Strefa Patrona:

73

patronów

1905 zł

miesięcznie

29915 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
33
miesięczne wsparcie
36
liczba patronów

  Bazarowy mąciciel, zbieracz militariów, fan motoryzacji i znawca "wszystkiego". Historia nie ma przede mną tajemnic których bym nie odważył się ruszyć. Specjalizuję się w historii wojskowości, ale w moich przygodach przewijają się też inne tematy. Z Waszą pomocą jakość kanału zmienia się i poprawia z każdym nowym filmem.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 95%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 95 zł
Ambitne cele
Takie pieniądze umożliwiają mi poważniejsze myślenie o działalności historycznej. Mogę nie tylko robić zwykłe filmy, ale także szukać ostatnich świadków historii i robić z nimi wywiady. Obecnie kosztuje to za dużo czasu i pieniędzy, przez co robię to od okazji do okazji. Mam też sporo historyjek ludzi dawno umarłych. Spisałem je i żyją tylko w mojej komodzie. Mogę z pomocą rekonstruktorów i rekwizytów z epoki przywrócić je do życia i pokazać wam tak, jak je poznałem. Z takim budżetem zaczną ożywać i wracać do Was.
0%
100%
osiągnięto 9%
cel: 20000 zł miesięcznie
brakuje 18095 zł
Wielki cel historyczny
Gdy któregoś dnia będę miał taką sumę od razu zrobię to, o czym marzę od lat. Porządny fabularyzowany dokument o Legionach Polskich w I wojnie światowej. Statyści, broń, wybuchy, ale też wielka polityka i znane sceny odtworzone po stu latach.

Nie wierzycie? To uwierzcie, Ukraińcom udało się zrobić świetny film o swoim "legionie strzelców siczowych" https://www.youtube.com/watch?v=ysGCsSxVl4o

Skoro im się udało, to nie możemy wypaść gorzej ;)
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 300 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Bieżące potrzeby
Dzięki takiej kwocie jestem w stanie zrobić minimum jeden film na tydzień i raz w miesiącu stworzyć coś większego, co wymaga ode mnie zbierania fantów, wiedzy i ludzi. Dzięki Wam mogę nadawać!

O Autorze


 

Cześć i czołem!

Mam na imię Jakub. Jestem takim samym kolesiem jak wy wszyscy. Jest jednak jedna rzecz, która czyni mnie innym. Od dziecka przeżywam niesamowite przygody związane z historią. Gdzie się nie pojawię, zaraz wpakuje się w kłopoty, poznam ciekawych ludzi i dosięgnę przedmiotów o których istnieniu nie miałem pojęcia. Kilka lat temu dorwałem wielką, przedpotopową kamerę Sony i postanowiłem  - świat musi się dowiedzieć! 

 

 


 

Razem z Wami zwiedzałem różne zakamarki. Zdobywałem interesujące przedmioty. Słuchałem historii ludzi, którzy widzieli najważniejsze momenty w dziejach naszego kraju. Chcę, by moje szczęście stało się Waszym szczęsciem. Tą samą radością odkrywcy gdy z mroków dziejów wyciągamy kolejnego bohatera. Kolejny relikt. Kolejną historię. By to co robię było czymś więcej niż przypadkiem czy dziwnym hobby. Chcę by to, co Wam pokazuęe stało się inspiracją i obudziło w Was poszukiwacza przygód.

 


 

Moim głównym tematem była, jest i będzie wojna. Żołnierze, walki, broń, wyposażenie, skutki polityczne, objawy społeczne. Tak się złożyło, że i zawodowo i hobbystycznie na tym znam się najlepiej. Mimo to, jeśli tylko mi pomożecie, z chęcią rozszerzę swą działalność na inne obszary. Chociaż, szczerze mówiąc, i tak koniec końcu do wojny wrócimy. Jest motorem naszej cywilizacji i opus magnum każdej epoki.

 

 


 

Chcę by historia była moim głównym zajęciem. Z Waszą pomocą mogę wrzucać filmy regularnie bez strachu o to, czy zrobić odcinek wyjazdowy czy oddać kasę fiskusowi lub ZUSowi. Mogę opowiadać o rzeczach miłych i popularnych, ale też zmierzyć się z kilkoma poważnymi historiami. Opowieściami, które dotykają naszego życia po dziś dzień, jak Rzeź Wołyńska czy Holokaust. Mam wiedzę i odwagę by to zrobić - dajcie mi szansę zmierzyć się z naszą historią jak Dawid z Goliatem!

 

Wspomagając mnie nie tylko dajesz kasę na nowy film na YT. Pomagasz mi zmienić parę spraw na lepsze. Spróbuj, a zobaczysz.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 20
Bóg zapłać dobry człowieku. Twoje pieniądze pomogą mi sfinansować paliwo na długie wyjazdy po fanty oraz wspomogą proces pozyskiwania tematów na filmy.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 28
Wielkie dzięki! Oprócz dobrego słowa oferuję Ci pomoc za pomoc. Możesz via FB zadać mi pytanie z zakresu w którym działam i oczekiwać merytorycznej odpowiedzi. Nie ważne, czy będziesz chciał wiedzieć jak odróżnić oryginalną klamrę SS od kopii, obliczyć długość wąsów Piłsudskiego czy poznać wszystkie rodzaje bagnetów do AK. Pomogę!
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 12
Powierzyłeś mi Różowego Bolka. Okazałeś tym odwagę (mama/dziewczyna/żona wie, na co wydajesz kasę?) i wstrzemięźliwość (sam bym wydał na wódkę i radzieckie zegarki). Dostajesz pakiet trzech przysług w sprawach historycznych via FB oraz podziękowania w specjalnym filmie. Filmy z podziękowaniami będę robił przy okazji kolejnych kamieni milowych w rozwoju kanału na YT.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 8
Jeśli pojawi się śmiałek gotów oddać w me władanie Niebieskiego Kazika dostanie to, co sponsorzy na niższych progach oraz drobny upominek. Zrobię coś specjalnie dla Was, drodzy patroni, dzięki czemu stworzycie elitarny klub rozpoznający się po posiadaniu owego znaku. Prawie jak Illuminati, tylko biedniej i w gorszym stylu.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 5
Zaszalałeś. Zielony Władysław to nie przelewki. Mając taką moc, mogę zatankować do pełna gazem granatową Vitarrrę i jeździć po nowe przygody. Za każdą wpłatę dostaniesz to co inni na niższych progach plus ręcznie robiony w drewnie upominek mojego autorstwa. Projekt i pomysł na fanta może być w całości Twój albo zdajesz się na mnie. Na pewno będziesz zaskoczony.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 3
Z taką kasą nie tylko powodujesz gwałtowną profesjonalizację mojego kanału, ale także zostajesz kolekcjonerem. Będę Ci wysyłał mniejsze (paczka do 2kg) elementy wojskowego wyposażenia albo inny towarek jaki Ci pasuje. Co miesiąc coś nowego. Oprócz tego będziesz mógł proponować tematy odcinków i współpracować przy ich realizacji - o ile wiesz o czym mowa!
Limit osiągnięty
Czy powiadomić Cię, gdy próg będzie dostępny?

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK