Avatar użytkownika

FOLK24 Magazyn

2
patronów
15 
miesięcznie
2 477 
łącznie
2
patronów
15 zł 2 477 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Drogi „WSPIERACZU”, bardzo się cieszymy, że chcesz wspierać fundację Folk24. Dziękujemy, bo taki „gest na dobry początek” jest dla nas bardzo ważny!
Poza naszą wdzięcznością i przekazywaną Ci teraz mentalnie dobrą energią za wsparcie otrzymasz:

– imienne podziękowanie na profilu fundacji Folk24 na Facebooku,

– a za każdy kwartał wsparcia wyślemy ci PDF-a jednego z wybranych archiwalnych wydań „Magazynu FOLK24”.

Minimalny okres wsparcia to 3 miesiące.
10 zł miesięcznie
DZIĘKUJEMY za to wsparcie i witamy w gronie „FANÓW” drukowanego kwartalnika „MAGAZYN FOLK24”. Bardzo Ci dziękujemy, bo oznacza to, że w tym wszechcyfrowym świecie są jeszcze miłośnicy druku i treści na papierze, a to bardzo dodaje nam skrzydeł!

Poza NAGRODAMI z progu I za wsparcie w II progu wskazana przez Ciebie osoba otrzyma od nas (pocztą lub do wskazanego paczkomatu InPost):

– raz na kwartał aktualny, wydrukowany numer kwartalnika „MAGAZYN FOLK24” oraz jeden dostępny numer archiwalny (do ustalenia).

Minimalny okres wsparcia to 3 miesiące
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
100 dostępnych miejsc
Wsparcie w tym progu to znak, że stałeś się „KOLEKCJONEREM”.

Poza NAGRODAMI z progu I i II za wsparcie w III progu otrzymasz od nas dodatkowo:

– za każdy kwartał wsparcia płytę niespodziankę z półki naczelnego Folk24 z jego osobistą imienną dedykacją (lista mailem do wyboru, decyduje kolejność wpłat)

a jeśli będziesz wspierać nas przez cały rok, otrzymasz dodatkowo

– płytę CD zespołu Sąsiedzi pt. „W kieszeni dolar” (opakowanie kartonik)


Minimalny okres wsparcia to 6 miesięcy
55 zł miesięcznie
Wybierz 55 zł
55 dostępnych miejsc
Dziękujemy za zaufanie i gratulujemy! Zostałeś naszym „KLUBOWICZEM”! Za takie wsparcie należy się coś wyjątkowego!

Poza nagrodami z progów I-III oferujemy Ci zatem dodatkowo:

– jako pierwsza/y link do gotowego aktualnego „Magazynu FOLK24” w wersji PDF do przeczytania w sieci jeszcze przed jego wysyłką do druku,

– kartkę pocztową z imiennym podziękowaniem od naczelnego Folk24

– podziękowanie w naszym folkletterze wraz z linkiem do WWW i poleceniem twojej działalności lub zaprzyjaźnionej firmy/organizacji/grupy,

– wskazanie firmy/organizacji/grupy, której w twym imieniu wyślemy wszystkie wydania Magazynu FOLK24 z roku 2021,

– dostęp do zamkniętej grupy Klubowiczów i udział w przeznaczonych tylko dla Was konkursach o nagrody naszych partnerów (płyty, mp3, bilety itp.),

– książkę z nurtu historyczne fantasy pt. „Kroniki Iony: Wygnaniec” ze specjalną dedykacją i podziękowaniem od prezesa Fundacji Folk24

– po 12 miesiącach wsparcia specjalny, imienny wydrukowany certyfikat członkostwa w Klubie FOLK24 i podziękowanie za wsparcie

Minimalny okres wsparcia to 6 miesięcy
99 zł miesięcznie
Wybierz 99 zł
10 dostępnych miejsc
Dziękujemy Ci ogromnie! Witaj w gronie naszych „PARTNERÓW”! To dla nas zaszczyt, że nam zaufałeś i jesteś z nami oraz ogromna motywacja do działania!

Dlatego poza nagrodami z progów I-IV mamy dla Ciebie za minimalnie 6 miesięczne wsparcie dodatkowo:

– osobiste podziękowanie w profilach społecznościowych na Facebooku wszystkich naszych tytułów oraz Fundacji Folk24

– opublikowanie imienia, nazwiska lub pseudonimu z odniesieniem do www jeśli taką masz, w ramach podziękowań na stronie jednego z wydań Magazynu FOLK24

– unikalny, wyjątkowy plakat Folk24

– jedną z trzech wskazanych przez Ciebie płyt wydanych w 2021 r. przez polskiego wykonawcę folkowego, wraz z autografami i dedykacją

Minimalny okres wsparcia to 6 miesięcy.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
4 dostępne miejsca
Drogi szanowny i wielce nam pomagający „MECENASIE NASZ” – szacun! Wdzięczność nasza za ten gest ścigać Cię będzie przez eony kosmosu aż do końca tego padołu, a nawet dłużej. Tylko jako drobny dodatek do tej wdzięczności i twojego trzymiesięcznego wsparcia przyjmij od nas jeszcze:

– video podziękowanie od naczelnego

– pakiet działań „niespodzianka” promujący imię twe

– płytę winylową zespołu Sąsiedzi pt. „W kieszeni dolar” w limitowanej, lakierowanej okładce, z autografami zespołu i dedykacją naczelnego Folk24

– podziękowanie na I str. okładki jednego z wydań Magazynu FOLK24 w 2021 r.

– specjalnie dla Ciebie prześlemy też okładkę wydrukowaną w formacie plakatu minimum A3, oprawioną w antyramę wraz ze specjalnymi podziękowaniami od redaktora naczelnego Folk24 do powieszenia na ścianie.

Minimalny okres wsparcia: 3 miesiące

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora FOLK24 Magazyn w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Folk to dla nas jeden z cudów świata. Nasza fundacja Folk24 stara się by usłyszało o nim jak najwięcej osób. Promujemy ten gatunek głównie poprzez nasze media – folkowe magazyny, gazety, portale – od ponad dziesięciu lat. By iść krok dalej i móc je regularnie wydawać potrzebujemy Waszego wsparcia.


Magazyn FOLK24

https://folk24.org/projekty/magazyn-folk24/

Pierwszy numer „Magazynu FOLK24” wydaliśmy w październiku 2013 r. Do tej pory tylko siłami fundacji i skromnego zespołu redakcyjnego oraz kilku sponsorów udało nam się wydać 11 numerów o łącznym nakładzie ponad 30 tys. egz., z czego 2/3 trafiło do czytelników pocztą bezpłatnie.

https://issuu.com/folk24

Jakość to będzie

To jedyny w swoim rodzaju tytuł poświęcony niszowej scenie muzycznej (etno-folk-world music), wydawany na takim poziomie edytorskim, merytorycznym i ilościowym. Od początku chcieliśmy, by każdy kolejny numer przynosił nie tylko wartościowe treści, tworzone przez uznanych w folkowym środowisku autorów – dziennikarzy i muzyków, ale także, by te treści były odpowiednio opakowane, pokazane – na kolorowych kredowych stronach, ze smakiem i pomysłem zaprojektowanych. Chcieliśmy, by nasz tytuł przyciągał nie tylko zawartością ale wyglądem – słowem, nie jakoś to będzie, a jakość to będzie!

Magazyn nie dla każdego

Od wydania szóstego magazyn jest bezpłatny i bezpłatnie wysyłaliśmy go pocztą (ok. 4 tys. egz.) ale tylko do tych, którzy subskrybowali nasz folkletter. Dzięki temu dociera on do zainteresowanych, nawet tam, gdzie takie tytuły nie miały szansy dotrzeć – do fanów w małych miejscowościach – gdzie nie ma empików, InPostów, dużych prasowych dystrybutorów.

Plany na przyszłość

Nie stoi za nami żadna firma, instytucja, bogaty sponsor. Wszystko zawdzięczamy naszej pracy i kilku zaprzyjaźnionym firmom, które wspierały nas jak mogły. A że różnie z tym bywało do tej pory nasz magazyn był nieregularnikiem. Ilość wydań w roku, nakład, liczba stron zmieniała się w zależności od zebranych środków. Taka sytuacja, brak stabilności finansowej, nie sprzyjała rozwojowi tytułu. Chcemy to zmienić. Chcemy by od 2021 roku „Magazyn FOLK24” miał finansowe opacie w Państwa wsparciu – naszych mecenasów, partnerów, klubowiczów, kolekcjonerów, fanów, wspieraczy – słowem naszych przyjaciół i by ukazywał się regularnie – raz na kwartał.

Wierzymy, że papier się obroni

Mimo trudnej sytuacji wokół, mimo upadających kolejnych tytułów prasowych, my nadal wierzymy, że magazyn, w połączeniu oczywiście z innymi kanałami komunikacji, to potężna siła oddziaływania i promocji. Widzimy to na co dzień – custom publishing, direct marketing, magazyny hobbystyczne stale się rozwijają, powstają wciąż nowe tytuły, rosną nakłady dotychczasowych.

Dlatego nadal chcemy by nasz tytuł był BEZCENNY, chcemy dostarczać go czytelnikom bezpłatnie (choć nie każdemu), chcemy zachować jego wysoką jakość edytorską (kolorowe kredowe strony) i merytoryczną (uznani autorzy: muzycy i dziennikarze). Planujemy także większą objętość (ok. 80 str.), a także coś nowego (nowa strona www, płyty, specjalne dodatki tematyczne, spotkania czytelnicze, itp.).

Słowem chcemy iść naprzód. Dlatego prosimy Was o wsparcie. Bez was, przyjaciół, patronów, mecenasów takie tytuły jak nasz nie mają dziś wielkich szans na samofinansowanie.

I JESZCZE O...
 

Rednaczelnym

Nazywam się Kamil Piotr Piotrowski i reprezentuję Fundację Folk24. Muzyką folkową interesuję się od bardzo dawna. Sam od nastu lat gram w zespołach Sąsiedzi, Szkocka Trupa, SIUD&My i w różnych innych projektach. Organizuję też koncerty i festiwale. Ale najbardziej lubię produkować i wydawać magazyny, gazety, portale. To moja największa pasja. Gdzie tylko mogę staram się ją realizować. Gdy rozpocząłem przygodę z muzyką folkową zorientowałem się, że poza kilkoma małymi serwisami www (w większości już zamierającymi) i jednym wydawanym zinem – ta scena nie ma dobrze robionych, promujących ją mediów. Biorąc pod uwagę moje wydawnicze i organizacyjne doświadczenia pomyślałem, że mógłbym to zmienić. Stworzyć tytuł, w którym dałoby się, tak profesjonalni jak to możliwe, pokazać ten nurt, jego wykonawców, różnorodność sceny, bo uważam, że to bardzo ciekawa muzyka i na to zasługuje, a w mediach w ogóle nie istnieje. Z dwójką przyjaciół 20.01.2010 r. odpaliliśmy pierwszy z pomysłów – portal Folk24.pl.

Wydawcy: Fundacji Folk24

https://folk24.org

Gdy w kwietniu 2012 r. wraz z Wojtkiem Małotą założyliśmy Fundację Folk24, dzięki której chcieliśmy skuteczniej wspierać scenę folkową, mieliśmy tylko wspomniany portal Folk24.pl, który stał się automatycznie fundacyjnym projektem flagowym (i jeszcze dwie pary rąk do pomocy). Pod szyldem fundacji zaczęliśmy gromadzić większe fundusze i realizować kolejne projekty: cykle koncertów i festiwale („Wieczory Folkowe”, „Nad Kanałem”, „Folk nad Przemszą”), wydawnictwa płytowe (w tym płyta winylowa), kolejne serwisy www (szanty24.pl, nadkanalem.pl), gazety (Festiwalowa, Shantyman), i wreszcie najstarsze i największe marzenie... „Magazyn Folk24”.

Cele Autora

Na przyziemne, acz niezbędne działania
  • 3 600 zł miesięcznie
  • 3 585 zł brakuje
0%
Jeśli zechcecie nas Państwo wesprzeć miesięcznie tą kwotą będziemy w stanie utrzymać redakcję i nasze dwa portale Folk24.pl i Szanty24.pl oraz wprowadzić regularny, kwartalny cykl wydawniczy „Magazynu FOLK24” opłacając najważniejsze koszty: biura, serwera, księgowości, druku i składu.
Stworzenie redakcyjnego zespołu marzeń
  • 6 600 zł miesięcznie
  • 6 585 zł brakuje
0%
Ta kwota da nam szansę stworzenia i utrzymania skromnego, acz profesjonalnego zespołu redakcyjnego. Pozwoli opłacić koszty redakcji, korekty, artykułów, zdjęć, projektów graficznych i praw autorskich do nich. Bez tego nie da się planować wydań z wyprzedzeniem, realizować ciekawych tematów.
By o folku było głośno
  • 9 900 zł miesięcznie
  • 9 885 zł brakuje
0%
Wierzymy w papier, ale wiemy, że bez internetu dziś niewiele się zdziała. Dlatego za tę kwotę przygotujemy działania w sieci, by przypomnieć się obecnym czytelnikom i dotrzeć do nowych. Przygotujemy zgodną z obecnymi standardami stronę www i zaplanujemy i wdrożymy dwie profesjonalne kampanie w social mediach, by pozyskać nowych czytelników i zapisy na folkletter.
Prawie jak Folk24TV!
  • 19 800 zł miesięcznie
  • 19 785 zł brakuje
0%
Tak! Może to jeszcze nie telewizja, ale za takie wsparcie powstanie kanał youtube z prawdziwego zdarzenia, z programami, wywiadami na żywo, zapowiedziami premier, relacjami z wydarzeń, własnymi koncertami on-line, a może raz w roku we współpracy z jakimś ciekawym młodym filmowcem film nakręcimy? Na początek może być dokumentalny.
GALA FOLK24
  • 60 000 zł miesięcznie
  • 59 985 zł brakuje
0%
Tak, to będzie prawdziwa bomba! Zorganizujemy koncert galowy o jakim marzymy od lat. Zaprosimy wykonawców sceny etnofolkowej, którzy wyróżnili się danego roku w Polsce, wręczymy nagrody Redakcji FOLK24, podziękujemy też w ten sposób za wsparcie naszym mecenasom, partnerom, klubowiczom, sponsorom i przyjaciołom.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora FOLK24 Magazyn już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojciech Pierzchała
Wojciech Pierzchała
10 zł
jakub dudek
jakub dudek
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.