GMCLAN.org

W Patronite od 16.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1553

Liczba Patronów: 1412

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
150 miesięcznie
3 865 łącznie
Wsparcie dla serwisu GMCLAN.org - zbieramy na tworzenie nowych kursów i artykułów dotyczących tworzenia gier, oraz utrzymanie forum i serwera, służących społeczności programu GameMakerStudio 2.

O Autorze

Witajcie twórcy gier!

Trafiliście na profil polskiego serwisu o tworzeniu gier w GameMaker Studio 2 od YoYoGames - GMCLAN.org. Istniejemy od 2002 roku!

Od 20 lat wspieramy młodych twórców gier, tworząc kursy, przykłady i odpowiadając na zagadnienia programistyczne, a także serwując nowinki ze świata GameMakera.

W 2010 roku zorganizowaliśmy w Gdańsku III Zjazd Twórców Gier. Jako pierwsi na świecie pokazaliśmy wtedy eksporter gier GM na PlayStation Portable. Wspieraliśmy ZTG wykładami o tworzeniu gier w GameMakerze także w latach kolejnych (IV Zjazd w Łodzi i V oraz VI Zjazd w Poznaniu). Dzięki temu wsparciu, wydarzenie ewoluowało do ogólnoeuropejskiego eventu o nazwie Game Industry Conference i towarzyszy teraz zawsze wydarzeniu Poznań Game Arena. Wielu z członków naszej społeczności przy okazji tego wydarzenia wystawiało swoje gry w hali dla gier Indie, a co najmniej kilkanaście osób na stałe pracuje w dużych firmach wydających gry - w tym największe, jak Wiedźmin czy Cyberpunk 2077.

W Latach 2010 i 2011 wsparliśmy też trzykrotnie targi Szczecin Games Show, wystawiając na jednym ze stoisk gry stworzone przez Polskich Twórców w GameMakerze, a także prowadząc dostępne dla całej publiki godzinne prelekcje o tworzeniu gier. Najmłodsza osoba która stworzyła dzięki naszej pomocy pierwszą grę miała 5 lat!

Dzięki tej ciężkiej pracy w 2012 YoYoGames nas zauważyło i przez pewien czas społeczność miała nawet swojego pracownika w szeregach firmy w jej przełomowym momencie - wydania wersji 1.0 GameMakerStudio.

W późniejszych latach prowadziliśmy też w szkołach zajęcia z tworzenia gier, oparte o GameMakerStudio, a w 2020 roku, w ramach akcji #ZostańWDomyRóbGry , ogólnopolskiego game jamu dla uczniów i studentów uziemionych na zdalnym nauczaniu z powodu pandemii koronawirusa, pod patronatem Ministerstwa Nauki oraz Fundacji Indie Games Polska, przygotowaliśmy serię kursów o tworzeniu gier, które YoYoGames wsparło darmowymi kluczami do GameMakerStudio 2 ważnymi przez 10 dni, dla wszystkich chętnych.

Kurs można znaleźć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=0Y8eH5JOjEY&list=PLelLbTrqwtVMlaD9LsF7cmX4K_5WnLi_t .

Nasza społeczność od zawsze była utrzymywana przez nas samych, niestety koszta utrzymania rosną dlatego część z nich (a konkretnie licencję na forum IPB które kiedyś było znacznie tańsze) chcielibyśmy pozyskiwać ze wsparcia społeczności. Drugą część (domenę, hosting, pozostałe koszta obsługi) nadal będziemy opłacać ze środków własnych administratorów, plus oczywiście bezcenny czas poświęcony na aktualizacje strony (zarówno treści jak i strony technicznej). Bez tego wsparcia oczywiście nie znikniemy z sieci, po prostu rozwój będzie nieco wolniejszy :)

 

 

 

 

 

~ Piotr "gnysek" Gnys, administrator strony.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Tymoteusz Beczek
Tymoteusz Beczek
Próg: 50 zł
Kamil "Uzjel" Wdowczyk
Kamil "Uzjel" Wdowczyk
Próg: 20 zł
Huder
Huder
Próg: 10 zł
Marcin Fortuniak
Marcin Fortuniak
Próg: 20 zł
Threef
Threef
Próg: 20 zł
Adrian Marzec
Adrian Marzec
Próg: 20 zł