Fundacja KEDYW

W Patronite od 11.02.2019

I ETAP REMONTU: Wymiana dachu na zabytkowej siedzibie Muzeum Kedywu

133 600 zł

0%

osiągnięto

133 150 zł

brakuje

Muzeum Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej (w organizacji), zwane również "Muzeum Kedywu" powstaje z inicjatywy Fundacji KEDYW w historycznej kamienicy, w której w latach 1943-1944 dowództwo Armii Krajowej ulokowało tajną bazę elitarnego Kierownictwa Dywersji AK tzw "Kedywu". W tym budynku znajduje się prawdopodobnie jedyny taki ocalały odrębny lokal Kedywu, który ocalał niemalże całkowice w oryginalnym stanie od czasów II wojny światowej. Misją Fundacji KEDYW jest ocalenie tego niezwykłego obiektu, w którym przed wojną funkcjonowało także kino. Kolejnym celem jest stworzenie w tym historycznym obiekcie ww. Muzeum Kedywu z oryginalnym lokalem Kedywu. Obecnie Muzeum Kedywu jest już zatwierdzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od którego w 2019 r. Fundacja otrzymała dotację 62.400 zł. na pierwszy etap remontu, którego koszt wyniesie 196.000 zł.

Niestety suma dotacji nie jest w stanie pokryć naprawy dachu i dlategoi potrzebujemy twojej pomocy! Jak najszybciej potrzebujemy przeprowadzić wymianę pokrycia dachu, które jest w bardzo ciężkim stanie i zagraża dalszej degradacji lokalu Kedywu, który znajduje się na poddaszu. Prosimy zatem o wasze wsparcie, nawet najdrobniejsza sumą bo rozpoczeliśmy walkę z czasem. Jeśli nie uda nam się zabezpieczyć dachu w najbliższych miesiącach to jedyny lokal Kedywu Armii Krajowej ocalały w Polsce może ulegnąć zniszczeniu. Prosimy wesprzyj nas!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)