Miasto Jest Nasze

W Patronite od 01.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 401

Liczba Patronów: 532

Zostań Patronem
Kup na prezent
37 patronów
1 520 miesięcznie
39 605 łącznie
Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze powstało jesienią 2013 r. jako głos mieszkańców i oddolna organizacja obywatelska. Jesteśmy największym ruchem miejskim w Polsce! Dążymy do pozytywnych zmian w Warszawie.
Staramy się obrócić każde #niedasię w skuteczny plan działania i zmianę.

O Autorze

Jako Miasto Jest Nasze od 2013 roku działamy na rzecz mieszkańców Warszawy.  Gdy chcemy zrealizować nasze postulaty, nie boimy się korzystać ze wszystkich dostępnych nam środków. Piszemy pisma i petycje, składamy skargi, wnioskujemy o konsultacje społeczne. Stoimy na ulicach i placach, by zebrać Wasze podpisy. Protestujemy razem z Wami! Organizujemy happeningi i kampanie społeczne.

Nasi radni w dwóch dzielnicach, Mokotowie i Żoliborzu, wysyłają wiele interpelacji. Piszemy teksty i alarmujemy media. Wywieramy nacisk na władze miasta i monitorujemy ich działania. Piszemy artykuły i raporty, w których proponujemy rozwiązania miejskich problemów.

 

Nasze działania przynoszą efekty!

Chronimy pieszych: 

Dzięki kampanii #ChodziOZycie, którą prowadzimy od 2018 r., po dwóch latach osiągnęliśmy nasz cel! Sejm uchwalił ważną ustawę, która daje pierwszeństwo pieszym wchodzącym na pasy i obniża limit nocnej prędkości aut do 50 km/h, czyli realizuje dwa z czterech postulatów naszej kampanii społecznej.

Nasz kolejny cel: Polacy muszą zdjąć nogę z gazu! Rozpoczęliśmy niedawno kampanię Społeczne Pomiary Prędkości. Wyniki przerażają… mamy zatem co robić dalej! 

Rozbetonowujemy i zazieleniamy Warszawę:

Lepsza ochrona drzew, kucie zbędnego betonu, ograniczenie koszenia traw, zieleń na miejskich ulicach i placach - te postulaty już realizujemy w Warszawie. Zebraliśmy 1500 podpisów i dzięki nam pojawi się zieleń na Placu Defilad! Czasem działamy też po partyzancku. Ostatnio rozbetonowaliśmy fragment ulicy Stalowej – zobacz efekty.

Patrzymy na ręce urzędnikom i deweloperom: 

W zeszłym roku razem z mieszkańcami Kamionka demonstrowaliśmy, by zachować ich park. Udało nam się także zatrzymać kilka kontrowersyjnych inwestycji w trybie tzw. lex deweloper.

Dzięki nam Warszawa staje się bardziej przyjaznym miastem:

Od lat walczymy o przejścia naziemne na rondzie Dmowskiego. W tym roku władze miasta zapowiedziały, że spełnią obietnicę – przejścia powstaną! Jak to wygląda, gdy ludzie w końcu wychodzą spod ziemi – możecie się przekonać już dziś! Dzięki współorganizowanej przez nas akcji Piesza Masa Krytyczna, piesi korzystają z przejść naziemnych na rondzie Czterdziestolatka. 

Po sukcesie zeszłorocznej akcji #WolnyZbawix nie zwalniamy! Już tego lata plac Zbawiciela może ponownie stać się otwartą kawiarnią plenerową. Chcemy, aby w 2021 r., dzięki zamknięciu dla ruchu samochodowego części Marszałkowskiej, przy placu Zbawiciela powstał deptak uliczny, gdzie pobliskie restauracje rozstawią stoliki, Klub Komediowy scenę, a rzemieślnicy stoiska z rękodziełem. 

Chcemy Warszawy neutralnej klimatycznie: 

Dzięki naszemu zaangażowaniu w Warszawie odbył się pierwszy Panel Obywatelski na temat klimatu – 90 wybranych losowo mieszkańców wspólnie opracowało rekomendacje pozwalające lepiej dostosować stolicę do zmian klimatu.  Zebraliśmy grupę inicjatywną oraz 1500 podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie Panelu. Możecie przeczytać o nim tutaj.

Dbamy o Warszawskich Rzemieślników: 

Warszawscy rzemieślnicy mogą zniknąć z naszego sąsiedztwa, dlatego stworzyliśmy Warszawską Mapę Rzemieślników. W trakcie pandemii zadzwoniliśmy do ponad 200 małych zakładów rzemieślniczych, z pytaniem, jak im pomóc. Udało nam się ich namówić, by zaczęli oferować swoje usługi on-line. 

To nie wszystko! Dzięki Waszej hojności udało nam się zebrać kwotę potrzebną do wydrukowania Mapy Ursynowskich Rzemieślników! Dystrybuujemy ją w punktach rzemieślniczych w dzielnicy!

Co robimy na Patronite?

Od siedmiu lat, dzięki nieustającemu zapałowi naszych członków i członkiń, działamy na rzecz Warszawiaków. Przeważająca większość z nas pracuje społecznie w czasie wolnym. Jednak by dalej się rozwijać i podtrzymywać nasz entuzjazm, wzmacniamy struktury Stowarzyszenia, m.in. Biuro MJN i zespoły odpowiedzialne za komunikację i kontakty z mediami. 

Dzięki Waszemu wsparciu o naszych inicjatywach dowie się więcej Warszawiaków i Warszawianek, będziemy budować poparcie dla naszych działań. Wzmocnione Biuro MJN będzie sprawniej koordynować pracę osób, które w ramach MJN chcą zrealizować własne pomysły i kampanie na rzecz mieszkańców. 

Zebrane środki pozwolą nam na przygotowanie w pełni profesjonalnych materiałów medialnych i edukacyjnych oraz rozwinięcie naszego miejskiego podcastu, w którym możecie posłuchać o urbanistyce, ochronie środowiska czy nowych technologiach. Wsparcie pozwoli nam na zakup profesjonalnego sprzętu oraz częstszą publikację odcinków. 

Jesteśmy silni dzięki zaangażowaniu i kompetencjom ludzi tworzących MJN oraz dzięki wsparciu naszych Sympatyków. Dołącz do nich i wspieraj działania MJN na Patronite – dzięki temu razem ulepszymy Warszawę.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tom Krakus
Tom Krakus
Próg: 10 zł
Gerardinho
Gerardinho
Próg: 25 zł
Piotr Bystry
Piotr Bystry
Próg: 50 zł
Kamil Łukasiewicz
Kamil Łukasiewicz
Próg: 50 zł
Piotr Bystry
Piotr Bystry
Próg: 25 zł