Avatar użytkownika

Marcin 'Fileus' Tarka

10
patronów
240 
miesięcznie
15 695 
łącznie
10
patronów
240 zł 15 695 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Jest to ptaszysko co się zowie, paw który odkrył w internecie kanał Fileusa i postanowił, że warto od czasu do czasu dołożyć do jego działalności.
Jako Paw Odkrywca możesz mówić o sobie, że jesteś członkiem ekskluzywnego grona patronów Fileusa, otrzymujesz zaproszenie do naszego serwera discord, na którym spotkasz tuzów społeczności i graczy ze swoich ulubionych kampanii, a także będziesz mógł wziąć udział w dyskusjach na tematy wszelkie, które nieraz ukierunkowują kolejne przygody kolejnych bohaterów.
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Być Odkrywcą to rzecz niełatwa, zwłaszcza że to drogi interes. Magellan nie opłynął by świata, ani Kolumb nie odkrył Ameryki, gdyby nie hojne wsparcie Filantropów. Tak samo Fileus nie może się bez nich obyć.
Będąc Pawiem Filantropem jesteś jednocześnie Odkrywcą, ale twoje wsparcie jest tym pełniejsze, że zyskujesz realny wpływ na kierunek przygód. Możesz wybrać sposób, w jaki chcesz wpłynąć na losy swych ulubionych bohaterów - przekazać Fileusowi pomysł na jedną z trzech rzeczy:
>magiczny/specjalny przedmiot dla wybranej kampanii lub bohatera, który gracze otrzymają przy pierwszej sprzyjającej okazji...
>specjalne wydarzenie, które odbędzie się na sesji. Nie mała przeszkoda, którą bohaterowie być może zignorują, czy inne pomniejsze wydarzenie tła, ale pełny encounter lub moduł twojego pomysłu, który pojawi się jako część sesji wybranej drużyny...
>specjalnego bohatera niezależnego, który wkroczy do akcji jako sojusznik, przeciwnik, lub po prostu kluczowa postać dramatu graczy...
Moce te resetują się z każdą kampanią drużyny. Przez kampanię rozumiemy pewien ciąg przygód od początku do finału.
Poza tym jesteś odbiorcą chwały i fajności, jako tym mocniej patron Fileusa.
Obrazek progu
15 zł miesięcznie
Pierwszy milion trzeba ukraść. Właśnie tak Pawie Milionerzy wchodzą w posiadanie swoich bogactw, które potem mogą przekazać Fileusowi na jeszcze dynamiczniejszy rozwój kanału.
Jako Paw Milioner jesteś jednocześnie Odkrywcą, a poza tym możesz wybrać AŻ DWIE rzeczy z progu Filantropa, które przekażesz Fileusowi do zrealizowania. Bogactwo i splendor.
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
To jest gość ten Uber Bogacz. Nie dość, że ma forsy jak lodów, to jeszcze zamiast na rakiety w kosmos postanowił przekazać ją na erpeżki Fileusa.
Jako Paw Uberbogacz jesteś jednocześnie Odkrywcą, a poza tym możesz wybrać wszystkie trzy rzeczy z progu Filantropa, które przekażesz Fileusowi do zrealizowania. Tak, wszystkie trzy. Już nie musisz się zastanawiać nad tym co wybrać – jesteś tak bogaty, że masz wszystko.
Obrazek progu
40 zł miesięcznie
Ten próg różni się od Pawia Uberbogacza tylko kwotą wsparcia, ale pokazuje jak wielki jest twój wkład w rozwój kanału i społeczności. Nikt nie dorzuca na fileusową tacę tyle co ty, jesteś najwspanialszym Pawiem i motorem napędowym całej wielkiej machiny spod znaku Fileusa.
Pawie Splendoru raz na pół roku otrzymują szansę wzięcia udziału w losowaniu przedmiotów promocyjnych kanału Fileusa.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Marcin 'Fileus' Tarka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Sesje, RPGi, śmieszki, gadające zwierzęta, lasery i fajerwerki

Nazywam się Marcin i prowadzę RPGi. Są tutaj: https://www.youtube.com/Fileus0 i tutaj: https://www.twitch.tv/fileus. Do strumieniowania ich w sieci namówili mnie znajomi. Spotkały się z pozytywnym odbiorem, więc postanowiłem rozwijać się dalej jako mistrz gry i jako dawca kontentu. Tutaj możesz wesprzeć moją sprawę.

Oczywiście na prostych RPGach świat się nie kończy. Staram się dopasować do tego, czego oczekuje ode mnie widownia, a ta - wbrew pozorom - wciąż się powiększa. Gram sesje w różnych systemach - Warhammer, Gwiezdne Wojny FFG, Dungeons and Dragons. W ramach ciekawostek prowadziłem też Cold City, Neuroshimę, Klanarchię i Kuce. Nie zapominajmy o Kucach. 

Obiecuję nie przewalić Twojego, drogi patronie, wsparcia na głupoty, a tylko na lepszy sprzęt, handouty i nowe podręczniki. I pizzę od czasu do czasu.

 

Cele Autora

Artyzm przede wszystkim
 • 70 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Mniej więcej tyle średnio kosztuje duży obrazek postaci, które następnie stają się wizerunkami bohaterów granych na naszych sesjach. Z wypełnieniem tego progu nie wiąże się to, że będziemy zamawiać co miesiąc nowy obrazek, ale raczej to, że w przypadku wymyślenia i zaplanowania przygód nowej drużyny jesteśmy od razu w stanie określić, czy możemy już umawiać grafików.
Miejsce do grania
 • 120 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Osiągnąwszy ten próg jesteśmy w stanie - oprócz odkładania na obrazki - jednocześnie zapewniać nieprzerwaną subskrypcję roll20 którego używam jako platformy do prowadzenia. Posiadam od jakiegoś czasu wariant pro, dzięki czemu korzystam z kilku przywilejów i możliwości, dzięki którym sesje zachowują - a nawet poprawiają - swój poziom.
Na bieżąco z literaturą
 • 250 zł miesięcznie
 • 10 zł brakuje
96%
Średni koszt podręcznika do RPG w języku polskim to kwota 3-cyfrowa. W tym progu mam świadomość, że na patronite odkłada się nam suma wystarczająca, żeby od czasu do czasu uaktualnić naszą bibliotekę książek jakimś nowym, ciekawym podręcznikiem lub dodatkiem.
Klasyczny próg pizzy
 • 300 zł miesięcznie
 • 60 zł brakuje
80%
Świetnie! Z tym progiem osiągniętym nie dość, że wypełniam wszystkie pozostałe niższe, ale jeszcze możemy sobie od czasu do czasu zamówić z Marceliną pizzę, jako wynagrodzenie naszych trudów w robieniu kontentu. To był kiedyś jedyny próg naszego Patronite - pizza i podręczniki - dlatego jako ukłon do przeszłości postanowiłem go przywrócić.
Przyjaciele zza morza
 • 450 zł miesięcznie
 • 210 zł brakuje
53%
Podręczniki po angielsku są nie dość że ładnie wydane - najczęściej na błyszczącym papierze i w twardej oprawie - to jeszcze mądre i merytoryczne. Często też dostępne na rynku o wiele wcześniej niż w Polsce. Niestety, są przy tym koszmarnie drogie.
Ten próg, poza wypełnianiem poprzednich, zapewnia nam możliwość mniej lub bardziej regularnego skupowania podręczników na zagranicznych stronach, lub brania udziału w akcjach wsparcia dla nowych systemów wychodzących poza Polską.
Bywalec konwentów
 • 500 zł miesięcznie
 • 260 zł brakuje
48%
Z tą kwotą możemy pozwolić sobie na okresowe bywanie na bliższych i dalszych konwentach fantastyki i RPG w Polsce. Nie jest to duży skok w stosunku do poprzedniego progu, ale też konwenty nie zdarzają się co miesiąc.
Wuj fandomu
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 760 zł brakuje
24%
Próg wielkiego wsparcia i miłości fanów. Pewnie nigdy do niego nie dojdziemy, ale jeśli już się uda, to będzie można próbować realizować z o wiele większą regularnością takie wydarzenia jak LeszkoBiałKon.
Najniższa krajowa
 • 2 062 zł miesięcznie
 • 1 822 zł brakuje
11%
Najniższa krajowa netto w 2021 r. to kwota, którą pracownik otrzymuje na rękę czyli po odliczeniu składek ZUS i zaliczki na podatek dochodowy. Płaca minimalna netto w tym roku wynosi 2061,67 zł. Dotarcie do tego progu będzie oznaką, że można utrzymywać się z RPG, chociaż trzeba zadać sobie pytanie, czy na pewno warto?

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Marcin 'Fileus' Tarka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mercer
Mercer
10 zł
Pieter_Lebengut
Pieter_Lebengut
15 zł
Łukasz Zarajczyk
Łukasz Zarajczyk
25 zł
Kostka Jakub
Kostka Jakub
40 zł
Jan Michalski
Jan Michalski
40 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.