Fundacja RAP

W Patronite od 03.08.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1662

Liczba Patronów: 1130

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
119 miesięcznie
3 062 łącznie
Kim jesteśmy? Fundacja Ratuj Adoptuj Pomagaj składa się z dwóch osób: Marii i Pawła. Zaczynaliśmy jako wolontariusze w jednym ze schronisk w woj. mazowieckim. Fundacja otrzymała KRS w październiku 2020r. Dla kogo najbardziej tracimy głowy? Psiaków do socjalizacji, nieadopcyjnych, chorych.

O Autorze

Kim jesteśmy?


Jesteśmy wolontariuszy z jednego ze schronisk w woj. mazowieckim.
Działajamy na terenie Polski, a w szczególności w województwie mazowieckim.

Naszym celem jest pomoc bezdomnym psom wymagających socjalizacji.
Nasza pomoc jest możliwa przede wszystkim dzięki wsparciu dobrych ludzi.

Fundacja składa sie z dwóch osób, Pawła (który jest logistyką) i mnie (Maria).
Nie zakładaliśmy, że będziemy Fundacją, co więcej to że nią jesteśmy było całkowitym przypadkiem.

A zaczęło się wszystko ..

przed Świętami Bożego Narodzenia w 2018 roku pojechaliśmy z darami od dobrych ludzi, do jednego ze schronisk w woj. mazowieckim.
Po tej wizycie wiedzieliśmy już, że każdą sobotę będziemy przemierzać 1,5h w jedną stronę by wspierać, znajdujące się w tym schronisku, psiakami.

"Matka Chrzestna" naszego pomagania, a następnie Fundacji

Pestkę zabraliśmy jako pierwszą - miała podejrzenie raka śledziony.
Zabranie psiaka jest wyzwaniem, gdy nikt nie chce pomóc bo perspektywą jest szybka śmierć psiaka, a w najlepszym wypadku jeżdżenie z nim po lekarzach, i opieka pooperacyjna. (spojler - Pestka okazała się zdrową dziewczynką, a onkolodzy szybko "obalili" diagnoze weterynarza współpracujacego ze schroniskiem).

To kiedy powstała Fundacja?

Zakładaliśmy z Pawłem że Pestunia to jedyna taka sytuacja, w której zabierzymy psiaka. Chcieliśmy pomóc jej, gdy nie było światełka w tunelu by ktoś jej inny pomógł.
Nawet przez sekundę nie zakąłdaliśmy że to nie koniec.
Trzy miesiące później, z tego samego schroniska, zabraliśmy Hermesa (który bardzo schudł). Badania, zmiana karmy, hotelik i szukanie domku.
Minęła dosłownie chwila od zabezpieczenia Hermesa i już pod opieką mieliśmy Apacza. Apacza przez 3 miesięce szukali wolontariusze ze schroniska (po jego 1 dniowym pobycie w nowym domu "uciekł). Zachudzony, zakleszczony, z kłopotami z biodrami i kończynami, z depresją, ale bezpieczny. Przebadany, i zaopiekowany, czekał aż znajdziemy mu najlepszy z możliwych domów

Z tego samego schroniska: Lori, Drago, Luna, Gonzo do całkowitej socjalizacji. Strach przed człowiekiem i krzywdą, którą człowiek wyrządził ... Socjalizacja, badania, zmiana odżywiania i hoteliki domowe z dużym czasem nad pracą z socjalizacją, budowaniem relacji z człowiekiem, nauką smyczy. W ramach pomocy Drago zamieszkał on z behawiorystką, gdyż była to dla niego jedyna szansa by nie reagował agresją na człowieka. 

Chory Bufcio i Figaro to psiaki, które też zabraliśmy ze schroniska w Chrcynnie ze względu na stan zdrowia.

Ale nie tylko schronisko w Chrcynnie, psiaki bezdomne, sunia ze szczeniakami wyglądające jak szkielety, psiaki z innych schronisk.
Jako że nasi podopieczni (poza Figaro) mieszkają w odpłatnych hotelikach domowych pomagamy tyle ile mamy możliwości finansowych.

Nasze psiaki nie tylko potrzebują bezpiecznego miejsca do spania i wyżywienia.
Nigdy nie oszczędzamy na zdrowiu - każdy psiak jest przebadany (jeśli obawia się człowieka czekamy najpierw na zbudowanie relacji). Zapewniamy im pracę z behawiorystą, w przypadku, gdy hotelik nie ma behawiorysty u siebie na miejscu. Nie żałujemy pieniędzy na najlepszych lekarzy.
Dla każdego naszego podopiecznego stajemy na rzęsach. Nie boimy się też w angażowanie w życie zdrowotne psiaka po jego adopcji (nadal angażujemy się w sparcie niedowidzącego Buforka, z którym jechaliśmy do Czech by zapewnić mu najlepszych lekarzy).

To jeszcze raz od kiedy jesteśmy Fundacją?

Od października 2020r. I poza nazwą Fundacji dla nas nic się nie zmieniło.

Dotychczas zabieraliśmy psiaki chore i psiaki do całkowitej socjalizacji, bojące się człowieka i ze strachu czesto atakujące go. Więc szukanie im domu ma miejsce dopiero, gdy psiak jest gotowy do adopcji. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i wsparcie. 

Nasze obecne psiaki:

 

Figaro szuka domku

 

Lori szuka domku

Pestka szuka domku

 

Chcesz byś na bieżąco co słychać u naszych robaczków?

yt: https://youtube.com/channel/UCUZxscFu087seAvwSeOMPvw
FB: https://www.facebook.com/FundacjaRAP/
jeśli preferujesz Insta: https://www.instagram.com/fundacjarap/ 
TikTok (którego jako „Pani” przed 40tka nie do końca kumam) https://www.tiktok.com/@fundacjarap

Bez stałego wsparcia nie możemy pomagać.

Bez wsparcia nie mamy możliwości pomagania skrzywdzonym  psiakom.
Zbiórki takie, jak ta są dla nas podstawą do pomocy.
Każda darowizna zostaje przekazana na utrzymanie psów.
Przedstawiamy wydateki z darowizn co do grosza.
Wszystkie rozliczenia znajdziesz zawsze na naszej grupie: 
https://www.facebook.com/groups/511744842982042/permalink/519932878829905/Dzięki temu możesz byś pewna/-y, że wpłacone przez Ciebie darowizny są przeznaczone na opłacenie hotelu, koszty leczenia i karmę dla naszych podopiecznych etc.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 3 zł
Maciej Rubczyński
Maciej Rubczyński
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 7 zł
Daniel Milewski
Daniel Milewski
Próg: 40 zł
Ewa Tarasewicz
Ewa Tarasewicz
Próg: 3 zł