Progi wsparcia

50 zł miesięcznie
Pasjonat Kina
Dziękujemy, że zdecydowałeś się otoczyć nas swoją opieką!


W ramach podziękowania za wsparcie w wysokości 50 zł, otrzymasz dostęp do ekskluzywnego newslettera od Kowa Production, gdzie jako pierwszy dowiesz się o naszych planach, nadchodzących projektach i za kulisami produkcji. Twoje wsparcie pomoże nam tworzyć jeszcze więcej niezapomnianych historii.
100 zł miesięcznie
Kinoman
Dziękujemy, że współtworzysz Kova Production!

Przy wsparciu na poziomie 100 zł, oprócz wszystkich korzyści z poprzedniego progu, zapraszamy Cię na wyjątkową, zamkniętą grupę na Facebooku, gdzie będziesz mógł uczestniczyć w Q&A z twórcami i aktorami naszych filmów. To unikalna okazja, aby zajrzeć za kulisy i dowiedzieć się więcej o magii kina.
400 zł miesięcznie
VIP Kinematografii
Dziękujemy, że współtworzysz Kova Production!

Wsparcie na poziomie 400 zł otwiera przed Tobą drzwi do ekskluzywnego świata kinematografii. Otrzymasz nie tylko wszystkie korzyści z niższych progów, ale także zaproszenie na premierę naszych filmów z możliwością osobistego spotkania z zespołem i aktorami. Ponadto, w podziękowaniu za Twoje wsparcie, Twoje imię zostanie wymienione w napisach końcowych najbliższego projektu. To nasz sposób, by pokazać, jak bardzo cenimy Twoje zaangażowanie w tworzenie sztuki filmowej.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora KOVA PRODUCTION w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

KOVA to autorskie studio filmowe i contentowe. Opowiadamy historie skupiające się na ludziach, które inspirują, bawią i prowokują, wyświetlane zarówno na dużym, jak i małym ekranie.

Film dokumentalny jest po to, aby pokazać prawdziwy świat i prawdziwych ludzi, przyjmując ich punkt widzenia i starając się ich zrozumieć

Paweł Kędzierski

 

Cel, jaki nam przyświeca 

Kova Production to niezależny dom produkcyjny z Wrocławia. Specjalizujemy się w tworzeniu filmów dokumentalnych, za sprawą których opowiadamy prawdziwe historie i poruszamy społecznie istotne tematy. Naszą działalnością staramy się kreować otaczającą nas rzeczywistość. Filmy realizujemy z poczuciem misji, a poruszanie istotnych kwestii umożliwia nam oddolne finansowanie naszych projektów.
Dążymy do pełnej niezależności, tak abyśmy mogli dalej poruszać tematy trudne, skłaniające do refleksji i otwierające dyskusję o otaczającym nas świecie.  Postawa ta nierzadko wymaga “pójścia pod prąd” ale czujemy, że osiągane efekty są warte pracy.
Aby sukcesywnie dalej móc odrzucać konformizm i komercję na rzecz coraz bardziej ambitnych celów, zwracamy się do Was, drodzy Patroni, o wsparcie nas w tych dążeniach.

 

kova1

 

Kto nam przewodzi?

Filip Janerka od trzech lat angażuje się w budowę domu produkcyjnego Kova Production. Jako absolwent Akademii Sztuk Pięknych na kierunku fotografia i multimedia oraz grafika, z branżą kreatywną związany jest od 20 lat. W swojej karierze stworzył nie tylko filmy dokumentalne i reklamowe, ale również fotografie oraz grafiki,  w 2022 r. pracował przy jednej z wystaw prezentowanych na EXPO2022 w Dubaju. Filip jest przede wszystkim wizjonerem, człowiekiem z pasją i niesamowicie potrzebną w branży filmowej wrażliwością.

 

Osiągnięte sukcesy


Jak film jest udany to jest to nasz film. (…) Ale bywają filmy, które się nie udadzą i wtedy to jest mój film. (…) Wszystko zależy ode mnie, tyczy się, wszystkie błędy spadają na mniea sukces jest naszym wspólnym sukcesem dlategoże razem robimy ten film.

Andrzej Wajda


 
(NIE)ZWYKŁY MANHATTAN
(Un)Usual Manhattan
 
Nasz festiwalowy film, który pokazywany był na 19-tym Millennium Docs Against Gravity i największa duma naszego domu produkcyjnego. Film zrealizowaliśmy z własnych środków, ponieważ uznaliśmy, że chcemy uwiecznić historię tego miejsca. Opowieścią o słynnym wrocławskim osiedlu pragnęliśmy dotrzeć do mieszkańców Wrocławia, pasjonatów architektury i wszystkich zainteresowanych tym unikalnym na skalę kraju przykładem architektury późnych lat 60-tych. 
Możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że nam się udało, a dowodem sukcesu jest również spore zainteresowanie mediów z jakim spotkał się nasz projekt: 
 

SZCZĘŚLIWA 8
Lucky 8

To dokument, który zrealizowaliśmy na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Film w swoim przekazie podkreśla znaczenie, jakie dla osób niepełnosprawnych ma ich samodzielność  i niezależność, a także dostępność środowiska fizycznego, społecznego, gospodarczego i kulturowego, do opieki zdrowotnej, edukacji, informacji i komunikacji.
Przy realizacji filmu przyświecała nam szlachetna idea, chcemy aby pociągnął on za sobą zmiany, które pozwolą na to aby ludzie z niepełnosprawnościami mogli brać czynny udział w życiu społecznym. 

TWO WEEKS IN UKRAINE

To mikro dokument, który powstał po wybuchu wojny w Ukrainie. Dokument obrazuje życie dwóch Ukrainek przed i po inwazji rosyjskiej. Jest to obraz indywidualnych tragedii uchodźców i emocji, jakie towarzyszą nam wszystkim w związku z konfliktem, a także forma apelu, który kierujemy do szerokiej publiczności, dając szansę spojrzeć na ten problem z różnych perspektyw.

Nasza przyszłość 


Robiłem filmy, żeby porozmawiać z ludźmi. Sztuka dla sztuki, forma dla formy, porażenie swoją przenikliwością czy talentem w ogóle mnie nie interesowały. Moim celem było opowiedzenie historii, które zajmują ludzi...

Krzysztof Kieślowski


Napędzają nas ambitne cele na przyszłość. W najbliższym czasie planujemy wypuszczenie kolejnych produkcji, które chcemy realizować w myśl przyświecających nam idei. 

Będą to filmy: 

RYZYKOWNE PIĘKNO, gdzie zajmiemy się tematem współczesnych kanonów piękna, które zgłębimy poprzez inspirujące rozmowy z bohaterami, decydującymi się na zabiegi medycyny estetycznej.
Projekt powstaje przy wsparciu merytorycznym specjalistów związanych z branżą kosmetologiczną, co pozwoli nam na dogłębne zbadanie tematu, poprzez ujęcie różnych spojrzeń i unikalnych perspektyw.

 

 

 

 

 

Cele Autora

Dach nad głową
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 500 zł brakuje
0%
Koszty stałe są zmora w pracy twórczej dlatego pierwszy cel to właśnie dach nad głową abyśmy mogli w spokoju tworzyć nasze filmy.
Cykl mikro dokumentów
  • 9 000 zł miesięcznie
  • 9 000 zł brakuje
0%
Dzięki takiemu miesięcznym wsparciu jesteś wstanie wyprodukować 1 mikro dokument miesięcznie o tematach społecznie ważnych lub o niesamowitych ludzkich historiach który będziemy publikować nieodpłatnie na szach kanałach.
Osiągnięcie Pełnej Niezależności
  • 38 000 zł miesięcznie
  • 38 000 zł brakuje
0%
Taka kwota miesięcznego wsparcia pozwoliłabym nam działać w pełni niezależnie. Poprzeczka postawiona jest wysoko, ale wierzymy, że tylko mierząc wysoko, możemy osiągnąć upragniony sukces i rozprzestrzeniać bliskie nam idee na cały świat! 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora KOVA PRODUCTION już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.