Galeria u Agatki

W Patronite od 02.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 920

Liczba Patronów: 938

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
440 miesięcznie
1 670 łącznie
Niezależna galeria sztuki promująca przede wszystkim młodych artystów.

O Autorze

GALERIA U AGATKI
 

GALERIA U AGATKI
 

„Galeria u Agatki” to miejsce-sztuka, to miejsce dla Was - artystów_ek, kuratorów_ek, uczestników_czek prowadzone autorsko przeze mnie, czyli Agatę Grzych. Jest to moje miejsce, które stworzyłam z myślą o osobach, które zaczynają swoją przygodę jako artystki_ści … i tak od kilku lat „Galeria u Agatki” stała się przestrzenią spotkań, kameralnych koncertów, eksperymentów artystycznych i innych działań performatywnych. A co najważniejsze miejscem inkluzywnych, otwartym i bezpiecznym dla wszystkich.

Galeria działa nieustanie od 2018 roku. Pokazałam/odbyły się w niej 75 wystaw oraz liczne spotkania, pokazy filmowe, performency, warsztaty, a także najmniejsze koncerty muzyki elektroniczniej, tradycyjnej i eksperymentalnej. 

Jak to działa?
Razem z zaproszonym artystką_tą tworzymy i produkujemy wspólnie wystawę, która udostępniana jest przez dwa lub trzy tygodnie. Wstęp do galerii zawsze za free. Najczęściej pokazywałam fotografię (bo sama działam w tym medium), ale też pojawiają się wystawy malarstwa, grafiki, ilustracji, street artu lub innej formy twórczej. Wszystkie rzeczy wykonuję sama przy wsparciu artysty oraz przyjaciół galerii. W tym sama ponoszę wszystkie wydatki związane z administrowaniem tej przestrzeni. Galeria to 16m2, które udomowiło już ok. 300 (sic!) artystek_tów.

„Galeria u Agatki” mieści się na Wyspie Tamka w samym sercu Wrocławia. Wyspa Tamka działa od 2018 jako art hub - miejsce zrzeszające wielu artystów; malarzy, fotografów, muzyków, tatuatorów.

Do tej pory współpracowałam z m.in.: Tiff Festival, Bike Days Film Festival, Zinteka, #Thinkpink_gang, Wrocławska Szkoła Fotografii afa, Uniwerystet Dzieci.


 O mnie:
Fotografka, animatorka kultury, dziennikarka, wykładowczyni. Jestem kuratorką ponad 50 wystaw i działań artystycznych we współpracy z BWA Wrocław, Galeria Entropia, Tiff Festival, CK Agora oraz we własnej galerii „Galeria u Agatki”, a także gościnnie kuratoruję wystawy w Circle / Triangle Modern Art Gallery. Uczestniczka Fotofestiwalu w Atenach, Miesiącu Fotografii w Bratysławie, Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi. Prowadzę audycję o sztuce współczesnej „Artefakty” w radiu Luz. W swojej twórczości podejmuję tematy związane z religijnym kiczem.

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika