Avatar użytkownika

Fundacja JAZZ PO POLSKU

2
patronów
200 
miesięcznie
880 
łącznie
2
patronów
200 zł 880 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Wpłata 5 złotych miesięcznie przyznaje Ci tytuł Patrona JAZZ PO POLSKU! Dzięki Tobie możemy kontynuować naszą misję promocji młodego polskiego pokolenia artystów na arenie międzynarodowej!

Oprócz tytułu Patrona JAZZ PO POLSKU chcemy przyznać Ci:

a) dostęp do dedykowanego newslettera, w którym przeczytasz niepublikowany wywiad z artystą, obejrzysz zdjęcia z koncertu, oraz otrzymasz „garść” informacji o naszych koncertach i projektach, na kolejny miesiąc

b) raz w roku weźmiesz udział w losowaniu, do wygrania bilety na koncerty, koszulki, smycze, plakaty JAZZ PO POLSKU.

c) wyślemy Ci elektroniczne podziękowanie oraz grafikę Patrona JAZZ PO POLSKU.
10 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Wpłata 10 złotych miesięcznie spowoduje przyznanie Ci tytuł Patrona JAZZ PO POLSKU! Dzięki Tobie możemy kontynuować naszą misję promocji młodego polskiego pokolenia artystów na arenie międzynarodowej!

Oprócz tytułu Patrona JAZZ PO POLSKU chcemy przyznać Ci:

a) dostęp do dedykowanego newslettera, w którym przeczytasz niepublikowany wywiad z artystą, obejrzysz zdjęcia z koncertu, oraz otrzymasz „garść” informacji o naszych koncertach i projektach, na kolejny miesiąc

b) raz w miesiącu weźmiesz udział w losowaniu, do wygrania bilety na koncerty, koszulki, smycze, plakaty JAZZ PO POLSKU.

c) wyślemy Ci elektroniczne podziękowanie oraz grafikę Patrona JAZZ PO POLSKU.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Wpłata 20 złotych miesięcznie przyznaje Ci tytuł Patrona JAZZ PO POLSKU! Dzięki Tobie możemy nie tylko kontynuować naszą misję promocji młodego pokolenia polskich artystów na arenie międzynarodowej, ale także ją rozwinąć!

Oprócz tytułu Patrona JAZZ PO POLSKU chcemy przyznać Ci:

a) pojedynczą wejściówkę (o wartości 80 zł) na wybrany koncert JAZZ PO POLSKU "Warsaw Live Sessions" w warszawskim klubie Jassmine. Harmonogram koncertów dostępny jest na naszej na stronie www.

b) dostęp do części niepublikowanych koncertów video w jakości 4K, rejestrowanych w ramach projektu JAZZ PO POLSKU w klubie Jassmine, w technice audio stereo wielośladowej oraz jakości obrazu 4K (60-75 minut każdy z koncertów), czołowych przedstawicieli polskiej młodej sceny jazzowej (w sumie 15 koncertów, ponad 20 godzin niepublikowanej muzyki w najwyższej jakości)

c) smycz JAZZ PO POLSKU (o wartości 15 zł)

d) dostęp do dedykowanego newslettera, w którym przeczytasz wywiad z artystą, obejrzysz zdjęcia z koncertu, oraz otrzymasz „garść” informacji o naszych koncertach i projektach, na kolejny miesiąc
50 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Wpłata 50 złotych miesięcznie przyznaje Ci tytuł Patrona JAZZ PO POLSKU! Dzięki Tobie możemy nie tylko kontynuować naszą misję promocji młodego pokolenia polskich artystów na arenie międzynarodowej, ale także ją rozwinąć!

Oprócz tytułu Patrona JAZZ PO POLSKU chcemy przyznać Ci:

a) raz w miesiącu - podwójną wejściówkę (o wartości 160 zł) na wybrany koncert JAZZ PO POLSKU "Warsaw Live Sessions" w warszawskim klubie Jassmine.

Harmonogram koncertów dostępny jest na naszej na stronie www.

b) dostęp do niepublikowanych koncertów video w jakości 4K, rejestrowanych w ramach projektu JAZZ PO POLSKU w klubie Jassmine, w technice audio stereo wielośladowej oraz jakości obrazu 4K (60-75 minut każdy z koncertów), czołowych przedstawicieli polskiej młodej sceny jazzowej (w sumie 25 koncertów, ponad 40 godzin niepublikowanej muzyki w najwyższej jakości)

c) dostęp do niepublikowanych materiałów video-reportaży, rejestrowanych w Azji w latach 2014-2019 (10 filmów, ponad 2 godzin video reportaży)

d) koszulkę z jednego z dedykowanych projektów JAZZ PO POLSKU (Live Sessions for China & Korea, Warsaw Live Sessions lub Dookoła Świata - w zależności od dostępności i rozmiarów od S do XL, o wartości 80 zł)

e) wymienimy imię i/lub nazwisko w podcaście i kolejnym reportażu video z najbliższej trasy koncertowej

f) dostęp do dedykowanego newslettera, w którym przeczytasz wywiad z artystą, obejrzysz zdjęcia z koncertu, oraz otrzymasz „garść” informacji o naszych koncertach i projektach, na kolejny miesiąc
100 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Wpłata 100 złotych miesięcznie przyznaje Ci tytuł ZŁOTEGO PATRONA JAZZ PO POLSKU! Dzięki Tobie możemy nie tylko kontynuować naszą misję promocji młodego pokolenia artystów na arenie międzynarodowej, rozwinąć ale także planować kolejne projekty!

Oprócz tytułu Patrona JAZZ PO POLSKU chcemy przyznać Ci:

a) kartę członkowską Fundacji JAZZ PO POLSKU upoważniającą do wejścia na wszystkie koncerty JAZZ PO POLSKU w Polsce i na świecie

b) dostęp do najnowszych reportaży video realizowanych w ramach projektu "Dookoła Świata"

c) dostęp do niepublikowanych koncertów video jakości 4K, rejestrowanych w ramach projektu JAZZ PO POLSKU w klubie Jassmine oraz klubie Bardzo Bardzo, w technice audio stereo wielośladowej oraz jakości obrazu 4K (60-75 minut każdy z koncertów), czołowych przedstawicieli polskiej młodej sceny jazzowej (w sumie 35 koncertów, ponad 50 godzin niepublikowanej muzyki w najwyższej jakości)

d) dostęp do niepublikowanych materiałów video-reportaży, rejestrowanych w Azji w latach 2014-2019 (10 filmów, ponad 2 godzin video reportaży)

e) oryginalną koszulkę JAZZ PO POLSKU z jednego z dedykowanych projektów JAZZ PO POLSKU (Live Sessions for China & Korea, Warsaw Live Sessions lub Dookoła Świata - w zależności od dostępności i rozmiarów od S do XL, o wartości 80 zł)

f) oryginalną smycz do kluczy JAZZ PO POLSKU

g) wymienimy imię i/lub nazwisko w podcaście i kolejnym reportażu video z najbliższej trasy koncertowej

h) dostęp do dedykowanego newslettera, w którym przeczytasz wywiad z artystą, obejrzysz zdjęcia z koncertu, oraz otrzymasz „garść” informacji o naszych koncertach i projektach, na kolejny miesiąc
1000 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Wpłata 1000 złotych miesięcznie przyznaje Ci tytuł Patrona JAZZ PO POLSKU! Dzięki Tobie możemy nie tylko kontynuować naszą misję promocji młodego polskiego pokolenia artystów na arenie międzynarodowej, ale ją rozwinąć w sposób nieosiągalny dotychczas!

Oprócz tytułu Patrona JAZZ PO POLSKU chcemy przyznać Ci:

a) oprósz wszystkich wymienionych dotychczas przywilejów wymienionych w uprzednich progach (czyli tak zwana "full opcja") - zorganizujemy dla Ciebie raz w roku koncert we wskazanej przez Ciebie lokalizacji (po zapewnieniu warunków technicznych umożliwiających realizację koncertu jazzowego).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja JAZZ PO POLSKU w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja JAZZ PO POLSKU prezentuje szerokie spektrum możliwości polskich artystów młodego pokolenia na arenie międzynarodowej, a także pomaga w nawiązywaniu współpracy kulturalnej i integruje środowiska artystów wielu krajów.

Nasza główna działalność i specjalność to prezentowanie muzyki polskich, młodych wykonawców na żywo w najdalszych zakątkach świata. Wierzymy, że koncerty to jedna skuteczna forma promocji, w szczególności muzyki niezależnej i niekomercyjnej, a taką właśnie wspieramy.

Od 2012 r. organizujemy regularne trasy koncertowe dla polskich artystów, w szczególności w Azji, ale od niedawna także w Polsce i Europie. To co nas wyróżnia to skala oraz zasięg realizowanych projektów. Wiele z nich to działalność pionierska - takie jak trasy koncertowe w Azji. Z dumą podkreślamy, że jest to nasz wspólny sukces - z powodzeniem zorganizowaliśmy ponad 350 koncertów dla 100 polskich artystów młodego pokolenia. Odwiedziliśmy 15 krajów, zagraliśmy w 50 miastach. Polską muzykę można było usłyszeć od Chin, po Indonezję, Malezję, Mongolię, Uzbekistan, i wiele innych krajów.

Wszystkie wyjazdy dokumentujemy w postaci filmów wideo - reportaży, vlogów, oraz całych koncertów rejestrowanych w technice wielośladowej i z wykorzystaniem wielu kamer. Są o unikalne i niepowtarzalne materiały. Nasze archiwum pęka w szwach - i tym przede wszystkim chcemy się z Wami podzielić. Wiele z nich można zobaczyć bezpłatnie na Youtubie, ale to nie wszystko!

W podziękowaniu za wsparcie działań Fundacji chcemy Wam dać dostęp do wielu niepublikowanych materiałów video, oraz przesłać Wam fizyczne nagrody - koszulki, smycze, naszywki, a także zaproszenia na koncerty, które organizujemy w Warszawie w ramach projektu "Warsaw Live Sessions", oraz na całym świecie w ramach najnowszego projektu "Dookoła Świata"

JAZZ PO POLSKU jest organizacją pozarządową, Fundacją której celem jest:

 1. wszechstronne działanie na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej muzyki jazzowej oraz jej odmian – muzyki improwizowanej i awangardowej, w kraju i za granicą; 
 2. organizowanie, integrowanie i inspirowanie działalności artystycznej oraz środowisk twórczych związanych z muzyką jazzową, improwizowaną i awangardową w kraju i za granicą;
 3. nawiązywanie międzynarodowej współpracy kulturalnej i integracja środowiska artystów polskich w kraju i za granicą; 


KRS: 0000902616, NIP: 1133034211, REGON: 389087198

JAZZ PO POLSKU prezentuje szerokie spektrum możliwości polskich artystów młodego pokolenia na arenie międzynarodowej. Pomaga w nawiązywaniu współpracy kulturalnej i integruje środowiska artystów wielu krajów. Dąży do odświeżenia i umocnienia wizerunku polskiego jazzu w świadomości zagranicznych odbiorców. 

Proponowany przez JAZZ PO POLSKU program jest zróżnicowany i elastyczny, skierowany do wszechstronnego grona zagranicznych słuchaczy. Nie ma wątpliwości, że muzyka zza „żelaznej kurtyny” ma w sobie energię, potencjał i świeżość. Świat zaczyna ją doceniać i zdawać sobie sprawę z jej niepowtarzalnego charakteru. JAZZ PO POLSKU daje miłośnikom jazzu na całym świecie możliwość zapoznania się z aktualną muzyką jazzową z Polski. 

Liczba organizowanych wydarzeń i projektów systematycznie i konsekwentnie rośnie, poczynając od 10 koncertów zorganizowanych w 2012 r., po 100 w 2019 r. Łącznie odbyło się już ponad 400 wydarzeń w 15 krajach na świecie: Chinach, Dani, Filipinach, Kirgistanie, Malezji, Mongolii, Niemczech, Indonezji, Japonii, Korei, Tajwanie, Rumunii, Singapurze, Szkocji, Wietnamie i Uzbekistanie. Wzięło w nich udział ponad 100 polskich artystów. Od niedawna w ramach JPP również w Polsce odbywają się koncerty zarówno polskich jak i międzynarodowych artystów. W ciągu 11 lat działalności polska muzyka dotarła do ponad 500 tysięcy osób.1. JAZZ PO POLSKU Warsaw Live Sessions 2023-2025
2. JAZZ PO POLSKU "Dookoła Świata 2023-2025"
3. JAZZ PO POLSKU Visegrad Jazz Exchange
 
Poniżej znajdziesz ich opis.

1. JAZZ PO POLSKU Warsaw Live Sessions 2023-2025
więcej informacji o projekcie na naszej stronie

W ramach JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędzie się 50 autorskich występów czołówki polskiej sceny jazzowej. W ramach projektu zagrają m.in. Dominik Wania Quartet, Paweł Kaczmarzyk Trio, Piotr Damasiewicz Into The Roots, Mateusz Gawęda Trio, a gościem specjalnym będzie legendarny amerykański gitarzysta, Mike Stern. Koncerty odbywają się w warszawskim klubie JASSMINE i potrwają do końca 2025 r. 

W nadchodzącym roku w ramach cyklu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” od stycznia do grudnia 2024 r. odbędzie się 17 koncertów. Nowy sezon otworzy już 14 stycznia Rafał Jackiewicz Quartet. W nadchodzących miesiącach wystąpią również m.in. Marek Kądziela  Jazz Ensemble, duet Piotr Damasiewicz – Dominik Wania, ZK Collaboration, Coherence Quartet. Zagra również plejada młodych i obiecujących zespołów zaliczanych do „nadziei” polskiego jazzu, takich jak Nene Heroine, Kosmos, Piotr Krępeć i Amalia Umeda Quartet – jedyny polski zespół, który wystąpił na Jazzahead 2023, najważniejszym jazzowym showcasie w Europie. Tradycyjnie wystąpią także laureaci legendarnego, krakowskiego festiwalu Jazz Juniors – Filip Żółtkowski Quartet (2022) oraz Mateusz Kaszuba Trio (2023). Koncerty odbywają się w sali koncertowej klubu JASSMINE, mieszczącej się przy ul. Wilczej 73.

 

2. JAZZ PO POLSKU "Dookoła Świata 2023-2025"
więcej informacji o projekcie na naszej stronie

Projekt JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” przyjmie formę międzynarodowej trasy koncertowej. W ramach tournee polscy muzycy zagrają ponad 100 koncertów na 4 kontynentach. Weźmie w nim udział czołówka aktualnej polskiej sceny jazzowej. Projekt potrwa trzy lata i rozpocznie się już w maju tego roku. Inspirowany jest dokonaniami polskiego podróżnika – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który jako pierwszy Polak okrążył świat.

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” w ciągu trzech najbliższych lat polscy artyści odwiedzą 20 krajów i zagrają ponad 100 koncertów na 4 kontynentach. Wezmą w nim udział czołowi polscy artyści niezależnej sceny jazzowej i improwizowanej, którzy wykonają zarówno autorski repertuar, jak i we współpracy z lokalnymi artystami stworzą wydarzenia specjalne.

3. JAZZ PO POLSKU Visegrad Jazz Exchange
więcej informacji o projekcie na naszej stronie

Fundacja JAZZ PO POLSKU, wraz z partnerami z krajów Grupy Wyszehradzkiej rozpoczyna realizację projekt Visegrad Jazz Exchange”. W ramach inicjatywy odbędą się trasy koncertowe oraz warsztaty muzyczne we wszystkich krajach V4. Projekt jest dofinansowany z środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego i rozpocznie się w lutym koncertami w Czechach. 

„Visegrad Jazz Exchange” to inicjatywa mająca na celu zawiązanie współpracy artystycznej pomiędzy muzykami krajów Grupy Wyszehradzkiej. W skład zespołu, powołanego specjalnie na tę okazję, wejdą uznani muzycy Radovan Tariška (saksofon, Słowacja), Rafał Sarnecki (gitara, Polska), Tomas Baroš (kontrabas, Czechy) oraz Balazs Bágyi (perkusja, Węgry). W ramach projektu odbędzie się 16 koncertów, po 4 każdym kraju. Muzycy poprowadzą także warsztaty muzyczne, skierowane do studentów uczelni muzycznych. Projekt rozpocznie się pod koniec lutego koncertami w Czechach. Następnie w maju zespół wystąpi na Słowacji, we wrześniu na Węgrzech i w listopadzie w Polsce.

 

 

Cele Autora

2000 zł miesięcznie
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 1 800 zł brakuje
10%
Zebrana kwota pozwoli nam na pokrycie podstawowych kosztów funkcjonowania fundacji JAZZ PO POLSKU, takich jak księgowość, kanały komunikacji, strona www czy bieżącego zarządzania naszymi inicjatywami.
5000 zł miesięcznie
 • 5 000 zł miesięcznie
 • 4 800 zł brakuje
4%
Zebrana kwota pozwoli nam na zatrudnienie jednej osoby na pełen etat, która zajmować się będzie najważniejszymi rzeczami takimi jak booking i promocja koncertów.
9 000 zł miesięcznie
 • 9 000 zł miesięcznie
 • 8 800 zł brakuje
2%
Zebrana kwota pozwoli nam nie tylko na bieżące działanie, ale także na wynajęcie stacjonarnego biura w Warszawie oraz dalszy rozwój organizacji. W planie mamy stworzenie podcastu dotyczącego polskiej sceny jazzowej oraz polskiej kultury na świecie. W ramach podcastu zapraszani byliby artyści, którzy współpracują z JAZZ PO POLSKU, a także osoby związane z polską kulturą i dyplomacją.

Pozwoli to także na kontynuację projektu Radio JAZZ PO POLSKU. Radio Jazz Po Polsku jest dedykowaną na rynek chiński internetową stacją muzyczną i dostępna jest pod adresem www.radiojazzpopolsku.cn. Radio ma charakter niekomercyjny, a jego celem jest promocja polskiej muzyki jazzowej i improwizowanej w Chinach.
12 000 zł miesięcznie
 • 12 000 zł miesięcznie
 • 11 800 zł brakuje
1%
Zebrane środki pozwolą nam na więcej niż rozwój organizacji w Polsce. Dzięki tej kwocie będziemy mogli spokojnie pracować nad organizacją tras koncertowych polskich artystów w ramach JAZZ PO POLSKU Dookoła świata.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja JAZZ PO POLSKU już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Alex Kartsel
Alex Kartsel
100 zł
Katarzyna Wójcik
Katarzyna Wójcik
100 zł
Alex Kartsel
Alex Kartsel
50 zł
Katarzyna Wójcik
Katarzyna Wójcik
50 zł
Jakub Drożdż
Jakub Drożdż
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.