Gabi i Wojciech Gąsior

W Patronite od 02.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1973

Liczba Patronów: 1418

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
95 miesięcznie
5 330 łącznie
Tworzymy własną muzykę, koncertujemy, śpiewamy i gramy na wielu instrumentach. Naszą misją jest dzielenie się dobrym słowem ubranym w różnorodne dźwięki. Możecie nas znaleźć na YouTube. Zapraszamy Was do naszego muzycznego świata, gdzie z Waszym udziałem może się wiele zdarzyć.

O Autorze

Razem działamy muzycznie już 18 lat! Nasza muzyka dojrzewa i zmienia się wraz z nami. Przez wiele lat mieliśmy okazję współpracować ze znakomitymi artystami, koncertować we wspaniałych miejscach a także brać udział w ciekawych wydarzeniach.
Czytając dalej dowiecie się o naszych największych muzycznych przygodach, poznacie nasze początki, a także cele, do których dążymy. A co nas najbardziej inspiruje i motywuje do działania? Życie, wiara oraz trójka naszych niesfornych dzieciaków! 

Każde z nas stawiało swoje pierwsze muzyczne kroki od wczesnych lat dziecięcych, kształcąc się w Szkołach Muzycznych. Nauka gry na instrumentach (Gabi początkowo fortepian, później saksofon altowy, Wojtek fortepian i gitara klasyczna) wypełniała większość naszego czasu. Przez lata muzycznej edukacji utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że muzyka jest naszą największą pasją. I choć jeszcze się nie znaliśmy, każde z nas rosło w przekonaniu, że tworzenie, koncerty i podróże będą naszym sposobem na życie. 

Z biegiem czasu sięgaliśmy po różne gatunki muzyczne od jazzu, soulu po szeroko rozumianą muzykę rozrywkową, co sprawiło, że Wojtek postanowił zamienić gitarę klasyczną na basową, a ja utwierdziłam się w przekonaniu, że to śpiew i pisanie piosenek są najbliższe mojemu sercu. Obydwoje wybraliśmy studia muzyczne  na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Nasze drogi spotkały się jednak na gruncie muzyki  gospel w 2002 roku.  Był to czas przełomowy kiedy klarowały się nie tylko nasze upodobania muzyczne, ale przede wszystkim misja i cel tworzenia własnej muzyki.  Zrozumieliśmy, że dla nas muzyka jest czymś więcej, jest wspaniałym narzędziem do niesienia dobrych, pozytywnych treści, o których przecież większość z nas chce i potrzebuje słuchać.

Liczne wyjazdy, koncerty, warsztaty muzyki gospel zainspirowały nas do rozpoczęcia własnej działalności i skupienia się na tworzeniu własnej muzyki. 

Dziś tworzymy ją w trzech różnych projektach:

 

1. GGDuo #więcejniżmuzyka 

to projekt małżeński, duet, w którym muzycznie polegamy tylko na sobie. Wykorzystujemy w nim wiele instrumentów, nagrywamy i publikujemy klipy w sieci. Opowiadamy o małżeństwie, o trudach i o pięknie wspólnego życia, budowaniu i radzeniu sobie z codziennością. Czasem sięgamy po ulubione covery, które ubieramy w nową szatę muzyczną. 

Opublikowaliśmy już 20 utworów na naszym kanale YouTube, w tym "Moja Cisza", której oglądalność wynosi ponad 2,5 miliona odsłon. W 2020r ukaże się nasza pierwsza autorska płyta.

 

2. Gabi & Holy Noiz. 

Tworzymy tutaj autorską muzykę gospel, która oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak: soul, jazz, rock, reggae czy muzyka świata. Treści inspirowane są przekazem biblijnym. Kolektyw tworzy Gabi jako solistka, 5-osobowy zespół instrumentalny Holy Noiz oraz 9-osobowy zespół wokalny DeocentriCity.

Na swoim koncie mamy setki zagranych koncertów oraz dwie wydane płyty:

 

- Bez Ciebie nie ma mnie - 2014 rok

 

- Narodził się Jedyny Król -  2015 rok

 

3. NIEBO 

„To opowieść o Niebie, które zeszło na ziemię".  Projekt ten zawiera 15 nowych autorskich piosenek. Opowiadają one o poszukiwaniu i zmaganiach, o życiu, jako ziemskiej wędrówce do Nieba. Inspiracją do napisania tekstów było Pismo Święte oraz nauczania ojców Kościoła takich jak Jan Paweł II czy Benedykt XVI . Utwory są zróżnicowane stylistycznie, oscylują wokół szeroko rozumianej muzyki popularnej. Aparat wykonawczy tworzy 20 muzyków w tym zaproszeni goście. Premiera płyty planowana jest na wiosnę 2021 roku, natomiast pierwsze single ukażą się już w 2020 roku.

 

 

Poza projektami autorskimi prowadzimy warsztaty muzyki gospel (w całym kraju oraz i w innych państwach europejskich), pracujemy z chórami gospel oraz innymi artystami (Natalia Niemen, Mate.O, Adam Sztaba, Mietek Szcześniak, Golec uOrkiestra), a także prowadzimy działalność pedagogiczną (szkółka TGD, KAHAL, CSM)

 

W 2014 roku wzięliśmy udział w Koncercie Debiutów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2014. Wojtek grał w zespole Natalii Niemen, a Gabi wykonała utwór z rep. Czesława Niemena „Obok nas”

 

W 2016 roku wzięliśmy udział w Koncercie Credo in Misericordiam Dei podczas głównych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wojtek grał w zespole prowadzonym przez Adama Sztabę, a Gabi przygotowała i poprowadziła 300 osobowy chór ŚDM a także wykonała swój autorski utwór „Słudzy Pańscy Chwalcie Pana”

 

Naszą codzienność staramy się dzielić między życie rodzinne i zawodowe, co okazuje się być niełatwą sztuką. Cenimy sobie prostotę życia i budowanie relacji z innymi ludźmi, a także z naszym Stwórcą.  Chcemy dzielić się z Wami naszymi talentami i tym czym zostaliśmy obdarowani. Zależy nam na docieraniu do jak najszerszego grona odbiorców.

Po cichu marzymy o wspólnym koncertowaniu z naszymi dziećmi w przyszłości. O kamperze, którym wyruszymy w trasę koncertową po całym świecie spotykając na swojej drodze Was oraz wiele innych bratnich dusz. Zatrzymamy się…. wypijemy kawę…. pogadamy…. może zrobimy wspólnie coś dobrego…. po czym pojedziemy dalej…. bo przecież życie jest nieustanną wędrówką…. 

Wędrówką prowadzącą do utęsknionej rzeczywistości, w której kiedyś mamy nadzieję spotkać Was wszystkich ponownie…. ale wtedy już na pewno na dłużej !

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
KG Gielert
KG Gielert
Próg: 10 zł
Michał Preisner
Michał Preisner
Próg: 10 zł
Adrianna Svensson
Adrianna Svensson
Próg: 10 zł
Janusz Krygowski
Janusz Krygowski
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Dominik Sowa
Dominik Sowa
Próg: 25 zł