Avatar użytkownika

Fundacja Zwierzęca Polana

37
patronów
1 082 
miesięcznie
25 910 
łącznie
37
patronów
1 082 zł 25 910 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie

Przyjaciel Zwierząt

Twoja dycha to szczęśliwy pies i zadowolony kot! Dokładnie tyle kosztuje jedna pełna miska i jeden pełny brzuszek. Nasze zwierzaki odwdzięczą się merdaniem ogona lub mruczeniem. Zobacz je wszystkie na naszej stronie: www.fundacjazwierzecapolana.org

Witaj w Drużynie Zwierzęcej Polany!

- Z przyjemności prześlemy Ci co miesiąc Newsletter Zwierzęcej Polany

30 zł miesięcznie

Fan Zwierząt

Dokładnie tyle kosztuje kilkanaście kilogramów soczystych jabłek, którymi uwielbiają zajadać się nasze konie i krowy. To ulubiony smakołyk, urozmaicenie diety i wsparcie w treningu, dzięki któremu możemy budować ich zaufanie do nas.

Witaj w Drużynie Zwierzęcej Polany!

- Z przyjemności prześlemy Ci co miesiąc Newsletter Zwierzęcej Polany
- Dwa razy do roku otrzymasz od nas także specjalny list. I niespodziankę!

47 zł miesięcznie

Ziomal Zwierząt

Dbamy o to, aby każdy z naszych podopiecznych był zabezpieczany od kleszczy. Te drobne stworzenia przenoszą zabójcze choroby, dlatego tak ważna jest całoroczna ochrona. Właśnie opłaciłeś krople dla jednego z psów!

Witaj w Drużynie Zwierzęcej Polany!

- Z przyjemności prześlemy Ci co miesiąc Newsletter Zwierzęcej Polany
- Dwa razy do roku otrzymasz od nas także specjalny list. I niespodziankę!
- Chcemy dzielić się wiedzą, doświadczeniem i nowinkami z życia Zwierzęcej Polany i zapraszamy Cię do prywatnej grypy w social mediach.
100 zł miesięcznie

Bro Zwierząt

Nasz nowy podopieczny właśnie otrzymał swoją pierwszą w życiu wyprawkę. Smycz, obroża lub szelki, miska, legowisko i zabawki. Dla psa, który nigdy nic nie dostał, to spełnienie marzeń i początek drogi w stronę lepszego życia.

Witaj w Drużynie Zwierzęcej Polany!

- Otrzymujesz odznakę Drużyny Zwierzęcej Polany.

I oczywiście pozostałe przywileje z w/w progów.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
500 dostępnych miejsc

Wirtualny Opiekun Zwierząt

Szacuje się, że w polskich schroniskach przebywa obecnie ok. 200 000 bezdomnych psów. Szczeniaki zamarzają, umierają w rowach od chorób, są topione i zabijane. Dlatego dopóki tyle psów cierpi za kratami, musimy powstrzymać niekontrolowany rozród. Właśnie ufundowałeś kastrację małego psiaka.

Witaj w Drużynie Zwierzęcej Polany!

- Otrzymujesz imienne Świadectwo Wirtualnej Opieki. (Wybierz dowolnego zwierzaka z naszej strony fundacjazwierzecapolana.org i daj znam znać mailowo.)

Pozostałe przywileje z w/w progów są Twoje.
600 zł miesięcznie
Wybierz 600 zł
30 dostępnych miejsc

Mecenas Zwierzęcej Polany

Konie spędzają większość życia, stojąc. Zatem szczęśliwe kopyta to szczęśliwe konie. Niezmiernie nam miło poinformować, że dzięki Tobie kowal jest już w drodze do naszego stada.

Witaj w Drużynie Zwierzęcej Polany!

- Poznajmy się lepiej! Zapraszamy Cię na spotkanie w naszej stajni. Czekamy – i nasze stado też :)

Pozostałe przywileje z w/w progów są Twoje.
1200 zł miesięcznie
Wybierz 1200 zł
10 dostępnych miejsc

Anioł Wszystkich Zwierząt

Wielu z naszych podopiecznych to zwierzęta, które zaznały przemocy. Nierzadko korzystamy z usług rezonansu magnetycznego i doświadczonych specjalistów w dziedzinie weterynarii. Dzięki Twojemu wsparciu możemy przeprowadzić kosztowne badanie i pomóc kolejnemu skrzywdzonemu istnieniu.

Witaj w Drużynie Zwierzęcej Polany!

- Nasze platformy generują olbrzymie zasięgi, dlatego z nieopisaną przyjemnością zamieścimy Twoje logo lub reklamę.
- Z przyjemnością też porozmawiamy o innych bonusach i formach współpracy. Odezwij się do nas i pogadajmy!

Pozostałe przywileje z w/w progów są Twoje.Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Zwierzęca Polana w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Naszą misją jest poprawa losu zwierząt – tych towarzyszących - jak psy, i gospodarskich – jak krowy czy konie.
Naszym podopiecznym tworzymy warunki, w których mogą otrząsnąć się po krzywdach poczynionych im przez człowieka i zrozumieć, że ludzka ręka może nie tylko sprawiać ból, ale i go koić.

Dobro to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się nią dzieli!

Fundacja Zwierzęca Polana istnieje od 2012 roku. Przez ten czas przeszliśmy długą drogę, przeżyliśmy wiele radości i trochę rozczarowań, wiele się nauczyliśmy – niekiedy na błędach.

Uczymy się i rozwijamy dalej – dla zwierząt. Przez te dziewięć lat pomagaliśmy im stale, troszczyliśmy się, opiekowaliśmy, martwiliśmy. Walczyliśmy o nie. Nierzadko wygrywaliśmy. Niekiedy przegrywaliśmy. Ciągle jednak wierzymy, że to, co robimy, ma sens. Że lepsza przyszłość dla zwierząt – nie tylko pojedynczych, które znamy z imienia, umiemy opisać ich charakter i emocje – jest możliwa i leży w naszych rękach.

Naszą misją jest poprawa losu zwierząt – tych towarzyszących, jak psy, ale i gospodarskich – jak krowy, konie czy świnie. 

Podopiecznym fundacji stwarzamy warunki, w których mogą otrząsnąć się po krzywdach poczynionych im przez człowieka i zrozumieć, że ludzka ręka może nie tylko sprawiać ból, ale i go koić.

Pod naszą opieką przebywa niemal setka zwierząt, w tym psy, koty, konie, krowy, owce. Wszystkie zostały nam podrzucone bądź też uratowane z trudnych warunków.

Nadrzędnym celem, do którego zmierza Fundacja Zwierzęca Polana jest stworzenie edukacyjnego sanktuarium dla zwierząt. To projekt w Polsce pionierski – na Zachodzie podobne miejsca istnieją, ale nasz kraj jest ich pozbawiony. Sanktuarium takie to miejsce, w którym zwierzęta gospodarskie mogą żyć szczęśliwie i bezpiecznie, nie doznając krzywd od człowieka. 

Ale to nie wszystko! Sanktuarium będzie edukować – ludzie będą mogli je odwiedzać, obcować ze zwierzętami, przekonywać się, jak cudowne, wrażliwe i mądre są konie, krowy, owce.

A psy? One są z nami od zawsze i tak już pozostanie. Pod okiem najwybitniejszych specjalistów w Polsce i z pomocą domów tymczasowych nieustannie resocjalizujemy naszych psich podopiecznych, leczymy i znajdujemy im nowe domy. Dążymy też do zmniejszenia liczby bezdomnych psów w Polsce poprzez akcje sterylizacji, chipowanie i edukację.

Dlaczego Patronite.pl?

Przez 10 lat działalności utrzymujemy się niemal wyłącznie ze środków przekazywanych przez darczyńców indywidualnych. W tych trudnych czasach regularne wspieranie naszych podopiecznych, których mamy ponad setkę, daje nam możliwość bezpiecznego przetrwania. I działania dalej.

Zebranie wokół siebie Patronów na portalu pozwoli nam zaplanować w dłuższej perspektywie nasze działania i ze wzmożoną siłą walczyć z krzywdą, jaką człowiek funduje zwierzętom w Polsce każdego dnia.

Tylko dzięki Tobie możemy istnieć. Zdecyduj, czy jesteś Fanem, Ziomalem czy Wirtualnym Opiekunem Zwierząt i wspieraj nas regularnie!

Cele Autora

Zapewnimy specjalistyczną karmę i suplementy dla zwierząt
  • 8 400 zł miesięcznie
  • 7 318 zł brakuje
12%

Tyle miesięcznie kosztuje nas wykarmienie uratowanych od śmierci koni, krów, owiec.

- Pod skrzydłami Zwierzęcej Polany jest ponad 50 zwierząt gospodarskich po przejściach.
- Te, które los doświadczył najbardziej, wymagają szczególnej opieki.
- Odpowiednie żywienie to podstawa rekonwalescencji i godnego życia.

Przyjaciele! Uratowane przed rzeźnią konie, będące pod opieką Zwierzęcej Polany, zjadają miesięcznie potężne ilości karmy, w tym karmy specjalistycznej oraz siana, otrębów i owsa. Średnio pod naszymi skrzydłami mamy ok. 50 zwierząt gospodarskich. To skrzywdzone istoty, nad którymi mało kto się pochyla. Nie znosimy próżni, gdy tyle zwierząt wciąż czeka na pomoc. W odróżnieniu od psów, one nigdy nie opuszczą Zwierzęcej Polany i będą jej domownikami do końca swoich dni. Są na to zbyt chore, zbyt doświadczone przez los. To je los doświadczył najbardziej, a człowiek upokorzył. Wiele z nich wyrwaliśmy z drogi na stracenie, zawracając je dosłownie w ostatni momencie z bram rzeźni.
Inne, skrajnie zaniedbane, konały po cichu w bólu w dusznych i brudnych oborach. Gasły i czekały już tylko na śmierć, która w ich wypadku byłaby zbawieniem. Nierzadko były bite – batem, kijem, drutem – i pracowały ponad swoje siły. Dziś wymagają szczególnej opieki i wrażliwości. Odpowiednie żywienie jest szczególnie ważne, aby utrzymać je w dobrym zdrowiu i kondycji. Dzięki temu możemy uchronić je przed chorobami i uniknąć kosztów leczenia. Dlatego każdego miesiąca przeznaczamy ok. 8 400 zł. na dobrze zbilansowaną karmę i suplementację.
Opłacimy wynajem stajni w Lisówku
  • 15 900 zł miesięcznie
  • 14 818 zł brakuje
6%

Dzięki twojej hojności wszystkie zwierzęta pod naszymi skrzydłami mają pełne brzuszki. Dziękujemy! Pragniemy teraz zadbać o dach nad głową dla naszego stada.

- Nasz azyl nie jest w stanie pomieścić wszystkich zwierząt, które potrzebowały ratunku.
- Część z nich mieszka w wynajmowanej stajni, w której zapewniamy im codzienny nadzór i niezbędną opiekę.
- Zwierzęta mają do dyspozycji przestronne padoki w spokojnej okolicy, a latem także rozległe pastwiska.

Wszystko zaczyna się od marzeń. Od 10 lat spełniamy je dzień po dniu, kawałek po kawałku, aby pomagać mądrze jak największej ilości zwierząt w potrzebie i zbudować lepszy świat. Jednak chęci mamy większe niż możliwości. Nasz mały azyl nie pomieści wszystkich podopiecznych, jeszcze nie dziś – chociaż pracujemy nad tym każdego dnia i wierzymy, że marzenia się urzeczywistnią dzięki ciężkiej pracy naszych rąk i wrażliwości ludzi o wielkich sercach. Część koni mieszka w wynajmowanych stajniach, które zapewniają codzienny nadzór i niezbędną opiekę. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi miejscami, gdzie z szacunkiem i wrażliwością podchodzi się do naszych podopiecznych.
Podstawą opieki nad końmi wyrwanymi z piekła, które zaznały tak wielu krzywd lub zostały skazane na śmierć, muszą być empatia i wyrozumiałość. Trzeba niezwykłej delikatności, aby człowiek, który kojarzył się zwierzęciu tylko z batem, zaczął być postrzegany jako przyjaciel i ostoja bezpieczeństwa. Ten komfort kosztuje. Wybraliśmy miejsca najlepsze z możliwych i co miesiąc ponosimy ogromny koszty. Jednak widząc, jak konie rozkwitają i cieszą się wolnością i poznają smak życia, nie żałujemy żadnej złotówki… chociaż potrzebujemy ich każdego miesiąca tak wiele.
Zabezpieczymy psie hotele i domy tymczasowe
  • 28 400 zł miesięcznie
  • 27 318 zł brakuje
3%

Jesteście niesamowici! Nasze stado ma już bezpieczne lokum! Zadbajmy wspólnie o psy wymagające szczególnej opieki.

- Psy po traumatycznych przejściach potrzebują stale przebywać pod okiem trenerów i behawiorystów.
- Tylko nieliczne miejsca są w stanie podjąć się opieki nad psami, których nikt nie chce przyjmować z powodu agresji.
- Wielu naszych podopiecznych to psy uratowane w interwencjach z miejsc, które urągają wszelkiej godności (np. schronisko w Radysach).


Zwierzęca Polana to nie tylko nasz azyl, w którym oprócz kosztów pracowniczych opłacamy media i remonty. Tam głównie mieszkają podopieczni, którzy z różnych przyczyn zostaną z nami na zawsze; bezpieczna przystań zwierząt, które przeżyły już za dużo sztormów, by móc wypłynąć na szerokie wody. To także ogromna sieć niesamowitych domów tymczasowych, które działają na zasadzie wolontariatu. Serce naszej fundacji. Jednak nie wszystkie psy możemy umieścić w domach tymczasowych.
Z niektórymi los obszedł się tak tragicznie, że wypalił ogromne piętno na psychice. One muszą zamieszkać w hotelach z kadrą behawiorystów, która ma duże doświadczenie w wyprowadzaniu zwierząt z traumy. Tylko dzięki wnikliwemu poznaniu psa, codziennej i regularnej pracy, wyrozumiałości i ogromnym pokładom empatii te skrzywdzone istoty mają szanse na nowe życie. Często pod maską groźnego, szczerzącego zęby psa, kryje się przeraźliwy strach, nieopisany lęk, wspomnienie kopniaków i kija używanego przez oprawcę. Możliwość pobytu w hotelu to dla wielu z nich jedyna szansa na odzyskanie równowagi emocjonalnej i mądrą adopcję w przyszłości. Stale w hotelach przebywa od kilkunastu do kilkudziesięciu psów, w tym uratowane z interwencji w Radysach.
Zapewnimy specjalistyczną całodobową opiekę weterynaryjną dla psów
  • 47 900 zł miesięcznie
  • 46 818 zł brakuje
2%

Nie możemy znaleźć słów wdzięczności! Pewne lokum i zawsze pełna miska to wasza zasługa. Chcielibyśmy mieć pewność, że nasze zwierzęta w razie potrzeby zawsze będą mogły otrzymać pomoc weterynaryjną.

- Zawiedzione przez człowieka zwierzęta. Wygłodzone, wyniszczone, ranne, niepełnosprawne, z chorobami oczu, zębów, kopyt, stawów, serca, nerek, wątroby, płuc, w wieku senioralnym.
- Najbardziej nasz budżet nadwyrężają specjalistyczne badania, rehabilitacja i operacje.
- Wiele z naszych koni ma chore nogi. Wymagają regularnych wizyt kowala, który odwiedza nas co miesiąc i po konsultacji weterynaryjnej dobiera odpowiednie buty lecznicze lub odpowiednią podkowę ortopedyczną.

Z marzeń skrzywdzonych zwierząt utkaliśmy wolną od bólu i cierpienia ostoję dla tych najbardziej poturbowanych przez los i człowieka. Konsekwencją wieloletnich zaniedbań jest nie tylko zwichrowana psychika, ale także mocno poharatane zdrowie fizyczne. O ile z bólem emocjonalnym pracuje się stopniowo, to w przypadku cierpienia spowodowanego chorobami musimy reagować natychmiast. Dopiero po ustabilizowaniu stanu zdrowia zwierzęcia możemy mówić o jakimkolwiek komforcie i budowaniu zaufania. Niektórzy mieszkańcy Zwierzęcej Polany do końca swoich dni muszą przyjmować leki i być pod stałą opieką weterynaryjną. Najbardziej nasz budżet nadwyrężają specjalistyczne badania i operacje. Dlatego miesięcznie koszty weterynaryjne są ogromne. Średnio przy 120-150 zwierzętach jest to minimum 27 000 zł., chociaż zdarzają się miesiące, gdzie kwota ta jest nawet trzykrotnie wyższa. Oprócz zwierząt uznawanych za towarzyszące opiekujemy się także zwierzętami gospodarskimi: krowami, owcami i końmi. Pomoc weterynaryjna nie może czekać. To pierwszy i najważniejszy krok by pomóc zwierzęciu, które przeszło niewyobrażalne katusze i cierpi.
Wyremontujemy i rozbudujemy nasze gospodarstwo na Podlasiu
  • 97 900 zł miesięcznie
  • 96 818 zł brakuje
1%

Dzięki Tobie nasze zwierzęta są w 100% zabezpieczone i nie musimy się martwić o ich jutro!
Możemy rozwinąć skrzydła. Chcemy lepszej Polski dla wszystkich zwierząt! Pomóż nam w tym!

- Nasz azyl w Rogienicach to sielskie miejsce, które pomaga się wyciszyć, uspokoić i zrelaksować. Nie tylko zwierzętom – także ludziom.
- W obecnej chwili warunki nie pozwalają na utrzymanie tam wszystkich zwierząt, co generuje dodatkowe koszty z wynajmu.
- Dzięki stałym wpłatom moglibyśmy wyremontować istniejące budynki i dobudować nowe. Stworzylibyśmy ogromny azyl, który przynosiłby ukojenie zwierzętom i edukował ludzi!

Pierwszy koń trafił do nas w 2012 roku. Była to klacz Popita. Prawie ją wyszarpaliśmy handlarzowi, chcącemu ją kupić na rzeź. W maju 2022 r. minie 10 lat, jak Popita jest z nami.
Kolejne konie zaczęły całymi grupami pojawiać się od 2016 roku. Trafiały do nas z targów w Skaryszewie, z których większość zwierząt wyjeżdża tirami w ostatnią podróż, lub z interwencji - zostały odebrany z warunków, które urągają godności każdego żywego stworzenia...
W 2017 roku pod naszą opiekę trafiły pierwsze krowy, a właściwie byk i krowa: Jurek i Karolina. Chwilę później z interwencji przyjęliśmy kolejne trzy. Wcześniej nawet nie przypuszczaliśmy, jakie to inteligentne, wrażliwe i spragnione uwagi człowieka stworzenia...
W Rogienicach na Podlasiu mamy tereny, które umożliwiają zbudowanie ośrodka-azylu, który będzie mógł nieść pomoc kolejnym potrzebującym zwierzętom. Nie na tym jednak koniec! Chcemy zorganizować ośrodek, w którym ludzie mogliby obcować ze zwierzętami gospodarskimi i uczyć się o ich wrażliwości, spokoju i mądrości – tak jak uczyliśmy się my.
Wybuduj z nami pierwszy na taką skalę azyl dla zwierząt oraz centrum edukacyjne! Razem zmienimy Polskę – zmienimy ją dla zwierząt!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Zwierzęca Polana już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Emilia Szypula
Emilia Szypula
30 zł
Anonimowy patron
47 zł
Agnieszka Ossowska-Sowińska
Agnieszka Ossowska-Sowińska
10 zł
Dorota Gaw
Dorota Gaw
47 zł
Kingushka
Kingushka
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.