Avatar użytkownika

Irytujący Historyk

133
patronów
2 990 
miesięcznie
213 310 
łącznie
133
patronów
2 990 zł 213 310 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Bóg zapłać dobry człowieku. Niejeden by powiedział, że to mało. Dla mnie to nie tylko kasa, ale też dowód uznania - rzecz bezcenna. Gwarantuje ci, że będzie to kapitał wydany w sposób przemyślany!
10 zł miesięcznie
Dziękuję za ten miły gest. Jestem bardzo zajętym człowiekiem, ale znajdę chwilkę, by wspomóc cię wiedzą jakiej szukasz. Odezwij się na FB, e-mail lub przez wiadomości w patronite. Oczywiście nie zapomnij wspomnieć, kto co i jak, bo dziennie dostaje około setki maili i wiadomości, a nie chcę by pytanie od ciebie utonęło w spamie.
25 zł miesięcznie
Niech ci Bozia w dzieciach wynagrodzi. Skoro wsparłeś mnie taką kwotą, to zapewne coś ci chodzi po głowie - chętnie odpowiem na nurtujące cię pytania. Nawet jak sam czegoś nie wiem, poszukam kto może wiedzieć. Odezwij się na FB, e-mail lub przez wiadomości w patronite. Oczywiście opisz w wiadomości kto, co i jak, by wiadomość nie zatonęła w spamie.
50 zł miesięcznie
Dzięki ludziom takim jak Ty moje życie zmieniło się diametralnie. Jak tylko dostanę maila z twoją subskrypcją odezwę się - chciałbym jakoś się odwdzięczyć, ale do tego potrzebuję choćby krótkiej rozmowy i adresu do wysyłki.
100 zł miesięcznie
Sto złotych wsparcia - kiedyś nie wierzyłem, że to w ogóle możliwe. Obiecuję dołożyć wszelkich starań, byś nie był zawiedziony. Jak tylko dostanę maila z twoją subskrypcją odezwę się. Tu też będzie potrzebna rozmowa i adres do wysyłki.
200 zł miesięcznie
Dwie stówy - brzmi jak podróż przez strefę abstrakcji. Koniecznie po wsparciu mojej działalności sprawdź e-mail - chcę z Tobą porozmawiać - no i koniecznie muszę się odwdzięczyć za tak hojne wsparcie!
300 zł miesięcznie
Dodałem ten próg tylko dlatego, by sprawdzić czy ktokolwiek, a jeśli tak to kto go pierwszy przekroczy. Nawet nie mam wymyślonej procedury na tę okazję, więc jak to się stanie, obaj będziemy zaskoczeni. Mam tylko nadzieję, że dam radę się zrewanżować i trafię w Twoje gusta.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Irytujący Historyk w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zaczynałem na bazarze jako drobny handlarz i zbieracz wszystkiego co wpadnie w ręce. Czasy się zmieniły, lecz hobby pozostało to samo. Szukam ciekawych historii i cennych przedmiotów z nią związanych. Mój konik to historia wojskowości, lecz nie ograniczam się do tego i wciąż szukam nowych tematów.

 

Cześć i czołem!

Mam na imię Jakub. Od kilku lat prowadzę kanał na YT, na którym prezentuje różne mniej i bardziej znane tematy historyczne. Zaczynałem w czasach, gdy wciąż żyło wielu świadków historii. Dziś zostały mi po nich tylko przedmioty - medale, ubrania i stare fotografie. Staram się przywracać do życia to, co przetrwało.

Razem z Wami zwiedzałem różne zakamarki. Zdobywałem interesujące przedmioty. Słuchałem historii ludzi, którzy widzieli najważniejsze momenty w dziejach naszego kraju.  Od lat możecie dzielić te chwile razem ze mną. Wielu z was zaczęło działać na własną rękę. To najmilszy komplement jaki mogliście mi sprawić.

Jako historyk wojskowości od zawsze największą uwagę przykładałem do historii wojen oraz tego, co z nimi związane. Zaczęło się od dziecięcego hobby, a skończyło na praktycznym zastosowaniu tej wiedzy w służbie Ojczyźnie. Czasem próbuję opowiadać o czymś innym, ale i tak koniec końcu zawsze wracam do wojny - bo zawsze była opus magnum każdej epoki.

Dzięki Wam historia stała się moim głównym zajęciem. Z Waszą pomocą  wrzucam filmy regularnie bez strachu o to, co przyniesie jutro. Mogę opowiadać o rzeczach miłych i popularnych, a czasem nawet zrobić coś na tyle ważnego, by przyniosło coś dobrego nam wszystkim. Dziękuję za te wszystkie lata zaufania i obiecuję dalej robić to, co wychodzi mi najlepiej - opowiadać historię.

 

 

 

Cele Autora

Wielki cel - film o legionach
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 17 010 zł brakuje
14%
Ten cel wisi na Patronite od początku zbierania funduszy. Któregoś dnia chcę nagrać film dokumentalny o Legionach Polskich zrealizowany w taki sposób, jak ten film o walkach o Lwów https://www.youtube.com/watch?v=ysGCsSxVl4o i gdyby nie pandemia, to może wreszcie mógłbym ten cel zdjąć z patronite ;)
Bieżące potrzeby
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Przy takim wsparciu stać mnie na bieżące wydatki związane z kanałem, serwis sprzętu, pomocników którzy naprawią co ja spartolę i ogólnie funkcjonuję. Może niezbyt spektakularnie, ale byt kanału jest zabezpieczony i przyszłość dla kolejnych filmów ;)
Żywa historia
  • 2 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Co jakiś czas pojawia się szansa na nagranie czegoś ekstra. Zawsze trzeba jechać kilkaset kilometrów w jedną stronę, brać urlopy, szukać pomocników i ogólnie nakombinować się jak mysz przy pułapce z serem, by się udało. Mając rezerwę finansową mogę sobie pozwolić by wziąć wolne i wyjechać na dzień lub dwa zebrać materiał.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Irytujący Historyk już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Andżej Jakubczyk
Andżej Jakubczyk
5 zł
Michal Dziekanski
Michal Dziekanski
10 zł
Miłosz Elgass
Miłosz Elgass
10 zł
Piotr Majek
Piotr Majek
25 zł
Jan Freudenheim
Jan Freudenheim
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.