Strefa Patrona:

1

patron

5 zł

miesięcznie

40 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
851
miesięczne wsparcie
784
liczba patronów

  Gralingrad.pl to z pozoru zwyczajny blog, na którym przeplatają się gry, piłka nożna, bukmacherka i filmy. Po bliższym przyjrzeniu, okazuje się, że to blog z opowiadaniami i historiami inspirowanymi grami. W rzeczywistości natomiast jest to tworzona przez czytelników niezwykła społeczność.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 495 zł
Nagrody w konkursach i turniejach
Chciałbym organizować konkursy i turnieje z atrakcyjniejszymi nagrodami. Przy takiej kwocie mogę zrealizować ten ambitny plan i sprawić, że rywalizacja i zabawa będzie jeszcze lepsza!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 3995 zł
Gamingowy komputer - Gralingrad na YT
Stary wysłużony laptop sprawdza się może w codziennych obowiązkach, ale gdy przychodzi myśl, by nagrać coś w 1080P, zrobić może stream lub wrócić do tworzenia wideorecenzji, zaczyna być poważną przeszkodą. Przy kwocie 4000zł nie tylko mógłbym zainwestować w odpowiednie urządzenie, ale też pozbyć się ostatniej bariery, która wstrzymuje mnie przed dalszym rozwojem kanału na YouTube. Chcielibyście powrotu wideorecenzji, a także regularnych streamów?
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 15000 zł miesięcznie
brakuje 14995 zł
Staroszkolny turniej
Być może multiplayer, nasza ulubiona rywalizacja wieloosobowa przeniósł się już do sieci, ale wierzę, że jest jeszcze wielu podobnych mi zapaleńców, którzy chcieliby spotkać się jednej soboty i powalczyć o trofeum w dawnym stylu. Pamiętam doskonale turnieje w PES-a organizowane w Warszawie, sam zrobiłem w sumie trzy małe imprezy (FIFA, Tekken, Soul Calibur), a teraz dzięki Waszemu wsparciu mógłbym zrealizować coś przywracającego dawne wspomnienia. Czemu aż taka kwota? Bo chciałbym zorganizować to jak najbardziej profesjonalnie i bezpiecznie. Jeśli okazałoby się, że turniej kosztuje ledwie część tej kwoty - wtedy zamiast jednego na miesiąc, moglibyśmy zrobić całą ligę lub cykl zawodów.

O Autorze

Towarzyszki i Towarzysze!

To już ponad dziesięć lat, odkąd wyruszyłem w tę niezwykłą wyprawę. Podróż, podczas której sporo przeżyłem, dostałem kilka życiowych lekcji i poznałem wielu niezwykłych ludzi. To już dziesięć lat pisania przeze mnie jedynej w swoim rodzaju historii. Los zaprowadził mnie teraz właśnie tutaj, na Patronite.

Piszę do Was tę wiadomość jako opiekun Gralingradu – bloga będącego moim miejscem w sieci. Symbolu, wokół którego zjednoczona jest pewna społeczność pasjonatów. Miłośników dobrych historii, gier, piłki nożnej i pozytywnych emocji. Marzy mi się stworzenie przestrzeni w polskim internecie, gdzie będziemy mogli razem przeżywać emocje, dzielić się przemyśleniami i dobrze się razem bawić. Gralingrad mógłby stać się naszą stolicą, bazą wypadową, z której będziemy ruszać dalej w kolejne przygody.

Mam ambitne plany. Zawsze miałem. Tak było, gdy jako jeden z pierwszych autorów na polskim YouTube publikowałem swoje wideorecenzje, ucząc się montować i oceniać najnowsze gry. Tak było, gdy od zera tworzyłem Gralingrad – od cyklu felietonów na Gry-OnLine, przez własny blog na gameplay.pl, po właściwy Gralingrad.pl. Tak jest też teraz, gdy chciałbym regularnie dostarczać Wam opowiadania i e-booki, organizować offline’owe turnieje w starych i nowych grach, rozwijać bloga, kanały w social media i na YouTube. Na tempo realizacji tych planów możecie teraz wpłynąć Wy. Jeśli tylko będziecie chcieć.

Co do tej pory wydarzyło się w Gralingradzie?

Od kilku lat relacjonuję swoją przygodę w Football Manager 2016:

Napisałem opowiadanie New Yorker, dostępne w odcinkach na blogu oraz jako e-book.

Zorganizowałem mini-turniej FIFA09 Gralingrad Cup, a na socialach quiz „Było czy nie było”. Chciałbym zrobić w przyszłości więcej takich zabaw, tym razem z atrakcyjnymi nagrodami.

Zrealizowałem pierwszy sezon show „Od zera do… zera” na YouTube:

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Jesteś Zacnym Towarzyszem!

Zamierzam podziękować Ci za okazane wsparcie w materiale podsumowującym działalność Gralingradu w danym miesiącu, a także w jednym z kolejnych materiałów na YouTube.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Witaj Prominentny Towarzyszu!

W zamian za okazane wsparcie zostaniesz bohaterem w mojej karierze/opowiadaniu. Będziesz mógł zaproponować swoją rolę i cieszyć się udziałem w historii jako zawodnik, skaut, tajemnicy informator, szpieg i tak dalej. Ograniczy nas tylko wyobraźnia. Dodatkowo podziękuję Ci, tak jak Zacnym Towarzyszom.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
Zostałeś Towarzyszem Zarządcą!

Twoja pozycja pozwala Ci wpływać na publikowane treści w Gralingradzie. Będziesz mógł zadecydować, jak potoczą się losy bohaterów opowiadań i karier. Fabułę będziesz kształtować wraz z innymi Zarządcami w ramach działania naszego Tajnego Stowarzyszenia na Facebooku. Oczywiście, otrzymasz też nagrody dla Zacnych i Prominentnych Towarzyszy.
Zostań patronem
35 zł / miesiąc
patroni: 0
Miło Cię poznać, Towarzyszu Gwiaździsty!

Twoja pozycja pozwala Ci cieszyć się przywilejami wszystkich Towarzyszy z niższych progów, ale również zapewnia Ci dodatkową nagrodę. Raz na dwa miesiące dostaniesz niepublikowane wcześniej w internecie opowiadanie w formie e-booka, które inni przeczytają najwcześniej za pół roku.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
To prawdziwy zaszczyt poznać Towarzysza Bohatera.

Specjalnie dla Ciebie przygotuję raz na dwa miesiące upominek związany z Gralingradem, które prześlę na wskazany adres. Będziesz też mógł liczyć na wszystkie nagrody i przywileje z niższych progów.
Zostań patronem
90 zł / miesiąc
patroni: 0
Witaj wyczekiwany Towarzyszu Legendo!

Jako osoba o takim prestiżu weźmiesz udział w co miesięcznym losowaniu „Niezbędnika Towarzysza” – zestawu akcesoriów, gadżetów i prezentów od Gralingradu. Możesz też liczyć na nagrody i przywileje z niższych progów, wszak jesteś Legendą Gralingradu.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
  -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
 • Dodatkowo Twoje dane takie jak Imię i Nazwisko mogą być publicznie dostępne na Twoim Profilu Publicznym dla każdego odwiedzającego naszą stronę.
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Organizacje zarejestrowane poza UE do których wysyłamy dane to: Google, Amazon i OneSignal.

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK