Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wspierający
Ogromnie doceniamy, że pomagasz nam w dalszym rozwoju!

W podziękowaniu za Twoje wsparcie chcemy zaprosić Cię do facebookowej grupy Patronów, gdzie będziesz mógł obserwować naszą działalność "od kuchni".
Grupa stanie się również platformą dyskusji, w której mamy nadzieję, również weźmiesz udział.
30 zł miesięcznie
Patron Kova Production
Dziękujemy, że zechciałeś nas objąć swoim patronatem!

Poza dostępem do grupy, opisanym przy poprzednim progu, pragniemy udostępnić Ci wcześniej niepublikowane materiały, które stworzyliśmy.
Planujemy również przygotować live Kova Production i będzie nam ogromnie miło jeśli zdecydujesz się go z nami współtworzyć poprzez zadawanie pytań, na które postaramy się odpowiedzieć przed kamerą.

50 zł miesięcznie
Opiekun
Dziękujemy, że zdecydowałeś się otoczyć nas swoją opieką!

Oprócz korzyści płynących z poprzednich progów wsparcia, chcemy zaoferować Ci wcześniejszy oraz darmowy dostęp do publikowanych przez nas produkcji (m.in. dostęp do naszego filmu (Nie)zwykły Manhattan na platformie VOD).
Ponadto prześlemy Ci zaproszenia na wszelkie wydarzenia związane z naszą działalnością.
100 zł miesięcznie
Kreator
Dziękujemy, że współtworzysz Kova Production!

W zamian za tak hojną kwotę wsparcia chcemy podarować Ci plakaty naszych filmów.
Dodatkowo Twoje nazwisko zostanie wymienione w napisach końcowych stworzonych przez nas produkcji.
Oczywiście zyskujesz również wszystkie możliwości związane z niższymi progami wsparcia.
400 zł miesięcznie
Producent
Dziękujemy, że współtworzysz Kova Production!

W zamian za tak hojną kwotę wsparcia z przyjemnością wyślemy Ci również zaproszenia na premierowe pokazy zrealizowanych projektów.
Oczywiście zyskujesz również wszystkie możliwości związane z niższymi progami wsparcia.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora KOVA PRODUCTION w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

KOVA to autorskie studio filmowe i contentowe. Opowiadamy historie skupiające się na ludziach, które inspirują, bawią i prowokują, wyświetlane zarówno na dużym, jak i małym ekranie.

Film dokumentalny jest po to, aby pokazać prawdziwy świat i prawdziwych ludzi, przyjmując ich punkt widzenia i starając się ich zrozumieć

Paweł Kędzierski

 

Cel, jaki nam przyświeca 

Kova Production to niezależny dom produkcyjny z Wrocławia. Specjalizujemy się w tworzeniu filmów dokumentalnych, za sprawą których opowiadamy prawdziwe historie i poruszamy społecznie istotne tematy. Naszą działalnością staramy się kreować otaczającą nas rzeczywistość. Filmy realizujemy z poczuciem misji, a poruszanie istotnych kwestii umożliwia nam oddolne finansowanie naszych projektów.
Dążymy do pełnej niezależności, tak abyśmy mogli dalej poruszać tematy trudne, skłaniające do refleksji i otwierające dyskusję o otaczającym nas świecie.  Postawa ta nierzadko wymaga “pójścia pod prąd” ale czujemy, że osiągane efekty są warte pracy.
Aby sukcesywnie dalej móc odrzucać konformizm i komercję na rzecz coraz bardziej ambitnych celów, zwracamy się do Was, drodzy Patroni, o wsparcie nas w tych dążeniach.

 

kova1

 

Kto nam przewodzi?

Filip Janerka od trzech lat angażuje się w budowę domu produkcyjnego Kova Production. Jako absolwent Akademii Sztuk Pięknych na kierunku fotografia i multimedia oraz grafika, z branżą kreatywną związany jest od 20 lat. W swojej karierze stworzył nie tylko filmy dokumentalne i reklamowe, ale również fotografie oraz grafiki,  w 2022 r. pracował przy jednej z wystaw prezentowanych na EXPO2022 w Dubaju. Filip jest przede wszystkim wizjonerem, człowiekiem z pasją i niesamowicie potrzebną w branży filmowej wrażliwością.

 

Osiągnięte sukcesy


Jak film jest udany to jest to nasz film. (…) Ale bywają filmy, które się nie udadzą i wtedy to jest mój film. (…) Wszystko zależy ode mnie, tyczy się, wszystkie błędy spadają na mniea sukces jest naszym wspólnym sukcesem dlategoże razem robimy ten film.

Andrzej Wajda


 
(NIE)ZWYKŁY MANHATTAN
(Un)Usual Manhattan
 
Nasz festiwalowy film, który pokazywany był na 19-tym Millennium Docs Against Gravity i największa duma naszego domu produkcyjnego. Film zrealizowaliśmy z własnych środków, ponieważ uznaliśmy, że chcemy uwiecznić historię tego miejsca. Opowieścią o słynnym wrocławskim osiedlu pragnęliśmy dotrzeć do mieszkańców Wrocławia, pasjonatów architektury i wszystkich zainteresowanych tym unikalnym na skalę kraju przykładem architektury późnych lat 60-tych. 
Możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że nam się udało, a dowodem sukcesu jest również spore zainteresowanie mediów z jakim spotkał się nasz projekt: 
 

SZCZĘŚLIWA 8
Lucky 8

To dokument, który zrealizowaliśmy na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Film w swoim przekazie podkreśla znaczenie, jakie dla osób niepełnosprawnych ma ich samodzielność  i niezależność, a także dostępność środowiska fizycznego, społecznego, gospodarczego i kulturowego, do opieki zdrowotnej, edukacji, informacji i komunikacji.
Przy realizacji filmu przyświecała nam szlachetna idea, chcemy aby pociągnął on za sobą zmiany, które pozwolą na to aby ludzie z niepełnosprawnościami mogli brać czynny udział w życiu społecznym. 

TWO WEEKS IN UKRAINE

To mikro dokument, który powstał po wybuchu wojny w Ukrainie. Dokument obrazuje życie dwóch Ukrainek przed i po inwazji rosyjskiej. Jest to obraz indywidualnych tragedii uchodźców i emocji, jakie towarzyszą nam wszystkim w związku z konfliktem, a także forma apelu, który kierujemy do szerokiej publiczności, dając szansę spojrzeć na ten problem z różnych perspektyw.

Nasza przyszłość 


Robiłem filmy, żeby porozmawiać z ludźmi. Sztuka dla sztuki, forma dla formy, porażenie swoją przenikliwością czy talentem w ogóle mnie nie interesowały. Moim celem było opowiedzenie historii, które zajmują ludzi...

Krzysztof Kieślowski


Napędzają nas ambitne cele na przyszłość. W najbliższym czasie planujemy wypuszczenie kolejnych produkcji, które chcemy realizować w myśl przyświecających nam idei. 

Będą to filmy: 

Wojciech Jarząbek - SOLPOL , film ma być dokumentem, który przybliży świetność lat 90’tych oraz opisze historię nie tylko powstawania niesamowitego Solpolu, ale również życie jego autora Wojciecha Jarząbka.
Ekipa filmowa towarzyszy nie tylko twórcy, ale również jego znajomym, dawnym współpracownikom oraz wybitnym specjalistom ds. architektury, dzięki czemu historia opowiadana jest z różnych perspektyw trzymając w napięciu do samego końca. Obserwator powinien zastanawiać się, jak zmienił się świat, co może odczuwać twórca, gdy po latach fascynującej artystycznej młodości, jego starość obfituje w kontrowersje na temat budynku, który niegdyś zachwycał wszystkich wokół.
Wykorzystujemy  zdjęcia archiwalne przedstawiające m.in otwarcie domu towarowego oraz codzienne życie w tamtych czasach. Gra świateł obrazuje starość w równie szarych barwach, co wcześniejszy komunizm, wyraźnie zaznaczając podobieństwo sytuacji.  Zdjęcia odbywają się również przy pomocy dronów, szczególnie podczas prezentowania innych lokalizacji, w których spotkać można realizacje architekta.
Jest to ważny film z perspektywy historii miasta oraz możliwość udokumentowania życia kontrowersyjnego architekta i jego wypowiedź na temat burzliwej kariery.

 

 

ROŚLINY NAS URATUJĄ, w którym pragniemy poruszyć temat kuchni roślinnej w szerszym wymiarze, również w kontekście przyszłości przemysłu spożywczego. Przedstawimy Państwu wyjątkową bohaterkę, Katarzynę Gubałę, której energia i pasja zainspirowała nas do podjęcia tego tematu.

RYZYKOWNE PIĘKNO, gdzie zajmiemy się tematem współczesnych kanonów piękna, które zgłębimy poprzez inspirujące rozmowy z bohaterami, decydującymi się na zabiegi medycyny estetycznej.
Projekt powstaje przy wsparciu merytorycznym specjalistów związanych z branżą kosmetologiczną, co pozwoli nam na dogłębne zbadanie tematu, poprzez ujęcie różnych spojrzeń i unikalnych perspektyw.

 

 

 

 

 

Cele Autora

Dach nad głową
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 500 zł brakuje
0%
Koszty stałe są zmora w pracy twórczej dlatego pierwszy cel to właśnie dach nad głową abyśmy mogli w spokoju tworzyć nasze filmy.
Cykl mikro dokumentów
  • 9 000 zł miesięcznie
  • 9 000 zł brakuje
0%
Dzięki takiemu miesięcznym wsparciu jesteś wstanie wyprodukować 1 mikro dokument miesięcznie o tematach społecznie ważnych lub o niesamowitych ludzkich historiach który będziemy publikować nieodpłatnie na szach kanałach.
Osiągnięcie Pełnej Niezależności
  • 38 000 zł miesięcznie
  • 38 000 zł brakuje
0%
Taka kwota miesięcznego wsparcia pozwoliłabym nam działać w pełni niezależnie. Poprzeczka postawiona jest wysoko, ale wierzymy, że tylko mierząc wysoko, możemy osiągnąć upragniony sukces i rozprzestrzeniać bliskie nam idee na cały świat! 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora KOVA PRODUCTION już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.