Izabela Wolska

W Patronite od 10.02.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2886

Liczba Patronów: 2345

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
22 miesięcznie
5 384 łącznie

Pigmenty

120 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Aby móc kontynuować rozpoczętą praktykę malarstwa temperowego rozwijając ją o bardziej archaiczne metody (czyli tempera jajeczna mieszana ręcznie z naturalnych pigmentów i innych naturalnych składników)...

...oraz nagrodzić Patronów szczególnym prezentem w postaci obrazów malowanych tą szlachetną i starożytną techniką (obrazy mogą być duże, na płótnie, lub niewielkie na tekturze, w zależności od wybranego progu)...

...dodaję do mojego konta na Patronite CEL: 120 zł miesięcznie. Jest to kwota wystarczająca, by pomóc mi w regularnym nabywaniu pigmentów (cena małego słoiczka pigmentu sięga nawet 70 zł) oraz grubego prawdziwego lnu i profesjonalnych desek do malowania; ta kwota otrzymywana regularnie przeznaczana będzie wyłącznie na pigmenty i inne materiały potrzebne do tworzenia jajowej tempery.
Pamiętaj, że wspomagając ambitnych i rzetelnych twórców niezależnych (patronując im na Patronite lub w inny sposób wspierając ich pracę) przyczyniasz się do rozwoju sztuki i kultury swojego kraju. :) I chociaż brzmi to może dość pompatycznie, to jednak jest to szczera prawda.

Z góry serdecznie dziękuję za wsparcie mojego Celu i pozdrawiam!

Katalog

402 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Katalog - coś, co dla moich Patronów może być atrakcyjnym podarunkiem w ramach nagród!

Parę słów wyjaśnienia: katalog to autorski album o sztuce - wydanie naszych prac z tekstem o naszej pracy, o sobie i ewentualnie recenzjami.
Często katalog łączy się z wystawą - są takie czarowne miejsca, które drukują dla malarzy katalogi. Niestety - katalogów jest liczba ograniczona a miejsc takich nie tak wiele.

A co, jeśli kogoś chwyci fanaberia taka aby mieć porządny katalog i na przykład wysłać go do swoich Patronów i innych wielbicieli rozsianych po świecie? Aby mieć coś do triumfalnego wyjęcia i pokazania [bardzo przepraszam!] w prestiżowej galerii w stolicy...?

Wydanie katalogu to "nieco" więcej niż 400 zł - i nieco mniej niż suma całorocznego wsparcia po 402 zł miesięcznie.
Ale wszystko się zgadza: po prostu podłączyłam pod ten cel bardzo sprytnie, drobnym drukiem na koniec także inne materiały, koszty prądu w pracowni i specjalistycznych świetlówek, tektury, ram, linoleum do grafiki i wszelkich potrzebnych drobiazgów poza celem numer 1 który zwie się Pigmenty a który już został chlubnie osiągnięty w maju 2019. Praca malarza niekomercyjnego nie jest łatwa - nawet jeśli nie je za wiele, farby się zużywają a pędzle łysieją - patronowanie takiej zasuszonej werniksami postaci która w pocie czoła pracuje nad kolejnym - ach - arcydziełem (bo dlaczego nie? Nigdy nie wiadomo) daje przynajmniej pewność, że nie przepuści tego na byle co bo i tak jedynym sklepem który budzi emocje takiego szaleńca jest sklep z artykułami dla plastyków i tam ewidentnie traci rozum do reszty. A potem coś z tego co kupił stworzy. A potem wyśle Patronom...

Z góry serdecznie dziękuję za dołożenie swojej cegiełki do kolejnego Celu!

(Po osiągnięciu celu wytłumaczę wszystkim Patronom, dlaczego 402 zł a nie 400).
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
chwila dla debila
chwila dla debila
Próg: 2 zł
Kamil Homernik
Kamil Homernik
Próg: 10 zł
Ola La
Ola La
Próg: 10 zł