Wojtek Krzyżaniak: Głos Szczerej Słowiańskiej Szydery

W Patronite od 19.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 113

Liczba Patronów: 211

Zostań Patronem
82 patronów
3 860 miesięcznie
32 870 łącznie
Wojtek Krzyżaniak: Głos Szczerej Słowiańskiej Szydery, w Waszych uszach, oczach, ale przede wszystkim w sercach i rozumach. Mówię do Was codziennie już ponad rok, więc wiecie, że serce mam na dłoni, a mówić przestaję tylko kiedy czytam. Lubię Was!

O Autorze

Myślę, że chciałbym być postrzegany głównie jako humanista, bo to zaszczyt byłby i spełnienie jakichś tam małych marzeń.

Z wykształcenia jestem chyba jednak głównie pedagogiem. Ale nie takim od dzieci. Poza tym liczba kierunków, które studiowałem dłużej lub krócej, jakich podejmowałem się zawodowych wyzwań jest długa. O, na przykład wykopałem kilka grobów, tylko po to, żeby bliżej poznać grabarzy. Przy okazji okazało się, że całkiem nieźle zarabiają. I gdyby nie to, że to naprawdę ciężka robota, a ja taki raczej słabosilny, to pewnie więcej czasu spędziłbym na cmentarzu. Oczywiście nic straconego, i jeszcze sobie tam pewnie pobędę jeśli rodzina nie dotrzyma słowa i zamiast mnie spalić i rozsypać, ofiaruje mnie Matce Ziemi w pudełku.

Przez większość życia byłem dziennikarzem. Głównie od kultury, ale najdłużej zajmowałem się mediami, bo - skromność zawsze wyróżniała mnie w tłumie - znam się na nich bardzo dobrze. Na tych starych, bo internet w tym wymiarze w jakim doświadczam go dzisiaj, to w sporej części dziewicze dla mnie tereny. Wysokofunkcyjnym byłem m.in. w Gazecie Wyborczej, ale publikowałem również w Onet, Newsweek, WirtualneMedia i wielu innych miejscach.

Zapomniałbym dodać, że mam 52 lata i niewiele więcej, bo to co miałem z grubsza rzecz biorąc zabrała mi depresja. I nawet nie mam do niej o to żalu, bo między innymi właśnie dzięki temu poznałem Was i przekonałem się, że są dobrzy i życzliwi ludzie, z którymi nie trzeba się zawsze zgadzać, żeby się lubić. A jeśli nie lubić, to szanować. No i moja ukochana Anarchistyczna Sekcja Szydercza, bez której rady bym sobie nie dał jako tzw. nieogar.

Coś jeszcze? Może to, że moim największym przyjacielem jest pies Czesław, który uratował mi życie, a sam start w życie miał koszmarny.

I to jeszcze, że uwielbiam występować przed kamerą, dlatego korzystając ze znajomości lub wręcz przyjaźni różnych producento reżyserów zagrałem m.in. w “Chyłce”, w “Żmijowisku”, “Belfrze”, “Daleko od noszy” i kilku innych filmach i serialach. I to za pieniądze.

Kiedy nie gadam, nie śpię i nie czytam, to śpiewam albo piszę. Ostatnio powieść kryminalną z przekąsem i drwiną, oraz dzieło sprawiające przyjemność mi tym większą, że to Wy mnie do niego zainspirowaliście, czyli “Święta i święci Polscy w ujęciu sarkastyczno-szyderczym”.

Kazali napisać o sobie, to napisałem, ale przecież i tak mnie znacie, bo nie zwracam się tu do ludzi, którzy trafili na tę stronę przez przypadek, nie?

Jeśli mnie nie znasz, to wpadnij na kanał YT na codziennego lajwa, posłuchaj i zapytaj ludzi na czacie kto ja jestem i dlaczego biorą mnie na swoje utrzymanie. Bo biorą, nie?

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
amtj
amtj
Próg: 10 zł
drzycimski
drzycimski
Próg: 20 zł
Michał Pietrzak
Michał Pietrzak
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Tomasz Piotrowski
Tomasz Piotrowski
Próg: 10 zł
Martin Poltorak
Martin Poltorak
Próg: 10 zł