KOVA PRODUCTION

KOVA to autorskie studio filmowe i contentowe. Opowiadamy historie skupiające się na ludziach, które inspirują, bawią i prowokują, wyświetlane zarówno na dużym, jak i małym ekranie.

O Autorze

Film dokumentalny jest po to, aby pokazać prawdziwy świat i prawdziwych ludzi, przyjmując ich punkt widzenia i starając się ich zrozumieć

Paweł Kędzierski

 

Cel, jaki nam przyświeca 

Kova Production to niezależny dom produkcyjny z Wrocławia. Specjalizujemy się w tworzeniu filmów dokumentalnych, za sprawą których opowiadamy prawdziwe historie i poruszamy społecznie istotne tematy. Naszą działalnością staramy się kreować otaczającą nas rzeczywistość. Filmy realizujemy z poczuciem misji, a poruszanie istotnych kwestii umożliwia nam oddolne finansowanie naszych projektów.
Dążymy do pełnej niezależności, tak abyśmy mogli dalej poruszać tematy trudne, skłaniające do refleksji i otwierające dyskusję o otaczającym nas świecie.  Postawa ta nierzadko wymaga “pójścia pod prąd” ale czujemy, że osiągane efekty są warte pracy.
Aby sukcesywnie dalej móc odrzucać konformizm i komercję na rzecz coraz bardziej ambitnych celów, zwracamy się do Was, drodzy Patroni, o wsparcie nas w tych dążeniach.

 

kova1

 

Kto nam przewodzi?

Filip Janerka od trzech lat angażuje się w budowę domu produkcyjnego Kova Production. Jako absolwent Akademii Sztuk Pięknych na kierunku fotografia i multimedia oraz grafika, z branżą kreatywną związany jest od 20 lat. W swojej karierze stworzył nie tylko filmy dokumentalne i reklamowe, ale również fotografie oraz grafiki,  w 2022 r. pracował przy jednej z wystaw prezentowanych na EXPO2022 w Dubaju. Filip jest przede wszystkim wizjonerem, człowiekiem z pasją i niesamowicie potrzebną w branży filmowej wrażliwością.

 

Osiągnięte sukcesy


Jak film jest udany to jest to nasz film. (…) Ale bywają filmy, które się nie udadzą i wtedy to jest mój film. (…) Wszystko zależy ode mnie, tyczy się, wszystkie błędy spadają na mniea sukces jest naszym wspólnym sukcesem dlategoże razem robimy ten film.

Andrzej Wajda


 
(NIE)ZWYKŁY MANHATTAN
(Un)Usual Manhattan
 
Nasz festiwalowy film, który pokazywany był na 19-tym Millennium Docs Against Gravity i największa duma naszego domu produkcyjnego. Film zrealizowaliśmy z własnych środków, ponieważ uznaliśmy, że chcemy uwiecznić historię tego miejsca. Opowieścią o słynnym wrocławskim osiedlu pragnęliśmy dotrzeć do mieszkańców Wrocławia, pasjonatów architektury i wszystkich zainteresowanych tym unikalnym na skalę kraju przykładem architektury późnych lat 60-tych. 
Możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że nam się udało, a dowodem sukcesu jest również spore zainteresowanie mediów z jakim spotkał się nasz projekt: 
 

SZCZĘŚLIWA 8
Lucky 8

To dokument, który zrealizowaliśmy na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Film w swoim przekazie podkreśla znaczenie, jakie dla osób niepełnosprawnych ma ich samodzielność  i niezależność, a także dostępność środowiska fizycznego, społecznego, gospodarczego i kulturowego, do opieki zdrowotnej, edukacji, informacji i komunikacji.
Przy realizacji filmu przyświecała nam szlachetna idea, chcemy aby pociągnął on za sobą zmiany, które pozwolą na to aby ludzie z niepełnosprawnościami mogli brać czynny udział w życiu społecznym. 

TWO WEEKS IN UKRAINE

To mikro dokument, który powstał po wybuchu wojny w Ukrainie. Dokument obrazuje życie dwóch Ukrainek przed i po inwazji rosyjskiej. Jest to obraz indywidualnych tragedii uchodźców i emocji, jakie towarzyszą nam wszystkim w związku z konfliktem, a także forma apelu, który kierujemy do szerokiej publiczności, dając szansę spojrzeć na ten problem z różnych perspektyw.

Nasza przyszłość 


Robiłem filmy, żeby porozmawiać z ludźmi. Sztuka dla sztuki, forma dla formy, porażenie swoją przenikliwością czy talentem w ogóle mnie nie interesowały. Moim celem było opowiedzenie historii, które zajmują ludzi...

Krzysztof Kieślowski


Napędzają nas ambitne cele na przyszłość. W najbliższym czasie planujemy wypuszczenie kolejnych produkcji, które chcemy realizować w myśl przyświecających nam idei. 

Będą to filmy: 

Wojciech Jarząbek - SOLPOL , film ma być dokumentem, który przybliży świetność lat 90’tych oraz opisze historię nie tylko powstawania niesamowitego Solpolu, ale również życie jego autora Wojciecha Jarząbka.
Ekipa filmowa towarzyszy nie tylko twórcy, ale również jego znajomym, dawnym współpracownikom oraz wybitnym specjalistom ds. architektury, dzięki czemu historia opowiadana jest z różnych perspektyw trzymając w napięciu do samego końca. Obserwator powinien zastanawiać się, jak zmienił się świat, co może odczuwać twórca, gdy po latach fascynującej artystycznej młodości, jego starość obfituje w kontrowersje na temat budynku, który niegdyś zachwycał wszystkich wokół.
Wykorzystujemy  zdjęcia archiwalne przedstawiające m.in otwarcie domu towarowego oraz codzienne życie w tamtych czasach. Gra świateł obrazuje starość w równie szarych barwach, co wcześniejszy komunizm, wyraźnie zaznaczając podobieństwo sytuacji.  Zdjęcia odbywają się również przy pomocy dronów, szczególnie podczas prezentowania innych lokalizacji, w których spotkać można realizacje architekta.
Jest to ważny film z perspektywy historii miasta oraz możliwość udokumentowania życia kontrowersyjnego architekta i jego wypowiedź na temat burzliwej kariery.

 

 

ROŚLINY NAS URATUJĄ, w którym pragniemy poruszyć temat kuchni roślinnej w szerszym wymiarze, również w kontekście przyszłości przemysłu spożywczego. Przedstawimy Państwu wyjątkową bohaterkę, Katarzynę Gubałę, której energia i pasja zainspirowała nas do podjęcia tego tematu.

RYZYKOWNE PIĘKNO, gdzie zajmiemy się tematem współczesnych kanonów piękna, które zgłębimy poprzez inspirujące rozmowy z bohaterami, decydującymi się na zabiegi medycyny estetycznej.
Projekt powstaje przy wsparciu merytorycznym specjalistów związanych z branżą kosmetologiczną, co pozwoli nam na dogłębne zbadanie tematu, poprzez ujęcie różnych spojrzeń i unikalnych perspektyw.

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent