Avatar użytkownika

Izabela Wolska

1
patron
10 
miesięcznie
5 540 
łącznie
1
patron
10 zł 5 540 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

2 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję! Ziarnko do ziarnka, jak to mówią...
10 zł miesięcznie
Za 10 zł miesięcznie oferuję rocznie jedną niewielką pracę rysunkową [tusz, pastele olejne, ołówek] lub malarską [tempery, akwarele, akryl] na papierze lub tekturze i materiały z ewentualnych wystaw w danym roku. Jeżeli będę mieć akurat sporo małych płócienek z małymi studiami z natury to tez oczywiście może się trafić - zależy czym i na czym się pracuje. Wszystko do ustalenia!
20 zł miesięcznie
Dziękuję!
Za 20 zł oferuję raz do roku jeden niewielki (do rozmiaru a4) obraz na płótnie lub dwa mniejsze dobre szkice rysunkowe lub malarskie na papierze. Oczywiście to Patron wybiera z wysłanych mu kilku propozycji. Do tego materiały z wystaw, folderki i katalogi z danego roku.
50 zł miesięcznie
Dziękuję bardzo!
Jeżeli wybierzesz próg 50 zł, będzie ci przysługiwać obraz wielkości ok 40 cm - np 40x40 lub 40x30 lub powiedzmy 30x50 cm (wszystko do uzgodnienia) na płótnie lub płycie na blejtramie. Wszystkie nagrody oferowane przeze mnie na konkretnych progach mają dla mnie wartość i są moimi autorskimi kompozycjami, często są to prace malowane z natury (przedmioty codziennego użytku, rośliny, czaszki.....) lub nieduże studium z modela (np dłonie).
50 zł jest już całkiem zacną pomocą jako dofinansowanie pracowni - blejtramy, płótno, grunty, pigmenty, pędzle - każda taka wspierająca złotówka dorzucona do kieszeni malarza może mu pomóc w stworzeniu czegoś ważnego.... A o to przecież chodzi.
100 zł miesięcznie
Serdecznie dziękuję za wsparcie mojej drogi artystycznej! Za 100 zł miesięcznie oferuję rocznie dwie niewielkie kompozycje malarskie do wyboru, na płótnie lub płycie na blejtramie, obrazy gotowe do powieszenia na ścianie bez oprawy (wielkość obrazów to ok 30 - 50 cm) oraz ewentualne materiały z wystaw w danym roku. Kwota 100 zł to trzy - cztery tuby farb, kilka pędzli, które niestety szybko się zużywają; 10 kostek akwareli - lub dwa - trzy przyzwoite jakościowo blejtramy. Będzie to bardzo realna pomoc w realizacji moich niekomercyjnych planów artystycznych!
250 zł miesięcznie
Serdecznie dziękuję za wsparcie mojej drogi artystycznej! Za kwotę 250 zł miesięcznie oferuję rocznie jedną większą kompozycję malarską do wyboru (ok 80 - 100 cm) lub dyptyk złożony z mniejszych formatów; można będzie zamówić obraz - mogę na przykład namalować Twój dom, siedzibę firmy, ogród. Oferuję również materiały z wystaw z danego roku i innego rodzaju publikacje.
250 zł miesięcznie pozwala na zakup kilku blejtramów, ok 10 tub z farbami lub kilkunastu pędzli - lnianego płótna na wymiar, A także ułatwia publikację katalogów i udział w płatnych konkursach, co niestety malarz nie zawsze jest w stanie opłacić... Jeżeli dzięki m.in Twoim wpłatom wezmę udział w wystawie konkursowej, wraz z obrazem prześlę też katalog z takiej wystawy.

Uważam, że przy takiej sumie można już nawet mówić o mecenacie, nie tylko patronacie - a tworzenie rzeczy ważnych i pięknych będzie dla mnie dzięki temu dużo łatwiejsze - i np planując serię niewielkich kompozycji z użyciem złoceń będę mogła użyć najlepszych pigmentów, ręcznie przeze mnie ucieranych - i prawdziwego złota - zamiast "zwykłych" farb i złotej folii. Bardzo marzę o takiej wyższej jakości technologicznej moich prac.... (Która przełoży się także na jakość wykonania oferowanych nagród.)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Izabela Wolska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"[...] Malarstwo jest podróżą."

Witaj na moim profilu!

Jeżeli kiedykolwiek uroniłeś symboliczną łzę nad dolą Vincenta van Gogha i innych niedocenianych za życia malarzy -

lub

jeśli chciałbyś wnieść wkład w rozwój sztuki w naszym kraju poprzez wsparcie dla

malarki  niekomercyjnej ---- aby sztuka jej mogła nadal być niekomercyjna ----

 

(bo nawet jeśli od czasu do czasu udaje się sprzedać obraz - również do zagranicznychkolekcji - koszty malowania są większe niż ogół ludzi przypuszcza i ambitne przedsięwzięcia -wielkoformatowe serie czy profesjonalne katalogi - zwykle rozbijają się o brak funduszy.)

Możesz to zmienić - oraz otrzymać w prezencie unikalne dzieło sztuki.

 

Kilka informacji o artyście, czyli...

 

...BIO

Izabela Wolska

W rzeczywistości Izabela Gwiazdowska – jako malarka używa nazwiska rodowego.

Urodzona w 1982 roku w Szczecinie. Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Obroniła dyplom z wypukłodruku u prof Andrzeja Załeckiego w 2006 roku.

Od 2005 roku związana jest z Międzynarodowymi Spotkaniami Artystów w Marianowie (organizowanymi przez prof. Andrzeja Tomczaka).

W 2016 roku objęta mecenatem artystycznym przez firmę ZIPSEE, dzięki serwisowi Patronite!

Od ukończenia studiów prowadzi indywidualną praktykę artystyczną – malarską, rysunkową, graficzną. Eksperymentuje z techniką, formą, linią, często aranżuje obrazy na płótnach lub płytach z mniejszych prac malowanych i rysowanych na papierze.

 

Niektóre wystawy indywidualne:

2008 Wystawa malarstwa w klubie „Delta” w Szczecinie,

2009 "Introwersje" - wystawa malarstwa w Galerii Centrum w Kamiennej Górze

2011 "Nieodparte" wystawa malarstwa I rysunku w Willi Lentza w Szczecinie

2011 Wystawa malarstwa w Miejskim Ośrodku Kultury w Łodzi

2012 Wystawa malarstwa w Muzeum Regionalnym w Szczecinku

2013 Wystawa malarstwa w Miejskim Domu Kultury w Rybniku – Chwałowicach,

2013 Wystawa malarstwa w klubie muzycznym Morion w Szczecinie

2016 Wystawa malarstwa w galerii Grafo+ w Szczecinie

2016 “Obszary niczyje” wystawa malarstwa i fotografii w galerii Kafle w Szczecinie  

2018 "Fragmenty" wystawa malarstwa w Galerii Sztuki "Zamek" w Szczecinku

2019 "Ogrodnik strumieni" wystawa malarstwa w Inkubatorze Kultury "INKU" Szczecin

2020 "Refren" wystawa malarstwa w galerii ZPAP Mały Kierat/bardzo dobrze w Szczecinie

2021 "Flora" wystawa malarstwa w galerii Art 9 w Lesznie 

Oprócz tego brała udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i plenerach, m.in:  Międzynarodowe Spotkania Artystów w Marianowie, wystawy Kolekcji Marianowskiej w Zamku Książąt Pomorskich, otwarcie galerii Zamek w Szczecinku – udział w wystawie inauguracyjnej, wystawa artystów szczecińskich w CreoClub w Szczecinie, Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne w Gludsted (Dania) 2013 wraz z wystawą poplenerową w Kunstcenter Silkeborg Bad, udział w wystawie “Ciało otwarte” w ramach Festiwalu FAMA w Świnoujściu w 2016 roku oraz innych konkursach, wystawach zbiorowych i warsztatach artystycznych.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

o   m o j e j    s z t u c e

Sztuka moja jest nieustannym poszukiwaniem, porządkowaniem własnego ja, mozolnym porzucaniem wartości czysto estetycznych na rzecz wartości symbolicznych, uniwersalnych,zagadkowych - prace moje zmieniały się przez lata, ich motywy i inspiracje, od pojedynczych barwnych obrazów figuratywnych, aż do odnalezienia nowej drogi artystycznej, w której odzwierciedlam relacje i granice między wewnętrznym a zewnętrznym bytem ludzkim. Interesuję się m.in psychologią twórczości, nonkonformistyczną potrzebą tworzenia, gdzie człowiek sam dla siebie jest miarą rzeczy.

(Aczkolwiek regularnie powracam do malowania sylwetek ludzkich, form botanicznych, używam czystego koloru, bo prawdziwy Twórca nie czuje się ograniczony tzw "stylem")

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

--------------------------------------------------------------------------------------------


 

s u k c e s y    n a    P a t r o n i t e 

Dzięki dotychczasowym wpłatom od Patronów i Mecenasów  mogłam zaopatrzyć się w materiały artystyczne na zapas (zakupiłam farby Royal Talens, blejtramy od producenta podobrazi Art-Ram, potrzebne pędzle, media, grunty, ramy, pastele olejne itp) oraz  wziąć udział w konkursach i wystawach, wydrukować potrzebne materiały.  Wsparcie  Patronów jest też dla artysty bardzo  cenne, ponieważ dodaje artyście wiary we własne siły, motywuje do ciężkiej pracy i podejmowania ryzyka  - bo ktoś tam na drugim końcu kraju ceni go i wspiera.

 

o     n a g r o d a c h 

Możesz otrzymać ode mnie rysunek, obraz lub obrazy (zależnie od wybranego progu).

Rysunki i obrazki dla moich Patronów są zawsze selekcjonowane, daję do wyboru prace moim zdaniem najbardziej udane, nawet niewielkie formaty oferowane na niższych progach (szybkie kompozycje malarskie, akwarelowe szkice, rysunki tuszem, kolaże z własnych rysunków, czasem z własnym tekstem jeśli były luźno traktowane jako wstępne opracowanie projektu). Są to pełnoprawne dzieła, atrakcyjne wizualnie, ambitne, dobre warsztatowo i zawsze będą budziły zadowolenie z bycia Patronem artysty.  Poniżej przykładowa niewielka praca rysowana w plenerze kredkami akwarelowymi na papierze:

Każdy mój Patron jest serdecznie zaproszony do mojej pracowni w Szczecinie -jeśli go tutaj los zaprowadzi -  na herbatę lub kawę z ciasteczkiem. Daje to możliwość obejrzenia nowości zanim zostaną gdziekolwiek wystawione, lub zobaczyć je w trakcie powstawania.

 

Nagrody przyznawane przeze mnie za patronat rozpisane są szczegółowo przy progach -zapraszam!

Dziękuję bardzo wszystkim moim Patronom oraz Mecenasowi!

 

 

 

Cele Autora

Pigmenty
  • 120 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Aby móc kontynuować rozpoczętą praktykę malarstwa temperowego rozwijając ją o bardziej archaiczne metody (czyli tempera jajeczna mieszana ręcznie z naturalnych pigmentów i innych naturalnych składników)...

...oraz nagrodzić Patronów szczególnym prezentem w postaci obrazów malowanych tą szlachetną i starożytną techniką (obrazy mogą być duże, na płótnie, lub niewielkie na tekturze, w zależności od wybranego progu)...

...dodaję do mojego konta na Patronite CEL: 120 zł miesięcznie. Jest to kwota wystarczająca, by pomóc mi w regularnym nabywaniu pigmentów (cena małego słoiczka pigmentu sięga nawet 70 zł) oraz grubego prawdziwego lnu i profesjonalnych desek do malowania; ta kwota otrzymywana regularnie przeznaczana będzie wyłącznie na pigmenty i inne materiały potrzebne do tworzenia jajowej tempery.
Pamiętaj, że wspomagając ambitnych i rzetelnych twórców niezależnych (patronując im na Patronite lub w inny sposób wspierając ich pracę) przyczyniasz się do rozwoju sztuki i kultury swojego kraju. :) I chociaż brzmi to może dość pompatycznie, to jednak jest to szczera prawda.

Z góry serdecznie dziękuję za wsparcie mojego Celu i pozdrawiam!
Katalog
  • 402 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Katalog - coś, co dla moich Patronów może być atrakcyjnym podarunkiem w ramach nagród!

Parę słów wyjaśnienia: katalog to autorski album o sztuce - wydanie naszych prac z tekstem o naszej pracy, o sobie i ewentualnie recenzjami.
Często katalog łączy się z wystawą - są takie czarowne miejsca, które drukują dla malarzy katalogi. Niestety - katalogów jest liczba ograniczona a miejsc takich nie tak wiele.

A co, jeśli kogoś chwyci fanaberia taka aby mieć porządny katalog i na przykład wysłać go do swoich Patronów i innych wielbicieli rozsianych po świecie? Aby mieć coś do triumfalnego wyjęcia i pokazania [bardzo przepraszam!] w prestiżowej galerii w stolicy...?

Wydanie katalogu to "nieco" więcej niż 400 zł - i nieco mniej niż suma całorocznego wsparcia po 402 zł miesięcznie.
Ale wszystko się zgadza: po prostu podłączyłam pod ten cel bardzo sprytnie, drobnym drukiem na koniec także inne materiały, koszty prądu w pracowni i specjalistycznych świetlówek, tektury, ram, linoleum do grafiki i wszelkich potrzebnych drobiazgów poza celem numer 1 który zwie się Pigmenty a który już został chlubnie osiągnięty w maju 2019. Praca malarza niekomercyjnego nie jest łatwa - nawet jeśli nie je za wiele, farby się zużywają a pędzle łysieją - patronowanie takiej zasuszonej werniksami postaci która w pocie czoła pracuje nad kolejnym - ach - arcydziełem (bo dlaczego nie? Nigdy nie wiadomo) daje przynajmniej pewność, że nie przepuści tego na byle co bo i tak jedynym sklepem który budzi emocje takiego szaleńca jest sklep z artykułami dla plastyków i tam ewidentnie traci rozum do reszty. A potem coś z tego co kupił stworzy. A potem wyśle Patronom...

Z góry serdecznie dziękuję za dołożenie swojej cegiełki do kolejnego Celu!

(Po osiągnięciu celu wytłumaczę wszystkim Patronom, dlaczego 402 zł a nie 400).

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Izabela Wolska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Elzbieta Badenska
Elzbieta Badenska
10 zł
Szkielet
Szkielet
2 zł
kamilhomer
kamilhomer
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.