Avatar użytkownika

Loading...

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Na starych grach znamy się dobrze, ptaszki ćwierkają, że nawet bardzo. Dlatego lubimy o nich opowiadać i w naszym programie na YouTube przypominamy jak wyglądał świat elektronicznej rozrywki w latach 80- i 90-tych.

 

Cześć! Jesteśmy LOADING… czyli ekipa w składzie: Marcin Kiendra, Marek Pańczyk, Michał Labocha i Hubert Studniarek. Od kwietnia 2015 roku prowadzimy na YouTube program o szeroko rozumianej kulturze Retro - gry video, stare komputery i konsole oraz filmy. Na „antenie” toczymy dyskusje o zamierzchłych czasach w których gry wczytywało się z taśmy, niektóre tytuły trzeba było przechodzić z mapą na kolanach, filmy miały nagranego amatorskiego lektora na niemiecki dubbing, a po nowości jeździło się nie do dużego marketu tylko na giełdy komputerowe. O tych ostatnich przygotowaliśmy w 2018 roku obszerny film dokumentalny „Gry, użytki – co dla Ciebie?”

 

Do tej pory nagraliśmy ponad 130 godzin materiału zgromadzonego w kilku kategoriach z których tą główną są długie pełnometrażowe odcinki poświęcone określonej tematyce. Przerobiliśmy min. stare gry oparte na filmach rozstrzygając czy oprócz crapów pojawiło się tam coś dobrego, przebrnęliśmy przez przygodówki Sierry i Lucasarts, omówiliśmy dokonania takich firm jak Bullfrog czy Team 17, a historii komputerowych RPG poświęciliśmy aż pięć osobnych odcinków.

 

Z kolei „Strona B” to sekcja w której dyskutujemy o konkretnych grach z minionej epoki zagłębiając się w ich historię i wyciągając różne ciekawe anegdoty.   

 

Wystartowaliśmy też z „Wypożyczalnią” unikatowym tematem na polskim YouTube w którym przypominamy co bardziej smakowite filmowe kąski z epoki kaset video.

Naszym atutem jest autentyczność. Wszystko o czym mówimy w naszym programie przeżyliśmy na własnej skórze. Gry i filmy z lat 80/90-tych były nieodłącznym elementem naszej młodości dlatego chcemy podzielić się z Wami wspomnieniami jednocześnie porządkując pewne fakty i mity z przeszłości. Naszą misją na 2019 rok jest też nagrywanie wywiadów z osobami mającymi związek z tematyką retro, stawiając na unikatowe materiały bez powielania oklepanych schematów. Wszystko to opisaliśmy w naszych celach na Patronite.

Dziękujemy, że jesteście z Nami!