Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja JAZZ PO POLSKU w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyNasza główna działalność i specjalność to prezentowanie muzyki polskich, młodych wykonawców na żywo w najdalszych zakątkach świata. Wierzymy, że koncerty to jedna skuteczna forma promocji, w szczególności muzyki niezależnej i niekomercyjnej, a taką właśnie wspieramy.
Od 2012 r. organizujemy regularne trasy koncertowe dla polskich artystów, w szczególności w Azji, ale od niedawna także w Polsce i Europie. To co nas wyróżnia to skala oraz zasięg realizowanych projektów. Wiele z nich to działalność pionierska - takie jak trasy koncertowe w Azji. Z dumą podkreślamy, że jest to nasz wspólny sukces - z powodzeniem zorganizowaliśmy ponad 350 koncertów dla 100 polskich artystów młodego pokolenia. Odwiedziliśmy 15 krajów, zagraliśmy w 50 miastach. Polską muzykę można było usłyszeć od Chin, po Indonezję, Malezję, Mongolię, Uzbekistan, i wiele innych krajów.
Wszystkie wyjazdy dokumentujemy w postaci filmów wideo - reportaży, vlogów, oraz całych koncertów rejestrowanych w technice wielośladowej i z wykorzystaniem wielu kamer. Są o unikalne i niepowtarzalne materiały. Nasze archiwum pęka w szwach - i tym przede wszystkim chcemy się z Wami podzielić. Wiele z nich można zobaczyć bezpłatnie na Youtubie, ale to nie wszystko!
W podziękowaniu za wsparcie działań Fundacji chcemy Wam dać dostęp do wielu niepublikowanych materiałów video, oraz przesłać Wam fizyczne nagrody - koszulki, smycze, naszywki, a także zaproszenia na koncerty, które organizujemy w Warszawie w ramach projektu "Warsaw Live Sessions", oraz na całym świecie w ramach najnowszego projektu "Dookoła Świata".
JAZZ PO POLSKU jest organizacją pozarządową, Fundacją której celem jest:
KRS: 0000902616, NIP: 1133034211, REGON: 389087198
JAZZ PO POLSKU prezentuje szerokie spektrum możliwości polskich artystów młodego pokolenia na arenie międzynarodowej. Pomaga w nawiązywaniu współpracy kulturalnej i integruje środowiska artystów wielu krajów. Dąży do odświeżenia i umocnienia wizerunku polskiego jazzu w świadomości zagranicznych odbiorców.
Proponowany przez JAZZ PO POLSKU program jest zróżnicowany i elastyczny, skierowany do wszechstronnego grona zagranicznych słuchaczy. Nie ma wątpliwości, że muzyka zza „żelaznej kurtyny” ma w sobie energię, potencjał i świeżość. Świat zaczyna ją doceniać i zdawać sobie sprawę z jej niepowtarzalnego charakteru. JAZZ PO POLSKU daje miłośnikom jazzu na całym świecie możliwość zapoznania się z aktualną muzyką jazzową z Polski.
Liczba organizowanych wydarzeń i projektów systematycznie i konsekwentnie rośnie, poczynając od 10 koncertów zorganizowanych w 2012 r., po 100 w 2019 r. Łącznie odbyło się już ponad 400 wydarzeń w 15 krajach na świecie: Chinach, Dani, Filipinach, Kirgistanie, Malezji, Mongolii, Niemczech, Indonezji, Japonii, Korei, Tajwanie, Rumunii, Singapurze, Szkocji, Wietnamie i Uzbekistanie. Wzięło w nich udział ponad 100 polskich artystów. Od niedawna w ramach JPP również w Polsce odbywają się koncerty zarówno polskich jak i międzynarodowych artystów. W ciągu 11 lat działalności polska muzyka dotarła do ponad 500 tysięcy osób.
1. JAZZ PO POLSKU Warsaw Live Sessions 2023-2025
więcej informacji o projekcie na naszej stronie
W ramach JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędzie się 50 autorskich występów czołówki polskiej sceny jazzowej. W ramach projektu zagrają m.in. Dominik Wania Quartet, Paweł Kaczmarzyk Trio, Piotr Damasiewicz Into The Roots, Mateusz Gawęda Trio, a gościem specjalnym będzie legendarny amerykański gitarzysta, Mike Stern. Koncerty odbywają się w warszawskim klubie JASSMINE i potrwają do końca 2025 r.
W nadchodzącym roku w ramach cyklu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” od stycznia do grudnia 2024 r. odbędzie się 17 koncertów. Nowy sezon otworzy już 14 stycznia Rafał Jackiewicz Quartet. W nadchodzących miesiącach wystąpią również m.in. Marek Kądziela Jazz Ensemble, duet Piotr Damasiewicz – Dominik Wania, ZK Collaboration, Coherence Quartet. Zagra również plejada młodych i obiecujących zespołów zaliczanych do „nadziei” polskiego jazzu, takich jak Nene Heroine, Kosmos, Piotr Krępeć i Amalia Umeda Quartet – jedyny polski zespół, który wystąpił na Jazzahead 2023, najważniejszym jazzowym showcasie w Europie. Tradycyjnie wystąpią także laureaci legendarnego, krakowskiego festiwalu Jazz Juniors – Filip Żółtkowski Quartet (2022) oraz Mateusz Kaszuba Trio (2023). Koncerty odbywają się w sali koncertowej klubu JASSMINE, mieszczącej się przy ul. Wilczej 73.
2. JAZZ PO POLSKU "Dookoła Świata 2023-2025"
więcej informacji o projekcie na naszej stronie
Projekt JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” przyjmie formę międzynarodowej trasy koncertowej. W ramach tournee polscy muzycy zagrają ponad 100 koncertów na 4 kontynentach. Weźmie w nim udział czołówka aktualnej polskiej sceny jazzowej. Projekt potrwa trzy lata i rozpocznie się już w maju tego roku. Inspirowany jest dokonaniami polskiego podróżnika – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który jako pierwszy Polak okrążył świat.
W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” w ciągu trzech najbliższych lat polscy artyści odwiedzą 20 krajów i zagrają ponad 100 koncertów na 4 kontynentach. Wezmą w nim udział czołowi polscy artyści niezależnej sceny jazzowej i improwizowanej, którzy wykonają zarówno autorski repertuar, jak i we współpracy z lokalnymi artystami stworzą wydarzenia specjalne.
3. JAZZ PO POLSKU Visegrad Jazz Exchange
więcej informacji o projekcie na naszej stronie
Fundacja JAZZ PO POLSKU, wraz z partnerami z krajów Grupy Wyszehradzkiej rozpoczyna realizację projekt “Visegrad Jazz Exchange”. W ramach inicjatywy odbędą się trasy koncertowe oraz warsztaty muzyczne we wszystkich krajach V4. Projekt jest dofinansowany z środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego i rozpocznie się w lutym koncertami w Czechach.
„Visegrad Jazz Exchange” to inicjatywa mająca na celu zawiązanie współpracy artystycznej pomiędzy muzykami krajów Grupy Wyszehradzkiej. W skład zespołu, powołanego specjalnie na tę okazję, wejdą uznani muzycy Radovan Tariška (saksofon, Słowacja), Rafał Sarnecki (gitara, Polska), Tomas Baroš (kontrabas, Czechy) oraz Balazs Bágyi (perkusja, Węgry). W ramach projektu odbędzie się 16 koncertów, po 4 każdym kraju. Muzycy poprowadzą także warsztaty muzyczne, skierowane do studentów uczelni muzycznych. Projekt rozpocznie się pod koniec lutego koncertami w Czechach. Następnie w maju zespół wystąpi na Słowacji, we wrześniu na Węgrzech i w listopadzie w Polsce.
Wesprzyj działalność Autora Fundacja JAZZ PO POLSKU już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.