Grupa AD HOC

W Patronite od 27.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 173

Liczba Patronów: 111

Zostań Patronem
158 patronów
2 635 miesięcznie
20 385 łącznie
Zajmujemy się improwizacją komediową. Tworzymy spektakle w których cała treść powstaje na oczach widzów. Od ponad 13 lat rozwijamy tę formę komedii w Polsce. Tworzymy autorskie spektakle, organizujemy warsztaty dla młodych twórców, ciągle rozwijamy i udoskonalamy tę formę sztuki w Polsce.

O Autorze

Witaj!

   Wygląda na to, że skoro trafiłeś w to miejsce to najprawdopodobniej wiesz kim jesteśmy i co robimy, jednak nie zaszkodzi przypomnieć: 

   Grupa AD HOC - tworzymy improwizowane spektakle komediowe. Każdy nasz spektakl to osobna przygoda. Tworzymy treści na żywo, na podstawie sugestii widzów. Interaktywne występy w którym to publiczność decyduje co się wydarzy na scenie. Występujemy w małych klubach, na deskach teatrów, na festiwalach oraz... w internecie - i to właśnie dlatego spotykamy się tutaj. 

   11 marca 2020 roku graliśmy nasz spektakl "Wieczór Komedii Improwizowanej" w Krakowskim Teatrze Variete. To był ostatni dzień kiedy można było zorganizować występ dla pełnej widowni. Tego dnia myśleliśmy sobie "spoko, 2 tygodnie i wracamy..." Nikt nie przypuszczał, że będzie to tyle trwało.
Nie siedzieliśmy bezczynnie. Zaczęliśmy pracować nad tym aby nasz spektakl, który cieszy się tak ogromną popularnością - przenieść do chmury.
Mówi się, że "ogranicza nas tylko wyobraźnia", więc z naszymi głowami nie powinno być problemu :)
Zaczęliśmy długie przygotowania. Spotkaliśmy wiele osób, które pomogły nam od strony technicznej sprawić aby magiczna atmosfera improwizacji, nie zniknęła. 

Udało się.

Stworzyliśmy "Wieczór Komedii Improwizowanej Online"
Jak to wygląda?
Przekonać się o tym możecie tutaj:Projekt został sfinansowany ze środków otrzymanych z Funduszu Wsparcia Kultury. 
To dzięki temu wsparciu mogliśmy zrealizować ten spektakl i udostępnić go... za darmo

Zaplanowane mamy jeszcze 3 wydarzenia - 15.02, 2.03 i 15.03
W kolejnych spektaklach pojawią się Goście Specjalni!
15.02 będzie to Joanna Kołaczkowska. Mieliśmy już tę przyjemność występować z nią. Jak to wyglądało, możecie zerknąć np. tutaj: Piosenka improwizowana - Regał się wali


 

Dlaczego potrzebujemy wsparcia?

  Uwielbiamy występować. Uwielbiamy tworzyć, rozwijać tę formę komedii, wymyślać nowe formaty spektakli, nowe gry, a przede wszystkim uwielbiamy rozśmieszać ludzi. 
Chcemy móc raz w miesiącu zorganizować taki występ abyśmy razem mogli stworzyć coś wyjątkowego :) Niestety koszt organizacji jest duży. 
Realizacja takiego wydarzenia to ogromna ilość sprzętu i ludzi którzy potrafią ten sprzęt obsłużyć. Pracujemy z rewelacyjnymi specjalistami dzięki którym jakość naszej transmisji jest na najwyższym poziomie - a to wszystko dla Was, żebyście w domowym zaciszu mogli cieszyć się rozrywką najlepszej jakości :)

  I tu wracamy do sloganu "ogranicza nas tylko wyobraźnia" - w naszym przypadku prawidłowym stwierdzeniem jest "ogranicza nas tylko budżet" .
Realizacja takiego wydarzenia to minimum 15 000 zł - W tej kwocie mieszczą się wszystkie koszty, które musimy ponieść aby móc dostarczyć Wam spektakl w takiej jakości.
(m. in. wynajem przestrzeni, sprzętu audio, realizator dźwięku, technicy dźwięku, oświetlenie, realizator światła, technicy światła, kamery i sprzęt do streamingu, realizator video, operatorzy kamer, inspicjent, obsługa sceny)

Co więcej, kwota ta nie zawiera wynagrodzenia dla nas. Przy tej kwocie, my robimy to czysto hobbistycznie.  

Kwota jest wysoka, jednak taki cel jest możliwy do osiągnięcia.

   Dlatego jeśli chcesz aby powstały kolejne Wieczory Komedii Improwizowanej Online, jeśli chcesz dać nam moc działania aby tworzyć kolejne, nowe formy spektakli - wesprzyj nas. Cała nasza ekipa Tobie za to dziękuje!  

Grupa AD HOC
fot. Klaudyna Schubert

 

Kim jesteśmy

   Jesteśmy ekipą przyjaciół których od zawsze fascynowała komedia. Każdy z nas realizował różne projekty komediowe aż pewnego razu w roku 2008 połączyliśmy siły aby stworzyć pierwszy Wieczór Komedii Improwizowanej. Przez lata stworzyliśmy ogromną ilość spektakli komediowych
Po pierwszej setce przestaliśmy liczyć, a było to lata temu. Szacując, do dnia dzisiejszego zagraliśmy ponad 700 spektakli. 

W skład Grupy AD HOC aktualnie wchodzą: 


 

ImproBand

   ImproBand - to skład, który powstał specjalnie pod spektakle improwizowane. Posiadają ogromne umiejętności muzyczne, a w świecie improwizatorów był wielokrotnie "podkradani" przez inne grupy :)
Zapewniali oprawy muzyczne na wielu przeglądach komediowych (ImproFest, PAKA, Ryjek itp.)
Tworzyli oprawę muzyczną do Musicalu Improwizowanego, który odbył się ma Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.Aktualnie w skład wchodzą rewelacyjni muzycy:

 • Tomasz Kamiński - perkusja
 • Filip Nowak - gitara
 • Jan Koźliński - gitara basowa
 • Dawid Makosz - pianino

 

Portfolio

   Od 2008 roku pracujemy nad coraz to nowszymi formatami spektakli. Od 2011 roku organizujemy także Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej "ImproFest" - link
Zapraszamy najlepsze grupy z całej Polski i ze świata. Organizujemy warsztaty, spektakle, projekty - jest to co roczne święto improwizacji na którym integruje się całe środowisko improwizatorów w Polsce. 

Formaty spektakli, które stworzyliśmy do tej pory. m.in:
 

 • Wieczór Komedii Improwizowanej
 • Restart - alternatywne historie rozpoczynające się dokładnie od tej samej sceny. Jak drobna zmiana wpływa na dalszy przebieg zdarzeń
 • ArteFakty - sceny/historie inspirowane nagłówkami z prasy
 • Internety - inspiracje pochodzą z czeluści internetu, są to zdjęcia na instagramie, wpisy w wikipedii, czy zapytania w przeglądarce google
 • Improrecykling - dajemy drugie życie przedmiotom. Publiczność przynosi większe, mniejsze przedmioty, które stanowią inspirację od historii
 • Splot - czterech głównych bohaterów, cztery historie, jedyne co ich łączy to jeden splot - miejsce w którym przez przypadek spotykają się na chwilę.
 • Psychoimpro - spektakl haloweenowy - dużo mroku, zła, absurdu. Logiki w tym jest mało ale ciarki przechodzą.
 • To jest Gość! - spektakl w którym zapraszamy... gościa. Bardziej lub mniej znana osoba. Przeprowadzamy z nią krótki wywiad, a później na podstawie tego wywiadu przedstawiamy naszą interpretację jego historii
 • Zagadkowe Morderstwo - 90 minutowy kryminał w którym do samego końca nie wiemy kto zabił. A ofiarę wybiera publiczność. 
 • Miłość Zabita Dechami - mini serial improwizowany grany przed publicznością. 6 odcinków. Małe miasteczko, miłość, zdrada, nienawiść, pieniądze, pożary, śmierć, happy end - wszystko co dobry serial powinien posiadać
 • Do wesela się zagoi - mini serial. W każdym odcinku pojawia się gość specjalny, który z jakiegoś powodu trafia do szpitala powiatowego w Sarniej Górze. Personel robi co może, żeby uratować pacjenta. 
 • Bandersatch - spektakl inspirowany produkcją Netflix o tym samym tytule. Spektakl w którym widzimy wszystkie alternatywne historie bohaterów. A decyzje podejmuje publiczność. 

 


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Adam Kliza
Adam Kliza
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Dariusz Banduła
Dariusz Banduła
Próg: 10 zł
Piotr Gajowniczek
Piotr Gajowniczek
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Tomasz Wysocki
Tomasz Wysocki
Próg: 20 zł