Avatar użytkownika

FRONTSTORY.PL

23
patronów
845 
miesięcznie
9 190 
łącznie
23
patronów
845 zł 9 190 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziennikarstwo śledcze bez kompromisów. Zobacz to, co inni chcą ukryć

Dzięki Twojemu wsparciu ujawniamy:
➤ kto stoi za aferami i jakie ma intencje
⁠➤ dokąd trafiają i czy są defraudowane pieniądze z twoich podatków,
➤ ⁠kto naprawdę wspiera Rosję, dlaczego to robi i jakie ma z tego korzyści
15 zł miesięcznie
Dziękujemy, że dokładasz cegiełkę do wsparcia niezależnego dziennikarstwa.

➤Pomagasz naszym dziennikarzom i dziennikarkom demaskować brak transparentności i nadużycia na styku polityki i biznesu.
➤Pomagasz nam walczyć o prawo do przejrzystego życia publicznego.
50 zł miesięcznie
Prowadzimy swoje śledztwa i rozwijamy podcast śledczy.

➤W każdy czwartek Konrad Szczygieł i Mariusz Sepioło omawiają największe afery ostatnich dekad wraz ze śledczymi, którzy zdradzają nam kulisy swojej pracy.
➤Nie zatrzymujemy się w studiu - ruszamy w Polskę i sprawdzamy, jak potoczyły się losy ludzi związanych z tymi aferami.
➤To wiąże się z dodatkowymi kosztami, które pomagasz nam pokryć.

➤Otrzymasz od nas elektroniczny Certyfikat Patrona/Patronki wspierających niezależne, nowoczesne media.
➤Raz w roku zaprosimy Cię na spotkanie online, gdzie porozmawiamy o kulisach naszej pracy.
100 zł miesięcznie
Uwiera nas dezinformacja, populizm, polaryzacja społeczna, spadająca jakość dziennikarstwa.
To krytyczny czas, w którym ogranicza się nam dostęp do wiarygodnej informacji.

➤Stając się Patronem/Patronką FRONTSTORY.PL realnie wpływasz na zmianę medialnego rynku - bo nasze śledztwa są cytowane przez media polskie i zagraniczne.

➤Wyślemy Ci elektroniczny Certyfikat Patrona/Patronki wspierających niezależne, nowoczesne media.
➤Raz w roku zaprosimy Cię na spotkanie online, gdzie porozmawiamy o kulisach naszej pracy.
➤Jeśli zostaniesz z nami przez okrągły rok, wyślemy Ci Śledźboxa FRONTSTORY.
300 zł miesięcznie
Naszym wydawcą jest Fundacja Reporterów, pierwsza non-profit organizacja dziennikarstwa śledczego w Polsce.
Nie jest przedsięwzięciem biznesowym, nie jest instytucją publiczną, nie przynosi zysków.

➤Twoje wsparcie na Patronite pozwoli nam się rozwijać - także osobowo.
➤Chcielibyśmy powiększyć nasz zespół, wzmocnić możliwości analityczne i rozwijać techniczną stronę naszego podcastu.

➤Dziękując za wsparcie, wyślemy Ci elektroniczny Srebrny Certyfikat Patrona/Patronki wspierających niezależne, nowoczesne media.
➤Na powitanie wyślemy Ci wybraną książkę naszego dziennikarza lub dziennikarki.
➤Raz w roku wyślemy Ci Śledźboxa FRONTSTORY.
Zaprosimy Cię do udziału w specjalnym szkoleniu dla Patronów i Patronek z rozpoznawania dezinformacji i wszelkie organizowane przez nas szkolenia online.
500 zł miesięcznie
Tak duże wsparcie to dla nas ogromne zobowiązanie.
To także szansa na rozwijanie warsztatów z rozpoznawania dezinformacji i weryfikacji w sieci.

➤Środki, które nam przekazujesz nie tylko wspomogą utrzymanie niezależnego, nowoczesnego medium, ale pozwolą walczyć z dezinformacją poza środowiskiem medialnym.

➤W ramach podziękowania wyślemy Ci elektroniczny Złoty Certyfikat Patrona/Patronki wspierających niezależne, nowoczesne media.
➤Na powitanie otrzymasz wybraną książkę naszego dziennikarza lub dziennikarki.
➤Raz w roku wyślemy Ci Śledźboxa FRONTSTORY i zaprosimy na nasze szkolenia dla Patronów i Patronek online.
➤ Zorganizujemy także spotkanie przy kawie z wybranym reporterem śledczym/reporterką śledczą.
1000 zł miesięcznie
Skontaktuj się z nami przed wybraniem tego progu.

➤Twoja wpłata daje nam perspektywę na wieloletnie działanie.
➤To środki, które pomogą nam inwestować w dodatkowe, płatne narzędzia analizy danych i stale rozwijać kompetencje zespołu.

Dziękując za pomoc, wyślemy Ci:
Śledźboxa Frontstory,
elektroniczny Diamentowy Certyfikat Patrona/Patronki wspierających nowoczesne, niezależne media.

➤Zaprosimy Cię na coroczne spotkanie z reporterami i reporterkami śledczymi z naszej redakcji, żebyś mógł porozmawiać z nimi, spotkać się przy kawie i zadać nurtujące Cię pytania.
➤Zaprosimy Cię także na organizowane przez nas szkolenia dla Patronów i Patronek z rozpoznawania dezinformacji i weryfikacji w sieci.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora FRONTSTORY.PL w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Frontstory.pl powstało, by obnażać nadużycia, kłamstwa i prawdziwe intencje tych, którzy mają wpływ na nasze życie. Żeby podejmować najważniejsze tematy, ujawniać pranie pieniędzy i zorganizowaną dezinformację.
Dołącz do grona naszych Patronów i Matronek.

Jesteśmy niezależni od polityków, biznesu i big-techów. Prowadzimy śledztwa demaskujące ludzi tworzących dezinformację, biznesmenów prowadzących ciemne interesy i kulisy politycznych decyzji. Dzięki naszej pracy dowiesz się, kto stoi za aferami i jakie ma intencje, dokąd trafiają i czy są defraudowane pieniądze z Twoich podatków. Kto naprawdę wspiera Rosję, dlaczego to robi i jakie ma z tego korzyści. Tworzymy pierwszy w Polsce w pełni śledczy, niezależny newsroom. Pracują w nim dziennikarze i dziennikarki, dla których rzetelność i wiarygodność są ważniejsze od pogoni za newsem. 

Naszym wydawcą jest Fundacja Reporterów, pierwsza non-profit organizacja dziennikarstwa śledczego w Polsce. Fundacja Reporterów nie jest przedsięwzięciem biznesowym, nie jest instytucją publiczną, nie przynosi zysków. Nie dostaje też państwowych dotacji. Utrzymuje się z grantów, które zdobywa w międzynarodowych konkursach.

Niezależnego i bezkompromisowego dziennikarstwa nie da się jednak rozwijać bez wsparcia ze strony Czytelników i Czytelniczek. Dlatego dołączamy do społeczności Patronite.

Dlaczego to robimy?

Bo uwiera nas dezinformacja, populizm, polaryzacja społeczna, spadająca jakość dziennikarstwa. To krytyczny czas, w którym wszyscy mamy ograniczony dostęp do wiarygodnej informacji. Inwestujemy w rzetelne dziennikarstwo, bo troszczymy się o prawo do przejrzystego życia publicznego.

Naszą misją jest: 

  • publikowanie tekstów ważnych dla opinii publicznej
  • opisywanie wydarzeń bez podsycania emocji
  • odzyskanie zaufania społecznego dla zawodu dziennikarza
  • promowanie wiarygodnego i jakościowego dziennikarstwa

Nasze śledztwa mają długi termin ważności, nie odpuszczamy ważnych tematów. W śledztwie Polska leży na bombie połączyliśmy kropki i ustaliliśmy lokalizację niemal 200 nielegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych. Współpracujemy przy międzynarodowym śledztwie Kremlin Leaks, w którym ujawniliśmy, w jaki sposób Kreml przygotował reelekcję Władimira Putina. Lasy Państwowe oficjalnie potwierdziły, że nasze ustalenia dotyczące dziesiątek milionów przelanych przez nadleśnictwa na cele społecznie użyteczne, stały się podstawą do “działań naprawczych”. Nasi Reporterzy znaleźli w Dubaju Polaka od siedmiu lat ściganego listem gończym przez polską prokuraturę. Na FRONTSTORY.PL publikujemy także tłumaczenia śledztw zagranicznych m.in. Bellingcata i OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project). Teksty na FRONTSTORY.PL nie mają paywalla. Są dostępne w całości i za darmo.

O kulisach naszej pracy oraz pracy dziennikarzy z całej Europy możecie nie tylko przeczytać, ale również posłuchać w podcaście FRONTSTORY. W najnowszej serii Konrad Szczygieł i Mariusz Sepioło rozmawiają z reporterami i reporterkami na temat dziennikarskich prowokacji. Co daje wcieleniówka i prowokacja dziennikarska? Jak się do niej przygotować? Jakie są jej granice? Pierwszy odcinek nowej serii podcastu FRONTSTORY.PL z Pawłem Reszką, dziennikarzem i autorem głośnych reportaży już dostępny! 

Jakościowe dziennikarstwo wymaga czasu – zgłębiamy tematy po to, żeby dotrzeć do sedna. We FRONTSTORY.PL technologia pozwala nam zajrzeć głębiej, zobaczyć powiązania, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Używamy nowych technologii, oprogramowania, kryptografii żeby poprawić bezpieczeństwo dziennikarzy i znaleźć historię ukrytą w danych. Połączenie tego z tradycyjnym dziennikarstwem to nasz sposób na dezinformację, propagandę i clickbaity.

Nasze historie nie kończą się na polskiej granicy. Żeby je opowiedzieć pracujemy w międzynarodowych zespołach śledczych. Uważamy, że dziennikarstwo to gra zespołowa. Jesteśmy polskim partnerem Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Współtworzymy też VSquare.org, gdzie publikujemy śledztwa z Europy Centralnej. U nas przeczytacie o rosyjskich operacjach wpływu, chińskich inwestycjach w regionie, związkach organizacji ultrakonserwatywnych, mechanizmach zorganizowanej dezinformacji, działalności farm trolli i kulisach lobbingu.

Nasi autorzy i autorki zdobywają najważniejsze polskie nagrody. Nasze śledztwa cytują media polskie i zagraniczne - m.in. „The Guardian”, „Washington Post”, CNN i Buzzfeed.
 

Zobacz to, co inni chcą ukryć
Dziennikarstwo śledcze bez kompromisów

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj FRONTSTORY.PL w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora FRONTSTORY.PL już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Paweł Krawczyk
Paweł Krawczyk
100 zł
Sławomir Szmytkowski
Sławomir Szmytkowski
100 zł
Radek Balonis
Radek Balonis
25 zł
Maciej Słojewski
Maciej Słojewski
15 zł
Anonimowy patron
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.