Izrealia - Agata Tarnowska

W Patronite od 28.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 636

Liczba Patronów: 807

Zostań Patronem
Kup na prezent
21 patronów
861 miesięcznie
25 179 łącznie
Izrealia powstało w kwietniu 2020 roku, czyli na początku końca świata. To wtedy zaczęła się moja największa pasja, czyli pokazywanie Wam wszystkich odcieni życia na Bliskim Wschodzie.

O Autorze

 


Moja historia jest niesamowita i wierzę, że świat powinien ją usłyszeć. Wychowałam się w tradycji chrześcijańskiej, bez wiedzy o swojej prawdziwej tożsamości. W wieku 23 lat, przez totalny przypadek, odkryłam, że jestem Żydówką. Ta wiadomość przewróciła moje życie do góry nogami, a rok później z paszportem w ręku, psem i trzema walizkami stanęłam na izraelskim lotnisku. Dokonałam Alii - powrotu Żydów do Izraela.

 

Jak powstał kanał na YouTube?☕️

W rocznicę mojej emigracji do Izraela zaczęła się pandemia. Ucichł zgiełk klaksonów, opustoszały ulice...jedynie żar nie przestał lać się z nieba. Straciłam pracę. Początkowo wpadłam w panikę, ale chwilę później nad moją głową pojawiła się żarówka zwiastująca nowy, kiełkujący pomysł - ''Założę kanał na YouTube! W końcu mam na to czas.''
Pobiegłam do sklepu, kupiłam najtańszy statyw do telefonu i odpaliłam nagrywanie. Reszta to już historia.

 

Dzięki Patronom spełniłam już 4 marzenia!🌻

Wasze wsparcie umożliwiło mi zakup lampy do nagrywania, mikrofonów oraz Macbooka Pro. Co więcej, w dobie łączenia pracy zawodowej z prowadzeniem kanału, to właśnie Patroni sprawiają, że możliwe jest dalsze nagrywanie odcinków. Nie potrafię opisać słowami jak bardzo ułatwiacie mi pracę. Z nowym sprzętem i comiesięcznym wsparciem mogę cieszyć się swoją pasją bez przeszkód technicznych i czasowych, które dotychczas psuły magię tworzenia na YouTube. 🙏

Jakie marzenie wciąż czeka?💭

Napisanie i wydanie książki. Moja historia jest niesamowita i wierzę, że świat powinien ją usłyszeć. Książka wymaga czasu i zaangażowania, nie wyobrażam sobie, aby powstawała z doskoku. Środki z Patronite to dla mnie okno na kolejną przygodę życia - spisanie i przekazanie Wam swojej historii. 📖

 

Dlaczego Izrealia...

Izrael + realia = Izrealia 😉Bo ile tak naprawdę wiadomo o realiach życia w Izraelu? Stwierdzam, że niewiele. Często piszecie, że dopiero mój kanał pozwolił Wam poznać prawdziwy Izrael. Bez stereotypów i filtrów. Choć przy zakładaniu kanału nie myślałam o tym w ten sposób, dziś traktuję go trochę jak misję. Wiem, brzmi górnolotnie, ale marzy mi się budowanie mostów między moimi domami - Polską i Izraelem. A wiecie, co mówią? Dom jest tam, gdzie twoje serce. Ja swoje musiałam rozdwoić 😏❤️

 

W czym pomaga Twoje wsparcie?

🤗 W czym pomagasz wspierając mój kanał? Po pierwsze, najprostsze, w jego istnieniu. Wbrew pozorom, działalność na YouTube to długie godziny przygotowań, nagrań i montażu. Każda godzina spędzona na rzecz kanału, to mniej godzin pracy zawodowej. Marzy mi się uczynienie YouTuba swoim jedynym zajęciem i kto wie? Może kiedyś się uda!

Z resztą dzięki Patronom wreszcie nagrywam z profesjonalną lampą, stabilnym statywem, a montować mogę na dedykowanym sprzęcie. Jesteście WIELCY! ❤️Dzięki Wam rośnie jakość 💪

 

Głowa pełna pomysłów! 🙈

🙃 Wiesz, co lubię najbardziej w prowadzeniu kanału? Że nieustannie rozwija moją kreatywność. Przy okazji, nieocenioną pomocą okazują się widzowie, którzy co chwila zasypują mnie nowymi pomysłami na filmy.

Jako miłośniczka scenariuszy pisanych przez życie, rozpoczęłam cykl pt. "Ludzie Izraela". Projekt ten otworzyła Lea - kobieta, która odeszła od zamkniętej społeczności Żydów ultraortodoksyjnych. Jej historia mocno zainspirowała Was do podejmowania ryzyka i otwierania się na zmiany. Z kolei Wasze komentarze i wiadomości zainspirowały m n i e - do kolejnych ciekawych wywiadów, np. tego z Karoliną z IsraelFriendly, która dzieli się doświadczeniami z perspektywy ''gojki'' w Izraelu.


 

Ach! Zapomniałam dodać, że są też podcasty...


Patroni Sięgają Wyżej💚

💚 Dajecie od siebie tak dużo! Wsparcie, ciepło oraz konstruktywną i niezbędną do samorozwoju krytykę. Moim marzeniem jest dawać Wam jeszcze więcej! Wspierając mnie na Patronite otrzymujesz (zależnie od progu wpłaty):

 • Dostęp do Zamkniętej Grupy na Facebooku 
 • Dostęp do transmisji Na Żywo!
 • Przedpremierowy Dostęp do Odcinków
 • Dostęp do Nauki Hebrajskich Słówek
 • Dodanie Twojego Nazwiska do listy Współtwórców Kanału Izrealia ukazującej się w opisach filmików (tylko jeśli sobie życzysz, możesz wybrać wsparcie anonimowe)
 • Dla wspierających najmocniej Paczka z Izraela Prezent 🎁

 

Pamiętaj!

🙏Niezależnie od kwoty wsparcia jesteś niezastąpionym współtwórcą lub niezastąpioną współtwórczynią Izrealiów! 💪 Każde, nawet kilkuzłotowe wsparcie, to dla mnie ogromne uznanie. Dobrze, że jesteś. ❤️

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marek Czygrinow
Marek Czygrinow
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Tamara Oksińska
Tamara Oksińska
Próg: 100 zł
Bartäk Østergart
Bartäk Østergart
Próg: 100 zł
Dariusz Sobczynski
Dariusz Sobczynski
Próg: 19 zł