Podaruj znajomemu subskrypcję Autora "Krótki kurs szpiegowania" - Piotr Niemczyk w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyNazywam się Piotr Niemczyk i tworzę "Krótki kurs szpiegowania" od ponad 25 lat.
Gdy zaczynałem pisać o szpiegowaniu, w latach 90tych, po odejściu z Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa, "Krótki kurs szpiegowania" powstał jako cykl artykułów w Ekspresie Wieczornym. Po 2000 roku przeniosłem moją działalność na stronę http://krotkikursszpiegowania.eu i profil na Facebooku. W 2019 została opublikowana książka "KKS", a w 2020 roku ruszyła produkcja krótkich programów na kanale Obywatele.news na YouTube.
„Krótki kurs szpiegowania” to teraz kilkaset artykułów, recenzji książek, filmów i programów telewizyjnych, ogromna baza danych o literaturze szpiegowskiej, grupa na Facebooku, kilka programów na YouTube i - przede wszystkim książka, którą zamierzam kontynuować.
Autorem logo cyklu jest Andrzej Budek, a ilustracji do "Krótkiego kursu szpiegowania" - Bolesław Chromry.
Z kolei autorem ilustracji publikowanych w Ekspresie Wieczornym był Paweł Gałka.
Przybliżam w "KKS" widzom, słuchaczom i czytelnikom tajemnice związane ze służbami specjalnymi. Analizuję w nim literaturę szpiegowska i zamieszczam komentarze dotyczące zdarzeń opisywanych przez media a związanych ze służbami specjalnymi.
Muszę się przyznać, że w głębi ducha pozostaję anarchistą. Zanim zamieniłem ramoneskę na garnitur i zostałem jednym z "ojców założycieli" UOP, wiceministrem gospodarki, a potem doradcą Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych i właścicielem jednej z największych wywiadowni gospodarczych w Polsce (Niemczyk i Wspólnicy), wykładowcą akademickim... byłem – i wciąż jestem – opozycjonistą walczącym o prawa człowieka, drukarzem i dziennikarzem "Tygodnika Mazowsze". Byłem współinicjatorem ruchu Wolność i Pokój działającego na rzecz zniesienia obowiązkowej służby wojskowej, za co trafiłem na Rakowiecką jako więzień polityczny.
Czy warto mnie wspierać? Być może mój życiorys wzajemnie sobie przeczy?
Czerpię z doświadczeń, opartych skrajne przeciwieństwa. Przeciwieństwa, które się kumulują i nadają moim obserwacjom specyficznego punktu widzenia. Połączenia analityka wywiadu i anarchisty, to bywa mieszanka wybuchowa. W tekstach i programach obnażam nieprawidłowości i nadużycia służb specjalnych, ale piszę i mówię też o ich sukcesach. Udanych akcjach antyterrorystycznych, infiltracjach, eksfiltracjach, kryptografii, udanych negocjacjach i werbunkach agentów "po ciemnej stronie mocy". Moimi przewodnikami są własne doświadczenie i książki byłych oficerów wywiadu.
Podjąłem decyzję o porzuceniu komercyjnego wywiadu gospodarczego i nie interesuje mnie pogoń za pieniądzem. Od pewnego czasu zajmuję się sprawami społecznie ważnymi, aktywizmem – m in. jestem współpracownikiem ruchu Obywatele RP (redaktorem portalu Obywatele.news), ekspertem komisji parlamentarnych i jednym z doradców Rzecznika Praw Obywatelskich.
Obok "Krótkiego kursu szpiegowania" (wydawnictwo Czarna Owca - 2019 rok), napisałem jeszcze książki związane z prawami człowieka: "Pogarda. Dlaczego w Polsce rośnie liczba przestępstw z nienawiści" (wydawnictwo Znak - 2019 rok) i "Szósta rano. Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne" (Krytyka Polityczna - 2018 rok). Jestem też dokumentalistą/współautorem szpiegowskiej książki Vincenta V. Severskiego "Christine. Powieść o Krystynie Skarbek" (wydawnictwo OsnoVa - 2019 rok.).
Bez wsparcia Patronów nie będę mógł tworzyć programów razem z Obywatele.news i płacić za serwery na których wisi "KKS". Dostawcy usług i sprzętu nie przyjmują waluty dobrej woli.. Dlatego proszę Was o wsparcie – i obiecuję odwdzięczyć się jakością tworzonych wspólnie z Wami materiałów.
Słuchaj "Krótki kurs szpiegowania" - Piotr Niemczyk w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.
Wesprzyj działalność Autora "Krótki kurs szpiegowania" - Piotr Niemczyk już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.