Loading...

W Patronite od 29.01.2019

Na starych grach znamy się dobrze, ptaszki ćwierkają, że nawet bardzo. Dlatego lubimy o nich opowiadać i w naszym programie na YouTube przypominamy jak wyglądał świat elektronicznej rozrywki w latach 80- i 90-tych.

O Autorze

 

Cześć! Jesteśmy LOADING… czyli ekipa w składzie: Marcin Kiendra, Marek Pańczyk, Michał Labocha i Hubert Studniarek. Od kwietnia 2015 roku prowadzimy na YouTube program o szeroko rozumianej kulturze Retro - gry video, stare komputery i konsole oraz filmy. Na „antenie” toczymy dyskusje o zamierzchłych czasach w których gry wczytywało się z taśmy, niektóre tytuły trzeba było przechodzić z mapą na kolanach, filmy miały nagranego amatorskiego lektora na niemiecki dubbing, a po nowości jeździło się nie do dużego marketu tylko na giełdy komputerowe. O tych ostatnich przygotowaliśmy w 2018 roku obszerny film dokumentalny „Gry, użytki – co dla Ciebie?”

 

Do tej pory nagraliśmy ponad 130 godzin materiału zgromadzonego w kilku kategoriach z których tą główną są długie pełnometrażowe odcinki poświęcone określonej tematyce. Przerobiliśmy min. stare gry oparte na filmach rozstrzygając czy oprócz crapów pojawiło się tam coś dobrego, przebrnęliśmy przez przygodówki Sierry i Lucasarts, omówiliśmy dokonania takich firm jak Bullfrog czy Team 17, a historii komputerowych RPG poświęciliśmy aż pięć osobnych odcinków.

 

Z kolei „Strona B” to sekcja w której dyskutujemy o konkretnych grach z minionej epoki zagłębiając się w ich historię i wyciągając różne ciekawe anegdoty.   

 

Wystartowaliśmy też z „Wypożyczalnią” unikatowym tematem na polskim YouTube w którym przypominamy co bardziej smakowite filmowe kąski z epoki kaset video.

Naszym atutem jest autentyczność. Wszystko o czym mówimy w naszym programie przeżyliśmy na własnej skórze. Gry i filmy z lat 80/90-tych były nieodłącznym elementem naszej młodości dlatego chcemy podzielić się z Wami wspomnieniami jednocześnie porządkując pewne fakty i mity z przeszłości. Naszą misją na 2019 rok jest też nagrywanie wywiadów z osobami mającymi związek z tematyką retro, stawiając na unikatowe materiały bez powielania oklepanych schematów. Wszystko to opisaliśmy w naszych celach na Patronite.

Dziękujemy, że jesteście z Nami!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)