZONA. Nowe pocztówki dopiero jak pojadę do KRLD, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi, bo koronawirus pokrzyżował plany na 2020. Możliwe, że wyjadę dopiero w 2021... OBECNIE NIE MA MOŻLIWOŚCI WYSYŁKI POCZTÓWEK Z KOREI PÓŁNOCNEJ

 

Moje Projekty 

Pozdro z KRLD 

Od 2014 roku staram się przedstawiać mniej znane oblicze KRLD, o którym często zapominają media. Na łamach bloga Pozdro z KRLD i na kanale Youtube opowiadam o podróżach po Korei Północnej i pokazuję Koreę, jakiej nie znacie. Pozdro z KRLD to także obecnie największy i najbardziej popularny portal na temat Korei Północnej w Polsce. Zajmuję się głównie turystyką i biznesem w Korei Północnej. Mój portal nie dotyczy polityki (na ile to możliwe) i nie zajmuje się prawami człowieka (więc proszę nie spamować mnie filmikami o uchodźcach z KRLD).

 

Koreę Północną odwiedziłem już dziewięć razy. Po raz pierwszy w 2011 roku pojechałem do Pjongjangu na Igrzyska Masowe Arirang. Wyjazd ten był zupełnie inny od tego, co spodziewałem się tam zobaczyć. Przekonałem się, że w KRLD mieszkają normalni ludzie, którzy wcale się nie różnią tak bardzo od nas. Żyją po prostu w innym systemie i innej kulturze, którą od nas oddzieliła żelazna kurtyna. Pozdro z KRLD to projekt propagujący tworzenie przyjaznych relacji między Polską, a KRLD. Wspieram także kontakty między Koreą Północną, a Japonią poprzez swoją działalność w Japonii. Od 2016 roku oprowadzam także wycieczki po KRLD i odwiedziłem ten kraj jako przewodnik siedem razy. Organizuję unikalne wyjazdy do Korei Północnej dla moich widzów. Jeśli chciałbyś pojechać na przygodę do KRLD razem ze mną to napisz: emil@pozdrozkrld.com

Dzięki wsparciu widzów powstało już 5 sezonów vlogów z KRLD. Sezon 5 był największy do tej pory!

 

Najpopularniejszy odcinek sezonu 4, to ten pokazujący dalekie wschodnie regiony Korei Północnej.

Dziękuję wam za wsparcie kanału i dołączenie do naszej społeczności!

 

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Mateusz Procak
Mateusz Procak
Próg: 50 zł
Jarosław Madej
Jarosław Madej
Próg: 50 zł
łukasz kędroń
łukasz kędroń
Próg: 25 zł
Remik Łabiszak
Remik Łabiszak
Próg: 25 zł