Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Miasto Jest Nasze w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyJako Miasto Jest Nasze od 2013 roku działamy na rzecz mieszkańców Warszawy. Gdy chcemy zrealizować nasze postulaty, nie boimy się korzystać ze wszystkich dostępnych nam środków. Piszemy pisma i petycje, składamy skargi, wnioskujemy o konsultacje społeczne. Stoimy na ulicach i placach, by zebrać Wasze podpisy. Protestujemy razem z Wami! Organizujemy happeningi i kampanie społeczne.
Nasi radni w dwóch dzielnicach, Mokotowie i Żoliborzu, wysyłają wiele interpelacji. Piszemy teksty i alarmujemy media. Wywieramy nacisk na władze miasta i monitorujemy ich działania. Piszemy artykuły i raporty, w których proponujemy rozwiązania miejskich problemów.
Chronimy pieszych:
Dzięki kampanii #ChodziOZycie, którą prowadzimy od 2018 r., po dwóch latach osiągnęliśmy nasz cel! Sejm uchwalił ważną ustawę, która daje pierwszeństwo pieszym wchodzącym na pasy i obniża limit nocnej prędkości aut do 50 km/h, czyli realizuje dwa z czterech postulatów naszej kampanii społecznej.
Nasz kolejny cel: Polacy muszą zdjąć nogę z gazu! Rozpoczęliśmy niedawno kampanię Społeczne Pomiary Prędkości. Wyniki przerażają… mamy zatem co robić dalej!
Rozbetonowujemy i zazieleniamy Warszawę:
Lepsza ochrona drzew, kucie zbędnego betonu, ograniczenie koszenia traw, zieleń na miejskich ulicach i placach - te postulaty już realizujemy w Warszawie. Zebraliśmy 1500 podpisów i dzięki nam pojawi się zieleń na Placu Defilad! Czasem działamy też po partyzancku. Ostatnio rozbetonowaliśmy fragment ulicy Stalowej – zobacz efekty.
Patrzymy na ręce urzędnikom i deweloperom:
W zeszłym roku razem z mieszkańcami Kamionka demonstrowaliśmy, by zachować ich park. Udało nam się także zatrzymać kilka kontrowersyjnych inwestycji w trybie tzw. lex deweloper.
Dzięki nam Warszawa staje się bardziej przyjaznym miastem:
Od lat walczymy o przejścia naziemne na rondzie Dmowskiego. W tym roku władze miasta zapowiedziały, że spełnią obietnicę – przejścia powstaną! Jak to wygląda, gdy ludzie w końcu wychodzą spod ziemi – możecie się przekonać już dziś! Dzięki współorganizowanej przez nas akcji Piesza Masa Krytyczna, piesi korzystają z przejść naziemnych na rondzie Czterdziestolatka.
Po sukcesie zeszłorocznej akcji #WolnyZbawix nie zwalniamy! Już tego lata plac Zbawiciela może ponownie stać się otwartą kawiarnią plenerową. Chcemy, aby w 2021 r., dzięki zamknięciu dla ruchu samochodowego części Marszałkowskiej, przy placu Zbawiciela powstał deptak uliczny, gdzie pobliskie restauracje rozstawią stoliki, Klub Komediowy scenę, a rzemieślnicy stoiska z rękodziełem.
Chcemy Warszawy neutralnej klimatycznie:
Dzięki naszemu zaangażowaniu w Warszawie odbył się pierwszy Panel Obywatelski na temat klimatu – 90 wybranych losowo mieszkańców wspólnie opracowało rekomendacje pozwalające lepiej dostosować stolicę do zmian klimatu. Zebraliśmy grupę inicjatywną oraz 1500 podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie Panelu. Możecie przeczytać o nim tutaj.
Dbamy o Warszawskich Rzemieślników:
Warszawscy rzemieślnicy mogą zniknąć z naszego sąsiedztwa, dlatego stworzyliśmy Warszawską Mapę Rzemieślników. W trakcie pandemii zadzwoniliśmy do ponad 200 małych zakładów rzemieślniczych, z pytaniem, jak im pomóc. Udało nam się ich namówić, by zaczęli oferować swoje usługi on-line.
To nie wszystko! Dzięki Waszej hojności udało nam się zebrać kwotę potrzebną do wydrukowania Mapy Ursynowskich Rzemieślników! Dystrybuujemy ją w punktach rzemieślniczych w dzielnicy!
Od siedmiu lat, dzięki nieustającemu zapałowi naszych członków i członkiń, działamy na rzecz Warszawiaków. Przeważająca większość z nas pracuje społecznie w czasie wolnym. Jednak by dalej się rozwijać i podtrzymywać nasz entuzjazm, wzmacniamy struktury Stowarzyszenia, m.in. Biuro MJN i zespoły odpowiedzialne za komunikację i kontakty z mediami.
Dzięki Waszemu wsparciu o naszych inicjatywach dowie się więcej Warszawiaków i Warszawianek, będziemy budować poparcie dla naszych działań. Wzmocnione Biuro MJN będzie sprawniej koordynować pracę osób, które w ramach MJN chcą zrealizować własne pomysły i kampanie na rzecz mieszkańców.
Zebrane środki pozwolą nam na przygotowanie w pełni profesjonalnych materiałów medialnych i edukacyjnych oraz rozwinięcie naszego miejskiego podcastu, w którym możecie posłuchać o urbanistyce, ochronie środowiska czy nowych technologiach. Wsparcie pozwoli nam na zakup profesjonalnego sprzętu oraz częstszą publikację odcinków.
Jesteśmy silni dzięki zaangażowaniu i kompetencjom ludzi tworzących MJN oraz dzięki wsparciu naszych Sympatyków. Dołącz do nich i wspieraj działania MJN na Patronite – dzięki temu razem ulepszymy Warszawę.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.