Avatar użytkownika

LECYMY DURŚ

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

My pomagamy przez bieganie i maszerowanie...
gdyż tak pomóc jesteśmy w stanie,
Ciebie prosimy jeno o skromne dofinansowanie :)

        

                                              Powstaliśmy zaledwie kilkanaście miesięcy temu, jako owoc pasji paru znajomych ... biegaczy. Obecnie zrzeszamy ponad setkę sportowców amatorów w dwóch sekcjach, biegowej oraz nordic walking. Trenujemy w rodzimych Piekarach Śląskich i okolicach, zachęcając do aktywnego wypoczynku każdego komu przyjdzie tylko na to ochota. 
:) Przynależność do naszej grupy jest nieodpłatna ( co nas wyróżnia na tle innych grup ) i nieobowiązkowa ( a szkoda :p )

Naszym celem jest między innym propagowanie biegania oraz nordic walking, jako prostej formy aktywności fizycznej. Organizujemy różnorodne treningi, rajdy i zawody, poprzez które można obserwować swoje postępy i rosnące wraz z nim samozadowolenie . :-P

,,Lecymy durś,, nie tylko w naszych sercach zagościło na stałe ale i w naszym mieście. Byliśmy współorganizatorami wielu ciekawych projektów. Zorganizowaliśmy wraz z miastem i partnerami wielobój sportowy z okazji św. Mikołaja. :) Dzieci by otrzymać słodkości musiały nieco się nagimnastykować. :) Nasza trenerka nordic walking zaś tworzyła wydarzenia dla wszystkich chętnych z regionu, zapraszając na wspólne marsze, przełamując pierwsze lody morsowaniem oraz zabawą przy ognisku. Mało jest takich darmowych inicjatyw prozdrowotnych w okolicy! W tym  roku podjęliśmy spore przedsięwzięcie, Grand Prix Śląska. Jest to cykl ,,Biegów po sąsiedzku" , fajna przygoda w odcinkach a jednocześnie promocja regionu i tworzenie czegoś ciekawego w tym lekko zapomnianym regionie Polski.

Ku naszemu zaskoczeniu udało nam się zorganizować pierwszy z cyklicznych biegów charytatywnych w naszym mieście ;-) ,,POMAGAMY DURŚ". Na starcie pojawiło się blisko 500 biegaczy i walkerów a dochód z imprezy został w całości przekazany na podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej KOŁO w Piekarach Śląskich.

Połknęliśmy bakcyla i chcielibyśmy się rozwijać. :-) Planujemy otworzyć szkółkę dla najmłodszych biegaczy i walkerów żeby odciągać ich od monitorów i sprzętów wszelakich. Marzy nam się, by odnaleźli w sobie pasję, poczuli co to hart ducha, zdrowa rywalizacja i współpraca w drużynie.

Chcemy dużo i dobrze. :-) Nieskromnie jeszcze wspomnę, iż jesteśmy jedną z najliczniejszych grup biegowym i nordicowych w kraju a wciąż rośniemy w siłę! Przyłącz się do nas choćby wirtualnie a razem stworzymy coś naprawdę pięknego!

Na deser krótki reportaż z naszego charytatywnego biegu:

https://www.youtube.com/watch?v=3l6rGpuMeJw

A to dopiero początek tej wspaniałej przygody!

                                                                        

                                                                                                        Pozdrawiamy serdecznie LECYMY DURŚ !!