GMCLAN.org

W Patronite od 16.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1804

Liczba Patronów: 1640

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
140 miesięcznie
4 725 łącznie
Wsparcie dla serwisu GMCLAN.org - zbieramy na tworzenie nowych kursów i artykułów dotyczących tworzenia gier, oraz utrzymanie forum i serwera, służących społeczności programu GameMaker.

O Autorze

Witajcie twórcy gier!

Trafiliście na profil polskiego serwisu o tworzeniu gier w programie GameMaker od YoYoGames i Opery - GMCLAN.org. Istniejemy od 2002 roku!

Od 21 lat wspieramy młodych twórców gier, tworząc kursy, przykłady i odpowiadając na zagadnienia programistyczne, a także serwując nowinki ze świata GameMakera.

W 2010 roku zorganizowaliśmy w Gdańsku III Zjazd Twórców Gier. Jako pierwsi na świecie pokazaliśmy wtedy eksporter gier GM na PlayStation Portable. Wspieraliśmy ZTG wykładami o tworzeniu gier w GameMakerze także w latach kolejnych (IV Zjazd w Łodzi i V oraz VI Zjazd w Poznaniu). Dzięki temu wsparciu, wydarzenie ewoluowało do ogólnoeuropejskiego eventu o nazwie Game Industry Conference i towarzyszy teraz zawsze wydarzeniu Poznań Game Arena. Wielu z członków naszej społeczności przy okazji tego wydarzenia wystawiało swoje gry w hali dla gier Indie, a co najmniej kilkanaście osób na stałe pracuje w dużych firmach wydających gry - w tym największe, jak Wiedźmin czy Cyberpunk 2077.

W Latach 2010 i 2011 wsparliśmy też trzykrotnie targi Szczecin Games Show, wystawiając na jednym ze stoisk gry stworzone przez Polskich Twórców w GameMakerze, a także prowadząc dostępne dla całej publiki godzinne prelekcje o tworzeniu gier. Najmłodsza osoba która stworzyła dzięki naszej pomocy pierwszą grę miała 5 lat!

Dzięki tej ciężkiej pracy w 2012 YoYoGames nas zauważyło i przez pewien czas społeczność miała nawet swojego pracownika w szeregach firmy w jej przełomowym momencie - wydania wersji 1.0 GameMakerStudio.

W późniejszych latach prowadziliśmy też w szkołach zajęcia z tworzenia gier, oparte o GameMakerStudio, a w 2020 roku, w ramach akcji #ZostańWDomyRóbGry , ogólnopolskiego game jamu dla uczniów i studentów uziemionych na zdalnym nauczaniu z powodu pandemii koronawirusa, pod patronatem Ministerstwa Nauki oraz Fundacji Indie Games Polska, przygotowaliśmy serię kursów o tworzeniu gier, które YoYoGames wsparło darmowymi kluczami do GameMakerStudio 2 ważnymi przez 10 dni, dla wszystkich chętnych.

Kurs można znaleźć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=0Y8eH5JOjEY&list=PLelLbTrqwtVMlaD9LsF7cmX4K_5WnLi_t .

Nasza społeczność od zawsze była utrzymywana przez nas samych, niestety koszta utrzymania rosną dlatego część z nich (a konkretnie licencję na forum IPB które kiedyś było znacznie tańsze, hosting oraz domeny gmclan.org i gamemaker.pl) chcielibyśmy pozyskiwać ze wsparcia społeczności. Od siebie oferujemy bezcenny czas poświęcony na aktualizacje strony (zarówno treści jak i strony technicznej), oraz pomoc dotyczącą tworzenia gier w GameMakerze.

 

~ Piotr "gnysek" Gnys, administrator strony.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Tymoteusz Beczek
Tymoteusz Beczek
Próg: 50 zł
Kamil "Uzjel" Wdowczyk
Kamil "Uzjel" Wdowczyk
Próg: 20 zł
Huder
Huder
Próg: 10 zł
Marcin Fortuniak
Marcin Fortuniak
Próg: 20 zł
Threef
Threef
Próg: 20 zł