Izabela Wolska

W Patronite od 10.02.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3121

Liczba Patronów: 2526

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
2 miesięcznie
5 172 łącznie
"[...] Malarstwo jest podróżą."

O Autorze

Witaj na moim profilu!

Jeżeli kiedykolwiek uroniłeś symboliczną łzę nad dolą Vincenta van Gogha i innych niedocenianych za życia malarzy -

lub

jeśli chciałbyś wnieść wkład w rozwój sztuki w naszym kraju poprzez wsparcie dla

malarki  niekomercyjnej ---- aby sztuka jej mogła nadal być niekomercyjna ----

 

(bo nawet jeśli od czasu do czasu udaje się sprzedać obraz - również do zagranicznychkolekcji - koszty malowania są większe niż ogół ludzi przypuszcza i ambitne przedsięwzięcia -wielkoformatowe serie czy profesjonalne katalogi - zwykle rozbijają się o brak funduszy.)

Możesz to zmienić - oraz otrzymać w prezencie unikalne dzieło sztuki.

 

Kilka informacji o artyście, czyli...

 

...BIO

Izabela Wolska

W rzeczywistości Izabela Gwiazdowska – jako malarka używa nazwiska rodowego.

Urodzona w 1982 roku w Szczecinie. Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Obroniła dyplom z wypukłodruku u prof Andrzeja Załeckiego w 2006 roku.

Od 2005 roku związana jest z Międzynarodowymi Spotkaniami Artystów w Marianowie (organizowanymi przez prof. Andrzeja Tomczaka).

W 2016 roku objęta mecenatem artystycznym przez firmę ZIPSEE, dzięki serwisowi Patronite!

Od ukończenia studiów prowadzi indywidualną praktykę artystyczną – malarską, rysunkową, graficzną. Eksperymentuje z techniką, formą, linią, często aranżuje obrazy na płótnach lub płytach z mniejszych prac malowanych i rysowanych na papierze.

 

Niektóre wystawy indywidualne:

2008 Wystawa malarstwa w klubie „Delta” w Szczecinie,

2009 "Introwersje" - wystawa malarstwa w Galerii Centrum w Kamiennej Górze

2011 "Nieodparte" wystawa malarstwa I rysunku w Willi Lentza w Szczecinie

2011 Wystawa malarstwa w Miejskim Ośrodku Kultury w Łodzi

2012 Wystawa malarstwa w Muzeum Regionalnym w Szczecinku

2013 Wystawa malarstwa w Miejskim Domu Kultury w Rybniku – Chwałowicach,

2013 Wystawa malarstwa w klubie muzycznym Morion w Szczecinie

2016 Wystawa malarstwa w galerii Grafo+ w Szczecinie

2016 “Obszary niczyje” wystawa malarstwa i fotografii w galerii Kafle w Szczecinie  

2018 "Fragmenty" wystawa malarstwa w Galerii Sztuki "Zamek" w Szczecinku

2019 "Ogrodnik strumieni" wystawa malarstwa w Inkubatorze Kultury "INKU" Szczecin

2020 "Refren" wystawa malarstwa w galerii ZPAP Mały Kierat/bardzo dobrze w Szczecinie

2021 "Flora" wystawa malarstwa w galerii Art 9 w Lesznie 

Oprócz tego brała udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i plenerach, m.in:  Międzynarodowe Spotkania Artystów w Marianowie, wystawy Kolekcji Marianowskiej w Zamku Książąt Pomorskich, otwarcie galerii Zamek w Szczecinku – udział w wystawie inauguracyjnej, wystawa artystów szczecińskich w CreoClub w Szczecinie, Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne w Gludsted (Dania) 2013 wraz z wystawą poplenerową w Kunstcenter Silkeborg Bad, udział w wystawie “Ciało otwarte” w ramach Festiwalu FAMA w Świnoujściu w 2016 roku oraz innych konkursach, wystawach zbiorowych i warsztatach artystycznych.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

o   m o j e j    s z t u c e

Sztuka moja jest nieustannym poszukiwaniem, porządkowaniem własnego ja, mozolnym porzucaniem wartości czysto estetycznych na rzecz wartości symbolicznych, uniwersalnych,zagadkowych - prace moje zmieniały się przez lata, ich motywy i inspiracje, od pojedynczych barwnych obrazów figuratywnych, aż do odnalezienia nowej drogi artystycznej, w której odzwierciedlam relacje i granice między wewnętrznym a zewnętrznym bytem ludzkim. Interesuję się m.in psychologią twórczości, nonkonformistyczną potrzebą tworzenia, gdzie człowiek sam dla siebie jest miarą rzeczy.

(Aczkolwiek regularnie powracam do malowania sylwetek ludzkich, form botanicznych, używam czystego koloru, bo prawdziwy Twórca nie czuje się ograniczony tzw "stylem")

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

--------------------------------------------------------------------------------------------


 

s u k c e s y    n a    P a t r o n i t e 

Dzięki dotychczasowym wpłatom od Patronów i Mecenasów  mogłam zaopatrzyć się w materiały artystyczne na zapas (zakupiłam farby Royal Talens, blejtramy od producenta podobrazi Art-Ram, potrzebne pędzle, media, grunty, ramy, pastele olejne itp) oraz  wziąć udział w konkursach i wystawach, wydrukować potrzebne materiały.  Wsparcie  Patronów jest też dla artysty bardzo  cenne, ponieważ dodaje artyście wiary we własne siły, motywuje do ciężkiej pracy i podejmowania ryzyka  - bo ktoś tam na drugim końcu kraju ceni go i wspiera.

 

o     n a g r o d a c h 

Możesz otrzymać ode mnie rysunek, obraz lub obrazy (zależnie od wybranego progu).

Rysunki i obrazki dla moich Patronów są zawsze selekcjonowane, daję do wyboru prace moim zdaniem najbardziej udane, nawet niewielkie formaty oferowane na niższych progach (szybkie kompozycje malarskie, akwarelowe szkice, rysunki tuszem, kolaże z własnych rysunków, czasem z własnym tekstem jeśli były luźno traktowane jako wstępne opracowanie projektu). Są to pełnoprawne dzieła, atrakcyjne wizualnie, ambitne, dobre warsztatowo i zawsze będą budziły zadowolenie z bycia Patronem artysty.  Poniżej przykładowa niewielka praca rysowana w plenerze kredkami akwarelowymi na papierze:

Każdy mój Patron jest serdecznie zaproszony do mojej pracowni w Szczecinie -jeśli go tutaj los zaprowadzi -  na herbatę lub kawę z ciasteczkiem. Daje to możliwość obejrzenia nowości zanim zostaną gdziekolwiek wystawione, lub zobaczyć je w trakcie powstawania.

 

Nagrody przyznawane przeze mnie za patronat rozpisane są szczegółowo przy progach -zapraszam!

Dziękuję bardzo wszystkim moim Patronom oraz Mecenasowi!

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
chwila dla debila
chwila dla debila
Próg: 2 zł