Entuzjastagier

W Patronite od 28.03.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Historia gier. Analizy, recenzje i dużo ciekawostek.

O Autorze

Cześć na imię mam Marcin i od jakiegoś czasu prowadzę stronę Entuzjastagier.pl. Nazwa może być trochę myląca, gdyż tak naprawdę piszę o wielu rzeczach: gry, filmy, seriale, youtube, a nawet moje ukochane książki z dzieciństwa. Portal powstał trochę dla wypełnienia wolnego czasu (kiedy nim jeszcze dysponowałem) a trochę z potrzeby wygadania się na tematy, które lubię.
 

Część moich materiałów powstała, niejako z przypadku, kiedy to sam próbowałem zdobyć informacje na jakiś temat i po prostu ich nie było, albo trzeba było przeszukać setki forów, stron fanowskich i artykułów w gazetach, aby do czegoś dotrzeć. Dobrym przykładem materiału, który powstał z ciekawości, jest artykuł o prawdziwych sprawach, które zainspirowały, twórców serialu Pitbull.

http://entuzjastagier.pl/2018/01/pitbull-prawdziwe-sprawy-z-sezonu-2.html

Oprócz tego na entuzjastagier.pl można znaleźć także pomoc w zrozumieniu bardziej zagmatwanych seriali i filmów:

http://entuzjastagier.pl/2018/02/dark-od-netflixa-wyjasnienie-fabuly.html

Oraz popularny cykl dokumentujący historię branżowych legend.

http://entuzjastagier.pl/2018/05/psygnosis.html

http://entuzjastagier.pl/2018/04/historia-i-upadek-sensible-software.html

Po co mi pieniądze z Patronite? Przede wszystkim, potrzebuję pieniędzy na utrzymanie portalu. W miarę zwiększania ilości materiałów i większej ilości odwiedzających potrzeba lepszego (droższego) hostingu. Potrzebuję też niewielkiej sumy na wszelkiego rodzaju gry i filmy, które staram się opisywać.

Oczywiście wszystko co sobie postanowiłem mam zamiast tworzyć i tak, niezależnie od zbiórki, jednak jeśli dzięki niej, na pewno uda mi się pewne, materiały zdobyć szybciej. Nie jestem też żadnym kolekcjonerem, więc kiedy dana gra/ film już nie będzie mi potrzebna, będę kombinował, żeby ją jakoś wylosować dla jednego ze wspierających.

Małe Q&A

Po co piszesz o starociach?

Nie piszę wyłącznie o starociach, czasami opiszę też coś nowszego. A starszym grom też warto się przyjrzeć. W Steamowej biegunce nowych tytułów czasami o bardzo słabej jakości, zapominamy o klasykach, które dały podwaliny pod dzisiejsze trendy.

Po co piszesz o oczywistej oczywistości - przecież każdy wie że MGS czy Deus Ex to bardzo dobre gry.

Zgadza się, jednak rzut oka na nie po 20 latach jest bardzo ciekawy. Można się przekonać czy po takim czasie tytuł wciąż jest tak samo grywalny jak kiedyś. Można spojrzeć na chronologię cyklu, z perpektywy najnowszej części. Można też się przekonać czy nasz nowoczesny komputer się na nas nie obrazi kiedy poczęstujemy go tak starą płytką i strzeli focha odmawiając uruchomienia gry. W końcu można się też przekonać co zrobiła społeczność zgromadzona wokół takiego tytułu (mody do oryginalnego Deus Ex, mogą przyprawić o zawrót głowy).  No a  gdybym nie zagrał w MGS po tylu latach, nie dowiedział bym się przypadkiem co ma wspólnego Solid Snake z Christopherem Walkenem i Jean Claude van Dammem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po co ci patronite, przecież możesz czerpać zyski z reklam?

Przez 6 miesięcy od zatwierdzenia adsense, otrzymałem jakieś...50 zł. Ludzie używają adblocki.

Podoba mi się cykl o historii gier. Kiedy pojawią się następne części?

Następne części na pewno się pojawią, ale nie wiem kiedy. Poszukiwanie źródeł na których można się oprzeć, zajmuje dużo czasu. Szczególnie kiedy różne źródła i wywiady zaprzeczają sobie. No i nie zajmuje się tym na wyłączność, tylko w wolnym czasie co także spowalnia proces tworzenia.  W tej chwili w planach mam historię Ocean Software, Lucasarts i US Gold.

Kontakt?

Najłatwiej skontaktować się ze mną za pomocą strony na facebooku i twitterze. Można też zrobić to mailowo: kontakt@entuzjastagier.pl Można też zostawić wiadomość na patronite, ale nie zaglądam tu codziennie, więc na odpowiedź możesz poczekać.

 


RYZYKO
Ryzyka - O czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cie poinformować o ryzykach związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Tworcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizacje zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki)
  • Autor może zmienić charakter swojej dzialalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do jego dzialalności (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite, weryfikuje tożsamość każdego z Twórców zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel, zabezpieczamy także progi tak, że ich edycja jest możliwa po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Tworcą a Patronem.
  • Monitorujemy dzialalność Autorów zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wytąpieniu ryzyk, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia, mamy aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, pomagającą nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak nim zdecydujesz się na wsparcie Autora pamiętaj prosze weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!