Jacek Korabita Kowalski

W Patronite od 30.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 361

liczba Patronów: 546

12 patronów
520 zł miesięcznie
520 zł łącznie

nowy program piosenkowy

5 000 zł

miesięcznie

10%

osiągnięto

4 480 zł

brakuje

CEL: 5 koncertów internetowych w maju-czerwcu-sierpniu-wrześniu AD 2020 nadawanych z domu, z repertuarem autorskim (promocyjny koncert nowego programu «Rzeczpospolita Niebieska»), nowych przekładów autorskich («Niezbędnik Szuana» cz. 1 i 2) oraz odrodzonym repertuarem patriotycznym: romantycznym («Pieśni Janusza» Wincentego Pola) tudzież wieku XX (Cud nad Wisłą).

SZCZEGÓŁY:

A) Dwa internetowe koncerty solowe JK pt. «NIEZBĘDNIK SZUANA część 1» i «NIEZBĘDNIK SZUANA część 2» w maju i czerwcu AD 2020 - transmitowane z domu. Obecnie pracuję nad cyklem przekładów tychże wandejskich i szuańskich pieśni (mowa o pieśniach antyrewolucyjnego powstania w Wandei i Bretanii, 1793-1800). Planowałem zaśpiewać je podczas przynajmniej trzech premierowych, solowych koncertów w moim wykonaniu, zanim pojawi się książka i zanim nastąpi wykonanie zespołowe; PONIEWAŻ W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ JEST TO NIEMOŻLIWE, PRZENOSZĘ TEN PROJEKT DO DOMU, a Z DOMU DO INTERNETU;

B) Koncert promocyjny mojej nowej płyty «RZECZPOSPOLITA NIEBIESKA», w maju-sierpniu 2020. Płyta ukazała się w Wydawnictwie Dębogóra (nagranie & książeczka), a w Wydawnictwie Zona Zero audiobook («Opowieści o Rzeczypospolitej Niebieskiej» - tylko elektronicznie, za to z komentarzami do piosenek) . Z planowanych koncertów promocyjnych w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu zdążył się odbyć tylko jeden. ZATEM PRZENOSZĘ TEN PROJEKT DO INTERNETU.

C) internetowy koncert «PIEŚNI JANUSZA» Wincentego Pola (1807-1872), wspaniałego poety romantycznego i powstańca roku 1831, którego piosenki pisane «na kulbace» w roku 1831, jak i tuż po powstaniu, były niegdyś niezmiernie popularne (np. «Nie masz pana nad ułana», «Leci liście z drzewa», «Grzmią pod Stoczkiem armaty»); zamierzam przywrócić je powszechniejszej znajomości i wspólnemu, domowemu muzykowaniu);

D) internetowy, solowy koncert pieśni związanych z Cudem nad Wisłą, w okolicy okrągłej rocznicy - jak pozostałe nadawany z domu.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni