Strefa Patrona:

Poznań
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
1

patron

1 zł

miesięcznie

91 zł

łącznie

 

  Zajmujemy się popularyzacją nauki wśród dzieci i młodzieży, skupiamy się na zjawiskach fizycznych i pokazujemy je w zaskakujący sposób. Udowadniamy, że nauka fizyki jest fascynująca. Organizujemy pokazy fizyczne, szkolenia dla nauczycieli, warsztaty. Prowadzimy także kanał na YouTube gdzie zachęcamy do samodzielnego eksperymentowania.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 499 zł
Na waciki
Taki limit wsparcia pozwoli na zabezpieczenie bieżących kosztów działania fundacji. Trudno powiedzieć, na co pójdą te pieniądze, raz na księgowość, raz na materiały potrzebne do nakręcenia odcinka czy zakup publikacji, potrzebnych do rzetelnego zgłębiania zagadkowych tematów. Nic konkretnego, więc ogólnie pieniądze przeznaczymy na waciki :)
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 999 zł
Czas na dziwactwa!
Po osiągnieciu takiego pułapu miesięcznego wsparcia, będziemy mogli sobie pozwolić na systematyczne zakupy różnych dziwnych urządzeń i przedmiotów. Zapytasz, po co nam to? Podczas pokazów, które prowadzimy wykorzystujemy różne urządzenia w zaskakujący sposób. Lecz są takie demonstracje, które wymagają wytworzenia specjalnych modeli lub zakupu już gotowych urządzeń. Jak je zakupimy na pewno się nimi pochwalimy na YouTube.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 1499 zł
Rozwój warsztatu filmowego
Przy tym poziomie wsparcia będziemy mogli myśleć o profesjonalizacji warsztatu filmowego, zaczynając od animacji a kończąc na sprzęcie.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2999 zł
Specjaliści poszukiwani
Jesteśmy fizykami i choć zagadnienia dźwięku, światła czy szumów nie są nam obce, to jednak lepiej mieć w zespole specjalistę od tych zagadnień. Będziemy mogli poszukać osoby, która wesprze nas w profesjonalny sposób podczas naszych produkcji.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4999 zł
Kup kota (Schrödingera) w worku
O kocie napisze trochę później:) Wsparcie tej wysokości pozwoli na obniżenie kosztów związanych z organizowaniem przez nas pokazów i warsztatów w szkołach. Będziemy mogli odwiedzać szkoły z najdalszych zakątków naszego kraju i nie obciążać ich kosztami transportu. Obecnie organizowanie pokazów w szkołach jest jedną z głównych naszych działalności. To pozawala na zarażanie młodego pokolenia chęcią do nauki. Systematyczne wsparcie pozwoli na zintensyfikowanie tych działań.
Kot, jaki jest każdy widzi. Chyba ze chodzi o kota Schrödingera, tu akurat nie wiadomo, jaki on jest. Żywy? A może już nie? A poważnie mówiąc, chcemy stworzyć sklep internetowy gdzie będzie można zakupić sprzęt i komponenty do samodzielnego eksperymentowania. Powiecie, że jest tego pełno w sieci. Może tak, ale są przedmioty, które bardzo ciężko dostać a można bardzo czadowe doświadczenia dzięki nim wykonać. Chcemy zebrać je w jednym miejscu.

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 8000 zł miesięcznie
brakuje 7999 zł
I ty zostaniesz detonatorem a raczej demonstratorem
8000
Przy takim poziomie wsparcia można pomyśleć o programie udostępniania naszej wiedzy wśród nauczycieli. Planujemy to z robić w dwojaki sposób.
Sposób pierwszy to napisać podręcznik dla demonstratora zjawisk fizycznych. Nie jest to tania sprawa napisanie go to jedna rzecz, ale trzeba zrobić zdjęcia oprawę graficzną, korektę i w końcu wydrukować. Wsparcie na tym poziomie na pewno przyśpieszy powstanie tego podręcznika.
Będziemy także organizować warsztaty dla nauczycieli, podczas, których uczestnicy będą mogli (a raczej musieli) nauczyć się jak w ciekawy i bezpieczny sposób pokazywać zjawiska przyrodnicze. Chcemy też żeby każdy uczestnik otrzymał zestaw startowy zawierający modele, dzięki którym będzie mógł zamienić swoje lekcje w niezapomniane przeżycie.

O Autorze

Fundacja została powołana do życia z pasji do fizyki i zjawisk, jakie ta dziedzina opisuje. Pragniemy pokazywać społeczeństwu, że ta gałąź wiedzy jest niesamowita a żeby to dostrzec nie trzeba budować wielkich zderzaczów cząstek elementarnych czy ogromnych teleskopów. Czasami wystarczy wejść do kuchni i przyjrzeć się temu, co tam się dzieje. W świecie dookoła nas bez przerwy zachodzą niezliczone i bardzo zaskakujące procesy fizyczne. My staramy się je przybliżyć i wytłumaczyć. Staramy się je pokazać w sposób niesamowity, zaskakujący i zapadający w pamięć na długi czas. Robimy to na kilka sposobów. Jednym z nich jest prowadzanie interaktywnych pokazów zjawisk fizycznych w szkołach. Jeden z naszych idolów w kwestii demonstracji zjawisk przyrodniczych powiedział podczas szkolenia dla nauczycieli, „Gdy traficie na stół obiadowy swoich uczniów to znaczy, że wygraliście ”. Chciał dać do zrozumienia, że gdy na lekcji wydarzy się coś, co dzieci opowiedzą w domu przy stole to znaczy, że ta lekcja była dobrze przeprowadzona. Nasze zajęcia prowadzimy w ten sposób, że chcemy zarazić młode pokolenie pasją eksperymentowania i zgłębiania nauk przyrodniczych (zwłaszcza fizyki).

Pragniemy też podzielić się naszą wiedzą z nauczycielami, gdyż oni w dzisiejszym systemie mają bardzo utrudnione warunki do prowadzenia ciekawych lekcji. Biurokracja, brak wyposażenia klas, napięty plan lekcji i dyżury na przerwach. To wszystko razem skutecznie zniechęca do prowadzenia lekcji w oparciu o doświadczenia i eksperymenty. Wiemy to, bo mamy kontakt z nauczycielami a część z nas pracowała lub jeszcze pracuje w szkole. Dlatego organizujemy warsztaty dla nauczycieli, żeby pokazać im, w jaki sposób lekcję można przeobrazić w niesamowite przeżycie.

Lecz to nie wszystko, prowadzimy też kanał na YouTube, na którym pokazujemy, w jaki sposób można część zjawisk fizycznych pokazać w domu, przy użyciu powszechnie dostępnych przedmiotów. Niestety przy obecnym składzie osobowym dochodzimy do granic naszych możliwości. Najbardziej na tym cierpi niestety nasz kanał na YT. Z tego powodu nasze produkcje ukazują się nie regularnie i niestety w obecnych warunkach raczej się to nie zmieni.

Twoja pomoc będzie nieoceniona i bardzo dla nas ważna. Pomożesz nam na skupieniu się na naprawdę istotnych projektach i umożliwisz ich rozwinięcie. Ale pragnę Cię ostrzec, jesteśmy szaleni (podejrzewam, że wśród fizyków to się często zdarza) i mamy szalone pomysły.  Chcesz przykład? Kiedyś próbowaliśmy zamknąć kota w bańce mydlanej :D. Może nie był to najgenialniejszy pomysł, ale teraz już powszechnie wiadomo, że koty, w przeciwieństwie do dzieci, baniek nie lubią. Jak Cię to nie przeraża i chcesz pomóc nam zmieniać oblicze polskiej edukacji to zostań naszym patronem. Gwarantuje Tobie, że Twoje wsparcie sprawi dużo radości na buziach dzieci.

Zostań Patronem

Edytuj Progi

1 zł / miesiąc
patroni: 1
Ziarnko do ziarnka uzbiera się miarka! Czasami wdowi grosz bywa cenniejszy niż ogromny majątek! Każda kwota wspomoże nasze działania. Dzięki z Twoje wsparcie!
Zostań patronem
5 zł / miesiąc
patroni: 0
Za takie wsparcie w ramach wdzięczności umieścimy twoje imię, nazwisko lub nick (w zależności od twojego wyboru) na liście osób, które nas wspierają. Lista będzie dostępna na naszej stronie internetowej.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Niby nie wiele, ale już coś za to da się kupić. Patroni, którzy uraczą nas taką kwotą będą mieli dostęp do zamkniętej grupy. Owa grupa będzie miała wgląd do listy tematów, które zamierzamy wziąć na warsztat i nakręcić o nich odcinki Etv.
Plus poprzednie gratyfikacje.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
Przy takim wsparciu uzyskasz możliwość głosowania na tematy odcinków Etv, które powinny Twoim zdaniem być zrealizowane w pierwszej kolejności.
Plus wszystkie poprzednie gratyfikacje.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Kwota już poważniejsza i wdzięczność Nasza również! Za twe wsparcie oprócz poprzednich gratyfikacji będziesz mógł obejrzeć nowy odcinek Etv na 3 dni przed jego oficjalną premierą.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
To niesamowite, że chcesz wesprzeć nasze działania taką kwotą. My w ramach wdzięczności umieścimy twój nick lub imię bądź nazwisko (wedle Twego upodobania) na końcu jednego z naszych odcinków Etv, jako patrona.
Plus wszystkie poprzednie gratyfikacje.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Stać Cię na taki poziom wsparcia? To wspaniale, każdemu tego życzymy! A z naszej strony damy Ci możliwość dopisywania tematów, jakimi mielibyśmy się zająć w serii Etv. Ostateczną decyzję pozostawimy sobie, ale Twoja propozycja będzie bardzo poważnie brana pod uwagę zarówno przez nas jak i przez patronów, którzy będą oddawali głosy na listę proponowanych tematów. Gdy Twój pomysł będzie zrealizowany zostanie to zaznaczone w odcinku.
Plus wszystkie poprzednie gratyfikacje.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
300
Przy takim poziomie Twojego zaangażowania w krzewienie wśród młodego pokolenia fizyki, należy Ci się docenienie. W ramach uznania dla Twojego wsparcia przyślemy Ci raz w roku do domu fizyczny prezent związany z naszą działalnością. Co to będzie nigdy nie wiadomo. Może to być jakiś gadżet lub eksperymentalny kalendarz. Pożyjemy zobaczymy.
Plus wszystkie poprzednie gratyfikacje.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Posty

Ciśnienie i balony
autor: Fundacja Einsteina
4 miesiące temu
Znęcam się nad balonami w różny sposób
Darmowy!
Brak komentarzy
Dlaczego bicz strzela? Etv e22
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Wyjaśnienie fenomenu strzelającego.
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak strzelać z bicza?
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Krótki kurs strzelania z bicza. Na co zwrócić uwagę i czego nie robić
Darmowy!
Brak komentarzy
Atak zimy
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Cytują klasykę polskiej kinematografii „Zimą musi być zimno”. Ostatnio niestety nie jest to takie oczywiste. Jednak, gdy zima zaatakuje mrozem to można to w ciekawy sposób wykorzystać. W tym odcinku pokazuje kilka pomysłów.
Darmowy!
Brak komentarzy
Gigantyczne bańki mydlane
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Film poświęcony bańkom mydlanym i zjawiskom im towarzyszącym.
Darmowy!
Brak komentarzy
Minecraft'owe bańki mydlane Etv
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Film poświęcony bańkom mydlanym i zjawiskom im towarzyszącym.
Darmowy!
Brak komentarzy
Wybuchowy wodór vs Chipsy
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Kilka informacji o wodorze i nie udanej próbie wykorzystania go w domu.
Darmowy!
Brak komentarzy
Ciekły azot
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Odcinek poświęcony ekstremalnie niskim temperaturom i zjawiskom, jakie można pokazać w takich warunkach.
Darmowy!
Brak komentarzy
UV czyli czarne światł
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Opowieść o świetle UV, jego źródłach i zastosowaniu w życiu codziennym.
Darmowy!
Brak komentarzy
Zegar z apteczki
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
W tym odcinku pokazujemy, w jaki sposób zrobić doświadczenie chemiczne zwane zegarem jodowym. Wystarczą proste rzeczy, które znajdziecie w apteczce.
Darmowy!
Brak komentarzy
Latająca książka telefoniczna
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
W tym odcinku pokażemy w jaki sposób wykonać wirujące skrzydło ze zwykłej książki telefonicznej.
Darmowy!
Brak komentarzy
Ciecz przechłodzona
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Odcinek wyjaśnia, czym jest ciecz przechłodzona pokazuję jej niesamowite zdolności oraz objaśnia jak ją wykonać we własnym domu.
Darmowy!
Brak komentarzy
Pasta dla słonia
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
W tym odcinku pokazujemy, w jaki sposób wykonać w domu demonstrację zwana „Pasta dla słonia”. Potrzebne do tego będą łatwo dostępne składniki a efekty są zaskakujące.
Darmowy!
Brak komentarzy
Laser i fatamorgana
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Pokazujemy w jaki sposób zmusić światło do rozchodzenia się po linii krzywej.
Darmowy!
Brak komentarzy
Odrzutowe opowieści
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Odrzucająca opowieść o trzeciej zasadzie dynamiki.
Darmowy!
Brak komentarzy
Wybuchowe jajka
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
W jaki sposób wysadzić jajko? Ten film odpowiada na to pytanie.
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak zrobić bicz
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Przepis na zrobienie bicza. Odcinek czysto techniczny, żadnej teorii.
Darmowy!
Brak komentarzy
Pierwszy odcinek naszej serii Etv e01 Świąteczne jaja
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Odcinek poświęcony jajkom i tym co można z nimi zrobić w kontekście naukowym.
Darmowy!
Brak komentarzy
Lista tematów odcinków Einstein tv
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Wreszcie udało się spisać pomysły na odcinki naszej Einstein tv z biegiem czasu będzie ona ewoluować.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Jak stopić suchy lód?
autor: Fundacja Einsteina
1 rok temu
Pojawił się nowy odcinek naszej serii Einstein tv będzie wybuchowo i mokro :D a właściwie to się pojawi już niedługo. lecz tu można go zobaczyć w przed premierze :D 
Darmowy!
Brak komentarzy